Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ανοιχτή την μπάρα , το drag and drop αλλάζει πλευρές ( δεξιά , αριστερά και κάτω )

Με κλειστή την μπάρα , το drag and drop αλλάζει σημείο στην ίδια όμως πλευρά

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά. Έγινε. :)

Και κατι αλλο,που το επαναλαμβανω.

Τι ειναι αυτο που μου εβγαλε μετα τη φορτιση,που μου μιλαει για ενεργοποιηση νυχτερινης φορτισης;

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλα κρατα πατημενο το πληκτρο της επιστροφης (αυτο με το βελακι) για μερικα δευτερολεπτα και εμφανιζεται. Με τον ιδιο τροπο εξαφανιζεται.

 

Γlα να το πας στην ίδια πλευρά που το είχεs,το επιλέγεις, το κρατάς παρατεταμένα καιτο σέρνειs στηπλευρά που θέλεις. Ακριβώς όπως Κάνειs Και με τα εικονίδια.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!Χθες πηρα στα χέρια μου το Note II και μετά από ολοήμερο ψαξιμο(δεν το αφησα από τα χέρια μου :p ) ειδα όταν πηγα στην ενημέρωση λογισμικού να μου πετάει ένα μνμ που λεει ότι η συσκευή μου έχει τροποποιηθεί και οι ενημερώσεις λογισμικού δεν είναι διαθέσιμες..τι σημαίνει αυτό? :worry:

 

+πως μπορώ να βρω την χώρα προέλευσης της συσκευής μου?

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ψάχνω για καινούργιο τηλέφωνο και μια από τις επιλογές μου είναι το note2.

Με απασχολούν κυρίως δύο πράγματα. Το ένα είναι οι αναβαθμίσεις. Ξέρετε μέχρι ποιο σημείο θα φτάσει; Αν δεν κάνω λάθος τώρα είναι στην 4.1.2, έχετε ακούσει κάτι σχετικά με επόμενες αναβαθμίσεις;

Το δεύτερο είναι το ui. Έχω ένα tab, το 10.1 και το πρώτο που άλλαξα ήταν ο launcher. Φαντάζομαι ότι μπορώ να αλλάξω οπότε θέλω, αλλά θα μπορώ να έχω όλες τις λειτουργίες που έχει το note 2;

Αυτήν την στιγμή έχω το HD2 με custom ROM από το nexus στην έκδοση 4.1.2. Μπορώ να συνεχίσω να χρησιμοποιώ το swiftkey3 που έχω αγορασμένο;

Επίσης το hd widgets εμφανίζεται σαν τηλέφωνο ή tablet;

Μπορεί όλα αυτά να ακούγονται λίγο "χαζά" και όντως να είναι, αλλά προσπαθώ να καταλάβω την διάφορα ή την σχέση μεταξύ τηλεφώνου και tablet που έχει αυτή η συσκευή

Ευχαριστώ

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ψάχνω για καινούργιο τηλέφωνο και μια από τις επιλογές μου είναι το note2.

Με απασχολούν κυρίως δύο πράγματα. Το ένα είναι οι αναβαθμίσεις. Ξέρετε μέχρι ποιο σημείο θα φτάσει; Αν δεν κάνω λάθος τώρα είναι στην 4.1.2, έχετε ακούσει κάτι σχετικά με επόμενες αναβαθμίσεις;

Το δεύτερο είναι το ui. Έχω ένα tab, το 10.1 και το πρώτο που άλλαξα ήταν ο launcher. Φαντάζομαι ότι μπορώ να αλλάξω οπότε θέλω, αλλά θα μπορώ να έχω όλες τις λειτουργίες που έχει το note 2;

Αυτήν την στιγμή έχω το HD2 με custom ROM από το nexus στην έκδοση 4.1.2. Μπορώ να συνεχίσω να χρησιμοποιώ το swiftkey3 που έχω αγορασμένο;

Ευχαριστώ

Καλησπέρα.

Οι samsung έχει ανακοινώσει ότι θα δώσει μεγαλύτερη βάση στις αναβαθμίσεις των συσκευών της.Θέλουμε να πιστεύουμε ότι η ναυαρχίδες της θα προχωρήσουν αρκετά.Το πόσο δε το γνωρίζει κανείς.Βέβαια,αν είναι να επιλέξεις κάποια εταιρία εκτός της Google (Nexus) για αναβαθμίσεις, η Samsung αυτή τη στιγμή είναι μπροστά απο τις υπόλοιπες...

Και ναι, μπορείς να βάλεις όποιον launcher θες και ναι, μπορείς να συνεχίσεις να χρησιμοποιείς το swiftkey3...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ευτυχισμένη παρέα σας :D

Σε λίγες μέρες θα το έχω στα χέρια μου σε γκρι, αλλά το LTE μοντέλο (Ν7105) καθότι κάτοικος Αυστραλίας (πλέον) και εδώ το 4G δουλεύει στο full !!! Οπότε θα έχετε πλέον ενημέρωση για το 4G σε θέματα διάρκειας μπαταρίας ή όπου αλλου υπάρχει διαφορά...;)

 

Χρειάζεται να αναφέρω ότι έχω κατουρηθεί πάνω μου περιμένοντας το ? Τι beast είναι αυτό που μας έφτιαξες ρε Sammy...respect!

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο είναι το ui. Έχω ένα tab, το 10.1 και το πρώτο που άλλαξα ήταν ο launcher. Φαντάζομαι ότι μπορώ να αλλάξω οπότε θέλω, αλλά θα μπορώ να έχω όλες τις λειτουργίες που έχει το note 2;

Απλά να ξέρεις ότι το πενάκι είναι κάπως "συνδεδεμένο" με τον TW οπότε με άλλον launcher κάποια πράγματα δεν δουλεύουν. Η γνώμη μου είναι ότι αν το πάρεις και καλά θα κάνεις, να δώσεις μια ευκαιρία στον TW...

Link to comment
Share on other sites

Απλά να ξέρεις ότι το πενάκι είναι κάπως "συνδεδεμένο" με τον TW οπότε με άλλον launcher κάποια πράγματα δεν δουλεύουν. Η γνώμη μου είναι ότι αν το πάρεις και καλά θα κάνεις, να δώσεις μια ευκαιρία στον TW...

 

Με nova launcher είναι εναξει γενικά, ένα εικονίδιο χάνουμε που δεν δείχνει ότι το πενάκι είναι εκτός.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν μπορώ να χρησιμοποιώ καμιά θήκη.

Όλες αυξάνουν τον όγκο. Ακόμα και η γνήσια flip όταν διπλωνει προσθέτει πάχος.

Κατέληξα να χρησιμοποιώ την carbonate αλλά μόνο για την μεταφορά της συσκευής.

Αφαιρείται πολύ εύκολα οπότε την βάζω όταν έχω την συσκευή στην βάση του αυτοκινήτου και γενικά μόνο σε επικίνδυνες καταστάσεις. Πχ σπορ εκδρομες κλπ.

Στο σπίτι, στο γραφείο και στις εξόδους για καφέ η φαγητό το έχω γυμνό στην τσέπη μου.

Στο γραφείο μετατρέπω την polycarbonate σε βάση :)

 

http://img90.imageshack.us/img90/2751/wp000082o.jpg

 

χωρις θηκη παει το τερατακι...

βλεπω θα εχουμε και ιδιο χρωμα μαλλον...

 

oh yes...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

χωρις θηκη παει το τερατακι...

βλεπω θα εχουμε και ιδιο χρωμα μαλλον...

 

oh yes...

 

Με το καλο. θα ησυχάσεις τουλάχιστον μεχρι να βγει το Note iii :lol:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια.Καποιος φιλος πριν ειπε οτι ακουσε πως το Note 2 LTE δεν διαθετει ραδιοφωνο.Εδω http://www.mobicity.com.au/samsung-galaxy-note-2-4g-lte-n7105.html ομως στα specs γραφει οτι εχει.Μπορει καποιος να με πει με σιγουρια τι ισχυει τελικα;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια το πηρα και εγω χτες απο τον Νικο στο αιγαλεω.

Πρωτες εντυπωσεις: το κινητο δεν μασαει πουθενα,ολα ανοιγουν απροβληματιστα.Οθονη πολυ καλη,ηχος τελειος,wifi πολυ καλο(λιγο υποδεεστερο απο το ipad,αλλα λογικο λογω μεγεθους).Ακουω τελεια τους συνομιλητες και αυτοι το ιδιο. Εβαλα την γαλλικη ρομ και ολα καλα.

Εχω ενα προβλημα με το bluetooth που χρησιμοποιω(bluetrek tatoo) για τις κλησεις.Ακουγονται σαν παρασιτα ή δεν ακουγομαι καθολου κατα την διαρκεια της συνομιλιας. Ξερετε αν εχει παρουσιαστει τετοιο προβλημα και σε αλλους?

Επισης αυτο που προσπαθω να συνηθισω ειναι το μεγεθος.Μου φαινεται πολυ μεγαλο,ισως επειδη τα χερια μου ειναι μικρα.Παντως με το ενα χερι εγω (1.70)δεν το κραταω με ανεση και ο αντιχειρας δεν φτανει ανετα και στα 2 κουμπια κατω(πισω και μενου).

Θα το παλεψω λιγες μερες και αν δε μπορω ,θα το δωσω με βαρια καρδια.

Τι αλλο να παρεις?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια το πηρα και εγω χτες απο τον Νικο στο αιγαλεω.

Πρωτες εντυπωσεις: το κινητο δεν μασαει πουθενα,ολα ανοιγουν απροβληματιστα.Οθονη πολυ καλη,ηχος τελειος,wifi πολυ καλο(λιγο υποδεεστερο απο το ipad,αλλα λογικο λογω μεγεθους).Ακουω τελεια τους συνομιλητες και αυτοι το ιδιο. Εβαλα την γαλλικη ρομ και ολα καλα.

Εχω ενα προβλημα με το bluetooth που χρησιμοποιω(bluetrek tatoo) για τις κλησεις.Ακουγονται σαν παρασιτα ή δεν ακουγομαι καθολου κατα την διαρκεια της συνομιλιας. Ξερετε αν εχει παρουσιαστει τετοιο προβλημα και σε αλλους?

Επισης αυτο που προσπαθω να συνηθισω ειναι το μεγεθος.Μου φαινεται πολυ μεγαλο,ισως επειδη τα χερια μου ειναι μικρα.Παντως με το ενα χερι εγω (1.70)δεν το κραταω με ανεση και ο αντιχειρας δεν φτανει ανετα και στα 2 κουμπια κατω(πισω και μενου).

Θα το παλεψω λιγες μερες και αν δε μπορω ,θα το δωσω με βαρια καρδια.

Τι αλλο να παρεις?:wacko:

 

Οχι αρχηγε μουυυυυυ, τι να το δωσεις? Το ίδιο πρόβλημα εχω και εγω,αλλαξε λίγο τη λαβή σου και είσαι κομπλε!!!!εγω βασικα στα σημεία που δεν φτάνω το σπρώχνω λίγο με τον αντίχειρα για να έχω χώρο να κινηθώ!!! Θέλει λίγο ταχυδακτυλουργικά αλλά αξίζει τον κόπο!!!!

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια.Καποιος φιλος πριν ειπε οτι ακουσε πως το Note 2 LTE δεν διαθετει ραδιοφωνο.Εδω http://www.mobicity.com.au/samsung-galaxy-note-2-4g-lte-n7105.html ομως στα specs γραφει οτι εχει.Μπορει καποιος να με πει με σιγουρια τι ισχυει τελικα;

Δεν εχει.Period.

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=3877&c=samsung_sch-r950_galaxy_note_ii_lte

Νομιζω ομως οτι αν βαλεις ΒΤ,θα εχεις ραδιο απο κει,αν το υποστηριζει.

Εγω εχω βαλει ενα Sony smart wireless headset pro ,και παιζει απο κει με το 7100 που εχω,αν και θα μπορουσα βεβαια να εχω ραδιο μονο με το τηλεφωνο,μιας και το 7100 εχει ραδιο,αλλα αφου εχω το ΒΤ,παιζω απο κει.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα την δεύτερη συσκευή μου Android , ένα nexus 7 , και μπορώ να πω με σιγουριά ότι το note 2 σου δίνει μια ανώτερη αίσθηση χρήσης ;)

Το ξέρω οτι δεν είναι άμεσα συγκρίσιμα , καθώς το ένα είναι κινητό και το άλλο ταμπλετ , αλλά ημουν περίεργος να δω αν θα με κερδίσει το nexus , πράγμα που δεν το κατάφερε .

Μήπως γνωρίζει κανείς αν στο 4.2 μπορώ να ορίσω κωδικό στους χρήστες ;

Link to comment
Share on other sites

Οχι αρχηγε μουυυυυυ, τι να το δωσεις? Το ίδιο πρόβλημα εχω και εγω,αλλαξε λίγο τη λαβή σου και είσαι κομπλε!!!!εγω βασικα στα σημεία που δεν φτάνω το σπρώχνω λίγο με τον αντίχειρα για να έχω χώρο να κινηθώ!!! Θέλει λίγο ταχυδακτυλουργικά αλλά αξίζει τον κόπο!!!!

Οσο για το πληκτρολογιο,αλλαζει θεση αμα θελεις,στην περιπτωση που θες να γραφεις με το ενα χερι,και ερχεται δεξια ή αριστερα,αναλογα απο το αν εισαι δεξιοχειρ ή αριστεροχειρ..Κοιτα στις ρυθμισεις και θα το δεις.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!Χθες πηρα στα χέρια μου το Note II και μετά από ολοήμερο ψαξιμο(δεν το αφησα από τα χέρια μου :p ) ειδα όταν πηγα στην ενημέρωση λογισμικού να μου πετάει ένα μνμ που λεει ότι η συσκευή μου έχει τροποποιηθεί και οι ενημερώσεις λογισμικού δεν είναι διαθέσιμες..τι σημαίνει αυτό? :worry:

 

+πως μπορώ να βρω την χώρα προέλευσης της συσκευής μου?

 

Οπως μου τα έδωσε ο Αργύρης τον οποίο ευχαριστώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4360407&highlight=%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B1+%CF%81%CE%BF%CE%BC+%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B1%CF%89#post4360407

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1896696

 

Λοιπόν προερχόμενος απο 4ς το τέρας δεν κολλά με τιποτε. Για το χειρισμό του είμαι 1.86 για κάποια πράγματα το χρησιμοποιώ με ένα χέρι. Παρά την μεγάλη οθόνη του δεν μπορεί να αντικαταστήσει το αιπαντ μου όταν είμαι σπίτι.

 

Τώρα στις απορίες μου:χρησιμοποίησα το Odin 1.85 αφου ο Odin3 δεν βγάζει το κουτί start και πέρασα την τελευταία ελληνική απο την sammobile και μέσω της εφαρμογής samsung galaxy s/s2/s3 Csc έβαλα το Eur. Οταν Πατησω *#1234#το AP και CP παρέμειναν τα ίδια και το CSC άλλαξε σε Ν7100XXALJ4. Τα έκανα σωστά; (Το πεννακι γράφει ελληνικά τωρα) ακόμα κάτι δεν θα έπρεπε να πάρω την 4.1.2;ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , εδώ και μερικές μέρες είμαι με 4.1.2 στοκ με ρουτ ( cf-root )

Ψάχνοντας λοιπόν κυρίως στο xda , έχω καταφέρει να είμαι 100% καλυμμένος χωρίς cwm , χωρίς να "φλασάρω" τίποτα.

Backup σαν το cwm υπάρχει

Black status bar υπάρχει

Call recording υπάρχει

Long sms no conversion υπάρχει

Skip tracks υπάρχει

 

Νο

Swype on portrait - Spen on landscape υπάρχει μίζω λοιπόν πως πλέον είναι πολύ περιορισμένοι οι λόγοι για να πας σε custom αν όχι ανύπαρκτοι!

 

... Ποιος , ΕΓΩ , που υπογράφω στο xda ως flash addict έφτασα να είμαι στοκ και να χαζογελάω .. Θα με τρελάνει αυτό το τηλέφωνο!

 

Τι εννοείς spen on landscape swype on portrait?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια το πηρα και εγω χτες απο τον Νικο στο αιγαλεω.

Πρωτες εντυπωσεις: το κινητο δεν μασαει πουθενα,ολα ανοιγουν απροβληματιστα.Οθονη πολυ καλη,ηχος τελειος,wifi πολυ καλο(λιγο υποδεεστερο απο το ipad,αλλα λογικο λογω μεγεθους).Ακουω τελεια τους συνομιλητες και αυτοι το ιδιο. Εβαλα την γαλλικη ρομ και ολα καλα.

Εχω ενα προβλημα με το bluetooth που χρησιμοποιω(bluetrek tatoo) για τις κλησεις.Ακουγονται σαν παρασιτα ή δεν ακουγομαι καθολου κατα την διαρκεια της συνομιλιας. Ξερετε αν εχει παρουσιαστει τετοιο προβλημα και σε αλλους?

Επισης αυτο που προσπαθω να συνηθισω ειναι το μεγεθος.Μου φαινεται πολυ μεγαλο,ισως επειδη τα χερια μου ειναι μικρα.Παντως με το ενα χερι εγω (1.70)δεν το κραταω με ανεση και ο αντιχειρας δεν φτανει ανετα και στα 2 κουμπια κατω(πισω και μενου).

Θα το παλεψω λιγες μερες και αν δε μπορω ,θα το δωσω με βαρια καρδια.

Τι αλλο να παρεις?:wacko:

Μηπως να παρω κατι τετοιο?

http://www.cnet.com/8301-17918_1-57478356-85/the-flygrip-when-unusual-just-isnt-enough/

Εχει και βίντεο στο YouTube που το βαζουν σε galaxy note ii.

Εχω προβληματιστει. Ακομα το σκεφτομαι.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς spen on landscape swype on portrait?

 

https://www.youtube.com/watch?v=HItCxXiwMjU

 

Εχω συνηθίσει το Swype απ την εποχή του sgs, δεν θέλω να το αλλάξω.

Αλλά σε landscape θέλω αναγνώριση γραφής, sgn2 έχουμε πλέον ;-)

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια το πηρα και εγω χτες απο τον Νικο στο αιγαλεω.

Πρωτες εντυπωσεις: το κινητο δεν μασαει πουθενα,ολα ανοιγουν απροβληματιστα.Οθονη πολυ καλη,ηχος τελειος,wifi πολυ καλο(λιγο υποδεεστερο απο το ipad,αλλα λογικο λογω μεγεθους).Ακουω τελεια τους συνομιλητες και αυτοι το ιδιο. Εβαλα την γαλλικη ρομ και ολα καλα.

Εχω ενα προβλημα με το bluetooth που χρησιμοποιω(bluetrek tatoo) για τις κλησεις.Ακουγονται σαν παρασιτα ή δεν ακουγομαι καθολου κατα την διαρκεια της συνομιλιας. Ξερετε αν εχει παρουσιαστει τετοιο προβλημα και σε αλλους?

Επισης αυτο που προσπαθω να συνηθισω ειναι το μεγεθος.Μου φαινεται πολυ μεγαλο,ισως επειδη τα χερια μου ειναι μικρα.Παντως με το ενα χερι εγω (1.70)δεν το κραταω με ανεση και ο αντιχειρας δεν φτανει ανετα και στα 2 κουμπια κατω(πισω και μενου).

Θα το παλεψω λιγες μερες και αν δε μπορω ,θα το δωσω με βαρια καρδια.

Τι αλλο να παρεις?:wacko:

Φίλε μου έτσι έλεγα κι εγώ για το μέγεθος και αν με ρωτήσεις τώρα θα σου πω ότι δεν θα με χάλαγε αν ήταν και 6 ιντσών η οθόνη.

 

Παίδες, για όσους έχουν ξενερώσει/τρομάξει με το μέγεθος, δώστε του χρόνο να το συνηθίσετε. Μην λειτουργήσετε εν θερμώ ("το πουλάω αύριο" κτλ.). Σας το λέω γιατι θα το πουλήσετε και μετά θα το ξαναγοράσετε και θα χάσετε ευρώπουλα... ;)

 

Εγώ πλέον δεν κοιτάω τίποτα μικρότερο. Απλά προσπερνάω τις ειδήσεις. Έχω χάσει το ενδιαφέρον μου κι ας είναι και 16-πύρηνα... Οθόνη τουλάχιστον 5,5" και πενάκι είναι πλέον "must" για μένα.

 

Μηπως να παρω κατι τετοιο?

http://www.cnet.com/8301-17918_1-57478356-85/the-flygrip-when-unusual-just-isnt-enough/

Εχει και βίντεο στο YouTube που το βαζουν σε galaxy note ii.

Εχω προβληματιστει. Ακομα το σκεφτομαι.

Γνώμη μου... Μην το πάρεις... Περιπλέκει τον χειρισμό του και δεν νομίζω να σε βολέψει...

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

@cemelis

 

Oχι ρε αρχοντα μην το δωσεις τ μετα δεν θα σου καθεται τιποτα αλλο τοσο καλα....εγω το πηρα για κινητο/smartphone/παιχνιδομηχανη+ολα τα υπολοιπα που κανει απο μονο του.

Δεν το λεω phablet ουτε ταμπλετ. Σπιτι δεν αντικαθιστα το ipad ομως κανει παραπολλα,περισσοτερο απο καθε αλλο κινητο για εμενα,οτι κανει το κανει επισης παρα πολυ καλα που ουτε καποιο αλλο κινητο το κανει ετσι. Ειναι η τελεια συσκευη και η μονη που δεν μου περναει απο το μυαλο να αλλαξω μεχρι να τον διαδοχο του. 1)η οθονη του ειναι απιστευτη,την γουσταρω τοσο και την εχω συνηθισει που οτι δηποτε αλλο ακομη και το ς3 μου φαινονται "μικρα" (δεν αναφερω καν μινιατουρες κατ εμε iphone 4/4s κλπ)

αναμφιβολα δεν παω σε μικροτερη.

2) ειναι τοσο γρηγορο που πραγματικα δεν μου αφηνει περιθωριο να πω κατι αρνητικο. το multitasking γινετε αρκετα ικανοποιητικα χωρις κολληματα κλπ

3)η φωτογραφικη no comment....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πόσο τέλεια είναι αυτή η συσκευή;

 

Μόλις πριν λίγο έβαλα ακουστικά (Sennheiser CX 300) για να δοκιμάσω αν δουλεύει το 3,5 mm βύσμα. Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου, αλλά ο ήχος ήταν αισθητά ανώτερος από του iPhone 4. Βαθύτερο μπάσο και διαυγέστερες υψηλές. Μιλάμε για Normal (flat) ρύθμιση (όχι equalizer). Άσε που από ένταση ήταν στο 1/3 και με κάλυπτε. Επίσης μου άρεσε που ανίχνευσε ότι έβαλα το βύσμα και μου έβγαλε σχετικά shortcuts (music player κτλ.).

 

Κάτι άλλο που θα το ξέρετε ήδη. Παίξτε λίγο με το Flipboard. Δεν θέλει υποχρεωτικά account, απλά το τρέχεις. Επιλέξτε θέματα που σας αρέσουν (τεχνολογία, φωτογραφία, ειδήσεις κ.α.) και απλά ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ το θέαμα στην AMOLED του γίγαντα... Δείτε το Macro Photography και θα με θυμηθείτε.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=HItCxXiwMjU

 

Εχω συνηθίσει το Swype απ την εποχή του sgs, δεν θέλω να το αλλάξω.

Αλλά σε landscape θέλω αναγνώριση γραφής, sgn2 έχουμε πλέον ;-)

 

Ωπ! Κι εγω με swype ειμαι και με ενδιαφερει το mod! Link please :)

Aν και επισης καλο θα ηταν να υπηρχε ενα modακι για να σου πεταει το πληκτρολογιο με αναγνωριση μολις βγαζεις το Spen ή κατι τετοιο.

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ωπ! Κι εγω με swype ειμαι και με ενδιαφερει το mod! Link please :)

Aν και επισης καλο θα ηταν να υπηρχε ενα modακι για να σου πεταει το πληκτρολογιο με αναγνωριση μολις βγαζεις το Spen ή κατι τετοιο.

 

Εδώ είσαι

Το δεύτερο που λες το παλεύω ακόμα. Κάτι είδα για Tasker + secure settings , δεν μπήκα στον κόπο να το ψάξω ακόμα γιατί με καλύπτει η υπάρχουσα λύση. Αλλά έρχεται σ/κ ;)

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...