Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο τις ρυθμισεις του note2 στο wifi εχεις επιλεγμενο το auto (για να βλεπει και τις δυο μπαντες?)

screenshot απο google rom αλλα αντιστοιχα ειναι και στη ρομ της samsung

http://db.tt/7ag6MTT3

 

Δεν το εχω πια το τηλεφωνο και οντως μπορει στο n2 να μην εχει επιλογη για τη μπαντα.Σιγουρα ομως αν το router εχει 2.4+5 το n2 βλεπει και τα δυο.Το ειχα τεσταρει αρκετες φορες με το belkin που ειχα παρει τελευταια και το 5 το εβλεπε μια χαρα και συνδεοταν

 

 

edit και απο τα specs(gsmarena)

 

 

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot

 

Τουλάχιστον στο δικό μου (belkin) έχει επιλογή τί θέλω να έχω ενεργοποιημένο (2,4 ή 5 ή και τις 2).Έχω και τις 2 μπάντες και όλα μου τα κινητά βλέπουν και τις 2 εκτός του n7 που σωστά βλέπει μόνο τη 2,4 (δεν είναι dual band)

 

Με Ελληνικό Cosmote 4.1.1 (ακόμα να βγει η 4.1.2 :rolleyes: ) δεν έχω τέτοια επιλογή. Πάω στα Advanced Settings του Wi-fi ,εχει καποιες από τις επιλογες που φαινονται και στο screenshot σου,κατω-κατω γραφει MAC και ΙΡ , αλλά επιλογή μπάντας δεν εχει,ενώ συνεχιζει να μη βρίσκει το ασυρματο δικτυο μου στα 5 GHz :wacko: . Τί μπορεί να φταίει ?

 

Κι εμενα δεν βγαζει την συγκεκριμενη επιλογη για να επιλεξω auto. H φωτο ειναι απο Note II? Ειμαι με Γαλικη 4.1.2

 

@voithostyrempora @bairas

Διαβαστε τα ποστς μου,μη παιδευεστε αδικα.Ξαναλεω ομως οτι και οταν ειχα το τηλεφωνο,εβλεπε μια χαρα και τις 2 μπαντες του belkin και δουλευε απροβληματιστα και στις 2

Edited by Superuser

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διαβαστε τα ποστς μου,μη παιδευεστε αδικα.Ξαναλεω ομως οτι και οταν ειχα το τηλεφωνο,εβλεπε μια χαρα και τις 2 μπαντες του belkin και δουλευε απροβληματιστα και στις 2

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι με το ρουτερ μου (belkin) βλέπει και τις 2 μπάντες

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ΟΤΑ η 4.1.2 (γιούχου). 269 ΜΒ στο μέγεθος. Είχα 4.1.1 πολωνικό.

 

Δεν είδα εμφανείς διαφορές. Υπάρχει κάπου κάποιο λογκ για το προσφέρει παραπάνω η 4.1.2 σε σχέση με την 4.1.1? Κατά περίεργο τρόπο είχα και στην 4.1.1 αναγνώριση στα ελληνικά χωρίς να κάνω καμία ρύθμιση παρόλο που δεν ήταν γαλλική ή ελληνική.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Ημερομηνία παραγωγής του note 2 που εμφανίζεται?

Στην συσκευασία του δεν βρήκα κάτι.

Από την αρχή που κυκλοφόρησε έχουν γίνει μικρό αλλαγές σε hardware?

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το note που είχα, τη μεγαλύτερη διαφορά εντόπισα στην οθόνη, καιστην διαβάθμιση χρώματος. Στο note είχα συνέχεια ανομοιομορφη εικόνα.

Εδώ τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι με το ρουτερ μου (belkin) βλέπει και τις 2 μπάντες

 

Έχω κι εγώ Belkin. Σε ποιο μενού του router γίνεται η ενεργοποίηση των δύο συχνοτήτων;

Στο Note2 βλέπω μόνο 65mbps

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ Belkin. Σε ποιο μενού του router γίνεται η ενεργοποίηση των δύο συχνοτήτων;

Στο Note2 βλέπω μόνο 65mbps

 

Ποιό μοντέλο έχεις?Δες το screenshot, είναι απο το 750 αλλά και στο 450 στην ίδια θέση είναι

 

http://3.bp.blogspot.com/-YMDbiNsbE2g/Tuynh-U8vBI/AAAAAAAABAA/6gUFer-f16U/s1600/Belkin+N750+interface.png

 

Ποια είναι η διαφορά ανάμεσα στα 2,4 και 5 ρε παιδιά?

 

http://homekb.cisco.com/Cisco2/ukp.aspx?pid=80&vw=1&articleid=17415

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ποιό μοντέλο έχεις?Δες το screenshot, είναι απο το 750 αλλά και στο 450 στην ίδια θέση είναι

 

http://3.bp.blogspot.com/-YMDbiNsbE2g/Tuynh-U8vBI/AAAAAAAABAA/6gUFer-f16U/s1600/Belkin+N750+interface.png

 

 

 

http://homekb.cisco.com/Cisco2/ukp.aspx?pid=80&vw=1&articleid=17415

 

Έχω το N+_2DC644

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχω το N+_2DC644

 

Αν είναι αυτό εδώ http://reviews.cnet.com/routers/belkin-n-wireless-router/4507-3319_7-33361546.html έχεις μια μπάντα.Η μπάντα των 5 είναι για μικρό range, και έστω μερικά βήματα μακριά από τον router έχουν αισθητή διαφορά

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω εχω hol με router το wlan 3 υποστηριζει b g n. Δεν εχει επιλογη για 2.4 και 5 GHz. Τα εχω ολα στο auto και παντα συνδεομαι με 52 και 54 mbps. Γιατι δε μπορω παραπανω αφου το n υποτιθεται παει πολυ παραπανω.
TCe
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!μιας και εχω φαει τρελο κολημα με το εργαλειο μας και ειμαι ετοιμοσ να παρω και το νοτε 5 μολις βγει :lol: θελω να ρωτησω κατι οποιον ξερει...ειδα στο μηλο5 οτι εχει ενα προγραμμα που μιλας και γραφει dragon dictation αλλα χρειαζεται και ιντερνετ.εχει ο νοτης μας κατι παρομοιο η το ιδιο που να του μιλας και να γραφει ελληνικο κειμενο???παντως παιδια εχω προσεξει οτι η σαμυ εχει σηκωσει τον πηχη σε οτι παρεχει ενα τηλ...αν κανουν το νοτε3 να διαβαζει ntfs δισκους μαμησιο θα γινει σφαγη....:lol::lol:
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Η μπάντα των 5 είναι για μικρό range, και έστω μερικά βήματα μακριά από τον router έχουν αισθητή διαφορά

 

Ακριβώς έτσι είναι, σε διπλανό δωμάτιο χάνω τη σύνδεση

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αυτό εδώ http://reviews.cnet.com/routers/belkin-n-wireless-router/4507-3319_7-33361546.html έχεις μια μπάντα.Η μπάντα των 5 είναι για μικρό range, και έστω μερικά βήματα μακριά από τον router έχουν αισθητή διαφορά

 

Ακριβώς έτσι είναι, σε διπλανό δωμάτιο χάνω τη σύνδεση

 

Εγω που περναω πολλα δωματια και πορτες δεν εχω προβλημα τα 5αρι. Αποσταση γυρω στα 15-20μετρα και ειναι 4 πορτες αναμεσα και 2 τοιχοι πιανει μια χαρα, δεν πιανει τερμα, πιανει 1-2 γραμμες αλλα δουλευει ρολοι.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!μιας και εχω φαει τρελο κολημα με το εργαλειο μας και ειμαι ετοιμοσ να παρω και το νοτε 5 μολις βγει :lol: θελω να ρωτησω κατι οποιον ξερει...ειδα στο μηλο5 οτι εχει ενα προγραμμα που μιλας και γραφει dragon dictation αλλα χρειαζεται και ιντερνετ.εχει ο νοτης μας κατι παρομοιο η το ιδιο που να του μιλας και να γραφει ελληνικο κειμενο???παντως παιδια εχω προσεξει οτι η σαμυ εχει σηκωσει τον πηχη σε οτι παρεχει ενα τηλ...αν κανουν το νοτε3 να διαβαζει ntfs δισκους μαμησιο θα γινει σφαγη....:lol::lol:

 

Nα διαβάζει ntfs μπορεί καi το note ii όπως έχει αναφερθεί..Μπορεί επίσης να μεταφέρει από τον σκληρό στο κινητό. Αυτό που δεν υποστηρίζει είναι η μεταφορά από το τηλέφωνο προς το κινητό. Nexus media importer

Link to comment
Share on other sites

ισως εχει απαντηθει αλλα δεν το βρισκω. σκεφτομαι να το παρω το νοτελι 2, αν το βρω απο ευρωπη μερια η το παρω απο εδω απο σκρουτζομαγαζο ελληνικα εχει μεσα η τα περναω μετα? (εχω το s3 το πηρα απο γερμανια και εχει ελληνικα μεσα)
Link to comment
Share on other sites

ισως εχει απαντηθει αλλα δεν το βρισκω. σκεφτομαι να το παρω το νοτελι 2, αν το βρω απο ευρωπη μερια η το παρω απο εδω απο σκρουτζομαγαζο ελληνικα εχει μεσα η τα περναω μετα? (εχω το s3 το πηρα απο γερμανια και εχει ελληνικα μεσα)

 

Απο ευρωπη μερια εχουν ολα...εμενα ηταν ρουμανικο...

Link to comment
Share on other sites

ισως εχει απαντηθει αλλα δεν το βρισκω. σκεφτομαι να το παρω το νοτελι 2, αν το βρω απο ευρωπη μερια η το παρω απο εδω απο σκρουτζομαγαζο ελληνικα εχει μεσα η τα περναω μετα? (εχω το s3 το πηρα απο γερμανια και εχει ελληνικα μεσα)

 

Το Android από 4 1 και μετά εχει εγγενη υποστήριξη ελληνικών οπότε δεν θα έχεις κανένα θέμα. Από birdphone το πήρα πολωνικό με 4.1.1. Σήμερα πήρε και την 4.1.2. Αυτό που μπορεί να μην έχεις σε συνάντηση με την ρομ που φοράει είναι υποστήριξη αναγνώρισης ελληνικών στο πενάκι. Στην 4.1.2 όμως λύνεται και αυτό και λογικά μέχρι να το μάθεις λίγο θα έχει έρθει σε όλους υποθέτω.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

ισως εχει απαντηθει αλλα δεν το βρισκω. σκεφτομαι να το παρω το νοτελι 2, αν το βρω απο ευρωπη μερια η το παρω απο εδω απο σκρουτζομαγαζο ελληνικα εχει μεσα η τα περναω μετα? (εχω το s3 το πηρα απο γερμανια και εχει ελληνικα μεσα)

 

Aυτή την περίοδο το extreme-mobile έχει προσφορά το ελληνικό. Αλλά και εισαγωγής να είναι δεν θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!μιας και εχω φαει τρελο κολημα με το εργαλειο μας και ειμαι ετοιμοσ να παρω και το νοτε 5 μολις βγει :lol: θελω να ρωτησω κατι οποιον ξερει...ειδα στο μηλο5 οτι εχει ενα προγραμμα που μιλας και γραφει dragon dictation αλλα χρειαζεται και ιντερνετ.εχει ο νοτης μας κατι παρομοιο η το ιδιο που να του μιλας και να γραφει ελληνικο κειμενο???παντως παιδια εχω προσεξει οτι η σαμυ εχει σηκωσει τον πηχη σε οτι παρεχει ενα τηλ...αν κανουν το νοτε3 να διαβαζει ntfs δισκους μαμησιο θα γινει σφαγη....:lol::lol:

 

Ναι υπάρχει κσι λέγεται swype. Είναι της ίδιας εταιρείας με το dragon dictation. Απλώς εδώ είναι ενσωματωμένο με το πληκτρολόγιο swype. Πολύ καλύτερά δηλαδή. Σκέψου μόνο πως όλο αυτό που έγραψα, το υπαγόρευσα δεν το πληκτρολόγησα. Θα ξετρελαθείς. Το κατεβάζεις από εδώ. Beta.Swype.com Όχι από το play store

 

Επίσης ntfs μπορεί να μην διαβάζει από τη μάνα του, με δυόμισι ευρώ όμως καθάρισες. Nexus media importer λέγεται η λύση.

Edited by Astroholic
Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία εγκυκλοπαιδική ερώτηση. Όταν γράφετε με το πενάκι, το χέρι μπορεί να ακουμπά την οθόνη σαν στήριγμα' 'η πιάνει τα ακουμπηματα του χεριού σαν εντολές?

 

Γιατί το να γράφεις με το χέρι στον αέρα ίσως είναι λίγο δύσκολο.

Σα να γράφεις δηλαδή με έναν στυλό και το χέρι να μην στηρίζεται κάπου..

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

Από σήμερα είμαι κάτοχος του διαμαντιού που ονομάζεται note 2 και δεν ξεκόλλησα από πάνω του απο την στιγμη που το πήρα.

Ninty.gr - Greek Nintendo Community
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία εγκυκλοπαιδική ερώτηση. Όταν γράφετε με το πενάκι, το χέρι μπορεί να ακουμπά την οθόνη σαν στήριγμα' 'η πιάνει τα ακουμπηματα του χεριού σαν εντολές?

 

Γιατί το να γράφεις με το χέρι στον αέρα ίσως είναι λίγο δύσκολο.

Σα να γράφεις δηλαδή με έναν στυλό και το χέρι να μην στηρίζεται κάπου..

Όταν ανοίγεις να γράψεις μία σημείωση έχει κάτω δεξιά ένα "χεράκι". Αν το πατήσεις αυτό τότε πιάνει μόνο την επαφή με το πενάκι. Αν το έχει ανοικτό πιάνει και τις δύο επαφές.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγεις να γράψεις μία σημείωση έχει κάτω δεξιά ένα "χεράκι". Αν το πατήσεις αυτό τότε πιάνει μόνο την επαφή με το πενάκι. Αν το έχει ανοικτό πιάνει και τις δύο επαφές.

Σωστή παρατήρηση, αλλά το χεράκι το βγάζει μόνο στο s notes.

Όταν θέλω να γράψω πχ ένα sms?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...