Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω πρόβλημα με τα 3rd party πληκτρολόγια. Όποτε εγκαθιστώ κάποιο στέλνει μηνύματα με ερωτηματικά αντί για φωνήεντα, ενώ μου πετάει και το μήνυμα που φαίνεται στο screenshot....

 

άνοιξε την εφαρμογή των μηνυμάτων. πάτα το κουμπί μενού (οι τρεις γραμμές κάτω αριστερά διπλά στο home) . πάτα ρυθμίσεις. βρες την ''εισαγωγή λειτουργίας'' και άλλαξε την σε ''αυτόματο''.

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ή απλά διαβάζεις το faq πριν ρωτήσεις το ίδιο για χιλιοστή φορά... Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι

βλεπω οτι το κινητο μου πλεον στα δεδομενα συνδεεται με Η και οχι με Η+ οπως συνεβαινε και γενικά κατεβαζει με διακοπές

ειμαι σε vodafone μηπως φταιει οτι ειναι δωρεαν αυτη την εβδομαδα το ιντερνετ και το χουν ολοι ανοικτο ή θα πρεπει να ανησυχω?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι

βλεπω οτι το κινητο μου πλεον στα δεδομενα συνδεεται με Η και οχι με Η+ οπως συνεβαινε και γενικά κατεβαζει με διακοπές

ειμαι σε vodafone μηπως φταιει οτι ειναι δωρεαν αυτη την εβδομαδα το ιντερνετ και το χουν ολοι ανοικτο ή θα πρεπει να ανησυχω?

ευχαριστω

 

Πιθανότατα αυτό είναι... αν δεν άλλαξες κάτι στο κινητό είναι θέμα δικτύου.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Λέω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, επειδή τον τελευταίο καιρό έχει αρχίσει να μου δημιουργεί διάφορα προβλήματα. Έχω κατεβάσει το "Super Backup" και έχω σώσει μερικά apps και τις επαφές μου. Η απορία μου είναι μετά την επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων πώς τα επαναφέρω; Κατεβάζοντας ξανά το "Super Backup" ή με κάποιο άλλο τρόπο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα και του χρόνου SOS το τηλέφωνο σταμάτησε ξαφνικά να μην εχει ήχο εχει μονο δόνηση Το εκλεισα το ξανά άνοιξα αλλα τίποτα δεν εχει πουθενά ηχο τι να κάνω ; Το έχω δυο εβδομάδες μένω επαρχία και καταλαβαίνετε πόσο δύσκολο είναι για σέρβις οποίος ξερη παρακαλω ας μου πει τι να κάνω ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα και του χρόνου SOS το τηλέφωνο σταμάτησε ξαφνικά να μην εχει ήχο εχει μονο δόνηση Το εκλεισα το ξανά άνοιξα αλλα τίποτα δεν εχει πουθενά ηχο τι να κάνω ; Το έχω δυο εβδομάδες μένω επαρχία και καταλαβαίνετε πόσο δύσκολο είναι για σέρβις οποίος ξερη παρακαλω ας μου πει τι να κάνω ευχαριστω

 

Οταν πας στους ήχους παίζουν κανονικα; αν οχι εγω θα εκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων..

Link to comment
Share on other sites

Οταν πας στους ήχους παίζουν κανονικα; αν οχι εγω θα εκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων..

 

Ευχαριστω φίλε μου για την απάντηση σου απλα εγω είχα πειράξει τον ήχο απο την προσβασιμότητα είχα κατα λαθως κλείσει όλους του ήχους Πάντως ευχαριστω τωρα είναι Οκ

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα αυτό είναι... αν δεν άλλαξες κάτι στο κινητό είναι θέμα δικτύου.

 

Εμένα μου βγάζει κανονικά H+ (οπού έχει δηλαδή) και έχω Vodafone CU.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ακομα s3 αλλα εχω καποιες αποριες για υτο πριν το παρω.

1) ξερετε αν και ποτε το s3 θα παρει την επισημη εκδοση android 4.2.2; αν δεν εχει ερθει ήδη βεβαια...

2) εχει multiwindow;

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ακομα s3 αλλα εχω καποιες αποριες για υτο πριν το παρω.

1) ξερετε αν και ποτε το s3 θα παρει την επισημη εκδοση android 4.2.2; αν δεν εχει ερθει ήδη βεβαια...

2) εχει multiwindow;

 

1. Θα πάρει , τώρα το πότε είναι αγνωστο , αλλά λογικά είναι κοντά.

 

2. Ναι έχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Χρονια Πολλα Χριστος Ανεστη!!!

Μπορω να βγαλω τον stock Κernel και να βαλω καποιον αλλο φτιαχτο Kernel σε stock rom ωστε να μπορω να κανω overclocking την συσκευη μου;

Εχω το Samsung Galaxy S3 Lte i-19305 το ξερω οτι δεν ειμαι στο σωστο topic αλλα αν μπορει καποιος ας μου απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα έχω ένα προβληματακι όταν πάω να στείλω μήνυμα (sms) μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει ..το μήνυμα μπορεί να είναι κατεστραμμένο στην συσκευή του παραλήπτη Αλλάξετε την λειτουργία εισαγωγής σε αυτόματη .. Ρε παιδιά τι να κάνω δεν θέλω να μου βγάζει αυτο το μήνυμα .
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου, το Σαββάτο μου έκλεψαν το Galaxy S III μου. Έχω γραφτεί στο http://findmymobile.samsung.com/ και 10 λεπτά αφότου μου το πήρανε είδα το τελευταίο στίγμα του κάπου στα 3 χλμ μακριά μου. Έκτοτε, το κινητό φαίνεται offline. Και εδώ έρχεται η ερώτησή μου: Αν το ανοίξει αυτός που θα το αγοράσει θα βρω το στίγμα του? Και τέλος πάντων από που το βρίσκει το στίγμα η Samsung? Μέσω GPS μόνο ή έχει να κάνει και με την κάρτα SIM ή to Wifi? Γιατί αν το βρίσκει μέσω GPS έχω ελπίδες, διαφορετικά..... Παίζοντας πάντως κάποτε με το find my mobile και έχοντας το κινητό μπροστά μου, το έβρισκε με εξαιρετική ακρίβεια, στο σπίτι μου δηλαδή. Αλλά τότε και κάρτα SIM είχε και ενεργοποιημένο το Wi-Fi είχα.
Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου, το Σαββάτο μου έκλεψαν το Galaxy S III μου. Έχω γραφτεί στο http://findmymobile.samsung.com/ και 10 λεπτά αφότου μου το πήρανε είδα το τελευταίο στίγμα του κάπου στα 3 χλμ μακριά μου. Έκτοτε, το κινητό φαίνεται offline. Και εδώ έρχεται η ερώτησή μου: Αν το ανοίξει αυτός που θα το αγοράσει θα βρω το στίγμα του? Και τέλος πάντων από που το βρίσκει το στίγμα η Samsung? Μέσω GPS μόνο ή έχει να κάνει και με την κάρτα SIM ή to Wifi? Γιατί αν το βρίσκει μέσω GPS έχω ελπίδες, διαφορετικά..... Παίζοντας πάντως κάποτε με το find my mobile και έχοντας το κινητό μπροστά μου, το έβρισκε με εξαιρετική ακρίβεια, στο σπίτι μου δηλαδή. Αλλά τότε και κάρτα SIM είχε και ενεργοποιημένο το Wi-Fi είχα.

 

Aν ο κλέφτης ξέρει τι κάνει, κλάψτο...:( αν του κάνει format δε θα το ξαναδεις. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δηλώσεις το κλεμμένο ΙΜΕΙ στην αστυνομία, μπας και...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Aν ο κλέφτης ξέρει τι κάνει, κλάψτο...:( αν του κάνει format δε θα το ξαναδεις. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δηλώσεις το κλεμμένο ΙΜΕΙ στην αστυνομία, μπας και...

 

Το έχω δηλώσει ήδη... Παρόλα αυτά δεν μου απαντάς αν το κινητό εντοπίζεται με την βοήθεια του παρόχου της κινητής τηλεφωνίας (της WIND στην περίπτψσή μου) ή μόνο μέσω GPS... Απλά ελπίζω να μην ξέρει...

Edited by trancer9
Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δηλώσει ήδη... Παρόλα αυτά δεν μου απαντάς αν το κινητό εντοπίζεται με την βοήθεια του παρόχου της κινητής τηλεφωνίας (της WIND στην περίπτψσή μου) ή μόνο μέσω GPS... Απλά ελπίζω να μην ξέρει...

 

Αν δεν το κανει factory reset ισως να το εντοπίσεις οταν συνδεθεί σε ενα δίκτυο.. Αυτο θα το δεις στην πορεία... Ασε που απο το Σάββατο μέχρι τωρα σιγουρα θα το εχει ανοιξει το τηλέφωνο ο τυπος και ισως να γνωριζει απο smartphones...

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου, το Σαββάτο μου έκλεψαν το Galaxy S III μου. Έχω γραφτεί στο http://findmymobile.samsung.com/ και 10 λεπτά αφότου μου το πήρανε είδα το τελευταίο στίγμα του κάπου στα 3 χλμ μακριά μου. Έκτοτε, το κινητό φαίνεται offline. Και εδώ έρχεται η ερώτησή μου: Αν το ανοίξει αυτός που θα το αγοράσει θα βρω το στίγμα του? Και τέλος πάντων από που το βρίσκει το στίγμα η Samsung? Μέσω GPS μόνο ή έχει να κάνει και με την κάρτα SIM ή to Wifi? Γιατί αν το βρίσκει μέσω GPS έχω ελπίδες, διαφορετικά..... Παίζοντας πάντως κάποτε με το find my mobile και έχοντας το κινητό μπροστά μου, το έβρισκε με εξαιρετική ακρίβεια, στο σπίτι μου δηλαδή. Αλλά τότε και κάρτα SIM είχε και ενεργοποιημένο το Wi-Fi είχα.

 

Το ίδιο περίπου έπαθα κι εγώ (ή το έχασα ή μου το "βούτηξαν") στην Ανάσταση το Μεγάλο Σάββατο και σε καταλαβαίνω απολύτως φίλε μου.. :( :(

Εγώ επειδή ήμουν σε χωριό άργησα να κάνω τα βήματα που έκανες εσύ, και δε μου έδωσε ποτέ στίγμα μέχρι σήμερα... Το αμέσως επόμενο απ το locate my phone, ήταν να εκτελέσω το lock my screen (ή κάπως έτσι), και το τελευταίο που θα κάνω θα είναι wipe my data και αντίο... :cry:

 

Ήδη έχω μπει στη διαδικασία σκέψης να πάω αύριο-μεθαύριο για καινούριο Samsung, αλλά σκέφτομαι:

1) να πάω για το ίδιο (16GB) που είχα?

2) αξίζει να πάω για το 4G/LTE ??

3) ή από τα νεύρα μου και μόνο (παρόλο που δε το σκεφτόμουν καν στην αρχή) να πάω για το S4, έτσι για να μετριάσω την πίκρα μου??

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο περίπου έπαθα κι εγώ (ή το έχασα ή μου το "βούτηξαν") στην Ανάσταση το Μεγάλο Σάββατο και σε καταλαβαίνω απολύτως φίλε μου.. :( :(

Εγώ επειδή ήμουν σε χωριό άργησα να κάνω τα βήματα που έκανες εσύ, και δε μου έδωσε ποτέ στίγμα μέχρι σήμερα... Το αμέσως επόμενο απ το locate my phone, ήταν να εκτελέσω το lock my screen (ή κάπως έτσι), και το τελευταίο που θα κάνω θα είναι wipe my data και αντίο... :cry:

 

Ήδη έχω μπει στη διαδικασία σκέψης να πάω αύριο-μεθαύριο για καινούριο Samsung, αλλά σκέφτομαι:

1) να πάω για το ίδιο (16GB) που είχα?

2) αξίζει να πάω για το 4G/LTE ??

3) ή από τα νεύρα μου και μόνο (παρόλο που δε το σκεφτόμουν καν στην αρχή) να πάω για το S4, έτσι για να μετριάσω την πίκρα μου??

 

Πανε για το Ζ ώστε να αλλάξεις ποιότητα κατασκευής και να μην σκέφτεσαι το s3 :-P τα λεφτά για υο s4 ειναι πολλααα :p

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Πανε για το Ζ ώστε να αλλάξεις ποιότητα κατασκευής και να μην σκέφτεσαι το s3 :-P τα λεφτά για υο s4 ειναι πολλααα :p

 

Αν παρεις Ζ θα πεσεις σε καταθλιψη που εχασες το S3 σου. Παρε το lte s3 που δινει ανασα σχετικα με το απλο. Αν η τσεπη φτανει για 4 μπορεις να πας εκει , ομως σκεψου το πολυ καλα. Ειναι τα πρωτα κομματια οσα πουλιουνται τωρα και αναφερονται αρκετα προβληματα με σημαντικοτερο αυτο της υπερθερμανσης.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Πανε για το Ζ ώστε να αλλάξεις ποιότητα κατασκευής και να μην σκέφτεσαι το s3 :-P τα λεφτά για υο s4 ειναι πολλααα :p

 

Μπαα, δεν αλλάζω την Sammy φίλε μου αν και πολύ αξιόλογο το Ζ (δε λέω).

Η αλήθεια είναι ότι κλείνω προς το 4G/LTE so far...

 

Απλά διαβάζω αυτή τη στιγμή όλα τα θέματα που έχουν ανοιχτεί στην ενότητα για το S4, μήπως πεισθώ από τα γραφόμενα των παιδιών εκεί και κάνω το next big step... :what:

Link to comment
Share on other sites

Αν παρεις Ζ θα πεσεις σε καταθλιψη που εχασες το S3 σου.

 

Χαχαχαχαχαχα, να είσαι καλα φιλε με εκανες και γελασα ;)

Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Αν παρεις Ζ θα πεσεις σε καταθλιψη που εχασες το S3 σου. Παρε το lte s3 που δινει ανασα σχετικα με το απλο. Αν η τσεπη φτανει για 4 μπορεις να πας εκει , ομως σκεψου το πολυ καλα. Ειναι τα πρωτα κομματια οσα πουλιουνται τωρα και αναφερονται αρκετα προβληματα με σημαντικοτερο αυτο της υπερθερμανσης.

 

μωρέ η τσέπη φτάνει και δεν φτάνει.. κι αν είναι να κάνω το βήμα για το 4 θα πρέπει μετά να μετακυλήσω την αλλαγή ελαστικών της μηχανής που είχα προγραμματισμένη για τώρα μετά το Πάσχα, αλλά από την άλλη αν σου παίζουν τα νεύρα με κάτι τέτοιες χασούρες σου την βαράει και λες: "το χασα..? καλά να πάθω, αλλά για να μη στεναχωριέμαι θα πάω για το καλύτερο". :confused:

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα, να είσαι καλα φιλε με εκανες και γελασα ;)

 

μωρέ η τσέπη φτάνει και δεν φτάνει.. κι αν είναι να κάνω το βήμα για το 4 θα πρέπει μετά να μετακυλήσω την αλλαγή ελαστικών της μηχανής που είχα προγραμματισμένη για τώρα μετά το Πάσχα, αλλά από την άλλη αν σου παίζουν τα νεύρα με κάτι τέτοιες χασούρες σου την βαράει και λες: "το χασα..? καλά να πάθω, αλλά για να μη στεναχωριέμαι θα πάω για το καλύτερο". :confused:

 

:) :) :)

 

Lazarihno φιλε ασε το s4. Η τιμη του ειναι απαγορευτικη κατ'εμε . Δεν υπαρχει κινητο πουθενα στο κοσμο που να αξιζει 650 ευρω. Αν εχεις κουραγιο να περιμενεις σε 2-3 μηνες να πεσει στα 500-550 , η ακομα καλυτερα οταν κατα το Σεπτεμβρη βγει το note iii τοτε τσιμπα το. Εγω αυριο παραγγελνω το s3 lte , ημουν πολυ κοντα στο να παρω το 4 αλλα τα ζυγισα καλα. Επισης και στο xda και εδω αναφερονται πολλαπλα προβληματα hardware-software , ασταθεια σχετικα με την υποστηριξη της κοινοτητας απο xda . Τελος , μην κανεις τη μ@λακι@ να αναβαλεις τα λαστιχα της μηχανης μεχρι να πεταχτουν τα λινα, γιατι εκει παιζει η ζωη σου οχι ο πιο ισχυρος επεξεργαστης.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...