Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου είχες κάνει εξαγωγή των επαφών σου σε vcf αρχείο ώστε να τις κάνεις import στον λογαρισμό gmail σου αρχικά?

Επειδή έχω να το κάνω αρκετό καιρό, έχω την αίσθηση ότι για να κάνει συγχρονισμό των επαφών σου με τον λογαριασμό σου στο gmail πρέπει αρχικά να κάνεις αυτή τη διαδικασία και μετά συγχρονίζει μόνο του. Αν δεν το έχεις κάνει αυτό τότε - λογικά - όταν πάτησες να κάνει συγχώνευση με τις επαφές σου στο gmail δεν βρήκε τίποτα και σου "έφαγε" και τις επαφές που είχες αποθηκευμένες στο τηλέφωνο.

Πήγαινε στο gmail contacts του λογαρισμού σου, μέσω υπολογιστή και δες τί σου έχει αποθηκεύσει εκεί και πες μας.

 

δεν εχει τιποτα,πατησα κατευθειαν συγχωνευση χωρις να κανω εξαγωγη και εξαφανιστηκαν ολες....ουτε στο gmail εχει τιποτα....δεν ηξερα οτι ηθελε εξαγωγη πρωτα γιατι δεν το ειχα ξανακανει....:(:(:( τωρα πανε οι επαφες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανεις γιατι δεν εχω δονηση στα πλήκτρα back και menu?στις ρυθμίσεις ειναι τσεκαρισμένο.
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις γιατι δεν εχω δονηση στα πλήκτρα back και menu?στις ρυθμίσεις ειναι τσεκαρισμένο.

 

Μηπως καταλαθος τσεκαρες το "λετουρ.εξοικον.ενεργειας." απο τις ρυθμισεις;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καταλαθος τσεκαρες το "λετουρ.εξοικον.ενεργειας." απο τις ρυθμισεις;

 

Πω πω Χίλια ευχαριστώ αυτο ηταν.κ ελεγα τι εγινε.:D:lol:

 

Edit: να ρωτησω κ κατι άλλο? Εχω βαλει στον Chrome κατι σελιδοδικτεςωαλλα οποτε παταω για ν μπω σε εναν μου το ανοιγει με τον στοκ.γιατι?

Edited by mgeo81
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Πω πω Χίλια ευχαριστώ αυτο ηταν.κ ελεγα τι εγινε.:D:lol:

 

Edit: να ρωτησω κ κατι άλλο? Εχω βαλει στον Chrome κατι σελιδοδικτεςωαλλα οποτε παταω για ν μπω σε εναν μου το ανοιγει με τον στοκ.γιατι?

 

Πηγαινε στο διαχειριση εφαρμογων/ολα/internet και πατα το διαγραφη προεπιλογων..

Link to comment
Share on other sites

Φωτό και ένα βίντεο στο blog μου...

 

http://greekgalaxynote2.blogspot.gr/

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει τιποτα,πατησα κατευθειαν συγχωνευση χωρις να κανω εξαγωγη και εξαφανιστηκαν ολες....ουτε στο gmail εχει τιποτα....δεν ηξερα οτι ηθελε εξαγωγη πρωτα γιατι δεν το ειχα ξανακανει....:(:(:( τωρα πανε οι επαφες?

 

Ενδεχομένως ναι.. :confused: Αν όμως είχες προγενέστερα συνδέσει το κινητό σου με το kies ενδέχεται να σου έχει κρατήσει κάποιο backup. Επίσης, εάν έχεις τσεκαρισμένο το backup @ restore στα settings και είχες δημιουργήσει samsung account μπορεί να στις έχει συγχρονίσει και εκεί. Για ψάξτο λίγο..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και πάλι. Επειδή είμαι λιγάκι ξεχασιάρης θα ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να βρω στο τηλέφωνο μου τους κωδικούς wifi που έχω αποθηκευμένους. να σας αναφέρω ότι το κινητό μου δεν το έχω root και δεν θα ήθελα να το κάνω. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ή κάποιος άλλος τρόπος?

σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και πάλι. Επειδή είμαι λιγάκι ξεχασιάρης θα ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να βρω στο τηλέφωνο μου τους κωδικούς wifi που έχω αποθηκευμένους. να σας αναφέρω ότι το κινητό μου δεν το έχω root και δεν θα ήθελα να το κάνω. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ή κάποιος άλλος τρόπος?

σας ευχαριστώ πολύ.

 

Πήγαινε με κάποια εφαρμογή τύπου File explorer (εγώ για παράδειγμα έχω το ES Explorer) στο path : data/misc/wifi και βρες το αρχείο wpa_supplicant.conf

 

Άνοιξέ το με κάποιον text editor και θα τα βρεις όλα εκεί...;)

 

 

 

ΥΓ

Στη βιασύνη μου να σου απαντήσω δεν είδα ότι δεν είσαι root κι ότι δεν έχεις σκοπό να γίνεις... Στην περίπτωση αυτή δεν ξέρω πως θα μπορούσες να τα δεις... Δεν υπάρχει κανένας File Explorer που να μη θέλει root ?

Edited by spyrospatras

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και πάλι. Επειδή είμαι λιγάκι ξεχασιάρης θα ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να βρω στο τηλέφωνο μου τους κωδικούς wifi που έχω αποθηκευμένους. να σας αναφέρω ότι το κινητό μου δεν το έχω root και δεν θα ήθελα να το κάνω. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ή κάποιος άλλος τρόπος?

σας ευχαριστώ πολύ.

 

Wireless password recovery..

Μπορεί να στους κανει και back up και μετα το "restore" να τους επαναφέρει όπως ηταν.

Εγω το κανω καθε φορα που αλλαζω ρομ!

Link to comment
Share on other sites

Wireless password recovery..

Μπορεί να στους κανει και back up και μετα το "restore" να τους επαναφέρει όπως ηταν.

Εγω το κανω καθε φορα που αλλαζω ρομ!

Κι αυτό root θέλει. Όπως γράφει, δεν είναι root.

Νομίζω un-root δεν γίνεται αν δεν απατώμαι.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτό root θέλει. Όπως γράφει, δεν είναι root.

Νομίζω un-root δεν γίνεται αν δεν απατώμαι.

 

ναι φίλε, δεν απατάσαι, θέλει root κι αυτό και να φανταστείς ότι ενώ το λέει στην εφαρμογή.. είμουν τόσο σίγουρος πως θα δούλευε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις αν μπορουμε σε στοκ να βαλουμε το chainfire 3d?

 

Χωρίς root δεν θα δουλέψει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Με ρουτ αλλά στοκ ρομ.

Θα δουλέψει?

 

Ναι ! δεν χρειαζεται να εχεις deodex rom

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Με ρουτ αλλά στοκ ρομ.

Θα δουλέψει?

 

Εγω οταν το περασα...επρεπε μετα να φλασαρω παλι την οφισιαλ μεσω οντιν γιατι το note δεν ανοιγε με τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν το περασα...επρεπε μετα να φλασαρω παλι την οφισιαλ μεσω οντιν γιατι το note δεν ανοιγε με τιποτα...

 

Αυτο μου φτάνει για να κάτσω στον πισινό μου..Ευχαριστώ φίλε

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδες. Εχω το Ν2 με την τελευταια Γερμανικη μαμα rom & bootloader και rooted. Πως γινεται οταν μπαινω σε flash mode (vol- + home + power) να μου λεει οτι ειναι οκ official αλλα οταν κοιταζω το στατους να μου γραφει οτι ειναι modified. Δοκιμασα 2 φορες το triangle away αλλα το στατους δεν φαινεται να ξεκολά απο το modified. Καμιά βοήθεια παρακαλώ;;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδες. Εχω το Ν2 με την τελευταια Γερμανικη μαμα rom & bootloader και rooted. Πως γινεται οταν μπαινω σε flash mode (vol- + home + power) να μου λεει οτι ειναι οκ official αλλα οταν κοιταζω το στατους να μου γραφει οτι ειναι modified. Δοκιμασα 2 φορες το triangle away αλλα το στατους δεν φαινεται να ξεκολά απο το modified. Καμιά βοήθεια παρακαλώ;;

 

Αφου εισαι ροοτ ετσι θα σου γραφει.. Για να γραφει official θα πρεπει να κανεις unroot και factory reset..

Link to comment
Share on other sites

Αφου εισαι ροοτ ετσι θα σου γραφει.. Για να γραφει official θα πρεπει να κανεις unroot και factory reset..

Για ΟΤΑ πρέπει να γράφει official στο status σωστά;;;

Συνεπώς από το να ξαναστησεις όλο το note 2, λόγω factory reset, είναι καλύτερα να φλασαρεις, πχ με mobile odin, την επόμενη αναβάθμιση, πχ από 4.1.1 σε 4.1.2, οπότε το στήσιμο δεν χαλάει, σωστά;;;

Άλλος τρόπος υπάρχει, πχ προσωρινό unroot;;;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι. Μου ήρθε μια αναβαθμιση λογισμικου,την οποια δεν μου τη επαιρνε ota ,την κατεβαζε αλλα δεν μπορουσε να την εγκαταστησει. Την πέρασα μέσω kies λοιπόν, αλλα από τότε δεν μου αναγνωρίζει flashακια μέσω usb on the go. Τον αντάπτορα τον αναγνωρίζει, αλλά όταν συνδέω το flashάκι και πάω στον file explorer δεν μου βγάζει τα αρχεία που έχει μέσα,παρα μόνο αυτά που έιχε την τελευταία φορά που το συνέδεσα.¨εχει κανείς καμμία ιδέα?????
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι. Μου ήρθε μια αναβαθμιση λογισμικου,την οποια δεν μου τη επαιρνε ota ,την κατεβαζε αλλα δεν μπορουσε να την εγκαταστησει. Την πέρασα μέσω kies λοιπόν, αλλα από τότε δεν μου αναγνωρίζει flashακια μέσω usb on the go. Τον αντάπτορα τον αναγνωρίζει, αλλά όταν συνδέω το flashάκι και πάω στον file explorer δεν μου βγάζει τα αρχεία που έχει μέσα,παρα μόνο αυτά που έιχε την τελευταία φορά που το συνέδεσα.¨εχει κανείς καμμία ιδέα?????

 

Από τις ρυθμίσεις μπαίνεις στις εφαρμογές, βρίσκεις τον file explorer και κάνεις μία εκκαθάριση του cache και του data. Δοκίμασέ το και πες μας.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδες. Εχω το Ν2 με την τελευταια Γερμανικη μαμα rom & bootloader και rooted. Πως γινεται οταν μπαινω σε flash mode (vol- + home + power) να μου λεει οτι ειναι οκ official αλλα οταν κοιταζω το στατους να μου γραφει οτι ειναι modified. Δοκιμασα 2 φορες το triangle away αλλα το στατους δεν φαινεται να ξεκολά απο το modified. Καμιά βοήθεια παρακαλώ;;

 

Εγώ που έχω το τελευταίο Thailand Firmware 4.1.2 με root έχω κανονικά official το status και το OTA δουλεύει κανονικά. Αυτό που έκανα ήταν από custom rom να περάσω μέσω Odin την επίσημη, μετά έτρεξα triangle away μετά factory reset και δούλεψε κανονικά. Αν θέλεις στο xda έχει thread που βάζεις πρε ρουταρισμένη την στόκ έκδοση firmware που θέλεις χωρίς να επηρεάζεται το custom binary. Και σε odex και σε deodex. Και κάτι άσχετο. Η διαφορά του Ταϊλανδέζικου fimrware με τα υπόλοιπα είναι εμφανισιακά καλύτερη και έδειξα 2-3 παραδείγματα από κοντά στην 2η συνάντηση του Myphone όπου φαίνεται η διαφορά αυτή ανάμεσα σε 3 Note II. Όσοι είδατε θυμάστε :D

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω το τελευταίο Thailand Firmware 4.1.2 με root έχω κανονικά official το status και το OTA δουλεύει κανονικά. Αυτό που έκανα ήταν από custom rom να περάσω μέσω Odin την επίσημη, μετά έτρεξα triangle away μετά factory reset και δούλεψε κανονικά. Αν θέλεις στο xda έχει thread που βάζεις πρε ρουταρισμένη την στόκ έκδοση firmware που θέλεις χωρίς να επηρεάζεται το custom binary.

 

Ο counter γραφει μονο αν περασεις cwm recovery, αν εισαι μονο root ηταν γνωστο οτι δεν εχεις κανενα προβλημα και ο counter θα ειναι παντα ''0''...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...