Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΝΕΝΑΣ ??????

 

Root nandroid titanium μετά ξανά περνάς την ρομ από την άρχη .

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Root nandroid titanium μετά ξανά περνάς την ρομ από την άρχη .

 

Πριν κάνεις κάτι τόσο δραστικό δοκίμασε να κάνεις reset settings από τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.2 ερωτησεις εχω.χθες πηρα το τηλεφωνο απο cosmote.ειδα οτι η μνημη του ειναι 11,25GB.μεχρι τα 16 που?????? και το δευτερο.πως γινεται η ενναλαγη απο ελληνικα σε αγγλικα και το αντιστροφο?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.2 ερωτησεις εχω.χθες πηρα το τηλεφωνο απο cosmote.ειδα οτι η μνημη του ειναι 11,25GB.μεχρι τα 16 που?????? και το δευτερο.πως γινεται η ενναλαγη απο ελληνικα σε αγγλικα και το αντιστροφο?ευχαριστω.

 

Το τηλέφωνο χρειάζεται κάποια Giga για να λειτουργεί έτσι είναι σε όλα τα τηλέφωνα. Και ένα Νοκια να πάρεις με 60ΜΒ μνήμη 10 θα έχεις ελεύθερα.

Για το δεύτερο επειδή δεν το έχω ψάξε στις ρυθμίσεις για γλώσσα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

μια απορια εχω . κατεβασα τον next launcher με τορεντ θα παιρνει κανονικα της αβαβαθμισεις η πρεπει να το αγορασω κανονικα ? παντως στο plau store μου το δειχνει σαν εγκατεστημενο.
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιζει να υπαρχει καποιο συντόμευση για το μενου που βγαίνει οταν παταμε παρατεταμένα το κεντρικο κουμπί για να μην το επιβαρύνουμε;
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρέλαβα απο κωτσοβολο φοραει 4.1.1. Ι9300XXDLID καλο αυτο σημαινει οτι ειναι νεα παρτιδα.ποσες ωρες να το φορτισω?

 

Πριν μια βδομάδα παρέλαβα και εγω απο Wind ακριβώς με τα ίδια χαρακτηριστικά. Καλορίζικο σου εύχομαι !

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

μια απορια εχω . κατεβασα τον next launcher με τορεντ θα παιρνει κανονικα της αβαβαθμισεις η πρεπει να το αγορασω κανονικα ? παντως στο plau store μου το δειχνει σαν εγκατεστημενο.

Αναβαθμίσεις σε σπασμένη εφαρμογη αποκλείεται να πάρεις .

Παιδια παιζει να υπαρχει καποιο συντόμευση για το μενου που βγαίνει οταν παταμε παρατεταμένα το κεντρικο κουμπί για να μην το επιβαρύνουμε;

Με κάποιο gesture app απο το play ή κάποιο άλλον launcher που έχει την δυνατότητα για gestures .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω ελεκχο για ενημερωσεις και μου βγαζει το εξης μυνημα..η προσβαση στην υπηρεσια ενημερωσης λογισμικου γινεται με σειρα προτεραιοτητας. δοκιμαστε αργοτερα, καμια γνωμη παιδια η τι αλλο συμβαινει δεν ξερω τι να πω

το ιδιο μου βγαζει και σε μενα ειναι γερμανικο firmware....μαλλον ερχεται η αναβαθμιση με σειραααα....:)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα μαλλον με τον φορτιστη μου. οταν παω να το φορτισω δεν δουλευει κανονικα. δηλαδη μια φορτιζει και μια δεν. το καλωδιο πρεπει να δουλευει καλα γιατι το συνδεω με το pc και το βλεπει κανονικα και φορτιζει. σκεφτομαι να παρω αυτο http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.009989 αν παρω αυτο τον φορτιστη λετε να παθει τιποτα το κινητο!. επειδη η samsung λεει να χρησιμοποιουμε μονο τα γνησια προιοντα της. αυτος γραφει οτι ειναι της samsung αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι.
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο μου βγαζει και σε μενα ειναι γερμανικο firmware....μαλλον ερχεται η αναβαθμιση με σειραααα....:)

 

Κάντε την με το kies .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα μαλλον με τον φορτιστη μου. οταν παω να το φορτισω δεν δουλευει κανονικα. δηλαδη μια φορτιζει και μια δεν. το καλωδιο πρεπει να δουλευει καλα γιατι το συνδεω με το pc και το βλεπει κανονικα και φορτιζει. σκεφτομαι να παρω αυτο http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.009989 αν παρω αυτο τον φορτιστη λετε να παθει τιποτα το κινητο!. επειδη η samsung λεει να χρησιμοποιουμε μονο τα γνησια προιοντα της. αυτος γραφει οτι ειναι της samsung αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι.

 

Είναι Samsung απλά από άλλη συσκευή. Δε θα πάθει κάτι, αλλά μπορεί να μη φορτίζει καλά. Απ'την άλλη μπορεί και να δουλεύει τέλεια.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κάντε την με το kies .

 

Εμενα μου την εχει βγαλει απο εχτες αλλα...την κανω με το kies αλλα τιποτα...Παταω ενημερωση

και κολλαει στο 99% στην ληψη στοιχειων αναβαθμισης υλικολογισμικου...Μηπως παιζει ρολο που

στο προιγουμενο βημα εκανα αποδοχη τους ορους αλλα δεν επελεξα την δυνατοτητα αποθηκευσης

τον προσωπικων μου στοιχειων!!Παιζει ρολο??Η σειρα πρoτεραιοτητας ειναι μονο στο wifi η και για kies??? :confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου την εχει βγαλει απο εχτες αλλα...την κανω με το kies αλλα τιποτα...Παταω ενημερωση

και κολλαει στο 99% στην ληψη στοιχειων αναβαθμισης υλικολογισμικου...Μηπως παιζει ρολο που

στο προιγουμενο βημα εκανα αποδοχη τους ορους αλλα δεν επελεξα την δυνατοτητα αποθηκευσης

τον προσωπικων μου στοιχειων!!Παιζει ρολο??Η σειρα πρoτεραιοτητας ειναι μονο στο wifi η και για kies??? :confused:

 

Μόνο στο wifi. Δεν έχει καμία σχέση αυτό με τα στοιχεία.

Και αυτό που κατεβάζει δεν είναι το firmware, είναι update του Kies... κάτι δεν έχει κάτσει καλά με το Kies στο PC σου, βγάλτο ολόκληρο και ξαναβάλτο απ'την αρχή. Από τέτοια προβλήματα το Kies άλλο τίποτα.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Τωρα με την 4.1.2 JB στην γνωστη μπαρα που βζαζει αριστερα της οθονης (πολλαπλα παραθυρα) αν την ανοιξεις εχει διαφορες εφαρμογες.Πως μπορω να προσθεσω οποια εφαρμογη θελω εγω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Τωρα με την 4.1.2 JB στην γνωστη μπαρα που βζαζει αριστερα της οθονης (πολλαπλα παραθυρα) αν την ανοιξεις εχει διαφορες εφαρμογες.Πως μπορω να προσθεσω οποια εφαρμογη θελω εγω;

 

Δε μπορείς αν δεν είσαι root. Προσθέτεις μόνο αυτές που έχει εγκρίνει η Samsung.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

και εγω τελικα την εκανα μεσω kies και ολα πηγαν καλα κανενα προβλημα.δεν νομιζω οτι παιζει ρολο που δεν εκανες αποδοχη.ξαναδοκιμασε απο την αρχη μπορει να γινει
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ο φακός πως ενεργοποιείται;*θυμάμαι στο HTC Desire (miui rom) με κλειστή οθόνη, κρατούσες το home button και άναβε και είχε και εικονίδιο στο menu για μόνιμα αναμμένο (χωρίς συνεχές πάτημα).Στο SGS3; Είμαι με RevolutionHD

 

Εμενα τον εχει στα widget.

Link to comment
Share on other sites

Ο φακός πως ενεργοποιείται;*θυμάμαι στο HTC Desire (miui rom) με κλειστή οθόνη, κρατούσες το home button και άναβε και είχε και εικονίδιο στο menu για μόνιμα αναμμένο (χωρίς συνεχές πάτημα).Στο SGS3; Είμαι με RevolutionHD

 

Εμενα τον εχει στα widget.

 

Γιατί δε δοκιμάζεις την εφαρμογή απ το Play Store, αυτή που θα βρεις με τα περισσότερα downloads.

Έχει διάφορες ρυθμίσεις, προσωπικά με βολεύει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιζει να υπαρχει καποιο συντόμευση για το μενου που βγαίνει οταν παταμε παρατεταμένα το κεντρικο κουμπί για να μην το επιβαρύνουμε;

 

Ψάξε στο play για "Recent Apps Quick Button". Αν κατάλαβα καλά αυτό ψάχνεις.

Edited by szax
Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιζει να υπαρχει καποιο συντόμευση για το μενου που βγαίνει οταν παταμε παρατεταμένα το κεντρικο κουμπί για να μην το επιβαρύνουμε;

 

Φίλε μου αυτο εδώ κάνει την δουλειά https://play.google.com/store/apps/details?id=grandmastersoftware.togglerecentapps&hl=en&write_review=true

 

Σε συνδυασμό με αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teambro.android.homebuttonshortcut&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50ZWFtYnJvLmFuZHJvaWQuaG9tZWJ1dHRvbnNob3J0Y3V0Il0 τρεχει στην notification bar και το hard key home button του galaxy s3 ειναι παρελθον :p

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

ειχαμε κανενα νεο για την επισημη αναβαθμιση σε 4.1.2 την κατεβασε καποιος ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...