Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

S-Translator knows 9 different languages. Really knows. Chinese, French, German, Italian, Japanese, Korean, Portuguese, Spanish, and English

 

Μάλλον δεν σου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

S-Translator knows 9 different languages. Really knows. Chinese, French, German, Italian, Japanese, Korean, Portuguese, Spanish, and English

 

Μάλλον δεν σου κάνει.

 

Κλασσικα εμεις στην απ εξω. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος με καποια εφαρμογη ;

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικα εμεις στην απ εξω. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος με καποια εφαρμογη ;

 

Δοκίμασε το google translate. Δουλεύει και offline.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το google translate. Δουλεύει και offline.

 

Μεταφραζει ομως μονο λεξεις. Δεν μπορω να του πω μια προταση και να την πει σε αλλη γλωσσα.

Δεν πειραζει, ευχαριστω για τις απαντησεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Στο xda μεσα στο themes and apps υπαρχει καποιος που εχει φτιαξει την εφαρμογη για το νοτελι... δεν ξερω ομως αν θελει root, ριξ'το μια ματια
Link to comment
Share on other sites

Οταν περνας ρομ εχεις κανει φορματ τα παντα; Κανεις επαναφορα μπακαπ; Η σιμ που εχεις ειναι κομμενη με ψαλιδι η την αλλαξες με micro;

Εχω δοκιμασει διαφορες μεθοδους, εχω κανει φορματ τα παντα, εχω ξαναπερασει την stock rom που βρηκα εδω

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31801046&postcount=1

κ την Stock Pre Rooted που βρηκα στο ιδιο σημειο,

ολα αυτα τα εχω κανει με την σιμ μεσα κ χωρις την σιμ

κ η λογικη μου ηταν να περασω αρχικα την ιδια ρομ που ειχε καταληξει να εχει μετα απο αυτοματες αναβαθμισεις η συσκευη χωρις να χρειαστει να κανω εγω ροοτ, επειδη δεν ειχα καταλαβει πως να παρω αρχικα μπακαπ την ρομ που φορουσε απο την αρχη κ να την φυλαξω, αλλα τελικα φαινεται πως κατι δεν εκανα - κανω καλα.

Το αποτελεσμα ολες τις τελευταιες φορες παντα ιδιο, baseband unknown, imei unknown, imeisv unknown, κ.λ.π.

Επισης φοβαμαι πως η Stock που χρησιμοποιω δεν ειναι η καταλληλη, ομως αυτα τα στοιχεια ειχε η συσκευη πριν το πρωτο περασμα της Stock Pre Rooted.

Τελος να πω, πως η καρτα μικροσιμ ειναι μαμα vodafon κ δεν εχει προβλημα, με ανταπτορα δουλευει μια χαρα σε προηγουμενη συσκευη.

Κ τωρα τι κανουμε?, τα εχω παιξει.....

Link to comment
Share on other sites

Μεταφραζει ομως μονο λεξεις. Δεν μπορω να του πω μια προταση και να την πει σε αλλη γλωσσα.

Δεν πειραζει, ευχαριστω για τις απαντησεις σου.

 

Από αγγλικά σε τουρκικά μπορείς να του "μιλήσεις" και να την προφέρει κανονικά. Μόλις το δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

Στο xda μεσα στο themes and apps υπαρχει καποιος που εχει φτιαξει την εφαρμογη για το νοτελι... δεν ξερω ομως αν θελει root, ριξ'το μια ματια

 

Απο οτι ειδα θελει root.

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να κανεις root. N2 και χωρις root και custom rom δεν λεει.

Μπορεις να μου στειλεις την εφαρμογη που βρικες?

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να κανεις root. N2 και χωρις root και custom rom δεν λεει.

Μπορεις να μου στειλεις την εφαρμογη που βρικες?

 

Το root είναι άνοιγμα στους ορίζοντες μας. :cool:

Το να βάλεις custom rom δεν είναι απαραίτητο.

Τι είναι μία custom rom; Παίρνουμε τη μαμά ρομ, της αφαιρούμε ότι θεωρούμε εμείς ότι δε χρειάζεται, προσθέτουμε μερικά mods από δω κι από κει και.... voila!

To να βάλεις μοντάκια και να αφαιρέσεις εφαρμογές, μπορείς να το κάνεις και μόνος σου αν είσαι root :)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι με την μανισια ρομ. Όσον αφορά το ρουτ και αυτό πάλι κατά περίπτωση...Εγώ ακόμη δεν το έχω πειράξει, ούτε βδομάδα δεν το έχω ακόμη εξάλλου

 

Ειναι τοσο καλα υλοποιημενο το λογισμικο στο note που η αληθεια ειναι οτι κυλαει παρα πολυ ομορφα η συσκευη.. πιο πολυ αποφασιζεις να κανεις root για αλλους λογους, παρα να κερδισεις σε smoothness..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες συμφωνώ ότι το κινητό τρέχει άψογα και με στοκ ρομ αλλά είναι τόσα τα καλούδια που παίρνεις με ροοτ η custom rom, (πχ simplistic) και τόσες επιλογές που έχεις σχεδόν για τα πάντα που εγώ πλέον δεν μπορώ να κάτσω σε μαμά κατάσταση ούτε για πέντε δευτερόλεπτα.

Για μένα τα note (και τα δύο φυσικά) κυριολεκτικά σε ροοτ κατάσταση απλά αγγίζουν το τέλειο.

Και κατά την γνώμη μου έτσι θα έπρεπε να είναι από την Samsung.

Sent from my note2

Link to comment
Share on other sites

Στο μόνο που θα ήθελα να έχει η stock rom είναι να μπορώ να επιλέγω εγώ της εφαρμογές στο multi window. Κατά τα άλλα όπως έχουμε αναφέρει με nova launcher και ex dialer το κινητό φυσάει. Οι φίλοι μου που με ξερουν με πειράζουν. Oνειρεύονται πότε θα βγει το note iii για να τους πουλήσω το note ii. Εγώ λέω ότι δεν σκοπεύω να το αλλάξω και δεν με πιστεύουν. Όμως είναι τέτοια η πληρότητα της συσκευής που οποιαδήποτε αλλαγή φαντάζει καταναλωτισμός.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες συμφωνώ ότι το κινητό τρέχει άψογα και με στοκ ρομ αλλά είναι τόσα τα καλούδια που παίρνεις με ροοτ η custom rom, (πχ simplistic) και τόσες επιλογές που έχεις σχεδόν για τα πάντα που εγώ πλέον δεν μπορώ να κάτσω σε μαμά κατάσταση ούτε για πέντε δευτερόλεπτα.

Για μένα τα note (και τα δύο φυσικά) κυριολεκτικά σε ροοτ κατάσταση απλά αγγίζουν το τέλειο.

Και κατά την γνώμη μου έτσι θα έπρεπε να είναι από την Samsung.

Sent from my note2

 

Εννοειται, το root σου δινει πολλα πραγματα.. ειναι βεβαια κ αναλογα τις απαιτησεις του καθενος... πραγματικα ειναι απιστευτο εργαλειο το νοτελι.. κ πιστευω πως κ το 3αρι θα δωσει ρεστα...

Link to comment
Share on other sites

Στο μόνο που θα ήθελα να έχει η stock rom είναι να μπορώ να επιλέγω εγώ της εφαρμογές στο multi window. Κατά τα άλλα όπως έχουμε αναφέρει με nova launcher και ex dialer το κινητό φυσάει. Οι φίλοι μου που με ξερουν με πειράζουν. Oνειρεύονται πότε θα βγει το note iii για να τους πουλήσω το note ii. Εγώ λέω ότι δεν σκοπεύω να το αλλάξω και δεν με πιστεύουν. Όμως είναι τέτοια η πληρότητα της συσκευής που οποιαδήποτε αλλαγή φαντάζει καταναλωτισμός.

 

Κοίτα φίλε μου το κινητό φυσάει έτσι και αλλιώς απλά σε ροοτ κατάσταση ξεφεύγει τελείως.

Πχ ας πούμε εγώ έχω ρυθμίσει το κινητό μου με διπλό πάτημα του home button να ανοίγει η κάμερα.

Μπορεί να φαίνεται απλό αλλά εμένα με βολεύει απιστευτα.

Κάτι τέτοια σε μαμά κατάσταση δεν μπορείς να τα κάνεις.

Επίσης με την donate έκδοση του greenify έχω πλέον καταφέρει να παγωνω και εφαρμογές συστήματος.

Πχ το playstore.. Ναι ναι έτσι ακριβώς. Ανοίγει οπότε το θελω εγώ.

Με λίγα λόγια έχω το απόλυτο control της συσκευής μου.

Αυτό και μόνο για μένα φτάνει. Για αυτό και αν γυρίσω σε μαμά θα νομίζω ότι έχω μισό κινητό.

Sent from my note2

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τοσο καλα υλοποιημενο το λογισμικο στο note που η αληθεια ειναι οτι κυλαει παρα πολυ ομορφα η συσκευη.. πιο πολυ αποφασιζεις να κανεις root για αλλους λογους, παρα να κερδισεις σε smoothness..

 

To root μόνο πρόσβαση στους φακέλους συστήματος σου δίνει και τίποτα άλλο.

 

Στο μόνο που θα ήθελα να έχει η stock rom είναι να μπορώ να επιλέγω εγώ της εφαρμογές στο multi window. Κατά τα άλλα όπως έχουμε αναφέρει με nova launcher και ex dialer το κινητό φυσάει. Οι φίλοι μου που με ξερουν με πειράζουν. Oνειρεύονται πότε θα βγει το note iii για να τους πουλήσω το note ii. Εγώ λέω ότι δεν σκοπεύω να το αλλάξω και δεν με πιστεύουν. Όμως είναι τέτοια η πληρότητα της συσκευής που οποιαδήποτε αλλαγή φαντάζει καταναλωτισμός.

 

Δεν λειτουργούν όλες οι εφαρμογές στο multiwindow σωστά και γι αυτό η Samsung δε σε αφήνει να βάλεις ότι νάναι.

Αν έβαζες την όποια εφαρμογή ήθελες εσύ και μετά δε δούλευε σωστά, θα έβριζες τη Samsung.

Είναι θέμα stability.

Link to comment
Share on other sites

Και το δικαίωμα να έχεις πολλές χρήσιμες εφαρμογές που ζητάν δικαιώματα super user

 

Eίπες το ίδιο πράγμα με άλλα λόγια.

Δικαίωματα super user είναι η πρόσβαση στους φακέλους συστήματος.

Σε κάνει απλά administrator του λειτουργικού.Τίποτα παραπάνω.

Το θέμα μας εδώ πάντως δεν είναι το root.

Απλά το ξεκαθάρισα επειδή κάποιος συμφορουμίτης έγραψε ότι σου δίνει πολλά πράγματα και μέσα σε αυτά smoothness, το οποίο βέβαια δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι με την μανισια ρομ. Όσον αφορά το ρουτ και αυτό πάλι κατά περίπτωση...Εγώ ακόμη δεν το έχω πειράξει, ούτε βδομάδα δεν το έχω ακόμη εξάλλου

 

Εγώ το πήρα παρασκευή... Το μεσημέρι φορούσε ηδη την pacman. Θα το εκανα και πιο νωρίς αλλά ήμουν για καφέ... Είχα μάζι μου και το note 1 και δεν το βιαζομουν να το γεμισω με εφαρμογές κτλ για να δω πως είναι με Μαμα ROM.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα προτεραιοτήτων και αναγκών είναι πάντα. Το root μόνο του θεωρώ ότι επιβάλλεται. Για τις custom rom είναι άλλη η συζήτηση.

Ας πουμε στο παλιό μου htc άλλαζα rom ανα βδομάδα, εδώ βλέπω ότι η μαμά δουλεύει απλά άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Ένας από τους λόγους που σκέφτομαι να το ρουταρω, είναι το greenify γιατί βλέπω πολλά ανοίγματα κάποιων προγραμμάτων.

 

φιλε μου δες εδω λιγο στο βιντεο τι εχω παγωσει!:)

ειδικα προς το τελος!:)

μεχρι και την αριθμομηχανή εχω βαλει στο greenify..

τελος θα ανοιγουν ΜΟΝΟ οταν θελω εγω..:)

 

https://www.dropbox.com/s/p5jgcoxyk0x4e4f/sc_2013-06-16_02-43-40.mp4

Link to comment
Share on other sites

Ας συνεχίσουμε την συζήτηση για το Root στα κατάλληλα θέματα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δες εδω λιγο στο βιντεο τι εχω παγωσει!:)

ειδικα προς το τελος!:)

μεχρι και την αριθμομηχανή εχω βαλει στο greenify..

τελος θα ανοιγουν ΜΟΝΟ οταν θελω εγω..:)

 

https://www.dropbox.com/s/p5jgcoxyk0x4e4f/sc_2013-06-16_02-43-40.mp4

 

Με το donation ολα αυτά;

 

Ενδιαφέρον!

Link to comment
Share on other sites

Ας συνεχίσουμε την συζήτηση για το Root στα κατάλληλα θέματα...

 

δεν μιλαμε για ροοτ απλα μιλαμε για το που μπορουμε να φτασουμε την συσκευη μας με ροοτ..:)

νομιζω οτι θεμα αφορα ξεκαθαρα το θηρίο..!

γινεται αλλο κινητο στην κυριολεξια..

χωρις να θελω να κανω υποδειξεις δεν βρισκω κατι οφ τοπικ ισα ισα το αντίθετο...:)

Γιατί δεν μου ανοίγει; το κατέβασες;;;

 

οχι ανοιγει κανονικα...:)

δοκιμασε με Pc η οτιδηποτε και αν δεν σου ανοίξει πες μου να στο στειλω...:)

Με το donation ολα αυτά;

 

Ενδιαφέρον!

 

ναι σε συνδυασμό παντα με ροοτ και xposed installer....οκ? προσοχή εδω...:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...