Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mια ερωτηση ρε παιδια.Η λεγομενη Γρήγορη ματιά στις κινησεις πως λειτουργει??

Ειδα στη βοηθεια πως γινεται εκει το κανω σωστα και δουλευει ενω οταν σβηνω την οθονη και περναω το χερι μου απο πανω δεν βγαζει τιποτα.:p

Ξερει κανενας τι κανω λαθος??:X

 

Άστο στο τραπέζι και περνα το χερι σου αργα απο πανω του.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με μια επανεκκινηση εστρωσε.Δουλευει ρολοι!!Εκλεισα ολες τις εφαρμογες απο τη Διαχειριση Εφαρμογων πριν οποτε μπορει να ηταν μια απο αυτες..

 

Γενικα ειναι κακο να κανεις επανεκκινηση??Να το αποφευγω??

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Γενικα ειναι κακο να κανεις επανεκκινηση??Να το αποφευγω??

 

Δεν είναι κακό αλλά ούτε ωφελεί. Μόνο σε περιπτώσεις που κάτι πάει στραβά και δεν μπορείς να βρεις τι ωστέ να το τερματίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσο αφορά για αυτό που είπε ο φίλος για την αδρανής οθόνη κ.τ.λ., δηλαδή όταν κλειδώνει αυτόματα η οθόνη και μπορεί να είναι κλειστή και για ώρες δεν επηρεάζει κάπου αρνητικά έτσι;Μόνο αν απεικονίζει μια στατική εικόνα για ώρες θα πείραζε.Αυτό εννοούσε ο φίλος αν κατάλαβα καλά;

 

Καλά κατάλαβες αν και πρακτικά αυτό είναι δύσκολο να συμβεί γιατί ο μεγαλύτερος χρόνος αδράνειας εώς ότου απενεργοποιηθεί αυτόματα μπορεί να οριστεί στα 10 λεπτά. Επιπλέον αυτές οι οθόνες, όπως και γενικότερα οι lcd οθόνες δεν είναι τόσο ευπαθείς όσο ήταν παλιότερα οι crt, που εμφανιζόντουσαν καψίματα στο γυαλί, γιαυτό άλωστε και τα screensavers σήμερα είναι ουσιαστικά άχρηστα.

 

Οκ.Ευχαριστώ για την ενημέρωση φίλε

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσο αφορά για αυτό που είπε ο φίλος για την αδρανής οθόνη κ.τ.λ., δηλαδή όταν κλειδώνει αυτόματα η οθόνη και μπορεί να είναι κλειστή και για ώρες δεν επηρεάζει κάπου αρνητικά έτσι;Μόνο αν απεικονίζει μια στατική εικόνα για ώρες θα πείραζε.Αυτό εννοούσε ο φίλος αν κατάλαβα καλά;

Καλά κατάλαβες αν και πρακτικά αυτό είναι δύσκολο να συμβεί γιατί ο μεγαλύτερος χρόνος αδράνειας εώς ότου απενεργοποιηθεί αυτόματα μπορεί να οριστεί στα 10 λεπτά. Επιπλέον αυτές οι οθόνες, όπως και γενικότερα οι lcd οθόνες δεν είναι τόσο ευπαθείς όσο ήταν παλιότερα οι crt, που εμφανιζόντουσαν καψίματα στο γυαλί, γιαυτό άλωστε και τα screensavers σήμερα είναι ουσιαστικά άχρηστα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.κατωχος του note ii εδω και 2 εβδομαδες περιπου.το δουλεμα στη δουλεια δε παιζεται,βλεπετε ολοι ειναι iphonακιδες!!!εκανα τη μεταβαση απο μηλοφωνο και εγω,ειμαι πρωτη φορα με android,και ακομη προσπαθω να μαθω λειτουριες και να αλλαξω τροπο σκεψης.το εργαλιο τα σπαει…οσοι το σκεφτεστε αποκτηστε το,και ολα τα υπολοιπα κινητα θα σας φαινονται παιχνιδακια!!!

ερωτηση:θελω να αγορασω ενα φοτιστη για το αυτοκινητο αλλα δε ξερω αν κανει για το κινητο μας αυτος http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.505447&sid=1Χαρακτηριστικό πλεονέκτημα του συγκεκριμένου φορτιστή είναι η ισχύης των 2000mAmp αλλα κανει?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.κατωχος του note ii εδω και 2 εβδομαδες περιπου.το δουλεμα στη δουλεια δε παιζεται,βλεπετε ολοι ειναι iphonακιδες!!!εκανα τη μεταβαση απο μηλοφωνο και εγω,ειμαι πρωτη φορα με android,και ακομη προσπαθω να μαθω λειτουριες και να αλλαξω τροπο σκεψης.το εργαλιο τα σπαει…οσοι το σκεφτεστε αποκτηστε το,και ολα τα υπολοιπα κινητα θα σας φαινονται παιχνιδακια!!!

ερωτηση:θελω να αγορασω ενα φοτιστη για το αυτοκινητο αλλα δε ξερω αν κανει για το κινητο μας αυτος http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.505447&sid=1Χαρακτηριστικό πλεονέκτημα του συγκεκριμένου φορτιστή είναι η ισχύης των 2000mAmp αλλα κανει?

 

Και βέβαια κάνει. Τόσο δίνει και ο γνήσιος που περιλαμβάνεται στην συσκευασία.

 

Μην ασχολείσαι με τον περίγυρο. Οι περισσότεροι απ αυτους πήγαν στο iphone κατευθείαν απο κάποιο απλό ΝΟΚΙΑ και νομίζουν ότι δεν μπορεί καμια άλλη συσκευή να κάνει ότι και το iphone και μάλιστα καλύτερα.

Το 2008-2009 που εμείς είχαμε iphone, ολοι αυτοί το κορόιδευαν το έλεγαν παντοφλα που δεν στέλνει ουτε ενα τραγουδια με ΒΤ και τωρα μας το παιζουν παντογνώστες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.κατωχος του note ii εδω και 2 εβδομαδες περιπου.το δουλεμα στη δουλεια δε παιζεται,βλεπετε ολοι ειναι iphonακιδες!!!εκανα τη μεταβαση απο μηλοφωνο και εγω,ειμαι πρωτη φορα με android,και ακομη προσπαθω να μαθω λειτουριες και να αλλαξω τροπο σκεψης.το εργαλιο τα σπαει…οσοι το σκεφτεστε αποκτηστε το,και ολα τα υπολοιπα κινητα θα σας φαινονται παιχνιδακια!!!

....

 

Another success story ... :p

Καθημερινά να ανακαλύπτεις λειτουργίες που είτε τυχαία, είτε γιατί θα τις χρειαστείς θα σε κάνουν να νοιώσεις ότι τα 500κάτι ευρώ που έδωσες τα αξίζει, και αυτό είναι το πιο σημαντικό. Τσέκαρε κανένα καλωδιάκι OTG ή/και κανένα NFC sticker αν δεν το έχεις κάνει ήδη...να τους ψαρώσεις λίγο σην δουλειά.

 

welcome aboard

Edited by octap79
Link to comment
Share on other sites

Τέλειο είναι και το iPhone 5 και τρομερά γρήγορο. Απλά το note είναι άλλη κατηγορία και απευθύνεται σε άλλη μερίδα χρηστών. Αυτή τη στιγμή δεν θα το άλλαζα γιατί το spen μου έχει λύσει τα χέρια. Επίσης, βλέπω ότι έχει τρομερό gps!
Link to comment
Share on other sites

Τέλειο είναι και το iPhone 5 και τρομερά γρήγορο. Απλά το note είναι άλλη κατηγορία και απευθύνεται σε άλλη μερίδα χρηστών. Αυτή τη στιγμή δεν θα το άλλαζα γιατί το spen μου έχει λύσει τα χέρια. Επίσης, βλέπω ότι έχει τρομερό gps!

 

18 διαθέσιμους δορυφόρους και να μου το έλεγε κάποιος απλά δεν θα το πίστευα!

Το τηλέφωνο πετάει, δεν έχω ανακαλύψει σχεδόν τίποτα ακόμη, τα πάντα ανοίγουν με την σκέψη, dialer και ακόμη όλα τα παιχνίδια που είχα αγορασμένα.

Αυτό που με απασχολεί τώρα είναι το root. Το σκέφτομαι ακόμη για το αν πρέπει να το κάνω ή όχι. Βασικά αν έχει νόημα κάτι τέτοιο, εκτός από τον φόβο να εντοπίζεται στο service.

Link to comment
Share on other sites

18 διαθέσιμους δορυφόρους και να μου το έλεγε κάποιος απλά δεν θα το πίστευα!

Το τηλέφωνο πετάει, δεν έχω ανακαλύψει σχεδόν τίποτα ακόμη, τα πάντα ανοίγουν με την σκέψη, dialer και ακόμη όλα τα παιχνίδια που είχα αγορασμένα.

Αυτό που με απασχολεί τώρα είναι το root. Το σκέφτομαι ακόμη για το αν πρέπει να το κάνω ή όχι. Βασικά αν έχει νόημα κάτι τέτοιο, εκτός από τον φόβο να εντοπίζεται στο service.

 

1) Titanium backup

2) Multiwindow control

3) Multiple shortcuts in statusbar

4) Πεταμα σαβουρας Samsung

 

Σου εδωσα 4 προχειρους λογους που αξιζει τον κοπο το root. Ψαχνοντας θα ανακαλυψεις κι αλλους μονος σου... ;)

Link to comment
Share on other sites

1) Titanium backup

2) Multiwindow control

3) Multiple shortcuts in statusbar

4) Πεταμα σαβουρας Samsung

 

Σου εδωσα 4 προχειρους λογους που αξιζει τον κοπο το root. Ψαχνοντας θα ανακαλυψεις κι αλλους μονος σου... ;)

 

Για το titanium. Ήταν επιλογή μου να μην μεταφέρω κανένα backup από την cm10 του HD2. Ο σκοπός μου ήταν (και ειναι) να μην έχω πάλι κάθε τρεις και λίγο φλασάρισμα νέας ρομ, οπότε την χρήση του titanium για επαναφορά εφαρμογών κλπ. Μέχρι λοιπόν την στιγμή που θα αποφασίσω να περάσω custom ρομ νομίζω πως δεν μου χρειάζεται. Άλλωστε το έχω αγορασμένο και μπορεί να περιμένει. Υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει;

Για την σαβούρα της Samsung, ίσως είναι ακόμη νωρίς να αποφασίσω τι είναι σαβούρα, πριν ακόμη δω τι κάνει η κάθε εφαρμογή.

Πιο πολύ έχω στο μυαλό μου την απομάκρυνση adds, τον ex dialer να τον κάνω εφαρμογή συστήματος (εδώ μπαίνει το titanium).

Ξέρω βέβαια πως την εφαρμογή που έχει για περιοδικά δεν την χρειάζομαι, γιατί διαβάζω μόνο το eBike διαβάζω και μαντέψτε... τώρα με το θηρίο μπορώ να το έχω πάντα μαζί μου.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο εκτός θέματος, τί ανάλυση πρέπει να έχουν τα wallpapers για την οθονάρα του Note και που μπορούμε να βρούμε μερικά;
Link to comment
Share on other sites

1) Titanium backup

2) Multiwindow control

3) Multiple shortcuts in statusbar

4) Πεταμα σαβουρας Samsung

 

Σου εδωσα 4 προχειρους λογους που αξιζει τον κοπο το root. Ψαχνοντας θα ανακαλυψεις κι αλλους μονος σου... ;)

το multiple shortcuts που το βρισκουμε;;;;

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εγκατέστησα τον nova lancher και διαπίστωσα πολύ μεγάλη διαφορά στην αφή προς το καλύτερο. Έχασα όμως το ημερολλόγιο που είχα στον αρχικό lancher και τα γραφικά με τον καιρό. Υπάρχει κάποιος τρόπος για να τα βάλω και στον nova? Για τον καιρό βρήκα ένα άλλο τρισδιάστατο που μου άρεσε αλλά για ημερολόγιο όχι. Μου έκανε και ένα restart σήμερα αλλά ΟΚ έκανα και πολλές αλαγές.
Link to comment
Share on other sites

Λίγο εκτός θέματος, τί ανάλυση πρέπει να έχουν τα wallpapers για την οθονάρα του Note και που μπορούμε να βρούμε μερικά;

 

 

Κατέβασε απο το play το zegde θα βρεις wallpapers και ring tones.

 

 

 

 

Σήμερα εγκατέστησα τον nova lancher και διαπίστωσα πολύ μεγάλη διαφορά στην αφή προς το καλύτερο. Έχασα όμως το ημερολλόγιο που είχα στον αρχικό lancher και τα γραφικά με τον καιρό. Υπάρχει κάποιος τρόπος για να τα βάλω και στον nova? Για τον καιρό βρήκα ένα άλλο τρισδιάστατο που μου άρεσε αλλά για ημερολόγιο όχι. Μου έκανε και ένα restart σήμερα αλλά ΟΚ έκανα και πολλές αλαγές.

 

Ο TW ειναι πιο smooth απο τον Nova, αλλα ο δεύτερος είναι φοβερά παραμετροποιήσιμος κλπ.

Τα widgets αυτά δεν μπορείς να τα έχεις. Υπαρχουν ομως αλλα στο play.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εγκατέστησα τον nova lancher και διαπίστωσα πολύ μεγάλη διαφορά στην αφή προς το καλύτερο. Έχασα όμως το ημερολλόγιο που είχα στον αρχικό lancher και τα γραφικά με τον καιρό. Υπάρχει κάποιος τρόπος για να τα βάλω και στον nova? Για τον καιρό βρήκα ένα άλλο τρισδιάστατο που μου άρεσε αλλά για ημερολόγιο όχι. Μου έκανε και ένα restart σήμερα αλλά ΟΚ έκανα και πολλές αλαγές.

 

Δοκίμασε acalendar για ημερολόγιο και hd weather ή fancy widget για καιρό! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καληπερα σε ολους.

Μια ερωτηση.Εχω το Galaxy SII.Του εχω βαλει καποια προγραμματα και καποια βιβλια (kindle) .

Επισης φωτογραφιες,agenta,σημειωσεις,το εχω δουλεψει αρκετα και το εχω εργαλειο.Εχω καταργησει και το

filofax εντελως ,καθως και καθε μορφης χαρτακια,κτλ.Επαγγελματικη χρήση κανω.

Με βλεπω να παιρνω το Note 2 αλλα θα ηθελα να ξερω αν ολα οσα εχω στο SII θα μπορω να τα βαλω στο Νοτε 2 και να δουλευουν.Μηπως λογω διαφ.λειτουργικου ή για καποιον αλλο λόγο δεν θα μπορω να τα βαλω στη συσκευη.Αν δεν θα μπορεσω,δεν θα το παρω.

Για πειτε μου να με βοηθησετε λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Καληπερα σε ολους.

Μια ερωτηση.Εχω το Galaxy SII.Του εχω βαλει καποια προγραμματα και καποια βιβλια (kindle) .

Επισης φωτογραφιες,agenta,σημειωσεις,το εχω δουλεψει αρκετα και το εχω εργαλειο.Εχω καταργησει και το

filofax εντελως ,καθως και καθε μορφης χαρτακια,κτλ.Επαγγελματικη χρήση κανω.

Με βλεπω να παιρνω το Note 2 αλλα θα ηθελα να ξερω αν ολα οσα εχω στο SII θα μπορω να τα βαλω στο Νοτε 2 και να δουλευουν.Μηπως λογω διαφ.λειτουργικου ή για καποιον αλλο λόγο δεν θα μπορω να τα βαλω στη συσκευη.Αν δεν θα μπορεσω,δεν θα το παρω.

Για πειτε μου να με βοηθησετε λιγο.

 

Θα σου απαντησω με μια φραση: θα τα εχεις ολα και ακομα περισσοτερα. Προχωρα!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά sorry γιατί μπορεί να είμαι off topic, αλλά ήθελα να κάνω μία ερώτηση σχετικά με το google now. έχω το note 2 και καθώς κοιτούσα το s3 είδα ότι στο google now εμφάνιζε την καρτέλα με τα κοντινά σημεία φωτογραφιών, πράγμα που σε εμένα δεν το κάνει. η καρτέλα είναι κανονικά ενεργοποιημένη αλλά ποτέ δεν μου την έχει βγάλει. τι μπορεί να γίνεται???
Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφεις με το spen κάποιο μήνυμα, πως γίνεται να αφήνει αυτόματα κενό;

Όταν σταματήσεις για λίγο την γραφή η επόμενη λέξη θα είναι κολλημένη.

Μπορώ να τροποποιήσω στην status bar τις συντομεύσεις για Wifi κλπ, δηλαδή να αλλάξω θέση στα εικονίδια ή να αφαιρέσω μερικά που δεν χρειάζομαι;

Link to comment
Share on other sites

Λίγο εκτός θέματος, τί ανάλυση πρέπει να έχουν τα wallpapers για την οθονάρα του Note και που μπορούμε να βρούμε μερικά;

 

Μονή οθόνη :720x1280

Πολλαπλές :1440X1280

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφεις με το spen κάποιο μήνυμα, πως γίνεται να αφήνει αυτόματα κενό;

Όταν σταματήσεις για λίγο την γραφή η επόμενη λέξη θα είναι κολλημένη.

Μπορώ να τροποποιήσω στην status bar τις συντομεύσεις για Wifi κλπ, δηλαδή να αλλάξω θέση στα εικονίδια ή να αφαιρέσω μερικά που δεν χρειάζομαι;

 

'Οταν αφήνεις χώρο ανάμεσα στις λέξεις που γράφεις το αναγνωρίζει σαν ένα κενό (space). Όταν γεμίσει το περιθώριο πατάς το space και συνεχίζεις.

Για το δεύτερο που ρωτάς: Ρυθμίσεις-->εμφάνιση-->πίνακας ειδοποιήσεων

Link to comment
Share on other sites

'Οταν αφήνεις χώρο ανάμεσα στις λέξεις που γράφεις το αναγνωρίζει σαν ένα κενό (space). Όταν γεμίσει το περιθώριο πατάς το space και συνεχίζεις.

Για το δεύτερο που ρωτάς: Ρυθμίσεις-->εμφάνιση-->πίνακας ειδοποιήσεων

 

Ευχαριστώ αλλά δεν βλέπω το "πίνακας ειδοποιήσεων"

Το Led, από που αλλάζει χρώμα για την κάθε ειδοποίηση που θέλουμε;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...