Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειδικά για το συγκεκριμένο μοντέλο, οι πληροφορίες της ιστοσελίδας αναφέρουν ότι το Galaxy S3 (GT-I9300) απέτυχε να περάσει όλες τις απαραίτητες δοκιμές που έχουν σχέση με την ενσωμάτωση των εφαρμογών του γραφικού περιβάλλοντος TouchWiz κάτι που δημιουργεί πρόβλημα αδυναμίας φόρτωσης των βασικών εφαρμογών του Android. Υπενθυμίζουμε ότι ο μεγάλος αντίπαλος του Galaxy S3, το HTC One X δε θα δεχθεί και αυτό την αναβάθμιση ύστερα από ανακοίνωση της HTC, μια απόφαση που δημιούργησε αντιδράσεις από τους κατόχους της συσκευής.

 

Για την ώρα και μέχρι να υπάρχει νεότερη ενημέρωση, η αναβάθμιση σε Android KitKat για το Galaxy S3 έχει ακυρωθεί, μια απόφαση που πιθανόν να ανακληθεί στο μέλλον αφού η Samsung δέχεται πιέσεις από την Google μιας και η συσκευή ήταν στην αγορά λιγότερο από 18 μήνες από τη στιγμή που ανακοινώθηκε το KitKat.

 

 

Ενημέρωση 8/5/2014: Με δήλωση που απέστειλε στην ιστοσελίδα SamMobile, η Samsung επιβεβαιώνει τις πληροφορίες ότι η αναβάθμιση σε Android 4.4 KitKat δε θα κυκλοφορήσει για το Galaxy S3 (I-9300) καθώς και για το Galaxy S III mini. Ο λόγος όπως αναφέρει η Κορεατική εταιρεία είναι το 1 GB RAM που διαθέτουν και οι δύο συσκευές όπου «δεν επιτρέπει να στηρίξουν αποτελεσματικά την αναβάθμιση της πλατφόρμας ώστε να υπάρχει μια ομαλή εμπειρία κατά τη χρήση».

Hal9000

Edited by bvgteam
διόρθωση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έχει κανείς να προτείνει κάποιο dual sim adapter που να του δουλεύει καλά? κάποιος μου είπε ότι είχε πάρει ένα και είχε θέματα με το 3G!! εμένα με ενδιαφέρει να λειτουργεί καλά το 3G και στις 2 κάρτες...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μπορει καποιος να μου δωσει ενα site να κατεβασω το odin,δοκιμαζω το 3.09 αλλα δεν αναγνωριζει το τηλεφωνο δεν ξερω γιατι
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Εχω ένα θεματάκι στο S3 μου, όταν μιλάω στο τηλέφωνο, και η οθόνη είναι σβηστή,

δεν ανάβει αν την πατήσω, π.χ για να τερματίσω την κλήση, ή να δω κάτι,

ανάβει μόνο αν πατήσω κάποιο κουμπί.

Θεωρώ οτι αυτό δεν ειναι φυσιολογικό, έχει συμβεί σε κανέναν άλλο? έχουμε κάποια λύση για αυτό?

Το τηλέφωνο είναι καινούργιο, 20 μέρες το έχω.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες το κινητο μου τωρα τελεφταια μ βγαζει συνεχεια η καρτα sd αφαιρεθηκε απροσμενα χωρις να την πειραζω.. τι να κανω??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Εχω ένα θεματάκι στο S3 μου, όταν μιλάω στο τηλέφωνο, και η οθόνη είναι σβηστή,

δεν ανάβει αν την πατήσω, π.χ για να τερματίσω την κλήση, ή να δω κάτι,

ανάβει μόνο αν πατήσω κάποιο κουμπί.

Θεωρώ οτι αυτό δεν ειναι φυσιολογικό, έχει συμβεί σε κανέναν άλλο? έχουμε κάποια λύση για αυτό?

Το τηλέφωνο είναι καινούργιο, 20 μέρες το έχω.

 

Με τον κωδικο *#0*# μπορεις να μπεις στα τεστ του κινητου και απο εκει να τσεκαρεις τον proximity sensor...

Λογικα καθε φορα που τον καλυπτεις θα πρεπει να δονειται και να αλλαζει χρωμα η οθονη.

Αν τον αφηνεις ελευθερο και συνεχιζει να κανει το ιδιο ισως κατι να τον εμποδιζει...

Εαν εχεις screen protector μπορει να φταιει αυτο....Κοψ'το εκει ψηλα με ενα ψαλιδακι και δες αν συνεχιζει το προβλημα.

Μου εχει τυχει σε ενα SII.

Link to comment
Share on other sites

 

οποιος εχει σ3 κ ειναι δυσαρεστημένος με τα νεα αυτά.ας στείλει μαιλ παραπόνων στην σαμυ όπως έκανα εγώ.το επόμενό μου σαμσουνγκ:X θανε το νεξους5:):)

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει σ3 κ ειναι δυσαρεστημένος με τα νεα αυτά.ας στείλει μαιλ παραπόνων στην σαμυ όπως έκανα εγώ.το επόμενό μου σαμσουνγκ:X θανε το νεξους5:):)

 

Ρίξε μιά ματιά στο επίσημο φόρουμ γιά S4 , εδώ στο myphone , να διαβάσεις τι λένε οι ευχαριστημένοι !!!!! , που πήραν την KitKat :X

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες το κινητο μου τωρα τελεφταια μ βγαζει συνεχεια η καρτα sd αφαιρεθηκε απροσμενα χωρις να την πειραζω.. τι να κανω??

 

εαν εχεις πραγματα που χρειαζεσαι στην καρτα κρατα ενα back up,εμενα μου το εκανε αυτο και στο τελος μου εκαψε 2 επωνυμες καρτες 32gb απο οταν εβαλα 16 gb δεν το ξανα εκανε,σε μια αναζητηση στα διαφορα φορουμ ειδα οτι συμβαινει σπανια μεν αλλα εχει τυχει σε μερικους,προσεξε μην χασεις τα δεδομενα της καρτας σου

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες το κινητο μου τωρα τελεφταια μ βγαζει συνεχεια η καρτα sd αφαιρεθηκε απροσμενα χωρις να την πειραζω.. τι να κανω??

τι μαρκα ειναι η καρτα?

κρατα backup διοτι μπορει να καψει την καρτα το τηλεφωνο μετα.

Link to comment
Share on other sites

Με τον κωδικο *#0*# μπορεις να μπεις στα τεστ του κινητου και απο εκει να τσεκαρεις τον proximity sensor...

Λογικα καθε φορα που τον καλυπτεις θα πρεπει να δονειται και να αλλαζει χρωμα η οθονη.

Αν τον αφηνεις ελευθερο και συνεχιζει να κανει το ιδιο ισως κατι να τον εμποδιζει...

Εαν εχεις screen protector μπορει να φταιει αυτο....Κοψ'το εκει ψηλα με ενα ψαλιδακι και δες αν συνεχιζει το προβλημα.

Μου εχει τυχει σε ενα SII.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά έχω κάποιες απορίες, τι είναι το screen protector? τον είδα τον proximity, κάτι νούμερα γυρνοβολούσαν συνέχεια,

και η οθόνη όπως είπες, όταν την κάλυπτα γινόταν πρασινη και είχε δόνηση, όταν έβγαζα το χέρι άσπρη και σταματούσε η δόνηση.

Αρα, λειτουργεί σωστά??? δεν έλεγξα βέβαια ακόμα την οθόνη σε κλήση, αύριο τωρα πιά.

Edited by antonis1234
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά έχω κάποιες απορίες, τι είναι το screen protector? τον είδα τον proximity, κάτι νούμερα γυρνοβολούσαν συνέχεια,

και η οθόνη όπως είπες, όταν την κάλυπτα γινόταν πρασινη και είχε δόνηση, όταν έβγαζα το χέρι άσπρη και σταματούσε η δόνηση.

Αρα, λειτουργεί σωστά??? δεν έλεγξα βέβαια ακόμα την οθόνη σε κλήση, αύριο τωρα πιά.

 

Screen protector=προστασια οθονης.

Αυτη η διαφανη μεμβρανη που την κολλας πανω στην οθονη για να αποφυγεις γρατζουνιες-μικροχτυπηματα κτλ.

Ετσι οπως τα περιγραφεις,σωστα σου δουλεψε.(βεβαια δεν χρειαζεται να καλυπτεις ολη την οθονη....αρκει να καλυψεις μονο τον αισθητηρα που ειναι το μικρο "κυκλακι" διπλα στο ακουστικο)

Για τσεκαρε το ξανα σε κληση...

Μπορει να ετυχες σε περιβαλλον με χαμηλο φωτισμο....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Το δοκίμασα το τηλέφωνο και κάνει πάλι τα ίδια, βέβαια το κάνει μόνο όταν μιλάω με handsfree,

όταν μιλάω κανονικά δουλεύει οκ, μόλις απομακρίνω το τηλέφωνο απο το αυτί ανάβει αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 20 μέρες μου εκαψε και μενα καρτα 32 giga.εχασα ολα τα δεδομένο. Εβαλα καινουρια 32 .θα εχω παλι τονιδιο προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Πριν 20 μέρες μου εκαψε και μενα καρτα 32 giga.εχασα ολα τα δεδομένο. Εβαλα καινουρια 32 .θα εχω παλι τονιδιο προβλημα;

 

Τι μαρκα ηταν;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ του έχω μιά Kingston 16gb και αραιά και που μου βγάζει μήνυμα πως η sd είναι κατεστραμμένη.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα σου τύχει είναι.Εμένα μου είχε χαλάσει 2 samsung και με την SanDisk εδώ και 1 χρόνο δουλεύει μια χαρά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι άσχετο, το Google hangouts μου ζητάει να ενεργοποιήσω τα SMS δηλαδή να χρησιμοποιώ αυτό το πρόγραμμα αντί του στοκ. Είναι πιο ελαφρύ? Το στοκ πρόγραμμα τρέχει παράλληλα?
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ειχα καρτα 32γιγα kingston τωρα εβαλα 32 γιγα toshiba.υπαρχει θεμα με το κινητο και καταστρεφει τις καρτες;
Link to comment
Share on other sites

Χθες προσπαθησα να κανω ενημερωση το S3 και μου ελεγε αυτο : ''Η συσκευη σας εχει τροποποιηθει. Οι ενημερωσεις λογισμικου δεν ειναι διαθεσιμες. '' . Προσφατα αλλαξα απο CM 11 στην εργοστασιακη εκδοση (4.3 ) και απ΄ευθειας το ρουταρα. Λετε να φταιει αυτο ? Επισης για το S3 υπαρχει πιθανοτητα να αναβαθμιστει σε κιτ-κατ ?
Link to comment
Share on other sites

Ναι αφου το ρουταρες αυτο φταιει και δεν μπορεις να κανεις αναβαθμιση επισημη.απο τι φενεται το s3 δε θα παρει kk.
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Χθες προσπαθησα να κανω ενημερωση το S3 και μου ελεγε αυτο : ''Η συσκευη σας εχει τροποποιηθει. Οι ενημερωσεις λογισμικου δεν ειναι διαθεσιμες. '' . Προσφατα αλλαξα απο CM 11 στην εργοστασιακη εκδοση (4.3 ) και απ΄ευθειας το ρουταρα. Λετε να φταιει αυτο ? Επισης για το S3 υπαρχει πιθανοτητα να αναβαθμιστει σε κιτ-κατ ?

 

Ναι αφου το ρουταρες αυτο φταιει και δεν μπορεις να κανεις αναβαθμιση επισημη.απο τι φενεται το s3 δε θα παρει kk.

 

Αυτό ευθύνεται.

Επίσης δεν παίρνει 4.4 το κινητό μας.Αν θα πάρει αργότερα βέβαια είναι άγνωστο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

μετα τα τελευταια δυσαρεστα νεα περι kit kat ειμαι σε σκεψη να ρουταρο την συσκευη . σκεφτομαι για cm11 αλλα θελω και την αποψη σας σαν περισσοτερο εμπειροι που ειστε σε αυτα τα θεματα . τι προτεινεται ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/4-4-2-archiport-temporary-experimental-t2748579
μετα τα τελευταια δυσαρεστα νεα περι kit kat ειμαι σε σκεψη να ρουταρο την συσκευη . σκεφτομαι για cm11 αλλα θελω και την αποψη σας σαν περισσοτερο εμπειροι που ειστε σε αυτα τα θεματα . τι προτεινεται ?
No place like Hell....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...