Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αυτό πάντως δεν το είχαμε ακούσει ξανά ε??!!! Μετά τις τρεις... καίγεσαι!!! :D:D Jesus!!

 

Όντως! Πολύ επιτυχημένο! :p:p:p

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χαχαχαχαχα.. χαίρομαι που σας διασκέδασα!!! και αν θέλετε περισσότερο γέλιο νομίζω θα το βρείτε άνετα στο τμήμα κινητής στο πλαίσιο της μεταμόρφωσης! μου έβγαλαν την ψυχή για να ρωτήσω 2-3 βασικά πράγματα και μου πέταξαν και αυτή την ατάκα!
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα.. χαίρομαι που σας διασκέδασα!!! και αν θέλετε περισσότερο γέλιο νομίζω θα το βρείτε άνετα στο τμήμα κινητής στο πλαίσιο της μεταμόρφωσης! μου έβγαλαν την ψυχή για να ρωτήσω 2-3 βασικά πράγματα και μου πέταξαν και αυτή την ατάκα!

 

Τραγικό να παραπληροφορούν έτσι. Κανονικά αυτοί θα έπρεπε να είναι πλήρως καταρτισμένοι γι'αυτά που πουλάνε... να μπαίνεις και να έχουν την απάντηση έτοιμη. Αλλά αν το έκαναν αυτό, το τεχνικό τους τμήμα, που τα περισσότερα λεφτά τα βγάζει με περιπτώσεις που φτιάχνουν με ένα reboot, θα έπρεπε να κλείσει. Δεν τους συμφέρει να τους εκπαιδεύσουν τους άσχετους. Δυστυχώς δεν είναι μόνο ελληνικό το φαινόμενο, πιστέψτε με, αν περάσετε από το αντίστοιχο Πλαίσιο άλλων χωρών η κατάσταση είναι ίδια.

 

Εύτυχώς που υπάρχει το myphone, ε? :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τραγικό να παραπληροφορούν έτσι. Κανονικά αυτοί θα έπρεπε να είναι πλήρως καταρτισμένοι γι'αυτά που πουλάνε... να μπαίνεις και να έχουν την απάντηση έτοιμη. Αλλά αν το έκαναν αυτό, το τεχνικό τους τμήμα, που τα περισσότερα λεφτά τα βγάζει με περιπτώσεις που φτιάχνουν με ένα reboot, θα έπρεπε να κλείσει. Δεν τους συμφέρει να τους εκπαιδεύσουν τους άσχετους. Δυστυχώς δεν είναι μόνο ελληνικό το φαινόμενο, πιστέψτε με, αν περάσετε από το αντίστοιχο Πλαίσιο άλλων χωρών η κατάσταση είναι ίδια.

 

Εύτυχώς που υπάρχει το myphone, ε? :)

 

ευτυχώς που υπάρχει το myphone και ευτυχώς που συμμετέχει εδώ μέσα κόσμος που ξέρει και έχει τη διάθεση να μοιραστεί όσα έχει μάθει με τον έναν ή τον άλλο τρόπο! αυτό έχει σημασία ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι κατοχος του s3 και στον browser στις ρυθμισεις δεν μου εχει την επιλογη colour η brightness για να κανω τον browser πιο φωτεινο!
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα (ποιο πίσω) ότι έχουμε δώρο με το SGS3 στο dropbox 50gb.

1) Ισχύει?

2)Αν ναι εγώ έβαλα τον λογαριασμό που είχα (του dropbox) αλλά δεν μου έδωσε κάτι παραπάνω απο τα 25gb που έχω τώρα. Τι πρέπει να κάνω?

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Εύτυχώς που υπάρχει το myphone, ε? :)

Ευτυχώς που υπάρχει το myphone και άτομα σαν εσένα Άλεξ γιατί διαφορετικά δεκάδες ή και εκατοντάδες (για να μην πω χιλιάδες) χρήστες :

1. Δεν θα αγόραζαν ποτέ το κινητό που ταιριάζει με τις ανάγκες τους ή θα το αγόραζαν σε σαφώς μεγαλύτερη τιμή.

2. Δεν θα απολάμβαναν ούτε τις μισές από τις δυνατότητες που μπορεί να τους προσφέρει αυτό το κινητό.

3. Θα αναγκαζόντουσαν να τρέχουν στο εκάστοτε service για οποιαδήποτε απλή δεισλειτουργία του κινητού τους, με αποτέλεσμα την σπατάλη σε χρόνο, χρήμα και ψυχική διάθεση.

 

Δεν νομίζω ότι τα πάτε και άσχημα, έτσι; Άσε που παιρνάμε και καλά σαν παρεάκι. Τι άλλο να ζητήσει κανείς; Δωρεάν συσκευές;

(Για κάτσε, νομίζω ότι και από αυτές δίνετε :lol: ).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι κατοχος του s3 και στον browser στις ρυθμισεις δεν μου εχει την επιλογη colour η brightness για να κανω τον browser πιο φωτεινο!

 

Την έβγαλαν σε μια από τις τελευταίες αναβαθμίσεις. Τώρα απλά κατεβάζεις την μπάρα ενημερώσεων και το ρυθμίζεις από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό πάντως δεν το είχαμε ακούσει ξανά ε??!!! Μετά τις τρεις... καίγεσαι!!! :D:D Jesus!!

 

Απο το ιδιο μαγαζι εχει ειπωθει οτι τις αναβαθμισεις τις πληρωνεις.Εξαιρετικα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα (ποιο πίσω) ότι έχουμε δώρο με το SGS3 στο dropbox 50gb.

1) Ισχύει?

2)Αν ναι εγώ έβαλα τον λογαριασμό που είχα (του dropbox) αλλά δεν μου έδωσε κάτι παραπάνω απο τα 25gb που έχω τώρα. Τι πρέπει να κάνω?

 

πρέπει να Κάνεις τα 7 βήματα που θέλει, αν έχεις λογαριασμό λογικά έχεις κάνει μερικά από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,σχετικα με το viber το χρησιμοποιει κανενας?καταναλονη μπαταρια?ειναι σταθερο?

 

Δεν τρώει πολλή μπαταρία και 3g σε idle και μηνύματα, σε κλήση ήχου φυσικά τρώει περισσότερο.

Όμως, ειδικά οι τελευταίες εκδόσεις του είναι τελείως ασταθείς και κρασάρουν συμπαρασύροντας το κινητό συχνά (~1-2 φορές την ημέρα).

 

Πάντως, μηνύματα δε χάνονται και δεν αργούν να πάνε καθόλου. Η ποιότητα κλήσης είναι πολύ καλή.

Edited by nstasino
Link to comment
Share on other sites

thanx Νικος, Μολις το εκανα και μου εδωσε 50GB. Ωρε πραμα που χωραει :) :) :)

 

πρέπει να Κάνεις τα 7 βήματα που θέλει, αν έχεις λογαριασμό λογικά έχεις κάνει μερικά από αυτά.

 

Αυτό διαβασα και εγω.

Τα είχα ολοκληρωμένα όλα τα βήματα απο πριν πάρω το SGS3.

Απλά σύνδεσα το υπάρχων dropbox και με το sgs3 απο την τρίτη που το έχω στα χέρια μου.

Μήπως σε νέο λογαριασμό δίνει τα 50gb?

Τα 25gb που έχω τώρα τα έχω λόγο του sense4. Τώρα που δεν έχω sence 4 κάποια στιγμή θα τα χάσω?

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Αυτό διαβασα και εγω.

Τα είχα ολοκληρωμένα όλα τα βήματα απο πριν πάρω το SGS3.

Απλά σύνδεσα το υπάρχων dropbox και με το sgs3 απο την τρίτη που το έχω στα χέρια μου.

Μήπως σε νέο λογαριασμό δίνει το gb?

Τα 25gb που έχω τώρα τα έχω λόγο του sense4. Τώρα που δεν έχω sence 4 κάποια στιγμή θα τα χάσω?

Εχεις τσεκάρει στο email (αυτό που έδωσες στο samsung account) αν έχει έρθει σχετικό με τα βήματα αυτά; Πιθανός να πρέπει να τα ξανακάνεις.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα αν μπορει καποιος να με βοηθησει,θελω να μπω στο zoo απο το κινητο αλλα μου λεει πως πρεπει νσ ενεργοποιησω την java το οποιο ειναι ενεργοποιημενο,γνωριζει καποιος τι πρεπει να κανω? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εχεις τσεκάρει στο email (αυτό που έδωσες στο samsung account) αν έχει έρθει σχετικό με τα βήματα αυτά; Πιθανός να πρέπει να τα ξανακάνεις.

 

Τα 50 gb τα δίνει επ' αόριστον? ή λίγουν μετά από κάποια στιγμή?

Βρήκα την απάντηση:

{"Η Samsung λοιπόν, κατάφερε να επισυνάψει συμφωνία με την Dropbox, με σκοπό να παρέχει «cloud» αποθηκευτικό χώρο στους χρήστες του νέου Galaxy S III. Σύμφωνα με το Engadget, οι χρήστες θα συνδέουν τους λογαριασμούς που έχουν στο Dropbox με τη συσκευή τους και θα λαμβάνουν αποθηκευτικό χώρο μεγέθους 50GB. Ωστόσο αυτή η «προσφορά αποθηκευτικού χώρου» προβλέπετε να ισχύσει μονάχα για τα πρώτα δύο χρόνια."}

 

Και τελικά ναι πείρα τα 50gb. Το έκανα σε νέο λογαριασμό και ολοκληρώνοντας τα βήματα που αναφέρεις παραπάνω.

Τώρα σε 2 χρόνια που θα λήξουν ελπίζω να υπάρχει κάτι άλλο - καλύτερο.

 

(Hi Panagiotis,Congrats on becoming a Dropbox Guru! We've awarded you 48 GB of bonus space for the next 24 months! You now have 50.75 GB on Dropbox. To get even more space, check out our upgrade options.*Thanks again for supercharging your Samsung device with Dropbox!)

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Αφου ψηθηκα να μπω και εγω στην οικογενεια της σαμσουνγκ παλι μετα απο πολλα χρονια,

να ρωτησω, θα εχουν καποια διαφορα τα μοντελα με τα καινουργια χρωματα?καπου διαβαζα οτι θα ειναι 4g, θα εχουν το καινουργιο λογισμικο, θα εχουν και καποια διαφορα στην τιμη?γνωριζουμε ποτε θα ερθουν στην Ελλαδα

η συνδεσιμοτητα μ ενα μακ υπολογιστη οσο αφορα την μεταφορα Email απο το μακ στο σαμσουνγκ ειναι εφικτη?

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Αφου ψηθηκα να μπω και εγω στην οικογενεια της σαμσουνγκ παλι μετα απο πολλα χρονια,

να ρωτησω, θα εχουν καποια διαφορα τα μοντελα με τα καινουργια χρωματα?καπου διαβαζα οτι θα ειναι 4g, θα εχουν το καινουργιο λογισμικο, θα εχουν και καποια διαφορα στην τιμη?γνωριζουμε ποτε θα ερθουν στην Ελλαδα

η συνδεσιμοτητα μ ενα μακ υπολογιστη οσο αφορα την μεταφορα Email απο το μακ στο σαμσουνγκ ειναι εφικτη?

 

Δεν υπάρχει θέμα μεταφοράς απο τον υπολογιστή. Αφού τα λαμβάνει η συσκευη κατευθείαν για ποιο λόγο να τα μεταφέρεις?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

εχω μεσα φακελους με τα μαιλ χωρισμενα, αποθηκευμενες τις επαφες κτλ, αυτα ολα θα μεταφερθουνε?δεν ειναι απο hotmail πχ, ειναι της δουλειας μου το email
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

εχω μεσα φακελους με τα μαιλ χωρισμενα, αποθηκευμενες τις επαφες κτλ, αυτα ολα θα μεταφερθουνε?δεν ειναι απο hotmail πχ, ειναι της δουλειας μου το email

 

Συνεπως μιλας για συγχρονισμο και οχι μεταφορα.Ειναι εταιρικο mail πανω σε exchange server?Αν οχι τοτε δεν θα γινει αυτο που θες.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερώτηση, δεν ειμαι και πολύ σίγουρος για το τι παίζει με το 3g, αν είμαι συνδεδεμένος σε δίκτυο 3g χρεώνομαι; και αν υπαρχει καποιο app που να ανοιγο-κλεινει το 3g χωρις να πηγαινω στις ρυθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερώτηση, δεν ειμαι και πολύ σίγουρος για το τι παίζει με το 3g, αν είμαι συνδεδεμένος σε δίκτυο 3g χρεώνομαι; και αν υπαρχει καποιο app που να ανοιγο-κλεινει το 3g χωρις να πηγαινω στις ρυθμίσεις

 

Βεβαιως.Κατεβασε αυτο εδω

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.curvefish.widgets.apnonoff&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwyLDEwOSwiY29tLmN1cnZlZmlzaC53aWRnZXRzLmFwbm9ub2ZmIl0.

 

και αυτο εδω για να βλεπεις ποσο εχεις κατεβασει απο 3g

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.rgruet.android.g3watchdog&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsIm5ldC5yZ3J1ZXQuYW5kcm9pZC5nM3dhdGNoZG9nIl0.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια γνώμη η μια καλή μαντεψια!! :)

Νομίζω ότι από τότε που έβαλα το Viber, το Pocket και το Chrome το κινητό μου κολλάει μια φορά στις 2-3 μέρες. Βασικά γίνεται όταν χτυπάει ειδοποίηση το Splaner (όχι πάντα όμως). Μου γράφει ότι διακόπτεται η λειτουργία του!! Δε σβήνει, δεν κολλάει, απλά ξαναανοίγω την ειδοποίηση!

Ποιο από τα 3 μπορεί να φταίει;

:confused:

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση οταν στελνει καποιος μηνυμα εμφανιζει το κειμενο στην οθονη??

 

Εννοείς σαν pop up like iPhone?

Όχι, αλλά νομίζω ότι υπάρχει κάποια/κάποιες εφαρμογές στο market για αυτή τη δουλειά.

 

edit: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.everythingandroid.smspopup&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5ldC5ldmVyeXRoaW5nYW5kcm9pZC5zbXNwb3B1cCJd

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...