Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Το κινητο μου αν και μπορεί να εντοπίζει δίκτυα wifi δεν μπορεί να ενωθεί. Δεν ειναι πρόβλημα του δικτύου. Το κινητο αναφέρει ότι σύνδεση δικτύου αδύνατη ..όλες οι υπόλοιπες συσκευές μου ενώνονται κανονικά. Εχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων αλλα το πρόβλημα συνεχίζει να υφισταται. Είμαι με official rom. Καμία ιδέα παιδιά η πάμε για service?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μία ερώτηση.

 

Όταν συνδέω ακουστικά ενσύρματα μου πετάει μια νέα οθόνη με νέες συντομέυσεις κάτω και μου λέει κάτι σε "απολάυστε τη μουσική σας". Πως τον απενεργοποιώ αυτόν τον αυτοματισμό? Θέλω απλά να συνδέω τα ακουστικά και να μην κάνει τίποτα άλλο παρά να βγάζει το σήμα των ακουστικών πάνω αριστερά.

Settings --> Display --> Page Buddy --> Earphones page (το ξετικάρεις).

 

Είμαι με αγγλική γλώσσα, αλλά πιστεύω θα καταλάβεις πού πρέπει να πας και σε ελληνική...

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Settings --> Display --> Page Buddy --> Earphones page (το ξετικάρεις).

 

Είμαι με αγγλική ROM, αλλά πιστεύω θα καταλάβεις πού πρέπει να πας και σε ελληνική...

Σ' ευχαριστώ πολύ. Το βρήκα εκεί που μου είπες. Δεν είχα ψάξει σε αυτό το μενού. :)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Έχω ένα πρόβλημα,που ειναι ενοχλητικό,γιατι δεν ειναι μόνιμο,ώστε να το ξέρω και να λαμβάνω τα κατάλληλα μέτρα.

Κατεβαίνουν οι στάθμες ήχου,μόνες τους,συνήθως μόνον της κλησεως,αλλα καμία φορά,και άλλων λειτουργιών.Παντα του ήχου.

Τις επαναφέρω,όταν το καταλάβω,γιατι χάνω κάποια κλήση,αφού δεν ακούω το τηλέφωνο,αλλα αυτές εκει,σε μερικές μέρες,πάλι κατεβαίνουν.

Τι κάνουμε σ αυτή την περίπτωση,αν κάποιος το εχει αντιμετωπίσει και ξέρει;

 

Δοκίμασε το Volume Locker

Εγώ με αυτό σώθηκα!

Η Μουσική εξημερώνει τα ζώα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το κινητο μου αν και μπορεί να εντοπίζει δίκτυα wifi δεν μπορεί να ενωθεί. Δεν ειναι πρόβλημα του δικτύου. Το κινητο αναφέρει ότι σύνδεση δικτύου αδύνατη ..όλες οι υπόλοιπες συσκευές μου ενώνονται κανονικά. Εχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων αλλα το πρόβλημα συνεχίζει να υφισταται. Είμαι με official rom. Καμία ιδέα παιδιά η πάμε για service?

 

δοκιμασε να αλλαξεις channel από τις ρυθμισεις wifi του ρουτερ σου. κατι γυρο στο 10 θα ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Καθε 2-3 μέρες μου κατεβάζει ενημέρωση λογισμικού. Με ρωτάει για εγκατάσταση ξεκινάει εγκατάσταση και σταματάει στο 29% βγάζοντας μήνυμα οτι απέτυχε. ..

Καμιά βοήθεια. ..

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να αλλαξεις channel από τις ρυθμισεις wifi του ρουτερ σου. κατι γυρο στο 10 θα ειναι οκ

 

Εδώ και 2 μήνες ήταν εντάξει. Κάτι αλλο παίζει.σε ευχαριστω πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο την γραμμη στο YouTube την εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος ; μου εμφανιζεται οταν ξαναγυρναω σε portrait απο landscape http://db.tt/JymrFw2T Edited by gilberto
Link to comment
Share on other sites

Αυτο την γραμμη στο YouTube την εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος ; μου εμφανιζεται οταν ξαναγυρναω σε portrait απο landscape http://db.tt/JymrFw2T

Δεν έχω παρατηρήσει ποτέ κάτι μέχρι τώρα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το κινητο μου αν και μπορεί να εντοπίζει δίκτυα wifi δεν μπορεί να ενωθεί. Δεν ειναι πρόβλημα του δικτύου. Το κινητο αναφέρει ότι σύνδεση δικτύου αδύνατη ..όλες οι υπόλοιπες συσκευές μου ενώνονται κανονικά. Εχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων αλλα το πρόβλημα συνεχίζει να υφισταται. Είμαι με official rom. Καμία ιδέα παιδιά η πάμε για service?

 

*#0011# τσουπ και ενωθηκε

Link to comment
Share on other sites

..και η συσκευή μου παρέδωσε τα όπλα.

 

Sudden Death

 

Δεν ανάβει η συσκευή... με τίποτα. ..μάλλον πάω για service... ?

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να περάσω wanam rom και πέθανε στο πρώτο reboot.

 

Μήπως στο installation έπαθε κανα τρελλό battery drain και έμεινε από μπαταρία;;;

Δοκίμασες να το βάλεις να φορτίσει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω κάνει και αυτό... πέθανε.

 

Σε fast mode μπαίνει???

Όχι σε recovery...

Κοίτα αν μπαίνει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ανάβει καν... ούτε με ρεύμα ούτε με μπαταρία... Ανάβει για δευτερόλεπτα ο μπροστινός αισθητήριας (κόκκινο) και μετά τίποτα.

Δεν μπαίνει πουθενά... σαν να μη παίρνει ρεύμα...

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε την μπαταρια εξω αφησε το κανα 5 λεπτο ξαναβαλτην και βαλτο να φορτισει ξανα και μετα απο κανα 10 λεπτο δοκιμασε να το ανοιξεις αστο να φορτιση λιγο ..

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

το έχω δοκιμάσει και αυτό... ψάχνοντας στο ίντερνετ είδα ότι το έχουν πάθει και άλλοι...
Link to comment
Share on other sites

το έχω δοκιμάσει και αυτό... ψάχνοντας στο ίντερνετ είδα ότι το έχουν πάθει και άλλοι...

 

Κρίμα ρε Mod...

Αν μπορέσεις στο άλλο νήμα (για να μην βγούμε off) γράψε μας τον συνδυασμό Rom-kernel-recovery που είχες πριν το φλασαρισμα μπας και βγάλουμε κανα συμπέρασμα...

Link to comment
Share on other sites

το έχω δοκιμάσει και αυτό... ψάχνοντας στο ίντερνετ είδα ότι το έχουν πάθει και άλλοι...

 

Το καλό είναι ότι αφού δεν μπορείς να την ανοίξεις εσύ δεν θα μπορούν και στο service. Οπότε θα αλλάξουν πλακέτα κατευθείαν και μετά δεν θα φαίνεται πουθενά ότι ήταν με custom.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ρε Mod...

Αν μπορέσεις στο άλλο νήμα (για να μην βγούμε off) γράψε μας τον συνδυασμό Rom-kernel-recovery που είχες πριν το φλασαρισμα μπας και βγάλουμε κανα συμπέρασμα...

 

wanam rom / stock kernel / CWM RECOVERY 6.0.1.5 for N7100(2012/10/14)

 

Το καλό είναι ότι αφού δεν μπορείς να την ανοίξεις εσύ δεν θα μπορούν και στο service. Οπότε θα αλλάξουν πλακέτα κατευθείαν και μετά δεν θα φαίνεται πουθενά ότι ήταν με custom.

Ετσι πιστεύω και εγώ... θα δούμε την Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο την γραμμη στο YouTube την εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος ; μου εμφανιζεται οταν ξαναγυρναω σε portrait απο landscape http://db.tt/JymrFw2T

 

Αλλος με 4.1.2 το εχει η ειναι μονο σε μενα ;

Link to comment
Share on other sites

Καθε 2-3 μέρες μου κατεβάζει ενημέρωση λογισμικού. Με ρωτάει για εγκατάσταση ξεκινάει εγκατάσταση και σταματάει στο 29% βγάζοντας μήνυμα οτι απέτυχε. ..

Καμιά βοήθεια. ..

 

Τίποτα για αυτό?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι καλό σε εφαρμογή που να βάζει το τηλ σε car mode? Κατά βάση με ενδιαφέρει να μπαίνει αυτόματα στο ηχείο η κλήση γιατί έχω κι εγώ θεματάκια με το BT μου κ το χρησιμοποιώ με ανοιχτή ακρόαση πολλές φορές το τηλέφωνο. Δεν βρήκα κάτι ενδιαφέρον με μια ματιά στο play.

Τίποτα για αυτό?

Είσαι stock? Root? Υποθέτω πως θέμα χώρου δεν υπάρχει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...