Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να απαντάς και να τερματίζεις από το πλαινό γίνεται;

 

Οχι, μόνο να τερματίζεις. Για να απαντάς μόνο το home button.

Settings > Accessibility > Answering/ Ending Calls

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα έλα όλους

Έχω τραγούδια στη κάρτα μνήμης αλλά δε τα βρίσκω μέσα στην εφαρμογή της μουσική ώστε να τα βάλω σε play list

Γνωρίζετε μήπως γιατί;

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Μήπως δεν τρέχει σωστά το media server. Αν είσαι root Δοκίμασε να το τρέξεις από το trickster mod. Αν όχι, όλο και κάποια εφαρμογή θα υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

το lte τι διαφορα εχει απο το κανονικο?

 

To lte ειναι 4g και δεν εχει ραδιοφωνο.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Oταν θα παρει το απλο Νοτε 2 την 4.3 θα την παρει και το LTE μοντελο ή θα μεινουμε με το π.....ι στο χερι ? :lol::X
Link to comment
Share on other sites

Oταν θα παρει το απλο Νοτε 2 την 4.3 θα την παρει και το LTE μοντελο ή θα μεινουμε με το π.....ι στο χερι ? :lol::X

 

Χωρις να ξερω κατι λογικα θα την παρει απλα λιγο αργοτερα οπως γινετε συνηθως.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ξερω κατι λογικα θα την παρει απλα λιγο αργοτερα οπως γινετε συνηθως.

 

Καλημέρα θέλω να ρωτήσω πως απενεργοποιήτε η υπενθύμιση τής αναβάθμισης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα .ξερει κανείς να μου πει γιατι χάνονται τα τραγούδια που πρόσθεσα σε μια λίστα αναπαραγωγής?καθε μέρα εχω το ίδιο θέμα και αναγκάζονται να τα παίρνω ξανά. Το όνομα της λίστας δεν χάνεται .ενημερωτικα τα τραγούδια τα εχω στη micro sd.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα .ξερει κανείς να μου πει γιατι χάνονται τα τραγούδια που πρόσθεσα σε μια λίστα αναπαραγωγής?καθε μέρα εχω το ίδιο θέμα και αναγκάζονται να τα παίρνω ξανά. Το όνομα της λίστας δεν χάνεται .ενημερωτικα τα τραγούδια τα εχω στη micro sd.ευχαριστω.

1. Μήπως έχεις κάποιο app που καθαρίζει αυτόματα το σύστημα από σκουπίδια/caches κτλ.

2. Μήπως η microSD σου είναι στα τελευταία της;

 

Αν είναι το 1, απλά απεγκατέστησε την εφαρμογή και μην ασχολείσαι με καθαρισμό του συστήματος/RAM. Τα task/system cleaners περισσότερο κακό κάνουν παρά καλό. Το Android ξέρει από μόνο του τι πρέπει να κάνει και δεν χρειάζεται task killers/cleaners κτλ. Εγώ δεν χρησιμοποιώ ποτέ μου τέτοια apps και οι λίστες αναπαραγωγής μου είναι άθικτες εδώ και 1 χρόνο.

 

Αν είναι το 2, παρατήρησε αν η microSD σου αποσυνδέεται ή είναι μη προσπελάσιμη. Αυτό είναι σημάδι ότι είναι ετοιμοθάνατη (συχνό φαινόμενο, ειδικά στον συνδυασμό Note II + SanDisk). Δοκίμασε με άλλη microSD και πάρε άμεσα backup των δεδομένων σου.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ξερω κατι λογικα θα την παρει απλα λιγο αργοτερα οπως γινετε συνηθως.
Ξερουμε ποτε θα την παρουμε περιπου την 4.3?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θέλω να ρωτήσω πως απενεργοποιήτε η υπενθύμιση τής αναβάθμισης

 

Ρυθμισεις/πληροφοριες συσκευης/ενημερωση λογισμικου και ξετικαρε το αυτοματη ενημερωση.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Ειχα αναφερει το προβλημα με τα mp3 που δεν τα βλεπει η εφαρμογη ενω τα βλεπουν οι file managers,καιρο πριν.Αυτο που εκανα και δεν εχω πλεον κανενα προβλημα ηταν να σβησω τα mp3 και να ξαναπερασω αποφευγοντας αυτη τη φορα να τα αγγιξω με τον στοκ file manager.Ολες τις μετακινησεις, αντιγραφες κλπ τις κανω με τον es και ειναι πλεον ολα αψογα.Πιθανον εχει καποιο bug ο στοκ file manager
Link to comment
Share on other sites

Ειχα αναφερει το προβλημα με τα mp3 που δεν τα βλεπει η εφαρμογη ενω τα βλεπουν οι file managers,καιρο πριν.Αυτο που εκανα και δεν εχω πλεον κανενα προβλημα ηταν να σβησω τα mp3 και να ξαναπερασω αποφευγοντας αυτη τη φορα να τα αγγιξω με τον στοκ file manager.Ολες τις μετακινησεις, αντιγραφες κλπ τις κανω με τον es και ειναι πλεον ολα αψογα.Πιθανον εχει καποιο bug ο στοκ file manager

 

Το είχα παρατηρήσει στξν αρχή αυτο το πρόβλημα και εγώ. Μετα χρησιμοποιησα τον es αλλα όχι για να λυθεί απλα για κάτι διαφορετικό.

Λύνεται το πρόβλημα και τότε νόμιζα πως έφτιαξε μονο του. (Δεν θυμάμαι παίζει να είχα κανει και μια εκαθαριση...ο χακερ εγω :p )

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μια ερώτηση. Ίσως χαζή. Πως παίρνουμε back up απο το snote; χωρις google drive ουτε κατι άλλο παρόμοιο. Θελω αν υπάρχει υπηρεσία που αν κανω ενα σεταρισμα οταν ανοίξω το snote να μπορώ να επιλέξω να κάνει import ολα τα αρχεία
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μια ερώτηση. Ίσως χαζή. Πως παίρνουμε back up απο το snote; χωρις google drive ουτε κατι άλλο παρόμοιο. Θελω αν υπάρχει υπηρεσία που αν κανω ενα σεταρισμα οταν ανοίξω το snote να μπορώ να επιλέξω να κάνει import ολα τα αρχεία

 

Backup - sync γίνεται με το λογαριασμό της Samsung. Αν υπάρχει και άλλος τρόπος θα ήθελα να μάθω και εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Backup - sync γίνεται με το λογαριασμό της Samsung. Αν υπάρχει και άλλος τρόπος θα ήθελα να μάθω και εγώ!

 

Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση. Δηλαδη απο πια εφαρμογή το κάνω;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση. Δηλαδη απο πια εφαρμογή το κάνω;

Export/Import έτσι όπως το θες δεν έχει το SNote. Ή θα κάνεις backup με οποία εφαρμογή χρησιμοποιείς (πχ Titanium) ή το πιο απλό σε αυτές τις περιπτώσεις είναι ένα backup τον φάκελο του SNote με έναν file explorer. Το τελευταίο δεν είναι αυτόματο, βέβαια.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Export/Import έτσι όπως το θες δεν έχει το SNote. Ή θα κάνεις backup με οποία εφαρμογή χρησιμοποιείς (πχ Titanium) ή το πιο απλό σε αυτές τις περιπτώσεις είναι ένα backup τον φάκελο του SNote με έναν file explorer. Το τελευταίο δεν είναι αυτόματο, βέβαια.

 

Οκ ευχαριστώ. Η αλήθεια είναι ότι είχα ξεχάσει τελείως το titanium

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να βαλω φραγη στο να με παιρνουν με αποκριψη? καπου το ειχα βρει στις ρυθμισεις αλλα δεν μπορω να θυμηθω.
Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο (πράσινο εικονίδιο) -κάτω αριστερά ρυθμίσεις κλήσεων - απόρριψη κλήσης - λίστα αυτόματης απόρριψης - και τσεκάρεις ότι θέλεις. Edited by stellio40
Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

παίδες μην με κοροϊδέψετε αλλά θα το πάρω για 3η φορά το note 2...από εδώ πήγα από εκεί πήγα στο note καταλήγω...το νοτε 3 θα το πάρω κατά Ιανουάριο μάλλον οπότε μέχρι τότε θέλω το τέρας
Link to comment
Share on other sites

παίδες μην με κοροϊδέψετε αλλά θα το πάρω για 3η φορά το note 2...από εδώ πήγα από εκεί πήγα στο note καταλήγω...το νοτε 3 θα το πάρω κατά Ιανουάριο μάλλον οπότε μέχρι τότε θέλω το τέρας

 

Συνηθίζω να λεω σε άτομα δαν και εσενα. Με καθαρα χιουμοριστικη διάθεση.

"Καλα να πάθεις" αχαχα καλορίζικο.

Σε συμφέρει να το πάρεις τώρα; και μετα το 3;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Συνηθίζω να λεω σε άτομα δαν και εσενα. Με καθαρα χιουμοριστικη διάθεση.

"Καλα να πάθεις" αχαχα καλορίζικο.

Σε συμφέρει να το πάρεις τώρα; και μετα το 3;

 

μπορεί να μην με συμφέρει αλλά μέχρι να πέσει η τιμή του θέλω κινητό με μπαταρία γιατί σαν την μπαταρία του νοτε κανένα

Link to comment
Share on other sites

Να σε κοροϊδέψουμε αποκλείεται, εγώ το έχω δώσει και πάρει πάνω από 6 φορές το 2, έχω χάσει το μέτρημα χαχα, και πάλι με αυτό είμαι μέχρι να πέσει το 3 στα σκρουτζομάγαζα.

Καλώς ήρθες λοιπόν πάλι αν και στην ουσία δεν έφυγες ποτέ :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα παιδιά με τα σημειωματάρια.

 

Έχω έναν φίλο με το NOTE2 και έχει μια απορία, και όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα πουθενα λύση.

 

Χρησιμοποιεί (εκτώς του gMail) για τα email του (οχι το Gmail) το ενσωματωμένο πρόγραμμα για emails που έχει το κινητό, με το προσωπικό του email (SMTP, IMAP) και όταν κάνει forward ένα email που του έρχεται, το προωθημένο μήνυμα εμφανίζεται στον παραλήπτη σαν συνημμένο εξτρα email. Δηλαδή δεν το βάζει στο σώμα του κειμένου, κάτω από το κείμενο που γράφει όταν προωθεί κάτι. Υπάρχει καμιά λύση ούτως ώστε να μπαίνει το προωθημένο μήνυμα στο σώμα του κειμένου κάτω απο αυτά που γράφει;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...