Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε θα έχεις πρόβλημα. Και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα. Αν βρεις λύση γράψε εδώ... Εγώ έχω βάλει την αγγλική rom στο δικό μου που είναι από cosmote.

 

Ολα οκ. Περασα με odin την "New Zealand 2014 Nov 4.4.2 " απο samobile και λειτουργω κανονικα. Λυθηκε το προβλημα!

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει η συγκεκριμένη συντομεύσεις εφαρμογών στην οθόνη κλειδώματος ;

Εάν ναι ,από που την κατέβασες σε παρακαλώ και ποια διαδικασία ακολούθησες ;

Το Knox δεν έγραψε φαντάζομαι .

Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ. Περασα με odin την "New Zealand 2014 Nov 4.4.2 " απο samobile και λειτουργω κανονικα. Λυθηκε το προβλημα!

 

Πολυ σοβαρη αυτη η επισημανση!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα έχω την έκδοση που τελειώνει σε fng3. Από ό,τι βλέπω υπάρχει της cosmote μια πιο πρόσφατη (λογικά) η fni2 και μετά νέα Ζηλανδία fnj1 και Ταϊβάν fnj2. Από όσους έχουν την τελευταία της cosmote έχει κανένας πρόβλημα; Λέω αφού το κινητό μου ήταν που ήταν cosmote αρχικά μήπως βάλω αυτή... Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Firmware το κατεβασα απο samobile. Επισης κατεβασα odin και ακολουθησα την πολυ απλη διαδικασια που την περιγραφει οταν κατεβαζεις το αναλογο firmware. Νεα ζηλανδια διαλεξα...γιατι πιστεψα απο αυτα που διαβασα οτι θα ειναι οκ. Κ εως τωρα οντως ειναι οκ. Δεν κοιταξα αν εγραψε ο counter. Αλλα κ να εγραψε αφου εκανα τη δουλεια μου... πιατευω επειδη το samobile εχει original firmware δεν εχουμε προβλημα. Αυτα απο μενα.
ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση 4.4.2 εχει προβληματακια με το bluetooth.Το εχω ακουσει απο πολλα ατομα.Περιμενουμε απο samsung να δωσει 4.4.4 και δεν θα υπαρχουν προβληματα με το bluetooth.
GT-N7100 16GB titanium gray "Dr.Ketan V14 & Agni kernel"
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα και την τελευταία της Cosmote (του Νοεμβρίου) και το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται... Θα δοκιμάσω σε λίγες μέρες και της Νέας Ζηλανδίας και βλέπουμε..
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε κανένα καλό tutorial για φλασάρισμα official rom άλλης χώρας;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε κανένα καλό tutorial για φλασάρισμα official rom άλλης χώρας;

 

Καλημέρα, αν έχω καταλάβει καλά χρειάζεσαι αυτό.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έχω υπόψη μου αυτό, η διαδικασία που περιγράφει είναι γνωστή. Με προβληματίζει μονο το 9. Ρωτάω στο σχετικό θέμα κάποιες λεπτομέρειες, αλλά επειδή το CSC Selector δεν μου δουλεύει προβληματίζομαι τι να κάνω. Να κάνω την διαδικασία κανονικά αν και πρόκειται για rom με άλλο CSC; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις πρόβλημα.Το μόνο που νομίζω ότι επηρεάζει αυτό που λες είναι ότι δεν θα σου έρχονται ΟΤΑ οι αναβαθμίσεις.Που δεν σε νοιάζει γιατί δεν θα υπάρξουν άλλες.
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε ότι θα σταματησει στην 4.4.4 .

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Έστω κι αν έρθει η 4.4.4 τι θα εμποδίσει τον φίλο

να την ξανά περάσει με Οντιν Οπως και την 4.4.2

που θα βάλει τώρα???

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Έστω κι αν έρθει η 4.4.4 τι θα εμποδίσει τον φίλο

να την ξανά περάσει με Οντιν Οπως και την 4.4.2

που θα βάλει τώρα???

 

Οχι καθόλου και αυτό ακριβώς σκοπευω να κάνω γιατί βαρέθηκα τις ελεημοσύνες της S. Περιμένω τώρα όπου να ναι να λήξει η εγγύηση και θα φορτώσω 4.4.2. Το θέμα με το bt με προβληματίζει, έχω ήδη το θέμα που δεν συνεργάζεται με του αμαξιού (υπαιτιότητας S) δεν μου χρειάζεται και εμβέλεια επιπέδου NFC. Κάποια προτεινόμενη official;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα! Παιδια θα βαλω με odin την 4,4,2 της Νεας Ζηλανδιας, μηπως ξερει κανεις να μου πει πως αλαζω csc σε (NZC) μιας και το CSC selector δεν μου δουλευει; Το note μου ειναι ελληνικο EUR. Σας ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο προτιθεμαι να κανω κι εγω και μαλιστα εχω την ιδια απορια με σενα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα! Παιδια θα βαλω με odin την 4,4,2 της Νεας Ζηλανδιας, μηπως ξερει κανεις να μου πει πως αλαζω csc σε (NZC) μιας και το CSC selector δεν μου δουλευει; Το note μου ειναι ελληνικο EUR. Σας ευχαριστω πολυ

 

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είσαι ρουτ για μια τέτοια διαδικασία.

Αν είσαι στην 4.1.2 κανε ρουτ άλλαξε csc μετα μηδενιζεις με triangle away

φλασαρεις ξανά μια official 4.1.2 και μετα φλασαρεις την 4.4.2 που θέλεις.

Πριν το τελευταίο φλασαρισμα ρίξε μια ματιά ότι όλοι οι μετρητές ειναι οκ.

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι με 4.3 τι γινεται; Ασχετως αν γραψει το knox ή οχι, μπορεί να γινει; Εννοω η official καθεται μετα με odin;
Link to comment
Share on other sites

Εχω την τελευταία γαλλική 4.4.2 αλλα δεν ειμαι ευχαριστημένος λεω να την αλλαξω με καποια αλλη official ποια ειναι η ποιο σταθερή ?
Link to comment
Share on other sites

Εχω την τελευταία γαλλική 4.4.2 αλλα δεν ειμαι ευχαριστημένος λεω να την αλλαξω με καποια αλλη official ποια ειναι η ποιο σταθερή ?

Δλδ γιατί δεν είσαι ικανοποιημένος;

Τι δεν κάνει καλά;

Αυτή έχω και δουλεύουν όλα ρολόι.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δλδ γιατί δεν είσαι ικανοποιημένος;

Τι δεν κάνει καλά;

Αυτή έχω και δουλεύουν όλα ρολόι.

Οταν ειμαι στο google play και βλεπω για apps μετα απο λίγη ώρα χρήσης μου πετάει ενα μνμ οτι το (google play store) διακόπηκε μου το κανει και μερικες φορες στον browser

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ξαναδοκίμασε.

Κάτι έκατσε στραβά.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...