Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως περίμενα πως και πως αυτή την αναβάθμιση καθώς λύνει επιτέλους τα προβλήματα με το bluetooth που σε πολλές κλήσεις (μία στις τρεις κλήσεις περίπου) ή δεν άκουγα τον συνομιλητή μου ή δε με άκουγε εκείνος. Έχει αναφερθεί στο διαδίκτυο πως με την αναβάθμιση λύνεται το πρόβλημα και αν και δεν έχω κάνει αρκετές κλήσεις ακόμα για να το επιβεβαιώσω στα σίγουρα, σε καμιά δεκαριά κλήσεις που έκανα σήμερα δεν υπήρχε πρόβλημα.

 

Αν λυνει αυτο το προβλημα, ειναι πολυ σημαντικη η αναβαθμιση. Αυτος ειναι ο μονος λογος που θελω να αλλαξω συσκευη. Προβληματα στις κλησεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΜΟΛΙΣ μου ήρθε και μενα ΟΤΑ η 4.4.2 σε Ολλανδικό unbranded. Είναι 427.45 ΜΒ σε μέγεθος.

 

Υπάρχουν όμως αυτα τα θέματα με δικαιώματα write στην κάρτα μνήμης? γι'αυτό το λόγο προς το παρόν διστάζω να την εγκαταστήσω :confused: .

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ μου ήρθε και μενα ΟΤΑ η 4.4.2 σε Ολλανδικό unbranded. Είναι 427.45 ΜΒ σε μέγεθος.

 

Υπάρχουν όμως αυτα τα θέματα με δικαιώματα write στην κάρτα μνήμης? γι'αυτό το λόγο προς το παρόν διστάζω να την εγκαταστήσω :confused: .

Ακριβώς έτσι. If it ain't broke, don't fix it!

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, έκανα Hard reset και πλέον όταν έρχεται μνμ, στην μπαρα ειδοποιήσεων γράφει απλός ότι "μνμ ελήφθη", ενώ πριν έλεγε τον αποστολέα και την στιγμή που έφτανε, "αποκάλυπτε" και μέρος του μηνύματος. . Ξέρουμε ποια ρυθμίση είναι?? Δεν το βρίσκω με τπτ.

 

Κι εγώ το αντιμετωπίζω αυτό, μετά από το χθεσινό hard reset. Είναι εύκολο να μας δώσει κάποιος μια βοήθεια παρακαλώ;

 

Επίσης, μετά την χθεσινή αναβάθμιση σε 4.4.2 (γερμανικό, cosmote), το wakelock Detector δεν δουλεύει (λεεί οτι λόγω kit kat θέλει root δικαιώματα). Ποιο άλλο προτείνετε για να ελέγχω τα wakelocks?

 

Ευχαριστώ,

Δημήτρης

Ταξίδια στο μυαλό ενός ... μεσήλικα

http://www.midlife.gr

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι. If it ain't broke, don't fix it!

 

Mε την 4.4.2 πάντως υπάρχει αισθητή διαφορά στην ταχύτητα της συσκευής. Μόνο σε αυτό. Αλλά μετράει.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το αντιμετωπίζω αυτό, μετά από το χθεσινό hard reset. Είναι εύκολο να μας δώσει κάποιος μια βοήθεια παρακαλώ;

 

Επίσης, μετά την χθεσινή αναβάθμιση σε 4.4.2 (γερμανικό, cosmote), το wakelock Detector δεν δουλεύει (λεεί οτι λόγω kit kat θέλει root δικαιώματα). Ποιο άλλο προτείνετε για να ελέγχω τα wakelocks?

 

Ευχαριστώ,

Δημήτρης

 

Κανένα wakelock detector δε λειτουργεί με την KitKat. Πρέπει να είσαι root για να δουλέψουν.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα wakelock detector δε λειτουργεί με την KitKat. Πρέπει να είσαι root για να δουλέψουν.

 

Αχά ... κρίμα.

Ευχαριστώ πολύ!

 

Δημήτρης

Ταξίδια στο μυαλό ενός ... μεσήλικα

http://www.midlife.gr

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι. If it ain't broke, don't fix it!

 

Αρα δεν εχουμε κάτι οριστικό για τα δικαιώματα write στην καρτα μνημης στην 4.4.2, ε?

 

Με βλέπω για το επόμενο 4μηνο (μέχρι δηλαδή να λήξει η εγγύηση) να πατάω "ακυρωση" όταν με ρωταει για update :p και να την κάνω,μαζί με root, σε κανα 4μηνο. Τουλάχιστον αν μπορούσες να γυρίσεις στην 4.3, θα δοκιμαζα την 4.4.2 και στη χειρότερη θα έκανα downgrade εκ των υστέρων. Προς το παρόν κάθομαι στ'αυγα μου :lol:.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν εχουμε κάτι οριστικό για τα δικαιώματα write στην καρτα μνημης στην 4.4.2, ε?

 

Με βλέπω για το επόμενο 4μηνο (μέχρι δηλαδή να λήξει η εγγύηση) να πατάω "ακυρωση" όταν με ρωταει για update :p και να την κάνω,μαζί με root, σε κανα 4μηνο. Τουλάχιστον αν μπορούσες να γυρίσεις στην 4.3, θα δοκιμαζα την 4.4.2 και στη χειρότερη θα έκανα downgrade εκ των υστέρων. Προς το παρόν κάθομαι στ'αυγα μου :lol:.

Κι εγώ δεν το κουνάω απ' την 4.3 μέχρι να ξεκαθαρίσει το θέμα με τα δικαιώματα στη microSD. Έχω απενεργοποιήσει το "Check for Updates" για να μη με ενοχλεί. Πάντως απορώ πώς αποφάσισαν να κλειδώσουν έτσι την κάρτα... Ήταν απ' τα πλεονεκτήματα του Android. Παράξενα πράγματα.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω κάτι. Ενώ όταν μου πετάει με ποιον browser να ανοίξω τη σελίδα και πάντα πατάω Chrome και always συνεχίζει να μου βγάζει το ίδιο μήνυμα σε άλλες σελίδες ... στις ρυθμίσεις δεν μου εμφανίζει τίποτα ως default browser.. τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με την εμβέλεια του Bluetooth είναι πολύ σοβαρό. Ήδη από το ένα μέτρο αρχίζει να έχει παράσιτα η κλήση. Το άλλο πρόβλημα που υπήρχε που αναφέρω παραπάνω έχει λυθεί σίγουρα με την αναβάθμιση αλλά η εμβέλεια πλέον είναι τραγική
Link to comment
Share on other sites

Τι χωρας rom ειπες οτι εχεις;

 

Δεν ξέρω. Μέχρι προχθές νόμιζα ότι είχα unbranded ελληνικό. Αλλά το πρόβλημα είναι σε όλη τη 4.4.2 της google και για αυτό έβγαλε την 4.4.3 για να λύσει κυρίως αυτό το bug από ότι διάβαζα στο internet.

Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Thx, τελικά είναι η γνωστή δημοσίευση που την είχα διαβάσει εδω και λίγο καιρό. Ξέρεις, δεν νομίζω οτι αφορά το συγκεκριμένο θεμα με την χαμηλή εμβέλεια του bt αλλα κάποιο άλλο θέμα αποσυνδέσεων. Θα δούμε μόλις βγει η unbranded Ελληνική και θα σου πω. Ενας φίλος πάντως με Vodafone δεν έχει κανένα προβλημα για την ώρα.
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι η ελληνική να μην έχει πρόβλημα. Αν είναι έτσι θα την περάσω μέσω odin όταν θα βγει

Αλήθεια πώς μπορώ να καταλάβω ποιανής χώρας το firmware έχω βάλει;

Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι η ελληνική να μην έχει πρόβλημα. Αν είναι έτσι θα την περάσω μέσω odin όταν θα βγει

Αλήθεια πώς μπορώ να καταλάβω ποιανής χώρας το firmware έχω βάλει;

 

 

Αυτό βοηθάει για να δω ποια firmware έχω βάλει; για ποια χώρα δηλαδή;

[ATTACH]47796[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια πώς μπορώ να καταλάβω ποιανής χώρας το firmware έχω βάλει;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Πάντως με λίγο ψάξιμο βρήκα ότι μάλλον είναι αγγλική rom.

 

http://www.tsar3000.com/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=1707:free-samsung-support-update-new-samsung-firmwares-online-22-7-2014&catid=1:news&Itemid=103

 

Το είχα ξεχάσει ότι το κινητό το είχα πάρει από τo Γερμανό και επειδή έβγαινε το σήμα της cosmote κάθε φορά που το άνοιγα με το odin έβαλα μία unbranded rom. Νόμιζα ότι είχα βάλει την ελληνική αλλά όπως φαίνεται κάποιο λάθος θα είχα κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά αντιμετωπίζω θέμα με το wifi. Δεν ανοίγει. Δεν το έχει κάνει ποτέ πριν. Ειμαι με stock rooted 4.4.2 kai mj5 bootloader. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Τα βήματα που μπορείς να προσπαθήσεις είναι τα ακόλουθα: Επανεκκίνηση, αφαίρεση μπαταρίας για 5 λεπτά και εκκίνηση εκ νέου, hard reset, service.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...