Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει περιπτωση να στειλω fax απο το τηλεφωνο ?

 

Νομίζω μόνο επί πληρωμή. Υπάρχουν εφαρμογές στο play store όπως για παράδειγμα το CamScanner. Για δωρεάν δεν έχω βρει κάτι.

 

ΥΓ. Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας σχετικά με τον nova launcher... Θα τον περάσω μάλλον.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπαρχει περιπτωση να στειλω fax απο το τηλεφωνο ?

ifax από play, με κάποια χρέωση ανά σελίδα.

CamScanner για να χρησιμοποιούμε την κάμερα ως scanner

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά.. μήπως ξέρει κανένας πόσο κάνει η αντικατάσταση της οθόνης του note II

και τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω?? :cry::cry::cry::sick::sick::knife::knife:.

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά.. μήπως ξέρει κανένας πόσο κάνει η αντικατάσταση της οθόνης του note II

και τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω?? :cry::cry::cry::sick::sick::knife::knife:.

 

164 ευρω στην Smarteck 2105822000 Φειδιπιδου 7 Χαιδαρι....

Την περασμενη Τριτη αλλαξα εγω....

Αν πας και πρωι στην αλλαζουν σε 1 ωρα μεσα.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

164 ευρω στην Smarteck 2105822000 Φειδιπιδου 7 Χαιδαρι....

Την περασμενη Τριτη αλλαξα εγω....

Αν πας και πρωι στην αλλαζουν σε 1 ωρα μεσα.

 

Γνησια; εχεις δει καθολου διαφορα σε αποδοση; ειτε αποκρισης, ειτε χρωματων, ειτε καταναλωσης μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Γνησια; εχεις δει καθολου διαφορα σε αποδοση; ειτε αποκρισης, ειτε χρωματων, ειτε καταναλωσης μπαταριας.
Το επίσημο σέρβις είναι, τι θα σου βάλουν? μη γνήσια? Μην ανησυχείς...;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει στην smartec η αλλαγή του μεταλλικού πλαισίου γύρω από το κινητό;

 

1. Δεν είναι μεταλλικό δυστυχώς :-)

2. Δεν είναι ιδιαίτερα ακριβό.. περίπου 60-70 αν θυμάμαι καλά

3. Με λιγότερα από τα μισά λεφτά παραγγέλνεις το housing και μετά ένα κατσαβιδακι και λίγη υπομονή θα το κάνεις σαν καινούριο.. :-)

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν είναι μεταλλικό δυστυχώς :-)

2. Δεν είναι ιδιαίτερα ακριβό.. περίπου 60-70 αν θυμάμαι καλά

3. Με λιγότερα από τα μισά λεφτά παραγγέλνεις το housing και μετά ένα κατσαβιδακι και λίγη υπομονή θα το κάνεις σαν καινούριο.. :-)

 

45 ευρώ κοστίζει το ανταλλακτικό μαζί με την εργασία.

Γνώμη μου είναι να μην βάλει κάποιος χέρι στη συσκευή. Είναι και το θέμα της εγγύησης στη μέση...

 

Πρέπει να υπάρχει κάποιο βλαμμένο bug που μου αλλάζει το χρόνο που θα παραμένει αναμμένη η οθόνη, από 30 δευτερόλεπτα, που το ορίζω εγώ, σε 10 λεπτά. Αλλάζει από μόνη της η ρύθμιση!!!

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για ρίξτε λίγο τα φώτα σας γιατί θα κουφαθώ..Έχω πάρει ένα note 2 από μαγαζί ελληνικό αλλά μου πε ότι είναι από γερμανία προέλευση.Πράγματι όταν μίλησα με Samsung και τους έδωσα το IMEI μου παν ότι προορίζεται για Γερμανία το κινητό!Όταν το συνδέω στο kies μου βγάζει για CSC:MD1(INU) και διάβασα ότι το ΙΝU σημαίνει χώρα Ινδία στο FAQ για το Galaxy Note II.Μήπως ξέρετε να μου πείτε τι παίζει??τι έχω ινδική ρομ??
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια απορία. Έχω πάρει ένα καλώδιο otg για να βάζω στικακια και να βλέπω ταινίες. Στην αρχή θυμάμαι όλα καλά. Τώρα του βάζω στικακια και δεν τα βλέπει. Μου βγάζει μόνο ένα μήνα οτι συνδέθηκε ο προσαρμογεας usb. Τα στικακια είναι fat 32. Τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

164 ευρω στην Smarteck 2105822000 Φειδιπιδου 7 Χαιδαρι....

Την περασμενη Τριτη αλλαξα εγω....

Αν πας και πρωι στην αλλαζουν σε 1 ωρα μεσα.

 

σας ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. έχασες τίποτα δεδομένα? πρέπει αν κάνω μπακ απ?

 

μιας και σας βρήκα εύκαιρους και πρόθυμους για απαντήσεις.. μου παρουσιάζει πρόβλημα το μπλουτουθ. εκεί που μιλάω όλα ωραία και καλά με το μπλουτουθ, σταματάει και ακούγεται από το ακουστικό.. μου το έχει κάνει και με τα δυο μπλουτουθ που είχα το πρώτο της samsung και το δεύτερο τώρα της sony.. ξέρει κανένας τίποτα για αυτό? το έχει κάνει σε κανέναν άλλο?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για ρίξτε λίγο τα φώτα σας γιατί θα κουφαθώ..Έχω πάρει ένα note 2 από μαγαζί ελληνικό αλλά μου πε ότι είναι από γερμανία προέλευση.Πράγματι όταν μίλησα με Samsung και τους έδωσα το IMEI μου παν ότι προορίζεται για Γερμανία το κινητό!Όταν το συνδέω στο kies μου βγάζει για CSC:MD1(INU) και διάβασα ότι το ΙΝU σημαίνει χώρα Ινδία στο FAQ για το Galaxy Note II.Μήπως ξέρετε να μου πείτε τι παίζει??τι έχω ινδική ρομ??

 

Επειδή και το δικό μου όταν το πήρα μου έβγαζε το ίδιο. Όταν βάλεις στο KIES το serial number, τι έκδοση σου προτείνει να κατεβάσει;

Εμένα προτείνει DBT, δηλαδή Γερμανία.

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για ρίξτε λίγο τα φώτα σας γιατί θα κουφαθώ..Έχω πάρει ένα note 2 από μαγαζί ελληνικό αλλά μου πε ότι είναι από γερμανία προέλευση.Πράγματι όταν μίλησα με Samsung και τους έδωσα το IMEI μου παν ότι προορίζεται για Γερμανία το κινητό!Όταν το συνδέω στο kies μου βγάζει για CSC:MD1(INU) και διάβασα ότι το ΙΝU σημαίνει χώρα Ινδία στο FAQ για το Galaxy Note II.Μήπως ξέρετε να μου πείτε τι παίζει??τι έχω ινδική ρομ??

 

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και με το δικό μου. Αλλά αφού η ίδια η επίσημη αντιπροσωπεία της Samsung σε διαβεβαίωσε (όπως και εμένα) ότι καλύπτεσαι κανονικά με την εγγύηση, γιατί ανησυχείς;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια απορία. Έχω πάρει ένα καλώδιο otg για να βάζω στικακια και να βλέπω ταινίες. Στην αρχή θυμάμαι όλα καλά. Τώρα του βάζω στικακια και δεν τα βλέπει. Μου βγάζει μόνο ένα μήνα οτι συνδέθηκε ο προσαρμογεας usb. Τα στικακια είναι fat 32. Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Να φταίει ότι δεν είναι NTFS format?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και το δικό μου όταν το πήρα μου έβγαζε το ίδιο. Όταν βάλεις στο KIES το serial number, τι έκδοση σου προτείνει να κατεβάσει;

Εμένα προτείνει DBT, δηλαδή Γερμανία.

εμένα δεν μου προτείνει κάποια απλά μου λέει ότι το τελευταίο λογισμικό είναι αυτό

pda:mc3

phone:lk6

csc:MD1(INU)

και δεν μου ζητάει στο kies να βάλω serial number και μοντέλο κινητού για να μου βγάλει την προτεινόμενη rom

 

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και με το δικό μου. Αλλά αφού η ίδια η επίσημη αντιπροσωπεία της Samsung σε διαβεβαίωσε (όπως και εμένα) ότι καλύπτεσαι κανονικά με την εγγύηση, γιατί ανησυχείς;

 

όχι δεν έχω κάποιο φόβο αλλά υποτίθεται πως έπρεπε να χε γερμανική rom..λίγο κουφό!!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχω κάποιο φόβο αλλά υποτίθεται πως έπρεπε να χε γερμανική rom..λίγο κουφό!!

Σε αυτό δεν έχεις άδικο, αλλά αν κρίνω από το ότι οι γερμανικές rom ως την 4.1.2 δεν είχαν ελληνικά στο πενάκι (από ότι έλεγαν παιδιά που την έχουν), μάλλον καλύτερα είμαστε έτσι!

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν μου προτείνει κάποια απλά μου λέει ότι το τελευταίο λογισμικό είναι αυτό

pda:mc3

phone:lk6

csc:MD1(INU)

και δεν μου ζητάει στο kies να βάλω serial number και μοντέλο κινητού για να μου βγάλει την προτεινόμενη rom

 

 

 

όχι δεν έχω κάποιο φόβο αλλά υποτίθεται πως έπρεπε να χε γερμανική rom..λίγο κουφό!!

 

Χωρίς να συνδέσες το τηλέφωνο στο PC, πας στο KIES στο μενού εργαλεία->Αναβάθμιση λογισμικού και Προετοιμασία.

Δίνεις σαν όνομα συσκευής GT-N7100 μετά το S/N του τηλεφώνου.

Ποιά ROM σου προτείνει τότε;

Εμένα μου προτείνει τη γερμανική (DBT), την οποία φοράω τώρα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να συνδέσες το τηλέφωνο στο PC, πας στο KIES στο μενού εργαλεία->Αναβάθμιση λογισμικού και Προετοιμασία.

Δίνεις σαν όνομα συσκευής GT-N7100 μετά το S/N του τηλεφώνου.

Ποιά ROM σου προτείνει τότε;

Εμένα μου προτείνει τη γερμανική (DBT), την οποία φοράω τώρα χωρίς κανένα πρόβλημα.[/QU

 

Το θέμα είναι ότι και γω πέρασα την γερμανική όλα καλά αλλά όταν το συνδέω στο Kies μου βγάζει ότι ΄΄Η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω Kies'' και από κάτω μου έχει τρέχουσα έκδοση λογισμικού την παλιά έκδοση που είχα..Υποτίθεται Ότι αυτή που έβαλα είναι από το Κies αυτή που έπρεπε να χει το κινητό μου με βάση τον σειριακό άριθμό

Edited by silent7
Link to comment
Share on other sites

Μετά το πέρασμα της ROM έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από το μενού του τηλεφώνου (αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά);
Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

Ναι μόλις έκανα και έφτιαξε!!!και είχα τόσο ξενερώσει!!!περνάω εφαρμογές και θα πέσω για ύπνο με ένα πλατύ χαμόγελο :D
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. έχασες τίποτα δεδομένα? πρέπει αν κάνω μπακ απ?

 

μιας και σας βρήκα εύκαιρους και πρόθυμους για απαντήσεις.. μου παρουσιάζει πρόβλημα το μπλουτουθ. εκεί που μιλάω όλα ωραία και καλά με το μπλουτουθ, σταματάει και ακούγεται από το ακουστικό.. μου το έχει κάνει και με τα δυο μπλουτουθ που είχα το πρώτο της samsung και το δεύτερο τώρα της sony.. ξέρει κανένας τίποτα για αυτό? το έχει κάνει σε κανέναν άλλο?

 

Φιλε ολα αυτα που ρωτας εχουν απαντηθει λιγες σελιδες πιο πισω.

Ναι θα σβηστουν τα παντα.

Καποιος αλλος ειχε παρομοιο προβλημα και τελικα του εδωσαν καινουργιο. Αλλα βρες πρωτα τι ειπε εκεινος γιατι μπορει να κανω λαθος.

 

 

Οσοι ειστε ροοτ αλλα δεν θελετε να περασετε αλλη ρομ διαβαστε αυτο

 

http://www.androidpolice.com/2013/04/23/new-app-experience-pro-brings-a-handful-of-useful-tweaks-to-rooted-devices-without-the-need-for-a-custom-kernel/

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω γνωμες για κατι που ειμαι επιφυλακτικος ακομα.

Το να περασω pins,αριθμους καρτων και γενικα ευαισθητα προσωπικα δεδομενα στο noteli.

Εχω αγορασει π.χ. το handy safe,εχω και το pocket στη συσκευη αλλα το σκεφτομαι να τα φορτωσω με στοιχεια(περα απ τις δοκιμες που κανω)και αναγκαζομαι και χρησιμοποιω το Νοκια 6710 navigator(symbian)με το αντιστοιχο handy safe.

Και ο λογος..σπανια το συνδεω στο ιντερνετ ενω το νοτελι ειναι κλασικα on line καθε μερα.

Και εκει ειναι το ερωτημα μου,με τοσα που ακουω για διαφορα malware και το να και τ αλλο ειναι αρκετα ασφαλες να τα περασω σε αυτο?

Ακουω γνωμες απο εμπειρια παιδιων που το εχουν κανει:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...