Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορει καποιος να ανεβασει μια εκδοση του flash player που να δουλευει σωστα με τη 4.1.1?

 

Τι εννοεις σωστα?Απολυτα σωστα δεν προκειται να παιξει αφου πια δεν υποστηριζεται στην 4.x

Ο Ηλιας ειχε ανεβασει την τελευταια

 

Ξανα εδω http://db.tt/3HTdaQq0

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι εννοεις σωστα?Απολυτα σωστα δεν προκειται να παιξει αφου πια δεν υποστηριζεται στην 4.x

Ο Ηλιας ειχε ανεβασει την τελευταια

 

Ξανα εδω http://db.tt/3HTdaQq0

 

να σαι καλα ρε μαν...φανταζομαι ειναι η ιδια εκδοση που υπαρχει εδω http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τρόπο γίνεται οι σημειώσεις που παίρνουμε με το s-pen να μετατρέπονται σε "κανονικό" κείμενο;
Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τρόπο γίνεται οι σημειώσεις που παίρνουμε με το s-pen να μετατρέπονται σε "κανονικό" κείμενο;

Μονο την ωρα που την δημιουργείς πατώντας το εικονιδιο με το "Τ" που μετατρέπει σε κείμενο οτι γραφεις κατω στο πλαίσιο, η με το εικονίδιο Τ που έχει τετράγωνο πλαίσιο και σου επιτρέπει να γράφεις απευθείας πάνω στην σημείωση και να γίνεται κείμενο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μονο την ωρα που την δημιουργείς πατώντας το εικονιδιο με το "Τ" που μετατρέπει σε κείμενο οτι γραφεις κατω στο πλαίσιο, η με το εικονίδιο Τ που έχει τετράγωνο πλαίσιο και σου επιτρέπει να γράφεις απευθείας πάνω στην σημείωση και να γίνεται κείμενο.

 

Αυτό γίνεται μόνο στο stock πληκτρολόγιο φαντάζομαι. Σε αυτό βέβαια ακόμη δεν έχω βρεί πως προσθέτουμε άγνωστες λέξεις. Γενικά το stock nληκτρολόγιο μαθαίνει νέες λέξεις;

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα ρε μαν...φανταζομαι ειναι η ιδια εκδοση που υπαρχει εδω http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

 

Στο link ειναι η .27

Εδω η .34 αλλα δεν την εχω δοκιμασει http://db.tt/WzxkLdX1

 

 

Edit μου φαινεται μια χαρα και η .34

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Και ξεκίνησε η αναβάθμιση σε 4.1.2 και σε 'μας! Ήδη διαθέσιμη στην Πολωνία. Sorry αν έχει ήδη αναφερθεί!

Εδώ το link για να βλέπετε την πρόοδο της διαθεσιμότητας παντού:

http://www.sammobile.com/2012/12/11/galaxy-note-ii-receives-android-4-1-2-jelly-bean-update-lots-of-new-features/

 

Πάντως δεν ξέρω αν ήμουν απλά τυχερός, αλλά σε σκρουτζομάγαζο πέτυχα το δικό μου, eur csc Ελληνικό... Στο kinitomania στη Συγγρού για την ιστορία. Και μία ερώτηση. Πού θα βρω ρε παιδιά εύκαμπτη θήκη (σιλικόνη ή οτιδήποτε), η οποία να μην είναι γλυστερή και γυαλιστερή; Να είναι τελοσπάντων "σαγρέ" ή με texture από πίσω. Έχει βρει κανείς; Άψογη η Samsung silicone που έχω αλλά από πίσω είναι glossy και έχει γίνει κώλ#%ς από πίσω! Μιλάω από ελληνικό μαγαζί!

 

Α ναι, όποιος έχει όρεξη για διάβασμα εδώ και ένα camera comparison με τα μεγαλύτερα ονόματα της εποχής για το διαμάντι μας! ;-)

http://www.phonearena.com/reviews/Camera-comparison-iPhone-5-vs-Nexus-4-vs-8X-vs-DROID-DNA-vs-Lumia-920-vs-Note-II-vs-Galaxy-S-III_id3208

Edited by akumiris
edit
Link to comment
Share on other sites

Πολύ κρίμα που η 4.1.2 δε θα περιλαμβάνει το multi-tasking :(

Πότε σκοπεύει η Samsung να μας το δώσει?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω..δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό μέρος αλλά μήπως γνωρίζετε κάτι για την προσφορά στο facebook της samsung?"Ξέρουμε ότι το θέλετε και σας ετοιμάσαμε super προσφορά! Αποκτήστε το GALAXY Note II και σας επιστρέφουμε 100 ευρώ μετρητά! Like!"σε ποια καταστήματα άραγε να είναι διαθέσιμη η προσφορά?Samsung Mobile Greece.εξαιρούνται λέει τα "ηλεκτρονικά" καταστήματα... Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

Πολύ κρίμα που η 4.1.2 δε θα περιλαμβάνει το multi-tasking :(

Πότε σκοπεύει η Samsung να μας το δώσει?

 

Τί εννοείς δεν θα περιλαμβάνει το Multi-Tasking;Δεν είδα να γράφει κάτι τέτοιο στα details στο sammobile

 

παιδιά να ρωτήσω..δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό μέρος αλλά μήπως γνωρίζετε κάτι για την προσφορά στο facebook της samsung?"Ξέρουμε ότι το θέλετε και σας ετοιμάσαμε super προσφορά! Αποκτήστε το GALAXY Note II και σας επιστρέφουμε 100 ευρώ μετρητά! Like!"σε ποια καταστήματα άραγε να είναι διαθέσιμη η προσφορά?Samsung Mobile Greece.εξαιρούνται λέει τα "ηλεκτρονικά" καταστήματα...

 

Πρέπει να είδα κάτι και εδώ μέσα.Ισχύει προφανώς κανονικά

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου multitasking εχουμε ηδη.http://www.youtube.com/watch?v=Wu9Weff15fM&feature=youtube_gdata_player

.εκτος αν εννοεις κατι αλλο..

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται μόνο στο stock πληκτρολόγιο φαντάζομαι. Σε αυτό βέβαια ακόμη δεν έχω βρεί πως προσθέτουμε άγνωστες λέξεις. Γενικά το stock nληκτρολόγιο μαθαίνει νέες λέξεις;

Ο πρώτος τροπος που σου έδωσα ναι μονο με το γνήσιο πληκτρολόγιο

 

Και βέβαια μαθαινει αλλά στην κανονική πληκτρολόγιση. Οχι στο swype.

 

 

 

 

 

 

Α ναι, όποιος έχει όρεξη για διάβασμα εδώ και ένα camera comparison με τα μεγαλύτερα ονόματα της εποχής για το διαμάντι μας! ;-)

http://www.phonearena.com/reviews/Camera-comparison-iPhone-5-vs-Nexus-4-vs-8X-vs-DROID-DNA-vs-Lumia-920-vs-Note-II-vs-Galaxy-S-III_id3208

 

Πριν 2-3 μέρες αυτό έγραφα σε κάποιο thread εδώ στο φόρουμ.

Πρώτο είναι το iphone 5 αλλα αν στο Note χρησιμοποιήσεις 2 μονο ρυθμίσεις ανάλογα την περίσταση, παίρνεις το ίδιο καλές αν όχι καλύτερες φωτο.

Η καμερα είναι πολύ σημαντικό στοιχείο για μενα.

Με το Note2 εχω αυτο που θελω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2-3 μέρες αυτό έγραφα σε κάποιο thread εδώ στο φόρουμ.

Πρώτο είναι το iphone 5 αλλα αν στο Note χρησιμοποιήσεις 2 μονο ρυθμίσεις ανάλογα την περίσταση, παίρνεις το ίδιο καλές αν όχι καλύτερες φωτο.

Η καμερα είναι πολύ σημαντικό στοιχείο για μενα.

Με το Note2 εχω αυτο που θελω.

 

σορυ για το offtopic: Αυτές είναι οι επιδόσεις του 920 στην φωτογραφία που κάποιοι το χρησιμοποιούν σαν επιχείρημα κάθε μα κάθε φορά? Αν δεν έχει καλύτερη κάμερα (πάρα μόνο στο nigth mode) ....τι στο καλό τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2-3 μέρες αυτό έγραφα σε κάποιο thread εδώ στο φόρουμ.

Πρώτο είναι το iphone 5 αλλα αν στο Note χρησιμοποιήσεις 2 μονο ρυθμίσεις ανάλογα την περίσταση, παίρνεις το ίδιο καλές αν όχι καλύτερες φωτο.

Η καμερα είναι πολύ σημαντικό στοιχείο για μενα.

Με το Note2 εχω αυτο που θελω.

 

Ακριβώς. Είμαι κι εγώ απαιτητικός στην κάμερα του κινητού σε σημείο να μην το έπαιρνα το note 2 αν δε σιγουρευόμουν για την κάμερα! Απλά πρέπει να μάθεις λίγο να δουλεύεις τα settings. Άν τα μάθεις, όμως βγάζει καλύτερες κι από το 5άρι... Τεσταρισμένο από από πεντάρι φίλου! Εν ολίγοις, απλά είναι αξεπέραστη εμπειρία σε όλα του.

Link to comment
Share on other sites

Τα settings είναι πολλά, δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολα να τα καταλάβει και ο πιο αρχάριος αλλά έτσι όπως τα έχουν βάλει στα μενου τα βρίσκω λίγο δύσχρηστα. Σκεφτόμουν να γράψω ένα πλήρη αναλυτικό οδηγό σχετικά, ίσως το κάνω σύντομα.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ ένας πανευτυχής κάτοχος του note 2. Το αγόρασα απο birdphone πριν 10 ημέρες περίπου.

Χαρακτηριστικά θα πώ οτι είχα παράλληλα για 4 ημέρες το iphone 4s ανοιγμένο αλλα για πώληση και δεν σκέφτηκα ουτε μια φορά να βγάλω τη microsim απο το note 2 και να την βάλω στο iphone.

Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος (μέχρι στιγμής τουλάχιστον)!

:)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου multitasking εχουμε ηδη.http://www.youtube.com/watch?v=Wu9Weff15fM&feature=youtube_gdata_player

.εκτος αν εννοεις κατι αλλο..

 

Συγνώμη για να καταλάβω: Έχει κανείς Ελληνική official rom με multitasking? Εγώ γιατί δεν έχω? :p

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα μερικες στα γρηγορα στο malli αναμεσα στο Note2 και το Nokia pure view 808 και τις εχω ανεβασει στο dropbox.

Στο τελειως αυτοματο και τα 2.

Εγω πιστευω το νοτελι βγαζει 1 χαρα φωτος

Ετσι απλως να εχουμε 1 ιδεα τι κανει σε σχεση με το κορυφαιο καμεροτηλεφωνο στα 41mpx :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329225&page=78

Post 1166

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για να καταλάβω: Έχει κανείς Ελληνική official rom με multitasking? Εγώ γιατί δεν έχω? :p

 

Αν πατήσεις το κουμπί (κάτω δεξιά) παρατεταμένα δεν σου ανοίγει η μπάρα στα αριστερά?

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις το κουμπί (κάτω δεξιά) παρατεταμένα δεν σου ανοίγει η μπάρα στα αριστερά?

 

Εντάξει ειλικρινά είμαι πάρα πολύ άσχετος! Δηλαδή είμαι απλά ο πιο άσχετος άνθρωπος που υπάρχει! Καλά είναι δυνατόν να μην το είχα βρει ποτέ? Ειλικρινά νιώθω μετά από 2 βδομάδες που έχω το κινητό μια τεράστια συγκίνηση :p

Χίλια ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ειλικρινά είμαι πάρα πολύ άσχετος! Δηλαδή είμαι απλά ο πιο άσχετος άνθρωπος που υπάρχει! Καλά είναι δυνατόν να μην το είχα βρει ποτέ? Ειλικρινά νιώθω μετά από 2 βδομάδες που έχω το κινητό μια τεράστια συγκίνηση :p

Χίλια ευχαριστώ :D

Xα χα χα Δεν πειράζει, τέλος καλά, όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

To multiwindow ΔΕΝ δουλεύει όταν συνδέεται με το all share cast dongle. Τουλάχιστον όχι στην 4.1.2 leaked που έχω εδώ και λίγο καιρό

Αν δεν κάνω λάθος δουλεύει κανονικά στην Ωμέγα. Αν έχει κάποιος τον κατάλληλο συνδυασμό ας το δοκιμάσει

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι φυσιολογικο που στην μπαταρια δειχνει πως το 39% καταναλωνετε απο το λειτουργικο συστημα android ? ειναι το ηψυλοτερο απο ολα τα αλλα.. την συσκευη δεν την εχω δουλεψει σχεδον καθολου απο την κυριακη κ η μπαταρια τωρα ειναι στο 34%

 

επισης οταν το βγαζω απο τον φορτιστη μετα απο 5 λεπτα μου δειχνει 99%

μηπως φταιει κατι κ φευγει 1% τοσο γρηγορα ?

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι φυσιολογικο που στην μπαταρια δειχνει πως το 39% καταναλωνετε απο το λειτουργικο συστημα android ? ειναι το ηψυλοτερο απο ολα τα αλλα.. την συσκευη δεν την εχω δουλεψει σχεδον καθολου απο την κυριακη κ η μπαταρια τωρα ειναι στο 34%

 

επισης οταν το βγαζω απο τον φορτιστη μετα απο 5 λεπτα μου δειχνει 99%

μηπως φταιει κατι κ φευγει 1% τοσο γρηγορα ?

 

Φυσιολογικό είναι, αφού μου λες ότι δεν το έχεις χρησιμοποιήσει σχεδόν καθόλου από την Κυριακή και άρα η οθόνη - που καταναλώνει και την περισσότερη μπαταρία - δεν έχει δουλέψει.

Αν σου φαίνεται το 34% υπερβολική κατανάλωση δες τί έχεις ανοικτό στο τηλέφωνο (3g, gps, επιλογή μπάντας 2g/3g, push email account, συγχρονισμούς και λοιπές εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο) και αναλόγως προσάρμοσε τις ρυθμίσεις σύμφωνα με τις ανάγκες σου.

 

Για το θέμα του 1% στα 5 λεπτά πάλι εξαρτάται τί είναι ανοικτό στο τηλέφωνο, σε τί ύψος φωτεινότητας το έχεις, και φυσικά εάν η μπαταρία σου έχει κάνει τους προβλεπόμενους 3 κύκλους φόρτισης - αποφόρτισης ώστε να "στρώσει" και να αποδώσει το μέγιστο των δυνατοτήτων της.

Edited by rx8_75

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

ειχα ανοιχτα μονο τον ηχο, περιστροφη οθονης κ συγχρονισμο.. (βασικα ο συγχρονισμος τι κανει ?) οσο για το email δεν βρηκα πουθενα καποια ρυθμιση για το ποτε να ψαχνει για νεα emails

η φωτεινοτητα ειναι παντα στο αυτοματο.. το ιδιο κ αυτο με το gsm κλπ

 

ομως απο της 7.10 που εστειλα το μηνυμα και μεχρι τωρα ειχα ανοιχτο το wifi ψαχνοντας κ εγκαθιστοντας η διαγραφοντας εφαρμογες απο το play store.. η μπαταρια τωρα ειναι στο 11%.. ειναι σωστη η καταναλωση που εγινε αυτες τις ωρες η ειναι υπερβολικη ?

 

αυτο το τελευταιο με την αποφορτιση κλπ που ειπες δεν το εχω κανει.. πρεπει να το αφησω 3 φορες να φορτισει 100% κ να κλεισει μονο του? το κινητο το εχω σχεδον 3 εβδομαδες(καινουργιο)

Edited by FarmaS

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...