Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολλά leak και απο official τίποτα...

 

12 Σεπτεμβρη η Apple ανακοινωνει το I5 και φυσικα ios6. Προφανως και καπου καπακια η samsung θα δωσει την επισημη JB στο S3 ωστε να κρατησει τον κοσμο με την ναυαρχιδα της σε εγρηγορση και ικανοποιηση ωστε να μην μεταπηδησουν στην apple ειδικα με το νεο ios....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημέρα στην παρέα...

είμαι από προχθές κάτοχος ενός s3... ο προβληματισμός μου είναι ότι δεν συγχρονίζει τις εικόνες των επαφών του facebook και κατ'επέκταση στις επαφές του τηλεφώνου... για να διευκρινίσω, τις επαφές του facebook τις βλέπει κανονικά και μπορώ να τις συνδέσω με τις επαφές του τηλεφώνου μου αλλά δεν μου βγάζει τις φωτογραφίες των επαφών παρά μόνο ελάχιστες... όσες φορές και να πάτησα τον συγχρονισμό δείχνει να δουλεύει κανονικά χωρίς προβλήματα αλλά φωτογραφίες γιοκ...

μια βοήθεια παρακαλώ? :(:worry:

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκίνητο μου (Honda jazz) έχει εργοστασιακό Bluetooth και θύρα USB.

Με το DEFY συνδεόμουν με το BT για να έχω συνομιλία και έβαζα το USB καλώδιο και άκουγα τα ΜΡ3 μου από το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου.

Σήμερα πρώτη φορά πήγα να συνδέσω με το USB το S3 για να ακούσω τα MP3 μου, αλλά ενώ στην οθόνη του κινητού έγραφε ότι συνδέθηκε ως μονάδα εξωτερικής αποθήκευσης, το αυτοκίνητο δεν το έβλεπε καν!!

Το ΒΤ λειτουργούσε κανονικά.

Έχει κανείς άποψη;

Κάπου διάβασα ότι μπορεί να στείλει μέσω BT τη μουσική...ισχύει; πως;

 

Το βασικό μου ερώτημα όμως είναι γιατί δε βλέπει το αυτοκίνητο το κινητό!

 

:!::(

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκίνητο μου (Honda jazz) έχει εργοστασιακό Bluetooth και θύρα USB.

Με το DEFY συνδεόμουν με το BT για να έχω συνομιλία και έβαζα το USB καλώδιο και άκουγα τα ΜΡ3 μου από το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου.

Σήμερα πρώτη φορά πήγα να συνδέσω με το USB το S3 για να ακούσω τα MP3 μου, αλλά ενώ στην οθόνη του κινητού έγραφε ότι συνδέθηκε ως μονάδα εξωτερικής αποθήκευσης, το αυτοκίνητο δεν το έβλεπε καν!!

Το ΒΤ λειτουργούσε κανονικά.

Έχει κανείς άποψη;

Κάπου διάβασα ότι μπορεί να στείλει μέσω BT τη μουσική...ισχύει; πως;

 

Το βασικό μου ερώτημα όμως είναι γιατί δε βλέπει το αυτοκίνητο το κινητό!

 

:!::(

Μια υπόθεση κάνω.Εχεις εξωτερικη sdcard?

Τα τραγουδια που ειναι αποθηκευμενα?Στην εσωτερικη ή στην εξωτερικη sdcard?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκίνητο μου (Honda jazz) έχει εργοστασιακό Bluetooth και θύρα USB.

Με το DEFY συνδεόμουν με το BT για να έχω συνομιλία και έβαζα το USB καλώδιο και άκουγα τα ΜΡ3 μου από το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου.

Σήμερα πρώτη φορά πήγα να συνδέσω με το USB το S3 για να ακούσω τα MP3 μου, αλλά ενώ στην οθόνη του κινητού έγραφε ότι συνδέθηκε ως μονάδα εξωτερικής αποθήκευσης, το αυτοκίνητο δεν το έβλεπε καν!!

Το ΒΤ λειτουργούσε κανονικά.

Έχει κανείς άποψη;

Κάπου διάβασα ότι μπορεί να στείλει μέσω BT τη μουσική...ισχύει; πως;

 

Το βασικό μου ερώτημα όμως είναι γιατί δε βλέπει το αυτοκίνητο το κινητό!

 

:!::(

 

Δυστυχώς δεν το βλέπει πλέον γιατί δεν έχουν ενσωματώσει το πρωτόκολλο για να το βλέπει σαν εξωτερικό σκληρό (οπότε θα μπορούσες να ακούς μουσική από το USB) αλλά μόνο για Media Transfer... εξ' ου και MTP (media transfer protocol). Τώρα για το bluetooth κι εμένα έχει εργοστασιακό bt το αυτοκίνητο αλλά έχω μόνο κλήσεις. Συνέδεσέ το και πήγαινε μέσα από τις ρυθμίσεις στο BT κι εκεί θα δεις να έχει δύο επιλογές: Σύνδεση για ήχους κλήσης και σύνδεση για αναπαραγωγή media. Κάνε tick και στα 2 ή μόνο στο αναπαραγωγή media και ξεκίνα να παίζει μουσική να δεις αν θα παίξει. Εμένα δεν το κάνει οπότε δεν ακούω μουσική. Επίσης όταν τα έχω και τα 2 options τικαρισμένα μπορεί να μην συνδεθεί και για να πραγματοποιώ ήχους κλήσης... Επίσης αυτό με το MTP είναι πονεμένη ιστορία γιατί και οι υπολογιστές έχουν πρόβλημα στην σύνδεση με το S3 κατά περιόδους :(

Link to comment
Share on other sites

Και όπως λέγαμε χθες, νέο leak firmware...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1871035

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν το βλέπει πλέον γιατί δεν έχουν ενσωματώσει το πρωτόκολλο για να το βλέπει σαν εξωτερικό σκληρό (οπότε θα μπορούσες να ακούς μουσική από το USB) αλλά μόνο για Media Transfer... εξ' ου και MTP (media transfer protocol). Τώρα για το bluetooth κι εμένα έχει εργοστασιακό bt το αυτοκίνητο αλλά έχω μόνο κλήσεις. Συνέδεσέ το και πήγαινε μέσα από τις ρυθμίσεις στο BT κι εκεί θα δεις να έχει δύο επιλογές: Σύνδεση για ήχους κλήσης και σύνδεση για αναπαραγωγή media. Κάνε tick και στα 2 ή μόνο στο αναπαραγωγή media και ξεκίνα να παίζει μουσική να δεις αν θα παίξει. Εμένα δεν το κάνει οπότε δεν ακούω μουσική. Επίσης όταν τα έχω και τα 2 options τικαρισμένα μπορεί να μην συνδεθεί και για να πραγματοποιώ ήχους κλήσης... Επίσης αυτό με το MTP είναι πονεμένη ιστορία γιατί και οι υπολογιστές έχουν πρόβλημα στην σύνδεση με το S3 κατά περιόδους :(

 

Ευθυμη με αυτη την εφαρμογη μηπως το δοκιμασες? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1711009

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ευθυμη με αυτη την εφαρμογη μηπως το δοκιμασες? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1711009

 

Όχι Αργύρη μου δεν έχω δοκιμάσει θα την περάσω τώρα :happy:

Από ότι βλέπω είναι μόνο για να βλέπει την external sd card σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Όχι Αργύρη μου δεν έχω δοκιμάσει θα την περάσω τώρα :happy:

Από ότι βλέπω είναι μόνο για να βλέπει την external sd card σωστά?

 

Από ότι βλεπω ναι.Μονο την εξωτερικη

 

 

Καλημερα Ηλία :)

Πολλή καλή η φωτο στην υπογραφή σου :lol::lol::lol:

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Όχι Αργύρη μου δεν έχω δοκιμάσει θα την περάσω τώρα :happy:

Από ότι βλέπω είναι μόνο για να βλέπει την external sd card σωστά?

 

Από ότι βλεπω ναι.Μονο την εξωτερικη

 

Λειτουργει και οντως βλεπει μονο την sdcard.

 

υ.γ.:Καλημερα Αργυρη!!!!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα! Χθες εγκατεστησα το smart stay ex και η εξυπνη διαμονη δουλευει καλυτερα! Τουλαχιστον δεν αφηνει ανοιχτο το φωτισμο οπως εκανε πριν (χωρις να το κοιταω)...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά, αρκεί και μόνο την sd να βλέπει να κάνω την δουλειά μου, θα δοκιμάσω και στο Mac και αν δουλεύει... κερνάω!!! ;)

Καλημέρα σε όλους :p

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα! Χθες εγκατεστησα το smart stay ex και η εξυπνη διαμονη δουλευει καλυτερα! Τουλαχιστον δεν αφηνει ανοιχτο το φωτισμο οπως εκανε πριν (χωρις να το κοιταω)...

 

Αλήθεια γιατι χρησιμοποιείς την εφαρμογη του nebkat και δεν χρησιμοποιεις την inbuilt εφαρμογη του s3?Την ειχα και εγω στο gnexus και στο note αλλα ειχε θεματα (μετα την τελευταια αναβαθμιση).Πολλες φορες οταν πηγαινα να χρησιμοποιησω την καμερα (γιατι αυτη χρησιμοποιει η εφαρμογη) μου εβγαζε σφαλμα της καμερας και ξεκολαγε μονο με reboot.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια γιατι χρησιμοποιείς την εφαρμογη του nebkat και δεν χρησιμοποιεις την inbuilt εφαρμογη του s3?Την ειχα και εγω στο gnexus και στο note αλλα ειχε θεματα (μετα την τελευταια αναβαθμιση).Πολλες φορες οταν πηγαινα να χρησιμοποιησω την καμερα (γιατι αυτη χρησιμοποιει η εφαρμογη) μου εβγαζε σφαλμα της καμερας και ξεκολαγε μονο με reboot.

 

Η δικια του εφαρμογη μου αφηνε σε ορισμενα σημεια ανοιχτο τον φωτισμο της οθονης, χωρις να την κοιταω καν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω μια ερώτηση αν μπορει κανεις να με βοηθήσει .. Στην Ελλάδα δεν υποστηρίζεται το google navigation τι μπορω να κανω ώστε να το κανω να λειτουργήσει ? Πρεπει να κάνω root και να βάλω άλλο rom οπως Omega ή όπως είμαι στο αυθεντικό λειτουργικό να κάνω root? Συγνωμη αν λεω βλακείες αλλα ειμαι καινουριος στο android και ύστερα απο πολυ διαβασμα έχω μπερδευτεί πολυ .. Thanks
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω μια ερώτηση αν μπορει κανεις να με βοηθήσει .. Στην Ελλάδα δεν υποστηρίζεται το google navigation τι μπορω να κανω ώστε να το κανω να λειτουργήσει ? Πρεπει να κάνω root και να βάλω άλλο rom οπως Omega ή όπως είμαι στο αυθεντικό λειτουργικό να κάνω root? Συγνωμη αν λεω βλακείες αλλα ειμαι καινουριος στο android και ύστερα απο πολυ διαβασμα έχω μπερδευτεί πολυ .. Thanks

 

Πρέπει να κάνεις root και στην συνέχεια να εγκαταστήσεις μια "πειραγμένη" έκδοση του maps...

Γίνεται και σε μαμα ROM δλδ

:)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!! Να ρωτησω και κάτι άλλο.. Αυτήν την πειραγμένη έκδοση που θα την βρω και αν την βάλω θα παίρνει τις αυθεντικές αναβαθμίσεις που θα βγάζει η google ? ή θα βγαίνουν οι ανάλογες αναβαθμίσεις και στην πειραγμένη :)
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγες που αναφερουν οι χρηστες απο τη νεα JB LEAK:

 

1. Settings menu changed

2. Copy & Paste works

3. Much more fluid and snappier

4. Swiftkey and other 3rd party keyboard`s work

5. More RAM available 833MB

7. New fm radio

 

To be fixed:

1. Compass in Maps

2. Nova launcher appearance, shadow and color`s (Νοιμιζω οτι αυτο πρεπει να το δει ο dev του Nova)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγες που αναφερουν οι χρηστες απο τη νεα JB LEAK:

 

1. Settings menu changed

2. Copy & Paste works

3. Much more fluid and snappier

4. Swiftkey and other 3rd party keyboard`s work

5. More RAM available 833MB

7. New fm radio

 

To be fixed:

1. Compass in Maps

2. Nova launcher appearance, shadow and color`s (Νοιμιζω οτι αυτο πρεπει να το δει ο dev του Nova)

 

Πολύ καλά νέα αυτά! Με βλέπω να δοκιμάζω σύντομα! Ναι το θέμα με τον Nova δεν είναι της εκάστοτε leaked αλλά της εφαρμογής και εντοπίζεται στα widgets με διαφάνεια κυρίως... το συνήθισα αυτό αλλά καιρός να το φτιάξουν!! Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το "much more fluid and snappier", δηλαδή πόσο καλύτερο πλέον????!!!!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που ανεβαίνει η ραμ σιγά σιγά..

Το hox έχει 976mb και το s3 ξεκίνησε με 778. Σαν να είχες 768 στην ουσία..

Έπρεπε να βγει με 1,5gb ram

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα...

είμαι από προχθές κάτοχος ενός s3... ο προβληματισμός μου είναι ότι δεν συγχρονίζει τις εικόνες των επαφών του facebook και κατ'επέκταση στις επαφές του τηλεφώνου... για να διευκρινίσω, τις επαφές του facebook τις βλέπει κανονικά και μπορώ να τις συνδέσω με τις επαφές του τηλεφώνου μου αλλά δεν μου βγάζει τις φωτογραφίες των επαφών παρά μόνο ελάχιστες... όσες φορές και να πάτησα τον συγχρονισμό δείχνει να δουλεύει κανονικά χωρίς προβλήματα αλλά φωτογραφίες γιοκ...

μια βοήθεια παρακαλώ? :(:worry:

 

κάποια εφαρμογή δοκιμασμένη από κάποιον φίλο τουλάχιστον?

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

κάποια εφαρμογή δοκιμασμένη από κάποιον φίλο τουλάχιστον?

 

Haxsync. Στο android market.

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!! Να ρωτησω και κάτι άλλο.. Αυτήν την πειραγμένη έκδοση που θα την βρω και αν την βάλω θα παίρνει τις αυθεντικές αναβαθμίσεις που θα βγάζει η google ? ή θα βγαίνουν οι ανάλογες αναβαθμίσεις και στην πειραγμένη :)

To 2o.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το dropbox τι ακρηβως κανει να το ενεργοποιησω???

 

ειναι cloud εφαρμογη. θα εχεις 50GB δωρο απο την samsung για 2 χρονια. Φυσικα και το ενεργοποιεις.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...