Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και που ακριβως το βρισκω αυτο????... Ευχαριστω

Mπες από το κινητό σου φίλε μου στο google play store και κατέβασέ το..είναι δωρεάν: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shumoapp.disableincreasingring&hl=en

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα εχω ενα θεμα με το galaxy μου.στην οθονη μου εχει εμφανισει μια πρασινη κουκιδα και δεν λεει να φυγει ουτε με επανεκιννηση τι πρεπει να κανω.φαινεται πολυ ασχημα και με εχει ξενερωσει
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω ενα θεμα με το galaxy μου.στην οθονη μου εχει εμφανισει μια πρασινη κουκιδα και δεν λεει να φυγει ουτε με επανεκιννηση τι πρεπει να κανω.φαινεται πολυ ασχημα και με εχει ξενερωσει

 

Έτσι όπως το περιγράφεις για καμένο pixel μου κάνει ότι είναι.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

και αυτο διορθωνεται?

Κάνε μια προσπάθεια με εφαρμογές τύπου Dead Pixel Fix και κάποιες παρόμοιες από το Google Play.. Δεν εχω δοκιμάσει μιας και δεν μου έτυχε κάτι παρόμοιο αλλά αξίζει να δοκιμάσεις νομίζω ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια προσπάθεια με εφαρμογές τύπου Dead Pixel Fix και κάποιες παρόμοιες από το Google Play.. Δεν εχω δοκιμάσει μιας και δεν μου έτυχε κάτι παρόμοιο αλλά αξίζει να δοκιμάσεις νομίζω ;)

 

ευχαριστω για την απαντηση θα δοκιμασω αυτο.αν δεν φτιαξει, η εγγυηση θα με βοηθησει?καποιος αλλος να ειχε το ιδιο προβλημα να ηξερα τι να κανω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!!! προσπαθω εδω και δυο βδομαδες να κανω αντιγραφο ασφαλειας στο pc για να κανω factory reset... Εχω κατεβασει το kies και βαζω το usb μου βγαζει unkown device προσπαθω με kies μεσω wifi και οταν φτανει στην μεση περιπου βγαζει το προγραμμα δεν ανταποκρινεται... ενημερωσα τους drivers απο το usb τιποτα... δοκιμασα και στο laptop και εκει τα ιδια βγαζει.. καμμια ιδεα κανεις;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!!! προσπαθω εδω και δυο βδομαδες να κανω αντιγραφο ασφαλειας στο pc για να κανω factory reset... Εχω κατεβασει το kies και βαζω το usb μου βγαζει unkown device προσπαθω με kies μεσω wifi και οταν φτανει στην μεση περιπου βγαζει το προγραμμα δεν ανταποκρινεται... ενημερωσα τους drivers απο το usb τιποτα... δοκιμασα και στο laptop και εκει τα ιδια βγαζει.. καμμια ιδεα κανεις;;;

 

Μήπως είσαι root ή έχεις αλλάξει rom?

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το exDialer & Cntacts και το έχω σαν προεπιλεγμένο πρόγραμμα....Έχω διαγράψει τις stock εφαρμογές (Επαφές, Τηλέφωνο)..Το πρόβλημα, είναι ότι θέλω να προσθέσω μια επαφή αλλά δεν μπορώ....Πατάω στο προσθήκη επαφής αλλά δεν μου βγάζει τίποτα..Μένει εκεί...Καμία λύση???
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το exDialer & Cntacts και το έχω σαν προεπιλεγμένο πρόγραμμα....Έχω διαγράψει τις stock εφαρμογές (Επαφές, Τηλέφωνο)..Το πρόβλημα, είναι ότι θέλω να προσθέσω μια επαφή αλλά δεν μπορώ....Πατάω στο προσθήκη επαφής αλλά δεν μου βγάζει τίποτα..Μένει εκεί...Καμία λύση???

 

Οταν εχεις διαγραψει τι εννοείς;;; οι εφαρμογές που κατεβασες παίρνουν τα δεδομενα απο τις στοκ... Αν διαγράψεις εντελώς τις στοκ δεν θα δουλεψει τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...λοιπόν έχω το εξής θέμα...στο PC της δουλείας μου όταν προσπαθώ να συνδέσω το τηλέφωνο, ενώ το βλέπει κανονικά, συνήθως όταν πας να ανοίξεις για να μπεις στις μνήμες... δεν φαίνεται καθόλου η εξωτερική και η εσωτερική μνήμη.

Και επίσης αν πάς να μεταφέρεις αρχείο απο τον υπολογιστή στο τηλέφωνο γράφει ότι θέλει πάρα πολύ ώρα...με συνέπεια κάποια στιγμή να ακυρώνεται η μεταφορά... Το αντίθετο γίνεται κανονικά.

 

Στο laptop του σπιτιού, όλα γίνονται κανονικά...το μόνο ότι καμία φορά δεν ανοίγει αμέσως τις μνήμες....

 

Καμιά ιδέα??? έχει συμβεί και σε άλλον???

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Και που ακριβως το βρισκω αυτο????... Ευχαριστω

 

Στο Google Play φυσικά... !!!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με τεχνικο της samsung που μιλησα μου ειπε οτι το samsung kies τελευταια εκδοση αν κανεις backup τα παντα απο το s3 οταν τα επαναφερεις τα κανει επαναφορα με τις ρυθμισεις σου και οχι απλα τα προγραμματα σε εργοστασιακες ρυθμισεις οπως κανει στο s2 που εχω.

 

Μπορει καποιος που εχει το s3 να μου πει τι ισχυει και τι οχι απο αυτα?

 

Και γιατι δεν γινεται να κραταει τις ρυθμισεις και στα αλλα κινητα με το προγραμμα samsung kies?

 

Iσχυει αυτο που σου ειπε.

Αν κανεις στο s3 επαναφορα με back κανει επαναφορα με τις ρυθμισεις που ειχες πριν.

Τ μοναδικα που χανει ειναι οι επαφες που ειναι στην μνημη τηλεφωνου.

Link to comment
Share on other sites

Iσχυει αυτο που σου ειπε.

Αν κανεις στο s3 επαναφορα με back κανει επαναφορα με τις ρυθμισεις που ειχες πριν.

Τ μοναδικα που χανει ειναι οι επαφες που ειναι στην μνημη τηλεφωνου.

 

καλησπερα και χρονια πολλα υπαρχη καμια εφαρμογη σαν τη double check που ειχα στο iphone 4s και τωρα εχω το galaxy s3. ειναι για να σου λεει το νουμερο σε ποιο παροχο ανηκει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα υπαρχη καμια εφαρμογη σαν τη double check που ειχα στο iphone 4s και τωρα εχω το galaxy s3. ειναι για να σου λεει το νουμερο σε ποιο παροχο ανηκει

 

Αν εχεις Vodafone υπαρχει αυτη..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=310203

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση παιδιά: υστερεί το απλό σ3 σε κάτι του s3 lte

 

δηλαδή εγώ σαν μέσος χρήστης θα καταλάβω μεγάλη διαφορά αν δώσω το σ3 μου και πάρω σ3 lte?

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση παιδιά: υστερεί το απλό σ3 σε κάτι του s3 lte

 

δηλαδή εγώ σαν μέσος χρήστης θα καταλάβω μεγάλη διαφορά αν δώσω το σ3 μου και πάρω σ3 lte?

Οι μόνες διαφορές πιστεύω είναι πως το LTE έχει 4g και 2 giga ram....

Οι διαφορές λοιπόν είναι σε χρήση δεδομένων και στην μνήμη....

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση παιδιά: υστερεί το απλό σ3 σε κάτι του s3 lte

 

δηλαδή εγώ σαν μέσος χρήστης θα καταλάβω μεγάλη διαφορά αν δώσω το σ3 μου και πάρω σ3 lte?

Δες εδω και συγκρινε τα μονο σου.

Αποψη μου ειναι αν ειναι να δωσεις τοσα λεφτα να παρεις το s3 mini καλυτερα να παρεις το s2 που και ποιο δυνατο ειναι και προς το παρον το μονο μειον ειναι οτι ισως δεν παρει την android 5 γιατι οπως ακουγετε θα παρει επισημα την 4.1.2(σιγουρα) & 4.2.2(μαλλον).

 

Παιδια με τεχνικο της samsung που μιλησα μου ειπε οτι το samsung kies τελευταια εκδοση αν κανεις backup τα παντα απο το s3 οταν τα επαναφερεις τα κανει επαναφορα με τις ρυθμισεις σου και οχι απλα τα προγραμματα σε εργοστασιακες ρυθμισεις οπως κανει στο s2 που εχω.

 

Μπορει καποιος που εχει το s3 να μου πει τι ισχυει και τι οχι απο αυτα?

 

Και γιατι δεν γινεται να κραταει τις ρυθμισεις και στα αλλα κινητα με το προγραμμα samsung kies?

Εχει κανεις καμια ιδεα ρε παιδια?

 

Αν οχι και υπαρχει περιπτωση να το δοκιμασει ας μας πει αν ισχυει ή οχι το παραπανω.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Δες εδω και συγκρινε τα μονο σου.

Αποψη μου ειναι αν ειναι να δωσεις τοσα λεφτα να παρεις το s3 mini καλυτερα να παρεις το s2 που και ποιο δυνατο ειναι και προς το παρον το μονο μειον ειναι οτι ισως δεν παρει την android 5 γιατι οπως ακουγετε θα παρει επισημα την 4.1.2(σιγουρα) & 4.2.2(μαλλον).

 

μαλλον τα μπερδεψες δεν λεει τιποτα για το μινι αλλα μιλαει για το s3 που εχει 4g και 2gb ραμ.

αρα το σωστο ειναι http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4238&idPhone2=5001 .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Σχετικα με την κοκκινη κηλιδα στο πανω αριστερο μερος στο boot υπαρχει καποια λυση;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! θελω να κανω μια αγορα στο play store και μου λεει να ενημερωσω το πορτοφολι μου στο λογαριασμο google. που ειναι αυτο???

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εννοει γιατι εγω εχω τα παντα στα αγγλικα αλλα λογικα θα εννοει οτι δεν εχει χρηματα η καρτα σ για την αγορα !prepayd εχεις βαλει στο acount s ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...