Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν δουλεύει στον chrome και stock, δοκίμασε κάποιον άλλον broswer π.χ dolphin .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Thx, τελικά είναι η γνωστή δημοσίευση που την είχα διαβάσει εδω και λίγο καιρό. Ξέρεις, δεν νομίζω οτι αφορά το συγκεκριμένο θεμα με την χαμηλή εμβέλεια του bt αλλα κάποιο άλλο θέμα αποσυνδέσεων. Θα δούμε μόλις βγει η unbranded Ελληνική και θα σου πω. Ενας φίλος πάντως με Vodafone δεν έχει κανένα προβλημα για την ώρα.

 

Υπάρχουν και άλλες αναφορές για το θέμα όπως εδώ :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1915036&page=1563

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από μένα μήπως ξέρεις κανείς αν μπορούμε να κάνουμε φωνητική κλήση με τα ακουστικά;έχω πάνω το voise speed dial και με το bluetooth κάνω κανονικά άλλα τώρα έχω τα ακουστικά..ευχαριστω.. ή αν μπορω να κανω πατώντας ένα από τα κουμπιά του τηλεφώνου.να με στελνει στο voise.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 8 μέτρα λειτουργεί κανονικά το bt , με την 4.3 έπιανε μέχρι τα 11 .

Χεχε παντα ελεγα οτι οσοι εχουμε νοτε 2 ειμαστε παληκαρια, αλλα οτι θα μετραγε καποιος με το μετρο την εμβελεια του bluetooth.... Να σαι καλα κοσμους!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχα ,όχι με το μέτρο βρε , από το σημείο που είναι το γραφείο μου μέχρι την κουζίνα είναι 11 μέτρα και μιλούσα κανονικά . Τώρα 4 βήματα πριν , χάνεται το σήμα , ε κάπου 3 μέτρα υπολογίζω .
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το πρόβλημα είναι ότι η ποιότητα της σύνδεσης χαλάει και αυτό ξεκινάει στο 1 μετρό οπότε και αρχίζει να έχει παράσιτα. Στα 8-10 αποσυνδέεται αλλά αυτό δε με ενδιαφέρει. Το πρόβλημα είναι ότι αν έχω το ακουστικό στο δεξί αυτί και το τηλέφωνο στη δεξιά τσέπη του παντελονιού μιλάω κανονικά ενώ αν είναι σε τσέπη από την αντίθετη μεριά έχει παράσιτα.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το πρόβλημα είναι ότι η ποιότητα της σύνδεσης χαλάει και αυτό ξεκινάει στο 1 μετρό οπότε και αρχίζει να έχει παράσιτα. Στα 8-10 αποσυνδέεται αλλά αυτό δε με ενδιαφέρει. Το πρόβλημα είναι ότι αν έχω το ακουστικό στο δεξί αυτί και το τηλέφωνο στη δεξιά τσέπη του παντελονιού μιλάω κανονικά ενώ αν είναι σε τσέπη από την αντίθετη μεριά έχει παράσιτα.

 

Αυτό ακριβώς αντιμετώπιζα κι εγώ με το δικό μου και είχα τρελαθεί γιατί όλη τη μέρα είμαι μ'ένα bluetooth στο αυτί. ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΗ η Samsung σε ένα κινητό του μεγέθους του Note 2 να κάνει τέτοια πατάτα...:!:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και καλο καλοκαιρι.........θα ηθελα την βοηθεια σας εδω και 7 μηνες περιπου αγορασα μεταχειρισμενο το νοτε 2 εχει μεσα την 4.3 αλλια εν το κινητο παει σφαιρα μου κανει συνεχεια αποσυνδεσεις απο το τζι μαιλ και δεν εχω παντα ιντερνετ για να συνδεομαι και να μην χανω τις επαφες.

Θελω μετην βοηθεια καποιου να το παω στην 4.4.2 μιας και οι εχω γνωσεις μου και τα αγγλικα μου δεν ειναι πολλες.εχω διαβασει εδω μεσα αρκετα αλλα εχω μπερδευτει περισσοτερο τελικα.........

καποιοι γραφουν

1.αν εχει παλιο μπουτλοαντερ θα γεινει τουβλο......?

2.οτι πρτεπει να βαλω το καινουoργιο clockwork recovery (tο οποιο μαλλον δεν το εχει εγκατεστημενο)?

3.οτι πρεπει να παρω backup ton φακελο εφσ............?

4.δεν θα δουλευει το wi fi............?

5.Για να παω στην 4.4.2 πρεπει να γυρισω πρωτα σε στοκ 4.1.2?

αυτος που το πηρα μου ειπαι οτι περασε την ρομ 4.3 official beta

Συγνωμη αλλα δεν καταλβενω κατι απολα αυτα μπορει καποιος να μου στειλει ενα οδηγο η ενα λινκ απο βιντεο?

 

τα στοιχεια του κινητοθ μου ειναι

 

Ν7100

εκδοση αντροιντ 4.3

εκδοση βασικου φασματος N7100xxemi6

kernel 3.0.31 - 1750609

 

Eυχαριστω εκ των πρωτερων..........

Edited by sili
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και καλο καλοκαιρι.........θα ηθελα την βοηθεια σας εδω και 7 μηνες περιπου αγορασα μεταχειρισμενο το νοτε 2 εχει μεσα την 4.3 αλλια εν το κινητο παει σφαιρα μου κανει συνεχεια αποσυνδεσεις απο το τζι μαιλ και δεν εχω παντα ιντερνετ για να συνδεομαι και να μην χανω τις επαφες.

Θελω μετην βοηθεια καποιου να το παω στην 4.4.2 μιας και οι εχω γνωσεις μου και τα αγγλικα μου δεν ειναι πολλες.εχω διαβασει εδω μεσα αρκετα αλλα εχω μπερδευτει περισσοτερο τελικα.........

καποιοι γραφουν

1.αν εχει παλιο μπουτλοαντερ θα γεινει τουβλο......?

2.οτι πρτεπει να βαλω το καινουoργιο clockwork recovery (tο οποιο μαλλον δεν το εχει εγκατεστημενο)?

3.οτι πρεπει να παρω backup ton φακελο εφσ............?

4.δεν θα δουλευει το wi fi............?

5.Για να παω στην 4.4.2 πρεπει να γυρισω πρωτα σε στοκ 4.1.2?

αυτος που το πηρα μου ειπαι οτι περασε την ρομ 4.3 official beta

Συγνωμη αλλα δεν καταλβενω κατι απολα αυτα μπορει καποιος να μου στειλει ενα οδηγο η ενα λινκ απο βιντεο?

 

τα στοιχεια του κινητοθ μου ειναι

 

Ν7100

εκδοση αντροιντ 4.3

εκδοση βασικου φασματος N7100xxemi6

kernel 3.0.31 - 1750609

 

Eυχαριστω εκ των πρωτερων..........

 

 

Οκ τα καταφερα το εκανα βασηκα δεν ειδα καμια διαφορα απο 4.3 σε 4.4.2 μονο στο στατους μπαρ που απο πρασινα τα εικονιδια εγιναν ασπρα........

τελικα πηρα backup ton φακελο εφσ

εκανα backup thn 4.3 rom me to rom manager αλλα δυστιχος δεν μπορω να παρω το backup apo ton fakelo mnp/emulation/clockwork/backup sto pc Μου.

ευτηχος τιποτα απο τα παραπανω δεν μου χρειαστικε.

το εκανα μεσο odin και μου εκανε εντυπωση

1. Εσβησε ο counter apo 1 πηγε 0

2.δεν εχασα καμια εφαρμογη ,save , sms etc........

Ετσι επρεπε να γίνει?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κα γω κατι αλλα δεν ξερω που.

 

Τραβηξα μια φωτο και ηταν ενεργοποιημενος ο συγχρονισμος στο google plus μαλλον και περασε και στο tablet.την εσβησα αλλα εχει μεινει μεσα στη συλλογη η φωτο με το σηματακι picasa στη γωνια και μπορω να κανω ληψη η κοινη χρηση μονο.Αυτοματη δημιουργια αντιγραφου ειναι το ονομα της νομιζω.μπορω να κανω κατι για να τη σβησω τελειως?

Edited by gbaladi
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κα γω κατι αλλα δεν ξερω που.

 

Τραβηξα μια φωτο και ηταν ενεργοποιημενος ο συγχρονισμος στο google plus μαλλον και περασε και στο tablet.την εσβησα αλλα εχει μεινει μεσα στη συλλογη η φωτο με το σηματακι picasa στη γωνια και μπορω να κανω ληψη η κοινη χρηση μονο.Αυτοματη δημιουργια αντιγραφου ειναι το ονομα της νομιζω.μπορω να κανω κατι για να τη σβησω τελειως?

Βρες την συλλογή από τις ρυθμίσεις /διαχείριση εφαρμογών /ολα/ και κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Βρες την συλλογή από τις ρυθμίσεις /διαχείριση εφαρμογών /ολα/ και κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων.

 

Ευχαριστω πολυ....Αυτο ηταν τελικα....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν από καιρό είχα εγκαταστήσει το sygic. Πάνε αρκετοί μήνες από τότε και το είχα χρησιμοποιήσει μόνο μια φορά. Σήμερα που το χρειάστηκα μου λέει: η κάρτα sd ειναι κλειδωμένη και μου το κλείνει!!! Μα δεν έχω κλειδώσει την κάρτα μου. Αφού όλα αποθηκεύονται εκεί, ακόμα και τα torrent που κατεβάζω. Μήπως ξέρετε τι να κάνω; Thanks προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Mάλλον έχεις την KitKat. Κάνε αντιγραφή όλον τον φάκελο του Sygic στο τηλ από την κάρτα και θα δουλέψει. Σε εμένα δούλεψε.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Mάλλον έχεις την KitKat. Κάνε αντιγραφή όλον τον φάκελο του Sygic στο τηλ από την κάρτα και θα δουλέψει. Σε εμένα δούλεψε.

Φίλε μου έχεις απόλυτο δίκιο. Δούλεψε!!! Σε ευχαριστ'ω πολύ.

Edited by aeroporos
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.σημερα πηρα την 4.4.2....μιας και δεν εχω καταλαβω σοβαρες διαφορες απο την 4.3....ποιοι απο σας εχετε αντιληφθει διαφορες και ποιες???ευχαριστω......
Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθειά σας παρακαλώ. Μετά από factory reset του Sam Galaxy note 2 αν και η συσκευή πετάει... έχασε τα ελληνικά από το μενού. Δεν υπάρχουν ως επιλογή στο languages. Το keyboard OK αλλά το μενού πως φτιάχνεται; Έχω την 442 και ποτέ root. Edited by ch134
Huawei Mate 20 Pro, Oneplus 3, Samsung Galaxy Tab 8 s2, Nokia Lumia 1020, Samsung Galaxy Note 2, Nokia n8, Samsung Galaxy Tab, Htc touch cruise, samsung Innov8, nokia n73
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά

Είμαι κάτοχος ενός Samsung Note II και πρέπει να πω είναι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Έχω όμως κάνα δύο θέματα που αντιμετωπίζω. Πρώτον η κάμερα η πίσω εδώ και μερικές μέρες μου παρουσιάζει μια ελαφριά σκιά-κουκίδα στα δεξιά της οθόνης μου. Η συγκεκριμένη σκιά εμφανίζεται και στις φωτογραφίες που βγάζω. Μίλησα με την τεχνική υποστήριξη της Samsung και με προέτρεψαν να κάνω reset το κινητό στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις, όπως και έκανα. Και εδώ παιρνάμε στο δεύτερο πρόβλημα μικρότερης σημασίας. Σήμερα παρατήρησα ότι το κινητό δεν αναγνωρίζει τα ακουστικά. Πριν το reset όταν συνέδεα τα ακουστικά, το κινητό εμφάνιζε το μήνυμα συνδέθηκαν ακουστικά και με μετέφερε στη σχετική οθόνη καλωσορίσματος απολαύστε τον ήχο της συσκευής σας. Πλέον το μήνυμα δεν εμφανίζεται ούτε με μεταφέρει στη σχετική οθόνη. Τα ακουστικά όμως όμως λειτουργούν μια χαρά. Για τη κουκίδα που αναφέρω πριν μπορώ αν θέλετε να ανεβάσω μια σχετική φώτο. Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά

Είμαι κάτοχος ενός Samsung Note II και πρέπει να πω είναι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Έχω όμως κάνα δύο θέματα που αντιμετωπίζω. Πρώτον η κάμερα η πίσω εδώ και μερικές μέρες μου παρουσιάζει μια ελαφριά σκιά-κουκίδα στα δεξιά της οθόνης μου. Η συγκεκριμένη σκιά εμφανίζεται και στις φωτογραφίες που βγάζω. Μίλησα με την τεχνική υποστήριξη της Samsung και με προέτρεψαν να κάνω reset το κινητό στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις, όπως και έκανα. Και εδώ παιρνάμε στο δεύτερο πρόβλημα μικρότερης σημασίας. Σήμερα παρατήρησα ότι το κινητό δεν αναγνωρίζει τα ακουστικά. Πριν το reset όταν συνέδεα τα ακουστικά, το κινητό εμφάνιζε το μήνυμα συνδέθηκαν ακουστικά και με μετέφερε στη σχετική οθόνη καλωσορίσματος απολαύστε τον ήχο της συσκευής σας. Πλέον το μήνυμα δεν εμφανίζεται ούτε με μεταφέρει στη σχετική οθόνη. Τα ακουστικά όμως όμως λειτουργούν μια χαρά. Για τη κουκίδα που αναφέρω πριν μπορώ αν θέλετε να ανεβάσω μια σχετική φώτο. Σας ευχαριστώ.

Όσον αφορά το δεύτερο πρόβλημα είναι απενεργοποιημένος ο βοηθός σελίδας στην εμφάνιση!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...