Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο σαιτ SLMMOBILE λεει για την αναβαθμιση τι περιλαμβανει Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειναι δυνατον πατωντας το κεντρικο κουμπι κατω στη συκευη να μην μας πηγαιναι με την μια στην κεντρικη σελιδα ???

 

Ημουν σε φιλο με το SII και μια χαρα πηγαινει στην κεντρικη σελιδα με ενα πατημα του home button..

 

τι κολλημα ειναι αυτο ? αμα καεις 2πλο κλικ χαθηκε ο κοσμος?

Link to comment
Share on other sites

τι κολλημα ειναι αυτο ? αμα καεις 2πλο κλικ χαθηκε ο κοσμος?

 

Αν ειναι να κανουμε 2 και...22 τι νοημα εχει ?? Home button αν ξερω καλα σημαινει κεντρικη οθονη και οχι κατι αλλο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να κανουμε 2 και...22 τι νοημα εχει ?? Home button αν ξερω καλα σημαινει κεντρικη οθονη και οχι κατι αλλο.

home button απο οθονη σε οθονη οχι μεσα απο εφαρμογη,μεσα απο εφαρμογη λειτουργει λογικα απο εκει που ξεκινησες (home)δηλ την βασικη οθονη της εφαρμογης.αλλοι πηγαινουν καπακι στην κεντρικη οθονη εε και 2κλικ επαμε οχι 22 εεεεχειιιι διαφορα αν και νομιζω μονο η htc γιατι ι phone κλπ το ιδιο με την samsung κανουν.τωρα αν θες να θυσιασεις για ενα κλικ 10πραγματα παραπανω ειναι θεμα γουστου.και μερικα αυτοκινητα εχουν την οπισθεν ταχυτητα εμπρος και σηκωτη δεν σημαινει πως αυτα που την εχουν αλλιως πιο ευκολη πισω ειναι καλυτερααα ,θεμα συνηθειας ειναι.παρε το onex και βαλε την jelly bean και θα δεις ποσες αδυναμιες εχει (χωρις να λεω οτι ειναι κακο τηλ αριστο ειναι) κατεβαζωντας την home scrren αντι για μπαρα γρηγορων ρυθμ εχει μονο ενα σκατοφυλλαρακι για power save η οχι ,μετρα ποσες οθονες εχει σε σχεση με το ς3 κλπ......ξερεις οτι τα εχω και τα δυο εσυ γιαννη

Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο εύκολο στην 4.1.2 ρυθμίσεις-προσωπικό-κλειδωμα οθονης:)

 

Μπορει καποιος να απαντησει κοιταζοντας το κινητο του εχοντας την 4.1.2?

Αυτο που μου λες φιλε μου εσυ ..δεν βλεπω κατι σε εκεινο το μενου για το οριο κλειδωματος οθονης.

Και ξανα λεω θελω οριο για το κλειδωμα οθονης και οχι για την απενεργοποιηση οθονης.!

 

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω μια αλλη ερώτηση, στα μηνυματα μου βγαίνουν μονο 70γραμματα,το εχω σε gsm και μπορω να στελνω μονο κεφαλαία. Στο αυτοματο μου βγαινει 160χαρακτηρες αλλα στο ορωτο γράμμα που παταω λ, παει στα 68. Το ιδιο και στο unicode. Να τονίσω πως εχω SwiftKey
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλα και καλή χρόνια :)

Αν μια συσκευη S3 έχει αγοραστεί απο εξωτερικό Ευρώπη(ξένη απόδειξη) και εμφανιστεί κάποιο πρόβλημα ,καλύπτεται απο το εδώ service π.χ arvato ,Samsung Hellas ,η θα σου πούνε στείλτε το απο κεί που το πήρες ?

Ευχαριστω πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλα και καλή χρόνια :)

Αν μια συσκευη S3 έχει αγοραστεί απο εξωτερικό Ευρώπη(ξένη απόδειξη) και εμφανιστεί κάποιο πρόβλημα ,καλύπτεται απο το εδώ service π.χ arvato ,Samsung Hellas ,η θα σου πούνε στείλτε το απο κεί που το πήρες ?

Ευχαριστω πολύ :)

 

Απο την στιγμή που έχει αγοραστεί απο Ευρωπαϊκή χώρα καλύπτεται κανονικά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που έχει αγοραστεί απο Ευρωπαϊκή χώρα καλύπτεται κανονικά .

 

Γεια σου Μιχαλιο και καλή χρόνια σου εύχομαι με υγεία .

Σε ευχαριστω πολύ με καλυψες :)

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια !!!

οταν παω να στειλω ενα sms μου εμφανιζει το εξης μηνυμα :

το μηνυμα μπορει να ειναι κατεστραμενο στη συσκευη του παραληπτη.Αλλαξτε την λειτουργια εισαγωγης σε αυτοματη

 

πως διορθωνεται αυτο?

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια !!!

οταν παω να στειλω ενα sms μου εμφανιζει το εξης μηνυμα :

το μηνυμα μπορει να ειναι κατεστραμενο στη συσκευη του παραληπτη.Αλλαξτε την λειτουργια εισαγωγης σε αυτοματη

 

πως διορθωνεται αυτο?

 

Βάλτο στο αυτόματο να δουμε ...

Μηνύματα >ρυθμίσεις >μέθοδο εισαγωγής αυτόματο

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω το samsung s3 i9300 me 4.1.1 και δεν μπορώ να το συνδέσω με το kies ούτε με usb ούτε με wi-fi κολλάει στο connecting και δεν κανει τιποτα ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

The world is mine!!!

Link to comment
Share on other sites

πέρασα και εγώ τη 4.1.2 και γενικά είμαι ικανοποιημενη αν εξαιρέσουμε μερικά κολληματακια που δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο, το του μεγάλο μείον για εμένα που είναι το πληκτρολόγιο.το ελληνικό λεξικό είναι αντε γεια...στο άκυρο πετάει αγγλικά μέσα και θέλει έξτρα ρύθμιση που θα αποθηκεύει ότι γράφω! πάμε καλά? και στα μηνύματα η πρόβλεψη είναι ακόμα χειρότερη(όλα αυτά χωρίς να είναι ενεργοποιημενη η έξτρα ρύθμιση..).Ελπίζω να διορθωθεί σύντομα.
Link to comment
Share on other sites

πέρασα και εγώ τη 4.1.2 και γενικά είμαι ικανοποιημενη αν εξαιρέσουμε μερικά κολληματακια που δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο, το του μεγάλο μείον για εμένα που είναι το πληκτρολόγιο.το ελληνικό λεξικό είναι αντε γεια...στο άκυρο πετάει αγγλικά μέσα και θέλει έξτρα ρύθμιση που θα αποθηκεύει ότι γράφω! πάμε καλά? και στα μηνύματα η πρόβλεψη είναι ακόμα χειρότερη(όλα αυτά χωρίς να είναι ενεργοποιημενη η έξτρα ρύθμιση..).Ελπίζω να διορθωθεί σύντομα.

 

Όταν λες αποθηκεύει ότι γράφεις;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

 

1. Έχω ένα S3 Cosmote και είναι στην 4.1.1. Για να πάει 4.1.2 θέλει Root? Εάν όχι υπάρχει κανένας οδηγός η να περιμένω πότε θα ξυπνήσει η Cosmote?

 

2. Έχω χάσει την απόδειξη αγοράς. Σε περίπτωση που ψοφήσει θα το πάρει η Samsung με το IMEI η θέλει οπωσδήποτε και την απόδειξη?

 

Ευχαριστώ!!

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες αποθηκεύει ότι γράφεις;

 

τη πρώτη φορά που θα γράψεις κάτι σου λέει αν θες να ενεργοποιήσεις μια επιλογή που θα αποθηκεύει ότι γράφεις μέχρι και το κωδικό πιστωτικής λέει και βοηθάει να προβλέπει καλύτερα τι θες να γράψεις.επίσης μπορεί να πάρει λέξεις και αν έχεις από Facebook Twitter.

Link to comment
Share on other sites

Από την παραμονή πρωτοχρονιάς είμαι και εγώ κάτοχος του κινητού. Το προηγούμενο μου ήταν το βιβαζ οπότε είναι σαν να έχω πύραυλο. Για μένα το κινητό έχει ένα αρνητικό είναι πολύ μεγάλο και για το χέρι μου αλλά και την τσέπη μου. Ίσος 4.3 με 4.5 θα ήταν το τέλειο. Έχω μερικές ερωτήσεις όμως. Αρχικά τι κάνει το dropbox με λίγα λόγια. 2) το ξυπνητήρι βαράει όταν είναι κλειστό το κινητό; 3) είχα δει το τραβάει φωτογραφίες όσο γρήγορα μπορεί το δάχτυλο σου (χωρίς φλας) να πατάει το κουμπί, εμένα γιατί δεν το κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω μια αλλη ερώτηση, στα μηνυματα μου βγαίνουν μονο 70γραμματα,το εχω σε gsm και μπορω να στελνω μονο κεφαλαία. Στο αυτοματο μου βγαινει 160χαρακτηρες αλλα στο ορωτο γράμμα που παταω λ, παει στα 68. Το ιδιο και στο unicode. Να τονίσω πως εχω SwiftKey

κατεβασε το Handsent sms και το greek language pack και στελνε sms μεσω αυτου! αυτο κανω και εγω και ολα οκ! ασε που μπορεις να κρατας backup τα μηνυματα και ολες τις ρυθμισεις που εχεις κανει με κατι λιγα ευρω..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω μια αλλη ερώτηση, στα μηνυματα μου βγαίνουν μονο 70γραμματα,το εχω σε gsm και μπορω να στελνω μονο κεφαλαία. Στο αυτοματο μου βγαινει 160χαρακτηρες αλλα στο ορωτο γράμμα που παταω λ, παει στα 68. Το ιδιο και στο unicode. Να τονίσω πως εχω SwiftKey

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4275734

 

Δεν έχει απολύτως καμία σχέση το handcent, gosms ή οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα. 160 χαρακτήρες με μικρά ΔΕΝ γίνεται να στείλεις._

 

Από την παραμονή πρωτοχρονιάς είμαι και εγώ κάτοχος του κινητού. Το προηγούμενο μου ήταν το βιβαζ οπότε είναι σαν να έχω πύραυλο. Για μένα το κινητό έχει ένα αρνητικό είναι πολύ μεγάλο και για το χέρι μου αλλά και την τσέπη μου. Ίσος 4.3 με 4.5 θα ήταν το τέλειο. Έχω μερικές ερωτήσεις όμως. Αρχικά τι κάνει το dropbox με λίγα λόγια. 2) το ξυπνητήρι βαράει όταν είναι κλειστό το κινητό; 3) είχα δει το τραβάει φωτογραφίες όσο γρήγορα μπορεί το δάχτυλο σου (χωρίς φλας) να πατάει το κουμπί, εμένα γιατί δεν το κάνει;

 

1) Απευθύνσου στην ενότητα Android για ερωτήσεις εφαρμογών. Περιληπτικά: http://www.dropbox.com, δες το βιντεάκι για να σου λυθούν οι απορίες.

2) Όχι

3) Και τι κάνει δηλαδή;

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

 

1. Έχω ένα S3 Cosmote και είναι στην 4.1.1. Για να πάει 4.1.2 θέλει Root? Εάν όχι υπάρχει κανένας οδηγός η να περιμένω πότε θα ξυπνήσει η Cosmote?

 

2. Έχω χάσει την απόδειξη αγοράς. Σε περίπτωση που ψοφήσει θα το πάρει η Samsung με το IMEI η θέλει οπωσδήποτε και την απόδειξη?

 

Ευχαριστώ!!

 

1. Όχι δεν έχει σχέση το root με αναβάθμιση. Διάβασε τα επισημασμένα θέματα σ'αυτή την ενότητα.

2. Στην Ελλάδα χρειάζεται απόδειξη αγοράς, αν ξέρει κάποιος κάτι διαφορετικό ας με διορθώσει...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν ξερει για το οριο κλειδωματος της οθονης (οχι απενεργοποιησης)?Εχω ψαξει ολα τα μενου και δεν υπαρχει πουθενα επιλογη.

 

Εχω την 4.1.2..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Πως απενεργοποιούμε την λειτουργία που το κινητό ''μιλαει''?πχ όταν έρχεται μήνυμα και όταν χτυπά η αφύπνιση?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Πως απενεργοποιούμε την λειτουργία που το κινητό ''μιλαει''?πχ όταν έρχεται μήνυμα και όταν χτυπά η αφύπνιση?

 

Ρυθμισεις, γλωσσα και εισαγωγη, εξοδος κειμενου σε ομιλια, και ξετικαρει το λειτουργια οδηγησης.

 

Κανεις δεν ξερει για το οριο κλειδωματος της οθονης (οχι απενεργοποιησης)?Εχω ψαξει ολα τα μενου και δεν υπαρχει πουθενα επιλογη.

 

Εχω την 4.1.2..

 

Τι ενοεις ακριβως; Να κλειδωθει χωρις να απενεργοποιηθει; Δηλαδη να μενει σνοιχτη αλλα να πρεπει να την ξεκλειδωσεις;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Τι ενοεις ακριβως; Να κλειδωθει χωρις να απενεργοποιηθει; Δηλαδη να μενει σνοιχτη αλλα να πρεπει να την ξεκλειδωσεις;

 

Ενδεχομένως και το ανάποδο, να κλείσει αλλά να μην κλειδώσει, ώστε με ένα χάδι να ανοίξει.

Δεν το εχω ψάξει, γιατί δεν θα με βόλευε. Προτιμώ αυτά τα δύο να γίνονται μαζί, αλλιώς μπορεί να βρεθεί στην τσέπη μου ξεκλείδωτο.

 

Edit

Τελικά υπάρχουν δύο επιλογές στο μενού κλείδωμα οθόνης (αυτόματο κλείδωμα) και στο μενού εμφάνιση

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους. Ελπιζω στην 4.1.2 να βελτιωσουν λιγο και το θεμα της οθονης που μενει αναμμενη στη λειτουργια Smart Stay...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...