Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς;αν του βγάλαν τα μάτια στο μαγαζί και χαλάσαν την υποδοχή της microsim μόνο για service μπορεις να το πας.

 

Όχι δεν μου είπε κάτι τέτοιο είπε για συσκευή που έχουν για επίδειξη και δεν παίρνει κλήσεις, δηλαδή μπαίνεις στο ίντερνετ, μάλλον με wifi εννοεί, κατεβάζεις παιχνίδια από το μάρκετ, σερφάρεις σε σελίδες, παίζεις παιχνίδια όλα κανονικά εκτός από το το αναγνωρίζει κάρτες σιμ και άρα να παίρνεις κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η εικόνα που βάζω στην αρχική οθόνη , πως γίνεται να μετακινείται (από πίσω) όταν αλλάζω τις σελίδες στην οθόνη ? (ελπίζω να έγινα κατανοητός )
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είμαι στην σωστη σελίδα αλλα αν ξερη κάποιος να μου πει μια εφαρμογη που να κρατησω μπακ απ τα πάντα που έχω στο τηλέφωνο και να κάνω επαναφορά καπια στιγμή που δεν παει κατι καλα. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερα σας,οταν μπαινω στις εφαρμογες που εκτελουνται βλεπω απο σημερα την εφαρμογη ΔΙΠΛΟ ΑΝΑΛΟΓΙΚΟ ΡΟΛΟΙ να τρεχει,το εβγαλε ξαφνικα σημερα χωρις να να κανω κατι,γνωριζεται τι ειναι?τρεχει κ σε εσας?το κινητο ειναι εντελως μαμα.ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει και δεν μου βλέπει ο υπολογιστής το κινητό σαν storage unit? Με το που το συνδέω ακούγεται ο ήχος ότι συνδέθηκε στη usb αλλά δεν μου το εμφανίζει.

Σε άλλα pc δεν έχω πρόβλημα, μόνο στο desktop. Μπορεί να έχει να κάνει με το eset? Πριν λίγο καιρό δεν είχα πρόβλημα αλλά δεν πρόσεξα αν το έκανε από όταν εγκατέστησα το antivirus ή πιο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ φίλε μου μπορείς σε παρακαλω να μου εξυγησης τι κανει αυτο και πως μπορω να το δουλέψω. Σε ευχαριστω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα και αφού έβαλα και έβγαλα στο S3 μου τον προσαρμογέα με ένα usb stickaki που έχω , έπαθα το εξής κουλό, το κινητό σταμάτησε να βλέπει την kingston micro SDHC που είχα μέσα στο κινητό , γεμάτη με φωτογραφίες και άλλα προσωπικά αρχεία. Την έβαλα στο pc και το imac αλλά δεν την βλέπουν ούτε και αυτά.

Να πω πως πιο πριν πειραματιζόμουν με τις επιλογές "Εντοπισμός σφαλμάτων USB" και "Να επιτρέπονται πλαστές τοποθεσίες", αλλά αυτό το έκανα για το στικάκι, υπάρχει τρόπος να επαναφέρω την micro sd

Please help !!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είμαι στην σωστη σελίδα αλλα αν ξερη κάποιος να μου πει μια εφαρμογη που να κρατησω μπακ απ τα πάντα που έχω στο τηλέφωνο και να κάνω επαναφορά καπια στιγμή που δεν παει κατι καλα. Ευχαριστω

 

Backup & Restore σε Android συσκευές

Κοίτα και στην τελευταία σελίδα του θέματος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερα σας,οταν μπαινω στις εφαρμογες που εκτελουνται βλεπω απο σημερα την εφαρμογη ΔΙΠΛΟ ΑΝΑΛΟΓΙΚΟ ΡΟΛΟΙ να τρεχει,το εβγαλε ξαφνικα σημερα χωρις να να κανω κατι,γνωριζεται τι ειναι?τρεχει κ σε εσας?το κινητο ειναι εντελως μαμα.ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

παιδες,πως αυξανω τον χρονο,που φαινεται η ειδοποιηση στην οθονη,ενω ειναι σβηστη η οθονη?

στοκ ρομ..

 

δλδ ειναι σε αδρανεια το κινητο με σβηστη οθονη.τοτε ερχεται σμς και αναβει η οθονη για δευτερολεπτα,οπου

αν το προλαβω σερνω τη στρογγτλη ειδοποιηση του νεου σμς να το διαβασω..

 

το θεμα ειναι οτι σβηνει τοσο γρηγορα που καθε φορα τρεχω να το προλαβω,κ παλι το

χανω στο τσακ κ σβηνει..

 

παταω κουμπι να αναψει,αλλα 200 φορες τη μερα αυτο το πραμα:rolleyes::),

 

οποτε πως αυξανω-χειριζομαι τον χρονο που μενει ανοιχτη η οθονη εκει,γιατι δεν το βλεπω ...

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις/εμφάνιση, δεν εχει επιλογη για ληξη χρονικού ορίου οθονης;
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια SOS δεν μπορω να βγάλω την κάρτα σιμ απο μέσα. Έχω δοκιμάσει τα πάντα Βγενει λίγο και δεν μπορω να την τραβιξω έξω έχω κανει τα πάντα μένω επαρχία και ει δύσκολο το σέρβις εδώ καμία ιδέα ;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια SOS δεν μπορω να βγάλω την κάρτα σιμ απο μέσα. Έχω δοκιμάσει τα πάντα Βγενει λίγο και δεν μπορω να την τραβιξω έξω έχω κανει τα πάντα μένω επαρχία και ει δύσκολο το σέρβις εδώ καμία ιδέα ;;

 

Πιέζοντας την προς τα μέσα λίγο παραπάνω δεν πετιέται έξω ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια SOS δεν μπορω να βγάλω την κάρτα σιμ απο μέσα. Έχω δοκιμάσει τα πάντα Βγενει λίγο και δεν μπορω να την τραβιξω έξω έχω κανει τα πάντα μένω επαρχία και ει δύσκολο το σέρβις εδώ καμία ιδέα ;;

 

πάρε μία καρφίτσα, πίεσε με την μύτη (λίγο να "γατζώσει") και πιέζοντας προς τα κάτω τράβα την κάρτα sim...αυτό κάνω όταν θέλω να την βγάλω και πιάνει! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οπως λέει και ο φιλος απο πάνω, πατα την πρωτα προς τα μεσα και μετα θα βγει... Ειναι κατι σαν τις sd καρτουλες...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον στο δικο μου S3 συμβαινει κάτι περιεργο . Το εχω 20 μερες αγορασμενο απο smarties και μου παρουσιαζει το ιδιο προβλημα πυο μου εκανε και το S2. Εδω και καιρο λοιπον το S2 που ειχα στο χωρο της δουλειας μου που το σημα της cosmote ειναι τραγικο ,ξαφνικα εχανε το 3g σημα του και δεν ειχα ιντερνετ. Ταυτοχρονα ομως δεν ειχα γενικα σημα στο κινητο (ας μου εδειχνε 2 παυλιτσες ) και δεν μπορουσα να παρω ή να δεχτω κλήση. Ακομα ομως και να εβγαινα απο το γραφειο για να βρει σημα το προβλημα δεν λυνοταν παρα αν εκανα restart τη συσκευη.

Αλλαζω λοιπον το S2 και παω σε S3 . Παω στη δουλεια το ιδιο πραγμα. Χανεται το 3g και δεν μπορω να παρω ουτε τηλεφωνο. Αυτο μου το εχει κανει 15 φορες τη δουλεια και 1-2 φορες σε αλλο χωρο . Το S2 ειχε stock 4.0.4 ,το S3 stock 4.1.2 .

Να καταλαβω οτι το 3g της cosmote ειναι για τον πεο αλλα να μη μπορω να παρω ή να δεχτω τηλεφωνο? Και οταν μετακινουμαι γιατι να μη βρισκει σημα και να χρειαζεται restart. Το θεμα τελικα ειναι φταιει η συσκευη, ειναι ελαττωματικη ή ειναι καποιο bug? Εχω ηδη χασεισημαντικα τηλεφωνηματα γιατι δεν καταλαβαινω αμεσως οτι εχασε σημα, οποτε το κανω restart αργοτερα και μου σκανε τα μηνυματα οτι ειχα κλησεις. Help

 

Έχει κανεις καμια ιδεα, μην το στελνω σερβις τσαμπα και χασω το χρονο μου.

Link to comment
Share on other sites

Πετιέται μέχρι την μέση και μέχρι εκει τι με καρφίτσα τι με τσιμπιδακι τίποτα η ατιμη εχει γατζωθει κι δεν μπορω να την βγάλω με τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις καμια ιδεα, μην το στελνω σερβις τσαμπα και χασω το χρονο μου.

 

Μήπως να δοκίμαζες με κάποιον αριθμό Vodafone? Γενικά η Cosmote έχει θέματα. Επίσης το θεωρώ απίθανο να είσαι τόσο άτυχος, και κάθε συσκευή που παίρνεις να έχει πρόβλημα με το σήμα..

Link to comment
Share on other sites

Οπως λέει και ο φιλος απο πάνω, πατα την πρωτα προς τα μεσα και μετα θα βγει... Ειναι κατι σαν τις sd καρτουλες...

 

Αυτο κάνω ρε παιδιά αλλα τίποτα εχει κωλειση και δεν Βγενει με τίποτα μέχρι την μέση πετιέται απο εκει και πέρα τίποτα δεν μπορω να την τραβιξω με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις καμια ιδεα, μην το στελνω σερβις τσαμπα και χασω το χρονο μου.

 

Το ποιο πιθανό είναι να φταίει η cosmote .Αν μπορείς δοκίμασε και με μια sim κάποιου άλλου παροχου .

Υποθέτω οτι η κάρτα ειναι καινούργια .

 

edit : τα είπε ο Giov87

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το ποιο πιθανό είναι να φταίει η cosmote .Αν μπορείς δοκίμασε και με μια sim κάποιου άλλου παροχου .

Υποθέτω οτι η κάρτα ειναι καινούργια .

 

edit : τα είπε ο Giov87

 

H micro sim ειναι 7 ημερων. Αρχικα πιστευα οτι φταιει η καρτα μιας και ειχα κοψει μονος μου την κανονικη που ειχα στο S2 και πηγα και την αλλαξα. Ειμαι πεπεισμενος οτι φταει η κοσμοτε αλλα δεν μπορω να εξηγησω (με τις γνωσεις που εχω φυσικα) πως γινεται να μην βρισκει σημα οταν μετακινουμαι και θελει restart.

Link to comment
Share on other sites

H micro sim ειναι 7 ημερων. Αρχικα πιστευα οτι φταιει η καρτα μιας και ειχα κοψει μονος μου την κανονικη που ειχα στο S2 και πηγα και την αλλαξα. Ειμαι πεπεισμενος οτι φταει η κοσμοτε αλλα δεν μπορω να εξηγησω (με τις γνωσεις που εχω φυσικα) πως γινεται να μην βρισκει σημα οταν μετακινουμαι και θελει restart.

 

Το ίδιο συμβαίνει και σε έμενα εδώ που μένω (επαρχία ) σε τρεις συσκευες (samsung s2 .note2 και ένα παλιότερο sony ericson).

Ενώ δείχνει ότι υπάρχει σήμα δυο γραμμές στην πραγματικότητα δεν ..... έχει κολλήσει .

Δοκίμασε και με κάρτα άλλης εταιρίας ώστε να αποκλίσεις το ενδεχόμενο να φταίει η συσκευή (κάτι το οποίο δεν νομίζω ).

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...