Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που λες με το σασί,βγαλε καμιά φώτο να το δουμε αν γίνεται..

 

βασικα για να μην σας πολυκουραζω τι λες γιαυτο

 

http://www.ebay.com/itm/Replacement-full-Housing-Chassis-Bezel-for-Samsung-Galaxy-note-2-ii-N7100-Gray-/290902766275?pt=US_Cell_Phone_Replacement_Parts_Tools&hash=item43bb27f2c3

 

Θα μπορεσω να το κανω μονος μου η να το παω σε μαγαζι να μου το αλλαξει καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ειναι δύσκολη η αλλαγη,λιγο προσοχή να δώσεις και το κανεις.Το μόνο που δεν ξέρω,ειναι αν τα συγκεκριμένα είναι αυθεντικά Αν δεν είναι,παίζει να εχεις προβλήματα εφαρμογής.Για αυτο θα προτιμούσα να δωσω 35ε και να είμαι σίγουρος...Αν το πας σε μαγαζί θα πας για κανένα 50ε ρικο συνολικά..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω και το χειροτερο ? πειρε και σασι ... ραγισε και απο μεσα...:wacko:

Μη μου στεναχωριέσαι.

Με 45 ευρώ αλλάζει όλα το κομμάτι (bezel και το μέσα είναι ένα πλαστικό, ενιαίο) στο σέρβις.

Το καπάκι της μπαταρίας έχει 15-20 ευρώ το πολύ.

Άρα, όλα φτιάχνονται , σχετικά οικονομικά.

 

παιδια παντως εμενα το καπακι παροτι εχω την αυθεντική θηκη tpu εχει σκασει το βερνικι απο τη σκονη. το θεωρωω απαραδεκτο. οσο για το μπεζελ ειναι λιγο καλθτερο απο note 1 αλλα και παλι χαραζεται..και ολα αυτα με θηκη παντα...

Το ξέρω φίλε μου. Το bezel και χαράσεται και κάνει μικρά μικρά σποτάκια, κουκιδίτσες απο το πουθενά και όντας μέσα στην θήκη.

Ένας από τους λόγους που το έδωσα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ούτε είχα ποτέ lag στον exdialer.

Σε ευχαριστούμε για τα αναλυτικά feedback που μας δίνεις για εφαρμογές Ελένη.

Είναι πολύ χρήσιμη στο νήμα μας η γυναικεία νότα και μεθοδικότητα.

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

 

Δεν ξέρω τι παθαίνει. Δεν το κάνει πάντα και το κάνει μόνο όταν το πατάω να ανοίξει. Δεν το έχω δει σε άλλη εφαρμογή και δεν μπορώ να φανταστώ τι μπορεί να φταίει. Ίδωμεν!

Μη μου στεναχωριέσαι.

Με 45 ευρώ αλλάζει όλα το κομμάτι (bezel και το μέσα είναι ένα πλαστικό, ενιαίο) στο σέρβις.

Το καπάκι της μπαταρίας έχει 15-20 ευρώ το πολύ.

Άρα, όλα φτιάχνονται , σχετικά οικονομικά.

 

 

Το ξέρω φίλε μου. Το bezel και χαράσεται και κάνει μικρά μικρά σποτάκια, κουκιδίτσες απο το πουθενά και όντας μέσα στην θήκη.

Ένας από τους λόγους που το έδωσα...

Συμφωνώ ότι το bezel χαράσεται και μάλιστα καθόλου δύσκολα γι' αυτό και απορώ με όσους το έχουν με flip και λένε ότι δεν παθαίνει τίποτα αλλά μέσα σε θήκη εγώ δεν έχω δει τίποτα τόσο καιρό. Εκτός αν κάποιος είναι μόνιμα σε πολύ σκονισμένο περιβάλλον οπότε εκεί πιθανόν να έχει όντως πρόβλημα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Back to note 2, λοιπον, καθως το στερητικο νοτελοσυνδρομο ξαναχτυπησε.

Περα από την πλακα, απλα δε μπορω να δουλεψω χωρις spen, οποτε για να καλυψω το κενο μεχρι την ελευση του 3, είμαι παλι με το 2.

Note 8 κλπ παιχνιδοταμπλετακια τα εχω απαξιωσει πλεον και δεν ασχολούμαι, καθως δεν θελω 150 συσκευες στην καθημερινοτητα μου.

ΥΓ Παιδια μην ασχολειστε με bezel κλπ. Δοκιμαστε την original flip, που δινει μοναδικο χαρακτηρα στη συσκευή και ας κανει ότι θελει το bezel. Με 50 ευρω, όπως σωστα ειπε ο Γιαννης, σας το αλλαζει απολυτως επαγγελματικα και σωστα η smartec μεσα σε ελαχιστο χρονο, όταν πλεον το τηλεφωνο αποκτησει αρκετα σημαδακια περιμετρικα...

Link to comment
Share on other sites

Back to note 2, λοιπον, καθως το στερητικο νοτελοσυνδρομο ξαναχτυπησε.

Περα από την πλακα, απλα δε μπορω να δουλεψω χωρις spen, οποτε για να καλυψω το κενο μεχρι την ελευση του 3, είμαι παλι με το 2.

Note 8 κλπ παιχνιδοταμπλετακια τα εχω απαξιωσει πλεον και δεν ασχολούμαι, καθως δεν θελω 150 συσκευες στην καθημερινοτητα μου.

ΥΓ Παιδια μην ασχολειστε με bezel κλπ. Δοκιμαστε την original flip, που δινει μοναδικο χαρακτηρα στη συσκευή και ας κανει ότι θελει το bezel. Με 50 ευρω, όπως σωστα ειπε ο Γιαννης, σας το αλλαζει απολυτως επαγγελματικα και σωστα η smartec μεσα σε ελαχιστο χρονο, όταν πλεον το τηλεφωνο αποκτησει αρκετα σημαδακια περιμετρικα...

Αυτή είναι η σωστή αντιμετώπιση. Πότε θα βάλω μυαλό δεν ξέρω...:rolleyes:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η σωστή αντιμετώπιση. Πότε θα βάλω μυαλό δεν ξέρω...:rolleyes:

 

Γιαννη την ιδια λογικη ειχα κι εγω παλια με σενα. Όταν μου ετυχαν καποια σοβαρα θεματα στην προσωπικη/οικογενειακη ζωη και μαλιστα μαζεμένα, αλλαξαν τον τροπο που βλεπω τα πραγματα. Και φυσικα, πλεον, δεν υπαρχει περιπτωση να ασχοληθώ με ένα "πληγωμενο" bezel.

Δεν αντιλεγω, συνεχιζω να κανω προσεκτικη χρηση στα γκατζετακια μου, αλλα πλεον τα χρησιμοποιώ με τους ορους που θελω και δε θα αγχωθω και πολύ για κατι που επισκευάζεται...

Ετσι Γιαννη, πριν ακομα αγορασω το καινουριο note 2 μου (ολλανδικο αυτή τη φορα και με καινουριο, φωτεινο και με αψογο contrast panel από ότι ειδα μολις το ανοιξα), περασα και πηρα από το φιλο Νικολα την original flip + screen protector και είμαι κομπλε...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

 

Δεν ξέρω τι παθαίνει. Δεν το κάνει πάντα και το κάνει μόνο όταν το πατάω να ανοίξει. Δεν το έχω δει σε άλλη εφαρμογή και δεν μπορώ να φανταστώ τι μπορεί να φταίει. Ίδωμεν!

 

Συμφωνώ ότι το bezel χαράσεται και μάλιστα καθόλου δύσκολα γι' αυτό και απορώ με όσους το έχουν με flip και λένε ότι δεν παθαίνει τίποτα αλλά μέσα σε θήκη εγώ δεν έχω δει τίποτα τόσο καιρό. Εκτός αν κάποιος είναι μόνιμα σε πολύ σκονισμένο περιβάλλον οπότε εκεί πιθανόν να έχει όντως πρόβλημα.

 

Εγω το λεω χαχα ειμαι με φλιπ ή ακομα και χωρις θηκη και δεν εχω δει τίποτα φτου φτου. Εχει φάει στουκα σε δρόμο (άσφαλτο) καθως έβγαινα απο το αμάξι έφυγε απο το τσαντάκι (αν θελει να την παθει) και πςλι τίποτα δεν έχει.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χρησιμοποιώ με θήκη μόνο για την μεταφορά του. Αυτές τις κλασικές που τραβάς το κορδόνι και βγαίνει. Δεν μπορώ να μην χαίρομαι την συσκευή μου όπως την έβγαλε η μάνα της!:lol:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

...το καινουριο note 2 μου (ολλανδικο αυτή τη φορα και με καινουριο, φωτεινο και με αψογο contrast panel από ότι ειδα μολις το ανοιξα), περασα και πηρα από το φιλο Νικολα την original flip + screen protector και είμαι κομπλε...

Επιβεβαιωνεται ο Μανος κι απο σενα οπως κι απο εμενα, που ελεγε οτι το τελευταιο του νοτελι ειναι πιο φωτεινο και με καλυτερο contrast απο τα προηγουμενα :)

Link to comment
Share on other sites

Back to note 2, λοιπον, καθως το στερητικο νοτελοσυνδρομο ξαναχτυπησε.

Περα από την πλακα, απλα δε μπορω να δουλεψω χωρις spen, οποτε για να καλυψω το κενο μεχρι την ελευση του 3, είμαι παλι με το 2.

Note 8 κλπ παιχνιδοταμπλετακια τα εχω απαξιωσει πλεον και δεν ασχολούμαι, καθως δεν θελω 150 συσκευες στην καθημερινοτητα μου.

ΥΓ Παιδια μην ασχολειστε με bezel κλπ. Δοκιμαστε την original flip, που δινει μοναδικο χαρακτηρα στη συσκευή και ας κανει ότι θελει το bezel. Με 50 ευρω, όπως σωστα ειπε ο Γιαννης, σας το αλλαζει απολυτως επαγγελματικα και σωστα η smartec μεσα σε ελαχιστο χρονο, όταν πλεον το τηλεφωνο αποκτησει αρκετα σημαδακια περιμετρικα...

 

Αυτά να τα ακούνε μερικοί μερικοί που κατηγορούν τη Samsung, όπως και εγώ άλλωστε για φτηνά υλικά :):lol:

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνεται ο Μανος κι απο σενα οπως κι απο εμενα, που ελεγε οτι το τελευταιο του νοτελι ειναι πιο φωτεινο και με καλυτερο contrast απο τα προηγουμενα :)

 

 

Εγώ που πριν 2 βδομάδες του αλλαξα οθονη,λογικα θα έχω την καλή ε?Γιατι αν δεν την έχω να το αφήσω να κάνει Burn in για να παω να μου την βάλουν :lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Back to note 2, λοιπον, καθως το στερητικο νοτελοσυνδρομο ξαναχτυπησε.

Περα από την πλακα, απλα δε μπορω να δουλεψω χωρις spen, οποτε για να καλυψω το κενο μεχρι την ελευση του 3, είμαι παλι με το 2.

Note 8 κλπ παιχνιδοταμπλετακια τα εχω απαξιωσει πλεον και δεν ασχολούμαι, καθως δεν θελω 150 συσκευες στην καθημερινοτητα μου.

ΥΓ Παιδια μην ασχολειστε με bezel κλπ. Δοκιμαστε την original flip, που δινει μοναδικο χαρακτηρα στη συσκευή και ας κανει ότι θελει το bezel. Με 50 ευρω, όπως σωστα ειπε ο Γιαννης, σας το αλλαζει απολυτως επαγγελματικα και σωστα η smartec μεσα σε ελαχιστο χρονο, όταν πλεον το τηλεφωνο αποκτησει αρκετα σημαδακια περιμετρικα...

 

Βαγγελη, αλλαζει ολο το bazel μαζι κ με το προστατευτικο της οθονης δηλαδη? Το digitizer αν το λεω σωστα... γιατι εχει 2-3 σημαδακια κ θελω να το αλλαξω..

Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτο παει με την οθονη.Εαν έχεις Burn in που να είναι εμφανη,(Πχ έαν έχεις το κινητό κανένα 6 μηνο με την γκρι notification bar θα έχεις 100%) θα στο αλλάξουν αν είναι μες την εγγύηση..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Μου αλλάξανε κονεκτορα κάμερας και κονεκτορα φόρτισης.

Όλα κομπλέ :p

Μου κράτησαν την απόδειξη αγοράς,φαντάζομαι φαίνεται στο αρχείο τους η εγγύηση!

 

Την αποδειξη αγορας κακως την κρατησανε να πας να την παρεις πισω και αν τη θελουν που δεν θα τη θελουν για το αρχειο ας κρατησουν φωτοτυπια..υποθετω σε καλυψαν με εγγυηση?γιατι εμενα επαθε το αντιθετο ,ανοικτο δεν φορτιζει και πρεπει να ειναι κλειστο για να φορτισει..

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

το burn in τι ειναι παιδια;;;

 

Το burn in ειναι αυτο που παθαινανε οι παλιες πλασμα που εμφανιζανε σκιες γραμματων στο πανελ της τηλεορασης και αυτο γινεται οταν δουλευει η οθονη με μεγαλη φωτεινοτητα για αρκετες ωρες και ειδικα αν εχει στατικες εικονες

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αλλο... σε γριζο φοντο και σε σκοτεινο δωματιο φαινεται κατι κουκιδες μπλε...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι θα το έχουν αλλά και να το χουν,πριν τελειώσει η εγγύηση κάνουν μια αλλαγή οθόνης και ολα μια χαρά.Αν το κρατήσω 1.5 χρόνο ακόμα θα κάνω άλλη μια στο τέλος...

 

Αν μιλάς για το γνωστό θέμα,με τα μαύρα σποτ σε απόλυτο σκοτάδι και μαύρο φοντο.Και αυτο χρήζει αλλαγής.Αν δεν μιλάς για αυτο τότε μόνο burn in μπορεί να είναι και φαίνεται στο γκρι χρώμα.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη, αλλαζει ολο το bazel μαζι κ με το προστατευτικο της οθονης δηλαδη? Το digitizer αν το λεω σωστα... γιατι εχει 2-3 σημαδακια κ θελω να το αλλαξω..

 

Όχι, το bezel μονο, ο digitizer παει με την οθονη και είναι άλλη (ακριβη) ιστορια, που ελπιζω να μη χρειαστεί να αλλαξει κανεις εκτος εγγυησης.

Στα 50 (περιπου) είναι το σασι και το bezel της συσκευης μονο...

Link to comment
Share on other sites

130ε έχει η οθόνη έχω ρώτησα στο σερβις,δεν την λες και ακριβή.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι θα το έχουν αλλά και να το χουν,πριν τελειώσει η εγγύηση κάνουν μια αλλαγή οθόνης και ολα μια χαρά.Αν το κρατήσω 1.5 χρόνο ακόμα θα κάνω άλλη μια στο τέλος...

 

Αν μιλάς για το γνωστό θέμα,με τα μαύρα σποτ σε απόλυτο σκοτάδι και μαύρο φοντο.Και αυτο χρήζει αλλαγής.Αν δεν μιλάς για αυτο τότε μόνο burn in μπορεί να είναι και φαίνεται στο γκρι χρώμα.

οχι μιλαω μονο για αυτα τα μαυρα που φαινονται σε απολυτο σκοταδι. αλλα αν αλλαξω οθονη νομιζω καποιο παιδι ειχε αναφερει οτι μπορει να ξανα εμφανιστούν.. ετσι δν ειναι?

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

οχι μιλαω μονο για αυτα τα μαυρα που φαινονται σε απολυτο σκοταδι. αλλα αν αλλαξω οθονη νομιζω καποιο παιδι ειχε αναφερει οτι μπορει να ξανα εμφανιστούν.. ετσι δν ειναι?

Έτσι είναι.. Στην αρχή το είχα ρωτήσει κι εγώ γιατί με είχε ανησυχήσει αλλά είναι γενικό θέμα με τις amoled οπότε είναι λαχείο τι θα σου τύχει η επόμενη.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι amoled έχουν τις μαυρες κουκιδες στο απολυτο σκοταδι και δεν νομιζω οτι αξιζει να ξεχαρβαλωσεις το κινητο σου για αυτο καθως μαλλον και η νεα το ιδιο θα εχει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...