Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά μερικά πράγματα είναι πολύ περίεργα.

Πριν που είχα Custom Rom το Phone info μου έλεγε Csc από Swirzer

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά μερικά πράγματα είναι πολύ περίεργα.

Πριν που είχα Custom Rom το Phone info μου έλεγε Csc από Switzerland.

Τώρα με official UK Rom μου λέει Csc Korea.

Το Kies μου έβγαλε UK γι αυτό έβαλα αυτήν

Όμως δεν θα έπρεπε να έχει αγγλικό φορτιστή η συσκευή;

Τι παίζει;

Από skroutz ήταν η συσκευή και δεν ξέρω ποια είναι η Rom που είχε.

Νομίζω δεν έχω τόσο καλό σήμα όπως παλιά.

Μήπως είχε Rom Greece Europe;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν πρόκειται να βρεις ετσι την χωρα προέλευσης ,έπρεπε να το είχες κάνει πριν περάσεις custom rom ,τώρα μόνο αν επικοινωνήσεις με samsung θα την μάθεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μερικά πράγματα είναι πολύ περίεργα.

Πριν που είχα Custom Rom το Phone info μου έλεγε Csc από Swirzer

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά μερικά πράγματα είναι πολύ περίεργα.

Πριν που είχα Custom Rom το Phone info μου έλεγε Csc από Switzerland.

Τώρα με official UK Rom μου λέει Csc Korea.

Το Kies μου έβγαλε UK γι αυτό έβαλα αυτήν

Όμως δεν θα έπρεπε να έχει αγγλικό φορτιστή η συσκευή;

Τι παίζει;

Από skroutz ήταν η συσκευή και δεν ξέρω ποια είναι η Rom που είχε.

Νομίζω δεν έχω τόσο καλό σήμα όπως παλιά.

Μήπως είχε Rom Greece Europe;

νομιζω οτι με το ΚΙΕS αφου βαλεις τα στοιχεια ιμει η αριθμο σειρας θα στο αναγνωρισει και θα γραψει πια ρομ φορουσε.το φορουμ ς3 εχει καπου οδηγιες πως νατο κανεις.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να βρεις ετσι την χωρα προέλευσης ,έπρεπε να το είχες κάνει πριν περάσεις custom rom ,τώρα μόνο αν επικοινωνήσεις με samsung θα την μάθεις .

 

Ε πες έτσι γιατί ψάχνω ψάχνω και τίποτα.

Τελικά έβαλα την έκδοση για Greece Europe

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Εχω εδω και 9 μηνες το κινητο μας, αγορασμενο απο την wind, αλλα σε πολυ καλη τιμη γιατι το πηρα ενος μηνος μεταχειρησμενο, απο τo ιδιo τo καταστημα της wind και με ενα χρονο εγγυηση.( Για την ιστορια το πηρα τον Οκτωβριο του 2013, 250 ευρω- 90 ευρω επιδοτιση= 160ευρω τελικη τιμη) Ολα καλα, του ειχα περασει και ενα custom firmware(neatrom 4.3, οχι την kitkat), μεχρι σημερα το απογευμα: δεχτηκα ενα τηλεφωνο, το απαντησα και μετα το εκλεισα. Οταν πηγα μετα απο 10 λεπτα να παρω ενα τηλεφωνο το κινητο δεν ανταποκρινεταν στο touch! Το εκελισα, το ξανανοιξα, του εβγαλα μπαταρια, τιποτα. Μπηκα και στο recovery, καμια ανταποκριση στο touch. Μερικες φορες μονο, αν πατησω γρηγορα και δυνατα το κουμπι "προς τα κατω", βλεπω να μετακινητε προς τα κατω η μπαρα επιλογης του recovery. Τι εχει γινει? Λεω να παρω ενα back up και να το επαναφερω στο original firmware και να το παω στο μαγαζι σαν μεσα στην εγγυηση. Αλλα δεν εχω κανενα σπασιμο στην οθονη, ουτε μου εχει πεσει, οποτε ελεγα μηπως ειναι κατι που μου εχει ξεφυγει. Εχετε καμμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Κράτησε αν μπορείς ένα backup και όπως είπες καλό είναι μετά από επαναφορά ρυθμίσεων αν δεν γίνει κάτι να βάλεις το official firmware και θα φανεί το πρόβλημα
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Εχω εδω και 9 μηνες το κινητο μας, αγορασμενο απο την wind, αλλα σε πολυ καλη τιμη γιατι το πηρα ενος μηνος μεταχειρησμενο, απο τo ιδιo τo καταστημα της wind και με ενα χρονο εγγυηση.( Για την ιστορια το πηρα τον Οκτωβριο του 2013, 250 ευρω- 90 ευρω επιδοτιση= 160ευρω τελικη τιμη) Ολα καλα, του ειχα περασει και ενα custom firmware(neatrom 4.3, οχι την kitkat), μεχρι σημερα το απογευμα: δεχτηκα ενα τηλεφωνο, το απαντησα και μετα το εκλεισα. Οταν πηγα μετα απο 10 λεπτα να παρω ενα τηλεφωνο το κινητο δεν ανταποκρινεταν στο touch! Το εκελισα, το ξανανοιξα, του εβγαλα μπαταρια, τιποτα. Μπηκα και στο recovery, καμια ανταποκριση στο touch. Μερικες φορες μονο, αν πατησω γρηγορα και δυνατα το κουμπι "προς τα κατω", βλεπω να μετακινητε προς τα κατω η μπαρα επιλογης του recovery. Τι εχει γινει? Λεω να παρω ενα back up και να το επαναφερω στο original firmware και να το παω στο μαγαζι σαν μεσα στην εγγυηση. Αλλα δεν εχω κανενα σπασιμο στην οθονη, ουτε μου εχει πεσει, οποτε ελεγα μηπως ειναι κατι που μου εχει ξεφυγει. Εχετε καμμια ιδεα?

μηπως εχει αλλαχθει η οθονη προγενεστερα?καλυτερα να πας πισω αφου εχεις εγγυηση

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις διπλη sim ? Εβαλα την συσκευη αυτη αλλα βλεπω μονο με επανεκινηση αλλαζει τις sim, ετσι δουλευει ? δεν ειχα διαβασει πως λειτουργει.
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις διπλη sim ? Εβαλα την συσκευη αυτη αλλα βλεπω μονο με επανεκινηση αλλαζει τις sim, ετσι δουλευει ? δεν ειχα διαβασει πως λειτουργει.

 

Αν βγάλεις τα pin και στις 2 κάρτες μια χαρά θα δουλεύει.

Είχα κι εγώ παλιά και σε iPhone και σε άλλα τηλέφωνα.

Δεν θέλει pin

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω pin σε καμια απο τις δυο καρτες αλλα μου ζηταει επανεκινηση και ετσι μετα αλλαζει sim
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το προβλημα με το touch. Πηρα back up τα δεδομενα και προσπαθησα να μπω παλι στο custom recovery που εχω βαλει. Σας ειπα οτι αa πατουσα γρηγορα και δυνατα το κουμπι "προς τα κατω", εβλεπα να μετακινητε προς τα κατω η μπαρα επιλογης του recovery. Τελικα διαπιστωσα οτι οταν πατουσα το αριστερο κουμπι αφης του s3 , αυτο λειτουργουσε και πηγαινε η μπαρα προς τα κατω. Κανενα αλλο κουμπι ουτε η η ιδια η οθονη αφης ( ειχα βαλει touch recovery) δεν ανταποκρινοταν σε τιποτα. Τελος παντων , κανω επανεκκινηση και το αφηνω για να δω στο ιντερνετ πως μπορω να συνδεσω ποντικι για να κανω στο τηλεφωνο το "remove trianlge" και να περασω μαμισια ρομ. Ε, μετα απο κανα μισαωρο πιανω το τηλεφωνο και η αφη λειτουργουσε!! Κανονικα, κανενα προβλημα! Εβαλα την πιο καινουργια εκδοση του neatrom και τωρα για μια μερα χρησης ολα καλα! Τι να πω? Ηταν δυνατο να ειχε κολισει καπως το touch? Ή να μην κανει κατι καλη επαφη? Τι να κανω? Να βαλω μαμισια και να το παω στο service για check?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν ξερω αν αντιμετωπιζει κανενας το προβλημα που εχω εγω.

Εχω την εφαρμογη Viber και μερικες φορες ενω ερχεται μηνυμα ακουγεται ο ηχος αλλα στην μπαρα ειδοποιησεων δεν ερχεται ειδοποιηση.

Ουτε το led ενεργοποιειται και ο μονος τροπος για να δεις το μηνυμα ειναι να μπεις στην εφαρμογη. Αν εχεις να κοιταξεις ωρα το τηλεφωνο και δεν το ακουσεις η δεν δεις την οθονη να αναβει δεν το καταλαβαινεις πρεπει να μπεις στην εφαρμογη.

Εχω αλλαξει κανα 2 official εχω κανει και restore 2-3 για αλλους λογους αλλα παλι το ιδιο γινεται.

Εχω την εντυπωση οτι οταν ειχα βαλει Cyanogen δεν μου γινοταν αυτο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τυχαίνει μήπως να έχει κανείς S3 με χώρα προέλευσης/firmware από Πολωνία (XEO); Αν ναι θέλω να μάθω αν η 4.3 (σε σχέση με την 4.1.2) κάνει καλύτερη διαχείριση της ram ή αν έχει περισσότερη ελεύθερη ram. Ειδικά το δεύτερο το βρίσκω απίθανο αλλά λέμε τώρα. Η πιο συγκεκριμένα αν με την 4.3 θα σταματήσει να κρασάρει το Real Racing 3.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τυχαίνει μήπως να έχει κανείς S3 με χώρα προέλευσης/firmware από Πολωνία (XEO); Αν ναι θέλω να μάθω αν η 4.3 (σε σχέση με την 4.1.2) κάνει καλύτερη διαχείριση της ram ή αν έχει περισσότερη ελεύθερη ram. Ειδικά το δεύτερο το βρίσκω απίθανο αλλά λέμε τώρα. Η πιο συγκεκριμένα αν με την 4.3 θα σταματήσει να κρασάρει το Real Racing 3.

Πολωνικό έχω εγώ αλλά το αγόρασα με 4.3 και 4.1.2 δεν έτυχε να δοκιμάσω ποτέ, έτυχε όμως να δοκιμάσω το real racing κάποια στιγμή κι έτρεχε αξιοπρεπέστατα. Σίγουρα όμως σε προηγούμενες εκδόσεις του παιχνιδιού, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι στις τελευταίες..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου.δυστυχως μου έπεσε το ΚΙΝΗΤΟ απο τα χέρια και έπεσε με την οθόνη παράλληλα κάτω.μολις το σήκωσαν βλέπω οθόνη όλα καλά δεν ήταν σπασμένη.δημιουργηθηκε άλλο πρόβλημα.δεν εχω ακουστικό ούτε μεγαφωνο.δεν με ακούν δεν τους ακούω και ας χτυπάει κανονικά το τηλ.εβαλα ακουστικά τπτ έβαλα ανοιχτή ακρόαση πάλι τπτ.και μάλλον πρεπει να χάνει κ το σήμα του ανάγκη διαστήματα.γνωριζει κάποιος να μας διαφωτίσει για το πρόβλημα μου.

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορείς να του κάνεις κάτι ,εκτός βέβαια από το να το πας στο service .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου.δυστυχως μου έπεσε το ΚΙΝΗΤΟ απο τα χέρια και έπεσε με την οθόνη παράλληλα κάτω.μολις το σήκωσαν βλέπω οθόνη όλα καλά δεν ήταν σπασμένη.δημιουργηθηκε άλλο πρόβλημα.δεν εχω ακουστικό ούτε μεγαφωνο.δεν με ακούν δεν τους ακούω και ας χτυπάει κανονικά το τηλ.εβαλα ακουστικά τπτ έβαλα ανοιχτή ακρόαση πάλι τπτ.και μάλλον πρεπει να χάνει κ το σήμα του ανάγκη διαστήματα.γνωριζει κάποιος να μας διαφωτίσει για το πρόβλημα μου.

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων.

ισως να ξεκουμπωσαν οι "επαφες" στα καλωδιακια και να μην εχεις μεγαλη ζημια.σε ενα σερβις θα σου πουνε,εκτως και εισαι μαστορας και το ανοιξεις μονος απλως για να δεις αν συμβαινει κατι τετοιο. επισης να ρωτησω αν πουλαει καποιος το ς3 και ειναι σε καλη κατασταση (ατρακαριστο) και με τα δικα του "εντοσθια" ας απαντηση με πμ.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πολωνικό έχω εγώ αλλά το αγόρασα με 4.3 και 4.1.2 δεν έτυχε να δοκιμάσω ποτέ, έτυχε όμως να δοκιμάσω το real racing κάποια στιγμή κι έτρεχε αξιοπρεπέστατα. Σίγουρα όμως σε προηγούμενες εκδόσεις του παιχνιδιού, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι στις τελευταίες..

Γενικότερα για την Πολωνική 4.3 τι εντυπώσεις έχεις; Αντιμετώπισες τα προβλήματα που αναφέρουν αυτοί στους οποίους η 4.3 δεν "κάθισε" καλά; Μήπως θυμάσαι μετά από hard reset και reboot πόση ελεύθερη ram έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα για την Πολωνική 4.3 τι εντυπώσεις έχεις; Αντιμετώπισες τα προβλήματα που αναφέρουν αυτοί στους οποίους η 4.3 δεν "κάθισε" καλά; Μήπως θυμάσαι μετά από hard reset και reboot πόση ελεύθερη ram έχεις;

Η ram είναι κάτι που δεν παρατηρώ ποτέ ιδιαίτερα αν και την καθαρίζω τακτικά θα έλεγα, νούμερα δεν θυμάμαι να σε κατατοπίσω ακριβώς όμως.. κατά τ'άλλα κανένα θέμα με την 4.3, όταν αγόρασα τη συσκευή είχε ήδη αυτήν προεγκατεστημένη εξάλλου αν και έχω λάβει 1-2 μικρά updates από το Πάσχα που αγόρασα το S3. Τώρα τελευταία ψάχνομαι για custom, έχω ήδη κάνει το root. Κάποιο τρελό πρόβλημα όμως δεν έχω με την official, γι'αυτό και το πάω σιγά σιγά.. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εχθές διαπίστωσα ότι το σ3 που έχω έχει μπερδέψει την ημέρα με την νύχτα. Στην φωτογραφία έχω τσεκάρει να γράφει την ημερομηνία, τοποθεσία και γράφει και τον καιρό. Λοιπόν εκεί που είμαστε στην παραλία από 11 πμ μέχρι 6μμ στις φώτο γράφει ξαστερει νύχτα και μετά τις 6μμ ηλιόλουστη μέρα.

Ξέρει κανείς τι έχει πάθει?

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εχθές διαπίστωσα ότι το σ3 που έχω έχει μπερδέψει την ημέρα με την νύχτα. Στην φωτογραφία έχω τσεκάρει να γράφει την ημερομηνία, τοποθεσία και γράφει και τον καιρό. Λοιπόν εκεί που είμαστε στην παραλία από 11 πμ μέχρι 6μμ στις φώτο γράφει ξαστερει νύχτα και μετά τις 6μμ ηλιόλουστη μέρα.

Ξέρει κανείς τι έχει πάθει?

μηπως δεν ρυθμισες σωστα το πμ με το μμ?αν και αυτο νομιζω γινεται αυτοματα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω την εκδοση 4.1.2 (απο 4.3 πριν) και εχω το εξης προβλημα...

Το κινητο ειναι σε ενταση 50% και ακουγεται κανονικα ο ηχος κλησης. Αν απο το drop down menu επιλεξω δονηση ή σιγαση, με την πρωτη κληση μου το γυρναει παλι στο προηγουμενο επιπεδο ηχου. Μονο απο το volume button επιτυγχανω το επιθυμητο επιπεδο (ηχο/σιγαση).

Επισης, πως γινεται να επιλεγω απο το drop down menu πχ σιγαση και να μπαινει το κινητο σε σιγαση (κλησεις και μηνυματα);;

Στην εκδοση 4.3 δεν αντιμετωπισα τετοιο θεμα, σας παρακαλω αν υπαρχει λυση!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο περίπου χώρο αφήνει το S3 στα 16gb ;;;;;;;

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά γύρω στα 12 gb .

 

 

Ok ευχαριστώ

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...