Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια στο s3 το πληκτρολογιο αλλαζε δηλαδη μπορουσε να ειναι ολοκληρο 24 γραμματα γινοταν ομως και το κλασικο απο το 1 εως το 9 και πατουσες για γραμμΑτα. Στο νοτε 2 αλλαζει? Αν οχι υπαρχει κατι σε εφαρμογη γι αυτο?

 

Ρυθμίσεις> γλώσσα και εισαγωγή> πληκτρολόγιο σάμσουγκ (πατάς το εικονίδιο δεξιά με τις ρυθμίσεις) > τύπος κατακόρυφου πληκτρολογίου και επιλέγεις ότι σου αρέσει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πρώτο από τις ρυθμησεις κινήσεις επιλέγεις το γρήγορη ματια (το πρωτο που έχει)

Το αλλο δεν το εχω καταφέρει και εγω αλλα δεν πολυασχολουμαι μιας και τα εχω κλειστά ολα αυτα!

 

Αφου τα Εχει ας ασχοληΘουμε και με αυτά....μετην Κάρτα μνημης μηπως χρειαςετε διαμΟρφωση ;Την Είχα στο ΝΟΚΙΑ

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Αφου τα Εχει ας ασχοληΘουμε και με αυτά....μετην Κάρτα μνημης μηπως χρειαςετε διαμΟρφωση ;Την Είχα στο ΝΟΚΙΑ

 

Κάνε, κάνε, καλό της κάνει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αφου τα Εχει ας ασχοληΘουμε και με αυτά....μετην Κάρτα μνημης μηπως χρειαςετε διαμΟρφωση ;Την Είχα στο ΝΟΚΙΑ

 

Καταναλώνουν μπαταρία νομιζω αυτά. :p

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιβεβαιώνω το πρ΄βλημα του spyropatras.. και το δικό μου με 4.1.2 mb6 Γαλλική, stock, μερικές φορές που το "ξυπνάω" από τον ύπνο μου λέει συνδέθηκε με το δίκτυο κλπ... Υπόψην ότι το έχω πάντα ενεργό το wifi στις advanced ρυθμίσεις.

Επίσης τις προάλλες μου έκανε και το άλλο κουλό που έχει αναφερθεί από κάποιον συμφορουμίτη εδώ, στα καλά του καθουμένου σταμάτησε να μου δίνει mobile data και μόνο μετά από επανεκκίνηση ξεκίνησε πάλι να έχει Mobile data.

Αχ αυτά τα bugs...!

 

Αυτό το κουλό να σταματάει να δίνει δεδομένα μάλλον δεν είναι bugs.Το λέω γιατί σε εμένα το έκανε ουκ ολίγες φορές οπότε αναγκάστηκα να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Αφού λοιπόν πέρασε μια εβδομάδα και ήμουν σίγουρος ότι το πρόβλημα λύθηκε το πρόβλημα επανήλθε, να αναφέρω επίσης πως αυτήν την εβδομάδα δεν κατέβασα καμιά εφαρμογή. Άρα βλέπω να το πηγαίνω smartec

το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μου εβγαλε πανω στο widget του καιρου ενα σηματακι σαν ρολοι που εχει σχημα σαν ηλιος τι ειναι αυτο γνωριζει κανεις;
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μου εβγαλε πανω στο widget του καιρου ενα σηματακι σαν ρολοι που εχει σχημα σαν ηλιος τι ειναι αυτο γνωριζει κανεις;

 

είναι για την θερινή ώρα (1 ώρα μπροστά). Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Πρακτικά σου λέει οτι η ώρα του κινητού δείχνει 1 ώρα μπροστά :)

Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο off topic ισως επειδη εχω μια διαφωνια με φιλο,το s4 και αυτο phablet δεν ειναι σαν το note2?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο off topic ισως επειδη εχω μια διαφωνια με φιλο,το s4 και αυτο phablet δεν ειναι σαν το note2?

Όχι. Αν και έχει μεγάλη οθόνη δεν θεωρείται πως ανήκει στην κατηγορία των phablets.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στέλνεις φώτο με κλειστά τα δεδομένα στο Νοte 2 ?

 

 

Μολις το δοκιμασα και τελικα, δεν γινεται να λαβει ή να στειλει φωτο με κλειστα τα δεδομενα. Αναφερομαι στο Note 2. Αρα λαθος εντυπωση ειχα.

Το σιγουρο ειναι ομως οτι το Mini pro (αρα και το Neo V) στελνει και δεχεται κανονικα, και ας ειναι τα δεδομενα κλειστα. Ανοιγουν αυτοματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αντιμετωπίζω ένα θεματάκι και ήθελα να μάθω αν το έχει άλλος. Έβαλα το nexus media importer, για να διαβάζει το note στικάκι με ntfs πριν από κανα ενάμιση μήνα και διάβαζε κανονικά. Επειδή είχα καιρό να χρησιμοποιήσω το συγκεκριμένο στικάκι το έβαλα σήμερα και δεν το αναγνωρίζει( δηλαδή μου βγάζει ότι και πριν το πρόγραμμα). Από την τελευταία φορά που δούλεψε μεσολάβησαν κάτι αναβαθμίσεις που έκανε από το play store η εφαρμογή συν η αναβάθμιση του note ii σε 4.1.2 (ελληνικό). Λέτε να φταίνε κάποια-ες από τις αναβαθμίσεις; το έπαθε κανείς άλλος αυτό;

Εννοείται ότι το στικάκι αναγνωρίζεται και διαβάζεται κανονικά από το pc ενώ στο νοτε μου βγάζει στην μπάρα ειδοποιήσεων ότι ή είναι κενός ο δίσκος ή δεν υποστηρίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αντιμετωπίζω ένα θεματάκι και ήθελα να μάθω αν το έχει άλλος. Έβαλα το nexus media importer, για να διαβάζει το note στικάκι με ntfs πριν από κανα ενάμιση μήνα και διάβαζε κανονικά. Επειδή είχα καιρό να χρησιμοποιήσω το συγκεκριμένο στικάκι το έβαλα σήμερα και δεν το αναγνωρίζει( δηλαδή μου βγάζει ότι και πριν το πρόγραμμα). Από την τελευταία φορά που δούλεψε μεσολάβησαν κάτι αναβαθμίσεις που έκανε από το play store η εφαρμογή συν η αναβάθμιση του note ii σε 4.1.2 (ελληνικό). Λέτε να φταίνε κάποια-ες από τις αναβαθμίσεις; το έπαθε κανείς άλλος αυτό;

Εννοείται ότι το στικάκι αναγνωρίζεται και διαβάζεται κανονικά από το pc ενώ στο νοτε μου βγάζει στην μπάρα ειδοποιήσεων ότι ή είναι κενός ο δίσκος ή δεν υποστηρίζεται.

 

Φαντάζομαι δοκίμασες να το απεγκαταστήσεις και να το εγκαταστήσεις ξανά ε;

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής δεν το δοκίμασα να το απεγκαταστήσω, μακάρι να φτιάξει με αυτό, απ ότι κατάλαβα μάλλον μόνο εγώ έχω το πρόβλημα. Όχι δεν είμαι root agekalp για αυτό και αγόρασα το προγραμματάκι

 

Ουπς παιδιά μόλις βρήκα το υποτιθέμενο πρόβλημα. Λόγω των αναβάθμισεων το πρόγραμμα πλέον βγάζει ένα παράθυρο αρχικά όπου επιλέγεις τον τύπο του usb που συνδέεις οπότε με την σωστή επιλογή διαβάζει μετά το ntfs αποθηκευτικό μέσο.

Edited by Panos_d
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής δεν το δοκίμασα να το απεγκαταστήσω, μακάρι να φτιάξει με αυτό, απ ότι κατάλαβα μάλλον μόνο εγώ έχω το πρόβλημα. Όχι δεν είμαι root agekalp για αυτό και αγόρασα το προγραμματάκι

 

Ουπς παιδιά μόλις βρήκα το υποτιθέμενο πρόβλημα. Λόγω των αναβάθμισεων το πρόγραμμα πλέον βγάζει ένα παράθυρο αρχικά όπου επιλέγεις τον τύπο του usb που συνδέεις οπότε με την σωστή επιλογή διαβάζει μετά το ntfs αποθηκευτικό μέσο.

Χμμμ... Δεν το είχα χρησιμοποιήσει μετά τις αναβαθμίσεις αλλά κι εγώ έχω θέμα τώρα που το ανέφερες και το δοκίμασα. Εξωτερικό ntfs που μου τον διάβαζε κανονικά όταν το αγόρασα, τώρα μου βγάζει errors και παρά το clear data δεν δίνει άλλη επιλογή όπως αυτή που αναφέρεις. Θα το κοιτάξω ξανά.

 

Edit: Ώρες ώρες δεν παλεύομαι... Η προηγούμενη έκδοση έκανε connect αυτόματα ενώ τώρα πρέπει να πατήσεις στη συσκευή για να συνδεθεί. Δεν έχει χρωματική διαφορά η συνδεδεμένη κι η ασύνδετη ούτε κάποιο check box για να καταλάβεις ότι πρέπει κάτι να πατήσεις κι έχω φτιάξει τον κακό χαμό.. Πφφφφ!

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις> γλώσσα και εισαγωγή> πληκτρολόγιο σάμσουγκ (πατάς το εικονίδιο δεξιά με τις ρυθμίσεις) > τύπος κατακόρυφου πληκτρολογίου και επιλέγεις ότι σου αρέσει.

 

Nα σαι καλα με σωζεις. Το ς3 ειχε απευθειας την αλλαγη πανω στο πληκτρολογιο

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν βαριέσαι. Οι λιγοι κάνουν τη διαφορά πάντα.

Ξεχωρίζουμε από τη μάζα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Δεν το είχα χρησιμοποιήσει μετά τις αναβαθμίσεις αλλά κι εγώ έχω θέμα τώρα που το ανέφερες και το δοκίμασα. Εξωτερικό ntfs που μου τον διάβαζε κανονικά όταν το αγόρασα, τώρα μου βγάζει errors και παρά το clear data δεν δίνει άλλη επιλογή όπως αυτή που αναφέρεις. Θα το κοιτάξω ξανά.

 

Edit: Ώρες ώρες δεν παλεύομαι... Η προηγούμενη έκδοση έκανε connect αυτόματα ενώ τώρα πρέπει να πατήσεις στη συσκευή για να συνδεθεί. Δεν έχει χρωματική διαφορά η συνδεδεμένη κι η ασύνδετη ούτε κάποιο check box για να καταλάβεις ότι πρέπει κάτι να πατήσεις κι έχω φτιάξει τον κακό χαμό.. Πφφφφ!

 

Ακριβώς τον ίδιο πανικό έπαθα και εγώ..... τέλος πάντων αφού δουλεύει όλα καλά!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

 

Είμαστε ένα τυχερό 3% θα έλεγα:)

Χθες έβαλα κάτω ένα ένα τι θα μου έλειπε αν αποφάσιζα να πάω σε οποιοδήποτε νέο κορυφαίο smartphone συμπεριλαμβανομενων και iphone 5, BB Z10.

Εφιάλτης και μόνο που το σκέφτομαι.

Για κάποιον που εκμεταλευεται τις δυνατότητες του note2 δεν υπάρχει άλλη συσκευή.

Μόνο όσοι το πήραν γιατί ήταν το μοναδικό με 2 gb ram και λόγο μεγάλης οθόνης μπορούν να το αλλάξουν χωρίς πρόβλημα.

Οι υπόλοιποι θα είμαστε εδώ για καιρό.

Ακόμα και μετά την κυκλοφορία του note 3.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε ένα τυχερό 3% θα έλεγα:)

Χθες έβαλα κάτω ένα ένα τι θα μου έλειπε αν αποφάσιζα να πάω σε οποιοδήποτε νέο κορυφαίο smartphone συμπεριλαμβανομενων και iphone 5, BB Z10.

Εφιάλτης και μόνο που το σκέφτομαι.

Για κάποιον που εκμεταλευεται τις δυνατότητες του note2 δεν υπάρχει άλλη συσκευή.

Μόνο όσοι το πήραν γιατί ήταν το μοναδικό με 2 gb ram και λόγο μεγάλης οθόνης μπορούν να το αλλάξουν χωρίς πρόβλημα.

Οι υπόλοιποι θα είμαστε εδώ για καιρό.

Ακόμα και μετά την κυκλοφορία του note 3.

 

Έτσι ακριβώς είναι!

Χθες ήμουν με φίλο στο mall που είχε το 920.

Δεν.....Απλά δεν....

Τουλάχιστον για μένα και τη χρήση που κάνω.

Ο Internet Explorer και η οθόνη του 920 δε μου προσφέρουν την εμπειρία του note2 με τη καμία.

Επίσης το optimus G πολύ πολύ λίγο μπροστά στο note.

Μόνο ξαναλέω αν κάποιος έχει πρόβλημα με το μέγεθος δε θα το πάρει, ή όπως πολύ σωστά είπες Κώστα αν κάποιος το είχε πάρει για τη 2 giga ram και το hype που είχε δημιουργηθεί.

Και κάτι ακόμα προς ενημέρωση απλά.

Είχα και το 808 μου δίπλα και κάναμε 1 σύγκριση με το φίλο με το 920 με full φωτισμό και τα 2.

Ε λοιπόν νόμιζε ότι είναι ips ή δε ξέρω γω τι η οθόνη του 808, ένιωσε έκπληξη όταν του είπα ότι είναι amoled!

Θα ανεβάσω και φώτο αργότερα να δείτε πόσο φωτεινό φαινόταν το 808 μπροστά στο 920.

Γιατί το αναφέρω αυτό?

Γιατί μακάρι να έχει τίποτα τέτοια φίλτρα το S4 και το επερχόμενο βεβαίως note 3 να σου δίνουν αυτό το κάτι παραπάνω έξω και θα φύγει και 1 απ τα ελάχιστα μειον που έχουν αυτές οι κορυφαίες συσκευές τις Samsung :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να είμαι από τους ελάχιστους με πρόβλημα στο wifi μετά την 4.1.2... :(

 

Το πήγα ξανά σήμερα στην smartec (μετά από αλλαγμένο mb με το οποίο είχε χειρότερη συμπεριφορά), με εντολή ή φτιάξτε το ή αλλάξτε το... Είδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να είμαι από τους ελάχιστους με πρόβλημα στο wifi μετά την 4.1.2... :(

 

Το πήγα ξανά σήμερα στην smartec (μετά από αλλαγμένο mb με το οποίο είχε χειρότερη συμπεριφορά), με εντολή ή φτιάξτε το ή αλλάξτε το... Είδωμεν...

 

Μου έχει συμβεί σε διαφορετικές συσκευές και πλατφόρμες μετά από αναβάθμιση.

Όταν πέταξα το router λύθηκαν όλα.

Είχα ένα Netgear. Όσο κι αν προσπαθησα με τις ρυθμίσεις του router δεν γίνονταν τίποτα.

Σ ενα iphone με το που άνοιγα κάποια σελίδα εκανε κατευθείαν αποσύνδεση.

Στο Nexus S δεν είχα wifi με κλειστή οθόνη.

Πήρα άλλο rooter και λύθηκαν όλα μου τα προβλήματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει συμβεί σε διαφορετικές συσκευές και πλατφόρμες μετά από αναβάθμιση.

Όταν πέταξα το router λύθηκαν όλα.

Είχα ένα Netgear. Όσο κι αν προσπαθησα με τις ρυθμίσεις του router δεν γίνονταν τίποτα.

Σ ενα iphone με το που άνοιγα κάποια σελίδα εκανε κατευθείαν αποσύνδεση.

Στο Nexus S δεν είχα wifi με κλειστή οθόνη.

Πήρα άλλο rooter και λύθηκαν όλα μου τα προβλήματα.

Φίλε Κώστα άστα... "Εχω λουστεί με τα πάντα" που έλεγε μια παλιά διαφήμιση... :p

Έχω 3 ρούτερ σπίτι, το έχω δοκιμάσει και έξω. Άσε που το αναγνώρισε και η smartec.

 

Στο xda υπάρχει κόσμος που έχει πρόβλημα μετά από την 4.1.2. Εδώ πάντως δεν έχω δει κάτι πέρα από κάτι "σκόρπια" post...

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια,μου εβγαλε σημερα κατεστραμμενη sd καρτα και δε μπορω να εχω προσβαση στα δεδομενα της καρτας μνημης.Τι εγινε,τι μπορω να κανω?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...