Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4.1.2 φοράς;;

10 χαρακτηρες...

Nai 4.1.2 .

To αλλο,με τους 10 χαρακτηρες,δεν το πιανω...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
To αλλο,με τους 10 χαρακτηρες,δεν το πιανω...

 

Είναι σύνηθες να γράφει ο κόσμος το παραπάνω για να συμπληρώσει τους 10 χαρακτήρες που είναι το ελάχιστο που απαιτείται για να περιέχονται σε ένα post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Nai 4.1.2 .

To αλλο,με τους 10 χαρακτηρες,δεν το πιανω...

 

Συγνώμη, νόμιζα το ποστ μου είχε λιγότερο από 10 χαρ. :)

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, νόμιζα το ποστ μου είχε λιγότερο από 10 χαρ. :)

Κι εγω καθομουν και διπλοτσεκαριζα τα δεδομενα στο τηλεφωνο για να βρω αυτο το 10...:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα!!έχω Ελληνικό νοτε ιι -απο πλαισιο-και σήμερα που κοίταξα για αναβάθμιση μου έβγαλε μήνυμα ότι εχει τροποποιηθεί η συσκευή και δεν μπορεί να ψάξει για ενημέρωση...τις προηγούμενες μέρες που το έκανα μου έβγαζε κανονικά ότι έχετε τις πιο πρόσφατες ενημερώσεις!!

τι μπορεί να συμβαίνει??

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενα παρεμφερές που μπαίνει στην τηλεόραση κατευθείαν. . Σαν κι αυτο περιπου.. στο κουτι γραφει οτι ειναι συμβατο με το s2..

 

Αν ειναι συμβατο με s2 τοτε δεν σου κανει αυτο γιατι εχει 5 pin ενω το δικο μας θελει 11 pin. Εχω διαβασει ομως οτι υπαρχει ανταπτορας που κανει την μετατροπη για το καλωδιο του s2. Νομιζω οτι κοστιζει κανα 10αρικο, αλλα δεν ξερω τι γινεται με το θεμα της τροφοδοσιας (εχει υποδοχη για να συνδεσεις το φορτιστη σου; ) .

Edited by guspsoras
Link to comment
Share on other sites

@{Te_salat , ddr2}:

Λοιπόν παιδιά, I concur, έχετε δίκιο για το Tapatalk. Πριν λίγο που το παρατήρησα καλύτερα, πράγματι κάνει κάποια μικρά σκαλωματάκια στο scrolling αν το επιταχύνεις και το παρατηρήσεις στην επιβράδυνση. Αν δεν μου το λέγατε ίσως και να μην το πρόσεχα, επειδή δεν με επηρεάζει καθόλου στην ταχύτητα και στο ουσιαστικό κομμάτι, δηλαδή στην πρόσβασή μου στα posts. Σίγουρα είναι θέμα της εφαρμογής και όχι του Android. Μάλλον σχετίζεται με τα avatars που σχεδιάζονται καθώς σκρολάρει η λίστα. Τα έκλεισα και το scrolling φαίνεται να έγινε πολύ ομαλό, δοκιμάστε το να δείτε. Αλλά και πάλι θεωρώ πως είναι άνευ ουσίας να κολλάμε σε κάτι τέτοιο. Υπάρχουν και στο iPhone πλήθος εφαρμογών που λαγκάρουν απίστευτα.

 

Σε κάθε περίπτωση νομίζω πως με το Note II ίσως να έχουμε στα χέρια μας την καλύτερη συσκευή αυτού του είδους που μπορεί να αποκτήσει άνθρωπος σήμερα. Overall. Αν την ψειρίσουμε σίγουρα θα βρούμε κάποιο ψεγαδάκι, αλλά overall είναι, για μένα τουλάχιστον, η πιο ολοκληρωμένη smartphone/tabphone συσκευή που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή, ανεξαρτήτου OS και τιμής.

 

 

Έχεις δίκιο Κώστα, μόλις απενεργοποίησα τα avatars σταμάτησαν αυτά τα σκαλωματακια.

Σίγουρα είναι πρόβλημα της εφαρμογής αλλά δεν με ενοχλεί γιατί δεν είναι εφαρμογή που χρειάζεται δυναμικό σκρολαρισμα όταν έχεις μόνο 20 μηνύματα ανά σελίδα και καθόλου σκουπίδια όπως διαφημίσεις η άχρηστα άρθρα να μεσολαβούν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα!!έχω Ελληνικό νοτε ιι -απο πλαισιο-και σήμερα που κοίταξα για αναβάθμιση μου έβγαλε μήνυμα ότι εχει τροποποιηθεί η συσκευή και δεν μπορεί να ψάξει για ενημέρωση...τις προηγούμενες μέρες που το έκανα μου έβγαζε κανονικά ότι έχετε τις πιο πρόσφατες ενημερώσεις!!

τι μπορεί να συμβαίνει??

Μάλλον έκανες root (και καλά έκανες) ή φλασαρες kernel, rom, κλπ...

 

1) Διάβασα παραπάνω ότι με το "triangle away" του chainfire από play, κόστους 2,5€, μπορούμε να απενεργοποιούμε το root, να μηδενίζεται το counter (του πόσες φορές έχουμε φλασαρει, οπότε το κιν δείχνει απειραχτο), εν συνεχεία να γίνεται το update, και τέλος να επαναφέρουμε το root. Όμως η ίδια η εφαρμογή τονίζει ότι δεν είναι εντελώς ακίνδυνο και ότι καλό είναι να έχουμε jig για να την επαναφέρουμε αν μπρικαρει. Οι πιο ειδικοί τι συμβουλεύουν;;;

 

2) Πάει τόσο μα τόσο καλά το note 2 (Ελληνικό, stock rom, rooted) που διστάζω να το κάνω update όταν έρθει, μπας και κατι δεν δουλεύει τόσο ομαλά όσο τώρα. Επίσης οι ειδικοί τι συμβούλευετε;;; Να κάνουμε update;;;

 

3) Το έχω σε 240 dpi (έχω ποστάρει για αυτό παλαιότερα για όποιον ενδιαφέρεται, και είναι υψηλότερη ανάλυση, δηλ βλέπω στην οθόνη τα πάντα μικρότερα άρα βλέπω περισσότερα). Λέτε αυτό να είναι πρόβλημα για updates;;;

 

4) Ενα jig που έχω από galaxy s, λέτε να κάνει και για το note 2;;;

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κάνει τίποτα απολύτως!!!θα κάνω αλλά προς το παρόν δεν έχω κάνει τίποτα!!για αυτό με παραξενεύει!!καμιά άλλη ιδέα???
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κάνει τίποτα απολύτως!!!θα κάνω αλλά προς το παρόν δεν έχω κάνει τίποτα!!για αυτό με παραξενεύει!!καμιά άλλη ιδέα???

 

Μήπως φλασαρες μέσω Odin καμία επίσημη rom άλλης χώρας ή άλλαξες το csc;

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κάνει τίποτα απολύτως!!!θα κάνω αλλά προς το παρόν δεν έχω κάνει τίποτα!!για αυτό με παραξενεύει!!καμιά άλλη ιδέα???

 

Εχει συμβεί και σε άλλους. Το φαρμακο είναι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων. Ειναι bag του bootloader.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Te_salat

Δες αυτες τις φωτο που εβγαλα σημερα το πρωι.

http://db.tt/IzzKy1tc

http://db.tt/PJCMb0oy

http://db.tt/7Z4j000k

 

Εχτες κατεβασα 1-2 apps για την καμερα οπως προτεινες αλλα αυτα ηταν ακομα χειροτερα. Εκανα μετα εκκαθαριση δεδομενων στην καμερα αλλα δεν νομιζω οτι ειχε ιδιαιτερη διαφορα. Αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα πρεπει να ξαναπερασω εφαρμογες, φωτο και επαφες και τα παντα απο την αρχη;

Link to comment
Share on other sites

τιποτα απολυτως!!απλα ετρεξα απο περιεργεια αυτη την εφαρμογη csc select!!αλλα δεν πειραξα τιποτα!!!απλα ηθελα δω πως ειναι!!!και τωρα????τι κανω?απλη απεγκατασταση της εφαρμογης φτανει???
Link to comment
Share on other sites

τιποτα απολυτως!!απλα ετρεξα απο περιεργεια αυτη την εφαρμογη csc select!!αλλα δεν πειραξα τιποτα!!!απλα ηθελα δω πως ειναι!!!και τωρα????τι κανω?απλη απεγκατασταση της εφαρμογης φτανει???

 

Κανε απεγκατάσταση του scs selector(δεν νομίζω να φταίει αυτό ) και reboot το τηλέφωνο και αν δεν φτιάξει πας για factory reset ή πέρασε ξανα από πάνω της rom που εχεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Te_salat

Δες αυτες τις φωτο που εβγαλα σημερα το πρωι.

http://db.tt/IzzKy1tc

http://db.tt/PJCMb0oy

http://db.tt/7Z4j000k

 

Εχτες κατεβασα 1-2 apps για την καμερα οπως προτεινες αλλα αυτα ηταν ακομα χειροτερα. Εκανα μετα εκκαθαριση δεδομενων στην καμερα αλλα δεν νομιζω οτι ειχε ιδιαιτερη διαφορα. Αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα πρεπει να ξαναπερασω εφαρμογες, φωτο και επαφες και τα παντα απο την αρχη;

 

Ναι φυσικά θα πρεπει να το στησεις απο την αρχή τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις. Τις φώτο θα τις μεταφέρεις στο κομπιουτερ σου αν τις εχεις στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου.

Τις επαφές αν είναι στο gmail δεν τις χάνεις.

Οι ημερησιες ειναι καλύτερες αλλα εχουν κι αυτές θόρυβο. Εφόσον το φώς ηταν ικανοποιητικό δεν δικαιολογείται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

τιποτα απολυτως!!απλα ετρεξα απο περιεργεια αυτη την εφαρμογη csc select!!αλλα δεν πειραξα τιποτα!!!απλα ηθελα δω πως ειναι!!!και τωρα????τι κανω?απλη απεγκατασταση της εφαρμογης φτανει???

 

Αν για παράδειγμα έχεις γερμανική συσκευή και πέρασες γαλλικό csc μέχρι αυτά τα δύο να συμπίπτουν δεν θα σου δίνει ούτε ΟΤΑ ούτε KIES. Άρα ή άλλαξε ξανά csc ή περνά μια official Rom που να ταυτίζεται με το csc που έχεις τώρα. Πρόσεξε όμως γιατί θα σου κάνει full wipe και θα χάσεις τα δεδομένα σου.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το μόνο που έκανα ήταν να τρέξω απο περιεργεια την εφαρμογη csc select..το τηλέφωνο το πήρα από πλαίσιο-για το cash back-και γράφει..

έκδοση βασικού φάσματος:Ν7100XXALJ2

Αριθμός κατασκευής:JR003C.N7100XXALJ3...

αν όντως τελικά χρειάζεται να κάνω factory reset θα χαθούν τα πάντα από την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου?

σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα απο σημερα ειμαι κ εγω ομως εσεις κατοχος του θυριου της samsung πού κανεις δεν μπορει να συγκριθει μαζι του υστερα απο το ταξιδι απο SGS2 και motorola razr θα ηθελα ομως να ρωτησω το τελευταιο update ειναι με την 4.1.1 που φοραει απο τις μανας
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το μόνο που έκανα ήταν να τρέξω απο περιεργεια την εφαρμογη csc select..το τηλέφωνο το πήρα από πλαίσιο-για το cash back-και γράφει..

έκδοση βασικού φάσματος:Ν7100XXALJ2

Αριθμός κατασκευής:JR003C.N7100XXALJ3...

αν όντως τελικά χρειάζεται να κάνω factory reset θα χαθούν τα πάντα από την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου?

σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!!!

 

Είναι bug της samsung. Και εμένα μου το κάνει (χωρίς root αυτή τη στιγμή μου γράφει "τροποποιήθηκε") και κάποιες φορές γράφει κανονικό.

Την πρώτη φορά έφτιαξε μετά από μια επανεκκίνηση. Άλλες φορές φτιάχνει μόνο του χωρίς να ξέρω πως...

Η πλάκα είναι ότι μου το δείχνει ως τροποποιημένο τις φορές που έχει κάποια ενημέρωση να κάνει.

M @ X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.το κινητό από την στιγμή που το πήρα μόλις το κλειδωνω,το αφήνω για λίγο, και μετά πατήσω κάποιο κουμπί να ανάψει η οθόνη,μου πετάει την κάρτα μνήμης,την διαβάζει και μετά λειτουργεί κανονικά.μερικές φορές μου βγάζει error πώς είναι damaged.Αυτό μου το κάνει μόνιμα! Το ίδιο ακριβώς γινόταν και στο s3 απο τη στιγμή που το αναβαθμισα στην 4.1.2. Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.το κινητό από την στιγμή που το πήρα μόλις το κλειδωνω,το αφήνω για λίγο, και μετά πατήσω κάποιο κουμπί να ανάψει η οθόνη,μου πετάει την κάρτα μνήμης,την διαβάζει και μετά λειτουργεί κανονικά.μερικές φορές μου βγάζει error πώς είναι damaged.Αυτό μου το κάνει μόνιμα! Το ίδιο ακριβώς γινόταν και στο s3 απο τη στιγμή που το αναβαθμισα στην 4.1.2. Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό;

Δοκίμασε μια άλλη κάρτα μνήμης. Προφανώς εκεί φωλιάζει το πρόβλημα. ;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μια άλλη κάρτα μνήμης. Προφανώς εκεί φωλιάζει το πρόβλημα. ;)

 

δεν έχω δοκιμάσει άλλη.κάπου διάβασα κατά λάθος στο xda σε μια ρομ παρόμοιο πρόβλημα αλλά δεν είχα δώσει σημασία.έκανα και φόρματ την κάρτα αλλά τίποτα.Κατά τα άλλα η κάρτα λειτουργεί κανονικά! Θα δοκιμάσω για να δω :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω δοκιμάσει άλλη.κάπου διάβασα κατά λάθος στο xda σε μια ρομ παρόμοιο πρόβλημα αλλά δεν είχα δώσει σημασία.έκανα και φόρματ την κάρτα αλλά τίποτα.Κατά τα άλλα η κάρτα λειτουργεί κανονικά! Θα δοκιμάσω για να δω :rolleyes:

 

Επειδή στο έκανε σε 2 διαφορετικές συσκευές, δεν νομίζω να είναι θέμα ρομ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το εκανε αυτο με την καρτα και μετα απο καμία εβδομάδα παπαλα η καρτα. Την πηγα πισω και περιμένω αντικατατασταση της microsd.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι καινουριοσ στα android και σχεδον εχω στα χερια μου το πιο πανω τηλ.... που μπορω να βρω συμβουλεσ για να το κανω ροοτ...

 

15 χρονια symbian ειναι το πρωτο διαφορετικο τηλ που περνω...

 

ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...