Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας παιδιά

Είμαι κάτοχος ενός Samsung Note II και πρέπει να πω είναι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Έχω όμως κάνα δύο θέματα που αντιμετωπίζω. Πρώτον η κάμερα η πίσω εδώ και μερικές μέρες μου παρουσιάζει μια ελαφριά σκιά-κουκίδα στα δεξιά της οθόνης μου. Η συγκεκριμένη σκιά εμφανίζεται και στις φωτογραφίες που βγάζω. Μίλησα με την τεχνική υποστήριξη της Samsung και με προέτρεψαν να κάνω reset το κινητό στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις, όπως και έκανα. Και εδώ παιρνάμε στο δεύτερο πρόβλημα μικρότερης σημασίας. Σήμερα παρατήρησα ότι το κινητό δεν αναγνωρίζει τα ακουστικά. Πριν το reset όταν συνέδεα τα ακουστικά, το κινητό εμφάνιζε το μήνυμα συνδέθηκαν ακουστικά και με μετέφερε στη σχετική οθόνη καλωσορίσματος απολαύστε τον ήχο της συσκευής σας. Πλέον το μήνυμα δεν εμφανίζεται ούτε με μεταφέρει στη σχετική οθόνη. Τα ακουστικά όμως όμως λειτουργούν μια χαρά. Για τη κουκίδα που αναφέρω πριν μπορώ αν θέλετε να ανεβάσω μια σχετική φώτο. Σας ευχαριστώ.

Όσον αφορά το πρώτο κομμάτι, πριν κάνεις reset (που λογικά δεν θα σου λύσει το πρόβλημα), έχεις ελέγξει ότι δεν υπάρχει κάποιο σημάδι-σκια-γρατζουνιά-whatever πάνω στον φακό ?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Ναι τα έχω όλα αυτά ελέγξει μια και δύο και τρεις φορές.. Δεν φαίνεται παρόλα αυτά κάποιο σκουπιδάκι, που να προκαλεί το πρόβλημα. Οπότε δεν ξέρω τι συμβαίνει..
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα προσφατα αγορασα ενα νοτε 2 καινουριο οποτε και με τα τελευταια firmware πηγα να το κανω root με cf autoroot via odin αδιαφοροντας για το αν θα ενεργοποιηθει το knox . το θεμα ειναι οτι πλεον και το knox εχει ενεργοποιηθη και ενω εχει εγκατασταθει το super su με το που ανοιγει μου πεταει οτι η λειτουργια του super su εχει διακοπει. δοκιμασα οτιδιποτε βρηκα ψαχνωντας αλλα δεν εχω βρει λυση.... οποιος εχει καμια ιδεα ασ βοηθησει...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα προσφατα αγορασα ενα νοτε 2 καινουριο οποτε και με τα τελευταια firmware πηγα να το κανω root με cf autoroot via odin αδιαφοροντας για το αν θα ενεργοποιηθει το knox . το θεμα ειναι οτι πλεον και το knox εχει ενεργοποιηθη και ενω εχει εγκατασταθει το super su με το που ανοιγει μου πεταει οτι η λειτουργια του super su εχει διακοπει. δοκιμασα οτιδιποτε βρηκα ψαχνωντας αλλα δεν εχω βρει λυση.... οποιος εχει καμια ιδεα ασ βοηθησει...

Κανε απεγκατάσταση το su και μετά ξανά εγκατάσταση ,θα σου βγάλει μήνυμα για απενεργοποίηση του knox απο το su ,πάτησε το και δες αν έφτιαξε .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει επιλογη απεγκατασταση, μονο απενεργοποιηση με αποτελεσμα μετα μπαινοντας sto play store να σοθ εχει επιλογη ενεργοποιηση και μολισ το ενεργοποιη να σου λεει παλι οτι το supersu διεκοπει η λειτουργεια του.....
Link to comment
Share on other sites

Βρες το su και πέρνα το στην συσκευή ,κανε το εγκατάσταση και λογικά όταν το ανοίξεις θα σου βγάλει το μήνυμα για απενεργοποίηση του knox .

Αλλιώς χρησιμοποίησε καποιον file explorer με root access για να το κάνεις ξανά εγκατάσταση .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Βρες το su και πέρνα το στην συσκευή ,κανε το εγκατάσταση και λογικά όταν το ανοίξεις θα σου βγάλει το μήνυμα για απενεργοποίηση του knox .

Αλλιώς χρησιμοποίησε καποιον file explorer με root access για να το κάνεις ξανά εγκατάσταση .

 

 

 

κατεβασα απο επισημη σελιδα chainfire το αρχειο και το βλεπει σαν zip εψαξα απο αλλου και το βρηκα σαν apk. αλλα μου λεει δεν ειναι δυνατο το ανοιγμα του αρχειου οσο για file explorer root access που δοκιμασα δεν επιτρεπουν προσβαση αν δεν παρουν αδεια απο το supersu.....

Edited by intruder
Link to comment
Share on other sites

Βάλε ενα custom recovery και πέρασε το su .Αλλιώς κανε ξανά root ,δεν ξέρω τι αλλο να σου προτείνω .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά

Είμαι κάτοχος ενός Samsung Note II και πρέπει να πω είναι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Έχω όμως κάνα δύο θέματα που αντιμετωπίζω. Πρώτον η κάμερα η πίσω εδώ και μερικές μέρες μου παρουσιάζει μια ελαφριά σκιά-κουκίδα στα δεξιά της οθόνης μου. Η συγκεκριμένη σκιά εμφανίζεται και στις φωτογραφίες που βγάζω. Μίλησα με την τεχνική υποστήριξη της Samsung και με προέτρεψαν να κάνω reset το κινητό στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις, όπως και έκανα.

 

Έχει κάψει pixel ο αισθητήρας της φωτογραφικής, το είχα πάθει και εγώ. Γενικά, αισθητήρες μικρής επιφανείας / πολλων Mpixel έχουν ευπάθεια σε αυτό και το παθαίνου κυρίως όταν εκτίθενται στην ζέστη, όπως, π.χ., αφήνωντας το κινητό στο αμάξι τους καλοκαιρινούς μήνες. Πας σέρβις και σου τον αλλάζουν την ίδια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ετυχε να βγαλω την SD για λιγο ετσι ωστε να παρω πιο ευκολα τις φωτο στον υπολογιστη.... Το τηλεφωνο πεταγε χωρις την SD, απιστευτη ταχυτητα παντου. Την ξαναεβαλα και συνεχισε να πηγαινει σφαιρα. Μολις του εκανα update σε εφαρμογες, αρχισε παλι το "τεμπελιασμα... Ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο???
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την πολύτιμη πληροφορία σου!! είναι εντός εγγύησης όμως;;

 

Παρακαλώ. Ναι, καλύπτεται από την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα στον chrome , ενω παιρνει τους σελιδοδεικτες, μετα δεν ενημερωνετε απο τον chrome του pc αν βαλω-βγαλω σελιδοδεικτη. Στον chrome του κινητου, στο "Αλλες συσκευες" μου εχει σε μπλε φοντο το "Ενεργοπ.συγχρονισμου". Το παταω αλλα δεν βλεπω να κανει κατι. Στον chrome του υπολογιστη, ειμαι κανονικα συνδεδεμενος, αλλωστε εχει παρει τους σελιδοδεικτες μια φορα και τους κωδικους. Στο κινητο, οταν παω να φτιαξω εναν νεο σελιδοδεικτη, δεν μου εμφανιζει στους φακελους τους σελιδοδεικτες του υπολογιστη παρα μονο "Σελοδοδεικτες κινητης συσκευης".

Στην προσθηκη σελιδοδεικτη εχει: ονομα-Διευθυνση URL και Φακελος οπου στον Φακελο εχει μονο μια επιλογη, το "Σελιδοδεικτες κινητης συσκευης". Εκει παλια ειχε και το "Σελιδοδεικτες επιτραπεζιου υπολογιστη" .Τωρα οχι. Εχω κανει διαγραφη δεδομενων, απεγκατασταση, ...ολα τα σχετικα, αλλα τιποτα. Μηπως πρεπει να κανω κατι στο Pc ? Συνδεμενος ειμαι κι εκει...με το ιδιο gmail.

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις, δεν ήξεραν περί knox;

Αν πάντως δεν στο αλλάξουν αυτοί, παίρνεις ανταλλακτικό και το αλλαζεις μονο σου αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου. Εγώ έχω φτιάξει ενος φίλου που πλεον ηταν εκτός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Τούς λέω έχει γράψει ο knox επειδή το rootαρα και μου κάνουν knox?? Τι ειναι αυτό? Θα το έφτιαχνα εγώ αλλά είμαι ατζαμής: Ρ

Να σε ενημερώσω πως η Smartec φυσικά και γνωρίζει τι εστί Knox. Η υπεύθυνη τηλεφωνήτρια ίσως όχι, ο υπεύθυνος του service όμως Ναι..

Στείλε το μήπως υπάρξεις τυχερός αλλά μην περιμένεις πολλά.. επίσης εφόσον θα σου βρει τροποποιημένο λογισμικό δυστυχώς δεν μπορεί να προχωρήσει σε αλλαγή ακουστικού απ'όσο γνωρίζω ακόμη και επί πληρωμής, θα σου πουν πως χρειάζεται αλλαγή πλακέτας.

 

Μακάρι να βγω λάθος αλλά αυτή είναι γενικά η γραμμή που ακολουθούν σε περίπτωση τροποποιημένου λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω τη ρύθμιση για να κλείσω την αυτόματη ενημέρωση των εφαρμογών.. Καμία ιδέα? Thnx:)

 

Play store /ρυθμίσεις /αυτόματη ενημέρωση εφαρμογών .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση..πως θα κατεβασω το adobe flah player??στο play store μου δειχνει μονο adobe reader και το εχω ηδη κατεβασει...το θελω για εφαρμογη reloaded σε whats up.ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση..πως θα κατεβασω το adobe flah player??στο play store μου δειχνει μονο adobe reader και το εχω ηδη κατεβασει...το θελω για εφαρμογη reloaded σε whats up.ευχαριστω...

https://drive.google.com/uc?id=0B_36AyU4mh1Idzg4eUFUR2FGMjg&export=download

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...