Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπαίνω με το dolphin youtube και δεν μου ανοιγει τα videos. Ψάχνω στο play store για flash player plugin και δεν μου βγαζει τίποτα...

Τι πρεπει να εγκαταστήσω;

flash player

 

http://db.tt/Myvr6prI

 

Ο dolphin δεν υποστηρίζει flash player νομίζω, έτσι κι αλλιώς.

Άνοιγε στον stock browser οταν θες υποστήριξη flash player...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο dolphin δεν υποστηρίζει flash player νομίζω, έτσι κι αλλιώς.

Άνοιγε στον stock browser οταν θες υποστήριξη flash player...

 

Στο note 1 που τον είχα εγκατεστημένο έπαιζαν κανονικά τα videakia και όλα τα flashakia...

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Στο note 1 που τον είχα εγκατεστημένο έπαιζαν κανονικά τα videakia και όλα τα flashakia...

 

Ναι αλλά το Note1 είχε Ics και όχι Jb:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το Note1 είχε Ics και όχι Jb:)

 

+1...Σωστός...

 

Και μιας το έφερε η κουβέντα, εγκαταστήστε τη νεότερη έκδοση flash player που βγήκε, ανεπίσημα φυσικά, χθες (11.1.115.27) :

http://d-h.st/x4v

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

+1...Σωστός...

 

Και μιας το έφερε η κουβέντα, εγκαταστήστε τη νεότερη έκδοση flash player που βγήκε, ανεπίσημα φυσικά, χθες (11.1.115.27) :

http://d-h.st/x4v

 

Μόνο για ics αυτό;

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Μόνο για ics αυτό;

Όχι...λειτουργεί σε jb κανονικά...

Τρόπος εγκατάστασης:

  • Κάντε απεγκατάσταση προηγούμενη έκδοση flash player, αν έχετε.
  • Εγκαταστήστε το install_flash_player_ics (1).apk.
  • Μη το ανοίξετε.Απλά πατήστε ''οκ''.
  • Ανοίξτε το default browser, πηγαίνετε σε μια σελίδα που απαιτεί flash player και περιμένετε λίγο μέχρι να εμφανιστούν.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα που μιλάμε για flash player, το δικό μου δεν έχει πουθενά τον flash player εγκατεστημένο όπως βλέπω από το applications manager αλλά μου παίζει κανονικά τα videos στο youtube μέσω stock browser. Πώς γίνεται αυτό? (βλέπω στις εφαρμογές μου ότι έχει 2 προγράμματα flashanotate ή κάπως έτσι.. Αυτά λέτε να είναι "υποκατάστατα του flash player?)

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Η 1η πλήρης φόρτιση ολοκληρώθηκε σε 3,5 ώρες

Η 2η πλήρης φόρτιση ολοκληρώθηκε σε 7,5 ώρες

 

Ωραία...

Μήπως άλλαξε καλώδιο φόρτισης?? Με το δικό του κάνει όσο είπες για την πρώτη φόρτιση. Στον λέω γιατί είχα αλλάξει κι εγώ καλώδιο όταν το πήρα (είχα ένα πιο μακρυ) και νόμισα ότι κάτι έπαθε η συσκευή ή ο φορτιστής ;)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως άλλαξε καλώδιο φόρτισης?? Με το δικό του κάνει όσο είπες για την πρώτη φόρτιση. Στον λέω γιατί είχα αλλάξει κι εγώ καλώδιο όταν το πήρα (είχα ένα πιο μακρυ) και νόμισα ότι κάτι έπαθε η συσκευή ή ο φορτιστής ;)

 

Μα και εμένα η δεύτερη φόρτιση με τρόμαξε, η πρώτη μια χαρά είναι στις 3,5 ώρες... Ο φορτιστής είναι ο μαμίσιος και στις δύο περιπτώσεις. Θα κοιτάξω να το λιώσω σήμερα ώστε το βράδυ να το ξαναβάλω, και να δω πόση ώρα θα κάνει. Αν κάνει πάλι εφτάωρο πάει για αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Μα και εμένα η δεύτερη φόρτιση με τρόμαξε, η πρώτη μια χαρά είναι στις 3,5 ώρες... Ο φορτιστής είναι ο μαμίσιος και στις δύο περιπτώσεις. Θα κοιτάξω να το λιώσω σήμερα ώστε το βράδυ να το ξαναβάλω, και να δω πόση ώρα θα κάνει. Αν κάνει πάλι εφτάωρο πάει για αντικατάσταση.

Όχι μόνο ο φορτιστής αλλά και τα καλώδιο λέω να είναι το μαμισιο

Link to comment
Share on other sites

Πλέον λύθηκε το πρόβλημα που είχα να κάνω edit στη Βίβλο, και ήδη πρόσθεσα κάποια καινούρια στοιχεία, όπως τις λειτουργίες Spen στην ενότητα ''Διάφορα'', άλλα επίσης και οδηγίες εγκατάστασης του volume hack (volume boost) στη νέα ενότητα ''Mods''...:)

 

Enjoy....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο ο φορτιστής αλλά και τα καλώδιο λέω να είναι το μαμισιο

 

Ναι, τίποτα δεν άλλαξε από την πρώτη στη δεύτερη φόρτιση... Ακόμη και η πρίζα η ίδια ήταν! :)

Link to comment
Share on other sites

Πλέον λύθηκε το πρόβλημα που είχα να κάνω edit στη Βίβλο, και ήδη πρόσθεσα κάποια καινούρια στοιχεία, όπως τις λειτουργίες Spen στην ενότητα ''Διάφορα'', άλλα επίσης και οδηγίες εγκατάστασης του volume hack (volume boost) στη νέα ενότητα ''Mods''...:)

 

Enjoy....

Ευχαριστούμε μεσιε :)

Ναι, τίποτα δεν άλλαξε από την πρώτη στη δεύτερη φόρτιση... Ακόμη και η πρίζα η ίδια ήταν! :)

Τότε παρακολουθησε το να δεις τι συμβαίνει. Γενικά πάντως όσο πιο αργά φορτίζει μια μπαταρία τόσο καλύτερο είναι για την "υγεια" της :p

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν αναγνωριζει το note sd card με ntfs format ωστε να μπορουμε να του περασουμε καμια ταινιουλα 1080p ? καλημερες
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν αναγνωριζει το note sd card με ntfs format ωστε να μπορουμε να του περασουμε καμια ταινιουλα 1080p ? καλημερες

 

exfat αναγκαστικα.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αν το επιασα καλα το exfat ειναι κατι σαν το ntfs format ? οποτε δεν υπαρχει προβλημα με την sd για αρχεια μεγαλύτερα απο 4 Gb ...
Link to comment
Share on other sites

Αν το επιασα καλα το exfat ειναι κατι σαν το ntfs format ? οποτε δεν υπαρχει προβλημα με την sd για αρχεια μεγαλύτερα απο 4 Gb ...

 

Σωστός,αρκεί να μην έχεις χρησιμοποιήσει triangle away, γιατί υπάρχει ένα bug και χαλάει την υποστήριξη για exfat..

Επίσης για να φορμάρεις κάρτα σε μορφή exfat πρέπει να τη φορμάρεις σε windows 7.

Τα xp δεν έχουν επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός,αρκεί να μην έχεις χρησιμοποιήσει triangle away, γιατί υπάρχει ένα bug και χαλάει την υποστήριξη για exfat..

Επίσης για να φορμάρεις κάρτα σε μορφή exfat πρέπει να τη φορμάρεις σε windows 7.

Τα xp δεν έχουν επιλογή.

 

Υποθέτω ότι θα υποστηρίζει και ext4. Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει κάποιος αγοράσει NFC tags και έχει ασχοληθεί με αυτά αφού το κινητό μας δίνει αυτή την δυνατότητα...βλέπω στο e-bay και στο amazon για αγορά NFC Tags αλλά δεν ξέρω πια είναι τα κατάληλλα για το κινητό μας...Ψάχνω και original της Samsung από ελλάδα αλλά δεν βρήκα πουθενά...Έχετε κάτι να προτείνεται?
Never Underestimate The Dark Side...
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια. Αν περασει κανεις καποιο αλλο επισημο firmware, θα μπορει να κανει κανονικα updates στη συσκευή;

 

Ρε παιδιά τώρα που μιλάμε για flash player, το δικό μου δεν έχει πουθενά τον flash player εγκατεστημένο όπως βλέπω από το applications manager αλλά μου παίζει κανονικά τα videos στο youtube μέσω stock browser. Πώς γίνεται αυτό? (βλέπω στις εφαρμογές μου ότι έχει 2 προγράμματα flashanotate ή κάπως έτσι.. Αυτά λέτε να είναι "υποκατάστατα του flash player?)

 

Γιατι τα βίντεο στο youtube υποστηρίζουν και HTML5, κατι το οποιο το υποστηρίζει η συσκευή.

Edited by WolfRathmA
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια. Αν περασει κανεις καποιο αλλο επισημο firmware, θα μπορει να κανει κανονικα updates στη συσκευή;

 

 

 

Γιατι τα βίντεο στο youtube υποστηρίζουν και HTML5, κατι το οποιο το υποστηρίζει η συσκευή.

 

Αν το firmware που θα περασεις αντιστοιχει και στο σωστο csc της συσκευης ή αλλαξεις το csc της συσκευης ωστε να ματσαρει το firmware, ναι τοτε θα παρεις update

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα και στην καινούρια παρέα. Δεν είχα σκοπό να αλλάξω το note 1 μου, αλλά μου κάνανε δώρο το 2 και δεν είπα όχι :). Μου το φέρανε από Αγγλία και ήθελα να ρωτήσω τώρα που το σεταρω αν προτείνετε να επιλέξω άλλη χώρα για τα updates. Σκεφτόμουνα Γερμανία μιας και στο 1ο note είχε τα πιο πολλά updates. Εσείς τι λέτε? Sorry αλλά ακόμη δεν έχω προλάβει να διαβάσω το νήμα.
Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα και στην καινούρια παρέα. Δεν είχα σκοπό να αλλάξω το note 1 μου, αλλά μου κάνανε δώρο το 2 και δεν είπα όχι :). Μου το φέρανε από Αγγλία και ήθελα να ρωτήσω τώρα που το σεταρω αν προτείνετε να επιλέξω άλλη χώρα για τα updates. Σκεφτόμουνα Γερμανία μιας και στο 1ο note είχε τα πιο πολλά updates. Εσείς τι λέτε? Sorry αλλά ακόμη δεν έχω προλάβει να διαβάσω το νήμα.

 

Η γερμανια δεν εχει αναγνωριση ελληνικων στο πενακι.Ελληνικη και γαλλικη εχουν αναγνωριση

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αν το firmware που θα περασεις αντιστοιχει και στο σωστο csc της συσκευης ή αλλαξεις το csc της συσκευης ωστε να ματσαρει το firmware, ναι τοτε θα παρεις update

 

Το δικό μου είχε την ελβετική LJ3. Πέρασα την Ελληνική και γύρισα το csc σε ΕUR και το αναγνωρίζει κανονικά το kies.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...