Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ας με βοηθησει καποιος φιλος λιγο..εκανα ολα τα βηματα του dropbox και τα 7...μονο που 50GB δεν μου εχουν ερθει..μηπως ειναι να κανω και τιποτε αλλο;;;:(
Μια του κλεφτη δυο του κλεφτη τρεις και εγινε ΥΠΟΥΡΓΟΣ:lol:
Link to comment
Share on other sites

ας με βοηθησει καποιος φιλος λιγο..εκανα ολα τα βηματα του dropbox και τα 7...μονο που 50GB δεν μου εχουν ερθει..μηπως ειναι να κανω και τιποτε αλλο;;;:(

 

Αυτό τα 7 βήματα που σου λέει το Dropbox να κάνεις με αντάλλαγμα έξτρα χωρου είναι ανεξάρτητα απο τα 50 Gb που σου δίνει για 2 χρόνια αν έχεις το S3. Για τα 50 Gb δεν χρειάστηκε τίποτα να κανω παρα να μπω στο Dropbox από το S3 μόλις το είχα πάρει.

Αν είναι μεταχειρισμενο το κινητό σου προφανέστατα έχει πάρει τα 50 Gb ο προηγούμενος χρηστης αφού θα το ειχε συνδεσει πρωτος με το Dropbox και δεν γίνεται να τα πάρεις και εσύ.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα. καπου στο thread ειχανε δωσει μια διεύθυνση που εχει modems bootloader και διαφορα αλλα οσων αφορα το s3 και μοιαζει σαν explorer η σελιδα. μπορω να εχω την διεύθυνση γιατι δεν την βρίσκω

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλημερα φιλοι μου,παταω μεσα απο το μενου του κινητου για ενημερωση λογισμικου κ μου βγαζει το εξης μηνυμα απο εχθες"Η ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ.ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ"τι ακριβως παιζει?
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα. καπου στο thread ειχανε δωσει μια διεύθυνση που εχει modems bootloader και διαφορα αλλα οσων αφορα το s3 και μοιαζει σαν explorer η σελιδα. μπορω να εχω την διεύθυνση γιατι δεν την βρίσκω

ευχαριστω

Δεν ξέρω ποια ακριβως ψάχνεις αλλά δες εδω

καλημερα φιλοι μου,παταω μεσα απο το μενου του κινητου για ενημερωση λογισμικου κ μου βγαζει το εξης μηνυμα απο εχθες"Η ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ.ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ"τι ακριβως παιζει?

Κανε την ενημέρωση με το kies ,γιατί με OTA θα περιμένεις μεχρι να έρθει η σειρά σου .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Δεν ξέρω ποια ακριβως ψάχνεις αλλά δες εδω

 

Κανε την ενημέρωση με το kies ,γιατί με OTA θα περιμένεις μεχρι να έρθει η σειρά σου .

 

εχω στοκ 4.1.2 κ το τηλ ειναι ελληνικο,ετσι πατησα στην ενημερωση αλλα μ εβγαλε αυτο το μνμ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποια ακριβως ψάχνεις αλλά δες εδω

 

Ευχαριστω αλλά δεν είναι αυτό

εκείνη η σελιδα λεγονταν κάπως σαν aljax explorer

 

οποιος θυμάται παρακαλώ;

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε τίποτε σε 4.2.1;; Κάτι τέτοιο πήρε το μάτι μου γραμμένο :confused:

 

Όχι , και δεν νομίζω ότι θα την δουμε σύντομα .

Εκτός και αν αναφέρεσαι σε CM 10.1

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζοντας το κινητό καινούριο και χωρίς να έχω πειράξει κάτι, δεν το έβλεπε το kies με τίποτα, (ούτε με την PULSE rom 2.1) εκτός όταν έβαλα το Σκανδιναβικό firmware 4.0.4.

 

Τα στοιχεία που είχε προτού το πειράξω είναι:

Εκδοση βασικού φάσματος

I9100XXLPS

Έκδοση Kernel

3.0.15-I9000XWLP7-CL340913

dpi@DELL134 #3

Αριθμός κατασκευής

IML74K.XWLP7

 

Το s/n του είναι: RF1C89HTEBA

 

Σήμερα δοκιμάζοντας με το kies την επιλογή Αναβάθμιση και προετοιμασία μου βγάει το παρακάτω μήνυμα.

 

http://img541.imageshack.us/img541/8416/kies.png

 

Αυτό σημαίνει ότι το κινητό μου είναι Vodafone και το έχουν αφαιρέσει βάζοντας το EUR ?

Ποιο firmware πρέπει να έχει ο κινητό για να είναι εντός εγγύησης ?

Να σημειώσω ότι το κινητό είναι αγορασμένο από το you και υπήρχε η ταινία ασφαλείας.

 

:worry:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ στην camera το Geotagging ώστε να δείχνει στον χάρτη που τράβηξα την κάθε φωτογραφία, στα καλά καθούμενα μου δεν μου δείχνει όλες τις τοποθεσίες , αλλά μου έχει μοιράσει τις φωτο σε 5 θέσεις , ενώ έχουν τραβηχτεί αλλού.Στις λεπτομέριες στην φωτογραφία, είναι η σωστή τοποθεσία αλλά στον χάρτη τις δείχνει αλλού.δοκίμασα διαγραφή cache αλλά τίποτα.καμία πρόταση από κάποιον
Link to comment
Share on other sites

Αυτό τα 7 βήματα που σου λέει το Dropbox να κάνεις με αντάλλαγμα έξτρα χωρου είναι ανεξάρτητα απο τα 50 Gb που σου δίνει για 2 χρόνια αν έχεις το S3. Για τα 50 Gb δεν χρειάστηκε τίποτα να κανω παρα να μπω στο Dropbox από το S3 μόλις το είχα πάρει.

Αν είναι μεταχειρισμενο το κινητό σου προφανέστατα έχει πάρει τα 50 Gb ο προηγούμενος χρηστης αφού θα το ειχε συνδεσει πρωτος με το Dropbox και δεν γίνεται να τα πάρεις και εσύ.

 

Δεν ισχύει αυτό σε μένα.

Πριν 3 μέρες που έκανα είσοδο και με κάποια επιπλέον βήματα, μου έδωσε συνολικά 2,8gb και πρέπει να ολοκληρώσω τα 7 βήματα (έχω κάνει τα 5) για να πάρω άλλα 48.

Δεν ξέρω αν πρέπει να γίνει κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζοντας το κινητό καινούριο και χωρίς να έχω πειράξει κάτι, δεν το έβλεπε το kies με τίποτα, (ούτε με την PULSE rom 2.1) εκτός όταν έβαλα το Σκανδιναβικό firmware 4.0.4.

Είσαι σε λάθος θέμα γιατί αναφέρεσαι στο s2 και εδω συζητάμε για το s3.

 

Για να είναι εντός εγγύησης πρέπει να έχει αυτό που σου βγάζει το kies.

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!

χτες πηρε ο αδερφος μου το galaxy με την προσφορα απο το πλαισιο..

εβαλε ενα φοντο το οποιο το εχω κ εχω στο τηλεφωνο μου κ του το δειχνει θολο εχει χαλια αναλυση..

τι μπορει να φταιει?

ειναι ακριβως η ιδια εικονα που εχω κ εγω..:O:O:O

Link to comment
Share on other sites

.....

 

Αυτό σημαίνει ότι το κινητό μου είναι Vodafone και το έχουν αφαιρέσει βάζοντας το EUR ?

Ποιο firmware πρέπει να έχει ο κινητό για να είναι εντός εγγύησης ?

Να σημειώσω ότι το κινητό είναι αγορασμένο από το you και υπήρχε η ταινία ασφαλείας.

 

:worry:

 

Προφανώς. Και δεν το "έχουν", το έχεις αφαιρέσει όταν έβαλες custom rom.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

mmaria_82

Ίσως έχουν διαφορετικές ρυθμίσεις, τσέκαρε το "Εξοικονόμηση ενέργειας", την "Λειτουργία οθόνης" και το "Αυτόματη ρύθμιση απόχρωσης οθόνης". Οι δυο τελευταίες ρυθμίσεις ειναι στο μενού Εμφάνιση.

Link to comment
Share on other sites

mmaria_82

Ίσως έχουν διαφορετικές ρυθμίσεις, τσέκαρε το "Εξοικονόμηση ενέργειας", την "Λειτουργία οθόνης" και το "Αυτόματη ρύθμιση απόχρωσης οθόνης". Οι δυο τελευταίες ρυθμίσεις ειναι στο μενού Εμφάνιση.

 

ευχαριστωωωω για την απαντηση!!!!!!

θα το κοιταξω κ θα σου πω!:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό σε μένα.

Πριν 3 μέρες που έκανα είσοδο και με κάποια επιπλέον βήματα, μου έδωσε συνολικά 2,8gb και πρέπει να ολοκληρώσω τα 7 βήματα (έχω κάνει τα 5) για να πάρω άλλα 48.

Δεν ξέρω αν πρέπει να γίνει κάτι άλλο.

 

Τι να σου πω.. Εμένα την πρωτη φορά που συνδέθηκα από το s3 μου τα εδωσε ολα τα Gb έτσι απλά.

Link to comment
Share on other sites

mmaria_82

Ίσως έχουν διαφορετικές ρυθμίσεις, τσέκαρε το "Εξοικονόμηση ενέργειας", την "Λειτουργία οθόνης" και το "Αυτόματη ρύθμιση απόχρωσης οθόνης". Οι δυο τελευταίες ρυθμίσεις ειναι στο μενού Εμφάνιση.

 

μολις κοιταξα τις ρυθμισεις τπτ παλι τα ιδια...:O

οτι φωτογραφια κ να βαλουμε φοντο φαινεται χαλια..

μπορει να με βοηθησει καποιος?:(:(

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι ποσα GB καρτουλα παίρνει το τηλέφωνο?

 

και αν αλλάξω κάρτα πως θα το κάνω, με copy paste από την μια κάρτα στην άλλη είμαι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι ποσα GB καρτουλα παίρνει το τηλέφωνο?

 

και αν αλλάξω κάρτα πως θα το κάνω, με copy paste από την μια κάρτα στην άλλη είμαι οκ?

 

64 παίρνει.

Ναι.

Link to comment
Share on other sites

βιντεο που ανοιγουν με το flash player δεν παιζει το τηλεφωνο? :(

 

Παίζει .

Κατέβασε από εδω τον flash ,βάλε το apk στο τηλέφωνο και καν το εγκατάσταση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παίζει .

Κατέβασε από εδω τον flash ,βάλε το apk στο τηλέφωνο και καν το εγκατάσταση .

 

σε ευχαριστω παααααααααααααααααααααρα πολυ!!!!!!!!!!!!!

μηπως μπορεις να με βοηθησεις κ σε κατι αλλο?:O

εχουμε ενα galaxy κ οτι φωτογραφια κ να βαλουμε φοντο την δειχνει θαμπη,χαλια ενω στο δικο μου ειναι μια χαρα εχει καπου καποια ρυθμιση ??:O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...