Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάτι καλό σε εφαρμογή που να βάζει το τηλ σε car mode? Κατά βάση με ενδιαφέρει να μπαίνει αυτόματα στο ηχείο η κλήση γιατί έχω κι εγώ θεματάκια με το BT μου κ το χρησιμοποιώ με ανοιχτή ακρόαση πολλές φορές το τηλέφωνο. Δεν βρήκα κάτι ενδιαφέρον με μια ματιά στο play.

 

Είσαι stock? Root? Υποθέτω πως θέμα χώρου δεν υπάρχει.

 

Υπάρχει το car widget pro αλλά στο Note2 δεν το χρησιμοποιώ γιατί αρκεί να ανοίξω το blue tooth για να συνδεθεί.

Βέβαιο η εφαρμογή κάνει και άλλα πράγματα όπως μόλις συνδεθεί ο φορτιστής αυτοκινήτου εκτός από σύνδεση να πηγαίνει την ένταση ήχου στο φουλ, την φωτεινότητα επίσης, να κλείνει το Wi-Fi κλπ. Φυσικά όλα αυτά επανέρχονται μόλις αφαιρέσεις τον φορτιστή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει το car widget pro αλλά στο Note2 δεν το χρησιμοποιώ γιατί αρκεί να ανοίξω το blue tooth για να συνδεθεί.

Βέβαιο η εφαρμογή κάνει και άλλα πράγματα όπως μόλις συνδεθεί ο φορτιστής αυτοκινήτου εκτός από σύνδεση να πηγαίνει την ένταση ήχου στο φουλ, την φωτεινότητα επίσης, να κλείνει το Wi-Fi κλπ. Φυσικά όλα αυτά επανέρχονται μόλις αφαιρέσεις τον φορτιστή.

 

!!!!! Πως καταλαβαίνει ποιος είναι ο φορτιστής του αυτοκινήτου;;;

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το car widget pro αλλά στο Note2 δεν το χρησιμοποιώ γιατί αρκεί να ανοίξω το blue tooth για να συνδεθεί.

Βέβαιο η εφαρμογή κάνει και άλλα πράγματα όπως μόλις συνδεθεί ο φορτιστής αυτοκινήτου εκτός από σύνδεση να πηγαίνει την ένταση ήχου στο φουλ, την φωτεινότητα επίσης, να κλείνει το Wi-Fi κλπ. Φυσικά όλα αυτά επανέρχονται μόλις αφαιρέσεις τον φορτιστή.

Σε ευχαριστώ! :) Φαντάζομαι εννοείς την pro έκδοση αυτού: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anod.car.home.free

Φαίνεται ενδιαφέρον κι αν λες ότι δουλεύει καλά, θα το δω. Εσύ έχεις car kit ή εννοείς το ΒΤ handsfree?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα !!

ενα προβλημα εχω ,ξεκινησα να κανω μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και το τηλ ξιλο νεταρε ..(ξεκιναει το σημα και μετα ναβοσβηνει σαν τρελλο και σβηνει,μετα ξανα ξεκιναει μονο του και μετα το σημα ξανα τρελενετε,αυτο τα κανει κυκλικα απο μονο του

εβγαλα μπαταρια και το ξεκινησα με power button=volumedown+butoon kai meta volume up,,,μπαινει σε odin mode(ειμουν ροοτ)και αυτο μενει εκει!!μηπως εχει την καλοσυνη καποιος για καμια λυση

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! :) Φαντάζομαι εννοείς την pro έκδοση αυτού: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anod.car.home.free

Φαίνεται ενδιαφέρον κι αν λες ότι δουλεύει καλά, θα το δω. Εσύ έχεις car kit ή εννοείς το ΒΤ handsfree?

 

Ναι αυτό είναι.

Δεν έχω car kit. Το συνδέω με το car stereo μεσω BT.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι καλό σε εφαρμογή που να βάζει το τηλ σε car mode? Κατά βάση με ενδιαφέρει να μπαίνει αυτόματα στο ηχείο η κλήση γιατί έχω κι εγώ θεματάκια με το BT μου κ το χρησιμοποιώ με ανοιχτή ακρόαση πολλές φορές το τηλέφωνο. Δεν βρήκα κάτι ενδιαφέρον με μια ματιά στο play.

 

Είσαι stock? Root? Υποθέτω πως θέμα χώρου δεν υπάρχει.

 

Δεν είναι θέμα χώρου ειμαι ρουτ με στοκ

Edited by mastelos
Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα !!

ενα προβλημα εχω ,ξεκινησα να κανω μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και το τηλ ξιλο νεταρε ..(ξεκιναει το σημα και μετα ναβοσβηνει σαν τρελλο και σβηνει,μετα ξανα ξεκιναει μονο του και μετα το σημα ξανα τρελενετε,αυτο τα κανει κυκλικα απο μονο του

εβγαλα μπαταρια και το ξεκινησα με power button=volumedown+butoon kai meta volume up,,,μπαινει σε odin mode(ειμουν ροοτ)και αυτο μενει εκει!!μηπως εχει την καλοσυνη καποιος για καμια λυση

 

Βασικα δοκιμασε να του περασεις καποια στοκ ρομ αφου μπαινεις σε download mode..εκτος αν θες να το επαναφερεις για να μην χασεις αρχεια ..η καντου hard reset

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα !!

ενα προβλημα εχω ,ξεκινησα να κανω μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και το τηλ ξιλο νεταρε ..(ξεκιναει το σημα και μετα ναβοσβηνει σαν τρελλο και σβηνει,μετα ξανα ξεκιναει μονο του και μετα το σημα ξανα τρελενετε,αυτο τα κανει κυκλικα απο μονο του

εβγαλα μπαταρια και το ξεκινησα με power button=volumedown+butoon kai meta volume up,,,μπαινει σε odin mode(ειμουν ροοτ)και αυτο μενει εκει!!μηπως εχει την καλοσυνη καποιος για καμια λυση

 

Εμένα μου έκανε ακριβώς το ίδιο πράγμα μία φορά που έβαλα την λαστιχένια θήκη ανάποδα... με αποτέλεσμα να μένει πατημένο το powerbutton... όταν το διαπίστωσα τα χρειάστηκα είναι η αλήθεια... δες κι εσύ μήπως κόλλησε το power button.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

ουτε hard reset δεν κανει...μολις αφηνω το power buton ξανατρελενετε!!

 

Μάλλον αυτό είναι το πρόβλημα... το power button... δώσε του μερικά μπατσάκια... μήπως ξεκολλήσει... κι αν δεν μάλλον πας για service.

 

ΥΓ. Ελαφριά μπατσάκια έ! Μην το κάνεις και ζημιά... ξέρεις...

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν χτυπα ο ηχος στο κινητο ξεκιναει σιγα κ μετα δυναμονη;πως μπορω να το φτιαξω;ειμαι με official γαλλικη και root.
Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν χτυπα ο ηχος στο κινητο ξεκιναει σιγα κ μετα δυναμονη;πως μπορω να το φτιαξω;ειμαι με official γαλλικη και root.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4538869#post4538869

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση και από μένα

με ήρθε ενημέρωση

Τρέχουσα έκδοση υλικολογισμικού : PDA:MA6 / PHONE:LK6 / CSC:MA1 (INU)

Πιο πρόσφατη έκδοση υλικολογισμικού : PDA:MB2 / PHONE:LK6 / CSC:MA1 (INU)

 

τι είναι και τι αφορά, να την κάνω??? (δεν είμαι root...)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα χώρου ειμαι ρουτ με στοκ

Δοκίμασες κανένα clear cache από recovery να δεις τι γίνεται? Αν και κάποιος που έχει rooted Note θα έχει περισσότερη εμπειρία επί του θέματος αλλά εγώ κάτι τέτοιο θα έκανα σαν πρώτη κίνηση. Εννοείται ότι έχεις δοκιμάσει restart τη συσκευή.

μια ερώτηση και από μένα

με ήρθε ενημέρωση

Τρέχουσα έκδοση υλικολογισμικού : PDA:MA6 / PHONE:LK6 / CSC:MA1 (INU)

Πιο πρόσφατη έκδοση υλικολογισμικού : PDA:MB2 / PHONE:LK6 / CSC:MA1 (INU)

 

τι είναι και τι αφορά, να την κάνω??? (δεν είμαι root...)

Ε, άμα σου ήρθε κάν'τη..! Τι χώρας είναι η συσκευή?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ε, άμα σου ήρθε κάν'τη..! Τι χώρας είναι η συσκευή?

 

από ότι το έψαξα λιγάκι είναι Ινδία άλλα πήρα τηλ στην Samsung και βάση του ΙΜΕΙ μου είπαν γερμάνια

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα backup από Galaxy S2 στο Kies. Όταν συνδέω το ΝΟΤΕ και θελήσω να κάνω επαναφορά μου το βλέπει το αντίγραφο αλλά έχει τικαρισμένο μόνο τις επαφές και τίποτα άλλο. Τις επαφές τις έχω στο gmail, δεν υπάρχει θέμα. Με ενδιαφέρουν τα sms. Έψαξα αρκετά στο δίκτυο αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι να δουλεύει (αυτό που βρήκα είναι ότι δυστυχώς το Kies δεν μπορεί να "επιστρέψει" sms και γενικότερα backup σε διαφορετικό τηλ από αυτό που πήρε το backup. Κάτι το οποίο το βρίσκω τραγικό). Θέλω απλά να πάρω από το backup του Κιes τα sms και να τα περάσω μέσα στο ΝΟΤΕ. Υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω από το backup τα sms στον υπολογιστή σε xls ή κάτι ανάλογο και μετά τα περνάω μέσα?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια. Είναι κάτι σημαντικό για μένα.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες κανένα clear cache από recovery να δεις τι γίνεται? Αν και κάποιος που έχει rooted Note θα έχει περισσότερη εμπειρία επί του θέματος αλλά εγώ κάτι τέτοιο θα έκανα σαν πρώτη κίνηση. Εννοείται ότι έχεις δοκιμάσει restart τη συσκευή.

 

 

το update ειναι 55.4 mb καθε φορα το κατεβάζει και η εγκατάσταση σταματα στο 29%. εκανα clear cashe αλλα τα ιδια.

 

γνωρίζει κάνεις τι upadate ειναι αυτο και αν μπορω να το περάσω αλλιώς. εχω 4.1.2 γαλλικη και ειμαι Root Stock Recovery

 

επίσης που το αποθηκεύει οταν το κατεβάζει?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Παιδες πως βλεπω και αν θελω να αλλαξω το csc.

 

πατας στον dialer *#1234# και θα σου δειξει εκει αυτο που ζητας οσον αφορα την αλλαγη κατεβασε απο play to csc galaxy μην ανησυχεις που δεν εχει το νοτε κανει και για αυτο και απο εκει επιλεγεις οποιο θελεις

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γενική μιας και είμαι άσχετος.

Επειδή δεν μας βλέπω καλά με τους αναβαθμίσεις εμείς με το note 2 παίζει όταν βγει να βάλουμε την lime pie (κάπως έτσι)

Με λίγα λόγια ρωτάω πως θα πάμε από αναβάθμιση;

Δεν ξέρω τι παίζει με τα Android. Μην με φάτε:)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

πατας στον dialer *#1234# και θα σου δειξει εκει αυτο που ζητας οσον αφορα την αλλαγη κατεβασε απο play to csc galaxy μην ανησυχεις που δεν εχει το νοτε κανει και για αυτο και απο εκει επιλεγεις οποιο θελεις

 

Αν φοραει ο φιλος 4.1.2 για να γινει η αλλαγη του csc πρεπει να ειναι root

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εχω την γαλλικη με ολα τα update και η καταναλωση μου ειναι παρα πολυ καλη βεβαια το τηλεφωνο ειναι τις περισσοτερες ωρες με wifi και χωρις παρα πολυ χρηση δηλαδη κανα 10 τηλεφωνα την ημερα κανα μισαωρο την ημερα ιντερνετ και λιγο ψαξιμο . μαλιστα την τελευταια φορα εβγαλε σχεδον 4 ημερες

 

Αν φοραει ο φιλος 4.1.2 για να γινει η αλλαγη του csc πρεπει να ειναι root

εχεις δικιο ειναι κατι που ξεχασα να αναφερω σε ευχαριστω :):):):):)

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...