Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει ένα μοντέλο της SGP, που έχει άκρες με κλίση και καλύπτει όλη την εμπρόσθια επιφάνεια.

Είναι αυτό: http://www.ebay.com/itm/280953147241?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Το θεωρω πολυ ακριβο αλλα thanks για την πληροφορια....;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πως κλείνουμε κάποιες εφαρμογές που τρέχουν, ενώ δε φαίνονται? υπάρχει καμια καλή και εύχρηστη εφαρμογή? ποιες εφαρμογές μπορούμε να σβήσουμε άφοβα (από τις μανίσιες) ;

 

Πας Ρυθμίσεις-Διαχειριστής Εφαρμογών-Σε Εκτέλεση και πατάς πάνω σε όποια θέλεις και και μετά πατάς διακοπή. Για να σβήσεις όμως "μαμίσιες" εφαρμογές, πρέπει πρώτα να κάνεις root το S3 σου.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστω για την απάντηση σου όμως μου βγάζει της επιλογές ...ΜΕΛΩΔΙΑ, ΔΟΝΗΣΗ, ΔΟΝΗΣΗ ΚΑΙ ΜΕΛΩΔΙΑ , ΚΑΙΝΚΑΤΑΤΟΠΙΣΗ απο κάτω γράφει περισσωτερα μπενω μέσα και εχει μονο την ένταση του ήχου δεν εχει κάτι αλλο !!!

 

μήπως δεν κάνεις scroll down? γιατί έτσι όπως φαίνεται η ένταση του ήχου νομίζεις ότι τελειώνει εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστω για την απάντηση σου όμως μου βγάζει της επιλογές ...ΜΕΛΩΔΙΑ, ΔΟΝΗΣΗ, ΔΟΝΗΣΗ ΚΑΙ ΜΕΛΩΔΙΑ , ΚΑΙΝΚΑΤΑΤΟΠΙΣΗ απο κάτω γράφει περισσωτερα μπενω μέσα και εχει μονο την ένταση του ήχου δεν εχει κάτι αλλο !!!

 

Στο τύπο ειδοποίησης βάζεις μελωδία και στο ήχο ειδοποίησης από κάτω βάζεις τον ήχο που θες.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχουμε ξανα δει.. Και εγω ειχα αυτο το προβλημα και αλλοι απο εδω.. Το πας στο service και σου αλλάζουν την οθονη στη εγγύηση..

 

δυστηχως δεν διαθετω αυτην την δυνατοτητα το κινητο το εχω παρει μεταχειρισμενο!! θα υπαρξει καπιο προβλημα στην πορια η θα γινουν πιο εντονα και στην συνεχεια να χαλαση η οθονη;;;

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως δεν διαθετω αυτην την δυνατοτητα το κινητο το εχω παρει μεταχειρισμενο!! θα υπαρξει καπιο προβλημα στην πορια η θα γινουν πιο εντονα και στην συνεχεια να χαλαση η οθονη;;;

 

Εάν υπάρχει η απόδειξη τι σημασία έχει που είναι μεταχείρισμενο.

Link to comment
Share on other sites

Εάν υπάρχει η απόδειξη τι σημασία έχει που είναι μεταχείρισμενο.

 

ναι αυτο θελω να πω δεν υπαρχει η αποδειξη.... και ουτε η δυνατοτητα αμα βρεθει η αποδειξη να το παω σε καπιο σερβις 1ον γιατι στην που μου δεν υπαρχει και 2ον ειμαι φανταρος μετα το πασχα πρεπει να μπω παλι μεσα...!!! :( στην περιπτωση αυτην τη κανω! βασικα τι περιμενω να παθει η οθονη...;;; να χειροτερεψει; μεινει ετσι; η χαλασει τελειως;

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτο το scroll down ??

 

Ακουμπα το δακτυλο στην οθονη σου

και συρε το προς τα πανω....ετσι θα δεις αν κατω απο την επιλογη της εντασης....υπαρχουν και τιποτα αλλες επιλογες.....

(Βασικες αρχες της οθονης αφης)

Α...και κατι αλλο....Πειραματισου λιγακι

Δεν χαλαει δα και τοσο ευκολα ενα τηλεφωνο....;);)

 

 

 

 

Και πως την ξαναενεργοποιεις μετά την διακοπη?

 

Με τον ιδιο τροπο...Πας παλι διαχειρηση εφαρμογων.....και το βρισκεις παλι (πιθανοτατα στην καρτελα "ολα".....)και το ξαναενεργοποιεις.....:):)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ειμαι εκτος θεματος αλλα μπορει καποιος να μου πει αν γίνεται βέβαια που αποθήκευονται οι κωδικοι τον δικτυων wi fi που εχω στο κινητο.Σε ποιο σημειο; Ειμαι root παντος. Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ειμαι εκτος θεματος αλλα μπορει καποιος να μου πει αν γίνεται βέβαια που αποθήκευονται οι κωδικοι τον δικτυων wi fi που εχω στο κινητο.Σε ποιο σημειο; Ειμαι root παντος.

 

Αν θυμάμαι καλά, είναι στη θεση "/data/misc/wifi" και βλέπεις το αρχείο "wpa.supplicant".. καπως ετσι..

Για δες και πες μου.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν είχα δώσει ποτέ ιδιαίτερη σημασία αλλά εδώ και δύο ημέρες μου κάνει εντύπωση. Όταν σερφαρω, έχω την εντύπωση ότι ζεσταίνεται λίγο παραπάνω από ότι παλαιότερα. Συγκεκριμένα ανεβάζει γύρω στους 42 βαθμούς. Είναι φυσιολογικό αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν είχα δώσει ποτέ ιδιαίτερη σημασία αλλά εδώ και δύο ημέρες μου κάνει εντύπωση. Όταν σερφαρω, έχω την εντύπωση ότι ζεσταίνεται λίγο παραπάνω από ότι παλαιότερα. Συγκεκριμένα ανεβάζει γύρω στους 42 βαθμούς. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Σε μενα οταν ειμαι στο σπιτι μου και μπαινω ιντερνετ απο το wifi δεν ανεβαζει πολυ θερμοκρασια.πχ τωρα που σερφαρω μια ωρα συνεχωμενα εχει 34.3 βαθμους. Ειναι αναλογα βεβαια κ σε τι ιστοσελιδες μπαινεις. Οταν μπαινω πχ grepolis ανεβαινει και στους 38-39 καμια φορα. Οταν ομως ειμαι εξω απο το σπιτι (συγκεκριμενα οταν μετακινουμαι με το λεωφορειο) και σερφαρω απο το 3g δικτυο εκει πιανω ανετα 42-43 βαθμους. Καποιες φορες ειχα πιασει κ 46αρι.

Εσυ τα 42 τα πιανεις με wifi ή με 3g(ή 4g) ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας έχω παρατηρηση οτι όταν τερματιζω μια κλήση μου βγάζει εκει που λέει το όνομα αυτο που Καλαω ένα Ροζ χρωμα πως γίνεται να μην το βγάζει αυτο η να αλλάξω χρωμα ; Έχω αλλάξει φόντο όμως το χρωμα αυτο εχει παραμείνει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας έχω παρατηρηση οτι όταν τερματιζω μια κλήση μου βγάζει εκει που λέει το όνομα αυτο που Καλαω ένα Ροζ χρωμα πως γίνεται να μην το βγάζει αυτο η να αλλάξω χρωμα ; Έχω αλλάξει φόντο όμως το χρωμα αυτο εχει παραμείνει

 

Νομίζω πως κατάλαβα τι εννοείς, μονο αν εισαι ροοτ θα φύγει αυτο που λες...

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα οταν ειμαι στο σπιτι μου και μπαινω ιντερνετ απο το wifi δεν ανεβαζει πολυ θερμοκρασια.πχ τωρα που σερφαρω μια ωρα συνεχωμενα εχει 34.3 βαθμους. Ειναι αναλογα βεβαια κ σε τι ιστοσελιδες μπαινεις. Οταν μπαινω πχ grepolis ανεβαινει και στους 38-39 καμια φορα. Οταν ομως ειμαι εξω απο το σπιτι (συγκεκριμενα οταν μετακινουμαι με το λεωφορειο) και σερφαρω απο το 3g δικτυο εκει πιανω ανετα 42-43 βαθμους. Καποιες φορες ειχα πιασει κ 46αρι.

Εσυ τα 42 τα πιανεις με wifi ή με 3g(ή 4g) ;

 

Με wifi, γι αυτό μου κάνει εντύπωση. Λες να παίζει κάποιο ρόλο πώς έχω άλλα 5 tabs στον browser από πίσω ανοιχτά;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια δυο ερωτησεις και εγω οταν τελειωνει μια κληση δεν ειναι αμμεση η ενεργοποιηση τησ οθονης ωστε να πατησω στην οθονη τερματιοσμο κλησης...συμβαινει σε ολους αυτο?

και δευτερον υπαρχει καποπιος φορτιστης με πιο μακρυ καλωδιο?μπορει καποιος να μου υποδειξει εναν απο τους πολλυς που εχει το eshop?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια δυο ερωτησεις και εγω οταν τελειωνει μια κληση δεν ειναι αμμεση η ενεργοποιηση τησ οθονης ωστε να πατησω στην οθονη τερματιοσμο κλησης...συμβαινει σε ολους αυτο?

και δευτερον υπαρχει καποπιος φορτιστης με πιο μακρυ καλωδιο?μπορει καποιος να μου υποδειξει εναν απο τους πολλυς που εχει το eshop?

 

Και σ' εμένα έτσι κάνει , αργεί λιγάκι ν' ανοίξει η οθόνη και είναι πολύ εκνευριστικό. :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως κατάλαβα τι εννοείς, μονο αν εισαι ροοτ θα φύγει αυτο που λες...

 

Ευχαριστω φιλε για την απάντηση Έχω παρατηρηση οτι αργεί μερικά δευτερόλεπτα να μπει στης επαφές οταν παταω το κουμπί επαφές συμβενει και σε σας αυτο για μονο σε μένα ; Γιατι στο iPhone μένει απευθείας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...