Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά με το flash player τι κάνουμε? ?????????????

 

 

 

 

"Για το video hub νομιζω οτι δεν υποστηριζεται στην Ελλαδα (βασικα ειναι απο τα πρωτα που κανω uninstall)

Για τον flash player κατεβασε αυτον και εγκατεστησε τον σαν κανονικο apk (φροντισε να τσεκαρεις το install from unknown sources στο settings-security).

Σε stock browser παιζει μια χαρα.chrome και dolphin δεν υποστηριζουν

http://db.tt/Cm5eaYxG "

καποιες σελιδες πισω

 

 

 

 

 

Search is your friend

http://db.tt/Cm5eaYxG

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά έχω φαγωθεί να το δω από κοντά!!Το έχει κανένας που να μένει Πάτρα???

 

 

αν σε βολευει Αγρίνιο ελα να στο δειξω απο κοντά

 

 

 

 

Κολλάει σε κάποιον η εφαρμογή Flipboard? Στον task manager μου δείχνει οτι χρησιμοποιώ +-800mb είναι πολλά(για όλες τις εφαρμογές);

Άσχετο ποιό weather widget χρησιμοποιειτε;

Για μενα το καλύτερο widget καιρού ειναι το fancy widget δοκίμασε το και θα με θυμηθείς

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω φαγωθεί να το δω από κοντά!!Το έχει κανένας που να μένει Πάτρα???

 

Ρε συ αφού είσαι Πάτρα γιατί δεν πας στον Ξυπολιά (play247) μήπως το έχει για να το δεις;;;:)

Link to comment
Share on other sites

Αυριο λέω να το πάρω!!!Σχετικά με γλώσσες πληκτρολογίου παίζει κάνα θέμα με τα Ελληνικά???Διάβασα ότι η 4.1 έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο!!!
Link to comment
Share on other sites

απο e-radio πως ακουμε?

με τι εφαρμογη?

Καλο είναι το TuneIn Radio αλλά αν βάλεις τον όρο radio στο Google Play και ψάξεις θα βρεις κι άλλα :)

 

Αυριο λέω να το πάρω!!!Σχετικά με γλώσσες πληκτρολογίου παίζει κάνα θέμα με τα Ελληνικά???Διάβασα ότι η 4.1 έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο!!!

Είναι όλα μια χαρά με τα ελληνικά και σαν γλώσσα αλλά και σαν πληκτρολόγιο. Και αν δεν σου κάνει κέφι το stock έχει πολλά να διαλέξεις και στο Google Play

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ αφού είσαι Πάτρα γιατί δεν πας στον Ξυπολιά (play247) μήπως το έχει για να το δεις;;;:)

δεν το είχα σκεφτεί!!θα πάρω αύριο τηλέφωνο να δω αν το έχουν ανοικτό!!

Link to comment
Share on other sites

Αυριο λέω να το πάρω!!!Σχετικά με γλώσσες πληκτρολογίου παίζει κάνα θέμα με τα Ελληνικά???Διάβασα ότι η 4.1 έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο!!!

 

Ουτως η αλλως και με παλιοτερες εκδοσεις του λειτουργικου η samsung (κι η καθε εταιρια) μαζι με το front end της (launcher, βλεπε touchwiz στην περιπτωση μας) εβαζαν και ελληνικο πληκτρολογιο.

Αυτο που εχεις ακουσει ειναι οτι στις vanilla εκδοσεις του android (nexus συσκευες) δεν επαιζε ελληνικο keyboard παλια, με την 4.1 κι αυτο λυθηκε...

Φυσικα ολα αυτα ειναι για να εχουμε να λεμε γιατι στο playstore Θα βρεις πολλα πληκτρολογια, με πρωτο και καλυτερο το απιστευτο swiftkey.

Εξαιρετικο keyboard...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου ερχετε συνεχεια στις ειδοποιησεις μια διαφημιση '' αναβα8μιστε το σημα σας'' .. εχω addfree αλλα δεν μπορω να το κανω να σταματησει να ερχετε αρκετες φορες την μερα... ξερει κανεις τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

αν σε βολευει Αγρίνιο ελα να στο δειξω απο κοντά

 

 

 

 

 

Για μενα το καλύτερο widget καιρού ειναι το fancy widget δοκίμασε το και θα με θυμηθείς

 

Σε ευχαριστώ.. ειναι εκπληκτική η εφαρμογή!

 

Ξέρεις πως μπορώ να βάλω στις επαφές ελληνικό index χωρις να ειναι root η συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

δεν το είχα σκεφτεί!!θα πάρω αύριο τηλέφωνο να δω αν το έχουν ανοικτό!!

 

Σπυρο μην πας στο play 247 εκλεισε δυστυχως.......

Αυριο απογευμα αν θες να βρεθουμε καπου να το δεις.......

Στειλε μου ΠΜ να κανονισουμε.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου ερχετε συνεχεια στις ειδοποιησεις μια διαφημιση '' αναβα8μιστε το σημα σας'' .. εχω addfree αλλα δεν μπορω να το κανω να σταματησει να ερχετε αρκετες φορες την μερα... ξερει κανεις τιποτα?

 

Πατάς παρατεταμένα στην ειδοποίηση που σε ενδιαφέρει και πας πληροφορίες.

Αν δεν είναι αναγκαίο το πρόγραμμα που τις δίνει τις ειδοποιήσεις το πετάς. Αν το χρειάζεσαι τότε ξετικάρεις τις ειδοποιήσεις

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

 

Είναι όλα μια χαρά με τα ελληνικά και σαν γλώσσα αλλά και σαν πληκτρολόγιο. Και αν δεν σου κάνει κέφι το stock έχει πολλά να διαλέξεις και στο Google Play

 

Ουτως η αλλως και με παλιοτερες εκδοσεις του λειτουργικου η samsung (κι η καθε εταιρια) μαζι με το front end της (launcher, βλεπε touchwiz στην περιπτωση μας) εβαζαν και ελληνικο πληκτρολογιο.

Αυτο που εχεις ακουσει ειναι οτι στις vanilla εκδοσεις του android (nexus συσκευες) δεν επαιζε ελληνικο keyboard παλια, με την 4.1 κι αυτο λυθηκε...

Φυσικα ολα αυτα ειναι για να εχουμε να λεμε γιατι στο playstore Θα βρεις πολλα πληκτρολογια, με πρωτο και καλυτερο το απιστευτο swiftkey.

Εξαιρετικο keyboard...

 

Να ΄στε καλά!!!Αύριο με το καλό παραγγελία και την τρίτη αϋπνία!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει μεγαλη οθονη για ταινιες.

 

πειτε μας οι κατοχοι πως τα παει; εχετε δοκιμασει mkv η avi?

galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, απορια 1).. σας εχει τυχει να μιλατε καμια φορα και ξαφνικα να μην σας ακουει ο αλλος για 2-3 δευτερολεπτα σαν ξαφνικα να πεφτει η γραμμη? μου το εκανε χ8ες 4-5 φορες μεσα σε ενα μισαωρο...(στην ιδια κληση). απορια 2) το βισμα του φορτιστη ξεκουμπωνει ευκολα σε ολους σας η μονο σε εμενα?

απορια 3 ) επειδη παντα ανοιγω τα παντα και η ραμ καταβροχ8ιζεται εχοντας στο παρασκηνιο παρα πολλες εφαρμογες , υπαρχει καποια ρυθμιση ωπου ωπου μπορω να το κανω να μην εχω ποτε κατω απο 400mb ραμ ελευθερη?

αυτα τα λιγα :O

 

1.Αυτό συμβαίνει αλλά για πολύ λιγότερο oxi παραπάνω από 1 δευτερο όταν από 3g σήμα πέφτει σε απλό gsm

3.Πάρα πολύ περίεργο ,είσαι ο πρώτος που λέει ότι το κινητό λαγκάρει και μπουκώνει.Πιθανότατα κάποια εφαρμογή στο κάνει αυτό - αν είσαι με τη μαμα ρομ και κερνελ-.Αν δεν τη βρεις η επαναφορά εργοστασιακών είναι η λύση.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σπυρο μην πας στο play 247 εκλεισε δυστυχως.......

Αυριο απογευμα αν θες να βρεθουμε καπου να το δεις.......

Στειλε μου ΠΜ να κανονισουμε.....

 

οφφ τοπικ

Νομίζω δεν έχει κλείσει.Μεταφέρθηκε στην Πανεπιστημίου.Στο τέλος της προς το Πανεπιστήμιο.

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

1.Αυτό συμβαίνει αλλά για πολύ λιγότερο oxi παραπάνω από 1 δευτερο όταν από 3g σήμα πέφτει σε απλό gsm

3.Πάρα πολύ περίεργο ,είσαι ο πρώτος που λέει ότι το κινητό λαγκάρει και μπουκώνει.Πιθανότατα κάποια εφαρμογή στο κάνει αυτό - αν είσαι με τη μαμα ρομ και κερνελ-.Αν δεν τη βρεις η επαναφορά εργοστασιακών είναι η λύση.

 

1.δεν πρεπει να φταει αυτο διοτι με hands free δεν μου το κανει ποτε... 8α δειξει στην πορεια... ελπιζω να μην ειναι καποια μονιμη βλαβη..

3.ειμαι με ομεγκα , μετα το ρεσταρτ που εκανα δουλευει ρολοι, ελπιζω να μην ξανακανει κατι..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα

Ευτυχισμένος κάτοχος και εγω τις τελευταίες 20 μερες χωρίς κανενα πρόβλημα μέχρι σημερα, που προσπάθησα να κανω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και διαπίστωσα οτι το τηλέφωνο μου δεν κανει τιποτα οταν πληκτρολογω τον κωδικό αλλα ουτε και οταν πληκτρολογω για να αλλάξω το CSC της συσκευής.

Βεβαια οταν πληκτρολογω για να μου βγάλει το imei η για να τσεκαρω το βερσιον μου τα βγαζει κανονικά.

 

Οποιος ξέρει κατι ας βοηθήσει γιατί εχω ψάξει ολο το νετ και δεν εχω βρει κάτι και εχω πελαγώσει. ..

Ευχαριστώ.

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

Εγω παραγγειλα μια θηκη απο ebay αυτη http://www.ebay.co.uk/itm/Nillkin-Matter-Hard-Cover-Case-LCD-Guard-For-Samsung-Galaxy-Note-II-2-N7100-/190729775236?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item2c68616884

Μου ηρθε χτες.Την πηρα σδε καφε χρωμα.Το κουφοειναι οτι δεν εχω ακομα το κινητο ,περιμενω να το παρω απο μια επιδοτηση :wacko:

Σκεφτομαι να το παρω σε γκρι,αλπιζω να πηγαινει με τη καφε θηκη.

 

Πόσο καιρό έκανε να σου έρθει? Εγώ την περιμένω 3 βδομάδες τουλάχιστον. .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα

Ευτυχισμένος κάτοχος και εγω τις τελευταίες 20 μερες χωρίς κανενα πρόβλημα μέχρι σημερα, που προσπάθησα να κανω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και διαπίστωσα οτι το τηλέφωνο μου δεν κανει τιποτα οταν πληκτρολογω τον κωδικό αλλα ουτε και οταν πληκτρολογω για να αλλάξω το CSC της συσκευής.

Βεβαια οταν πληκτρολογω για να μου βγάλει το imei η για να τσεκαρω το βερσιον μου τα βγαζει κανονικά.

 

Οποιος ξέρει κατι ας βοηθήσει γιατί εχω ψάξει ολο το νετ και δεν εχω βρει κάτι και εχω πελαγώσει. ..

Ευχαριστώ.

 

" δεν κανει τιποτα οταν πληκτρολογω τον κωδικό" ποιο κωδικο?

 

"αλλα ουτε και οταν πληκτρολογω για να αλλάξω το CSC της συσκευής."

ειναι γνωστο οτι το csc απο το s3 και μετα δεν αλλαζει με τον κωδικο μεσω dialer.

Κατεβασε αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector&hl=en&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dplay+store+csc+changer

 

Θα σου κανει factory reset αν αλλαξεις csc.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω 2 πράγματα:

α) δεν έχει ραδιόφωνο, έτσι;

β) η μπαταρία πόσο κρατάει με νορμάλ χρήση;

Link to comment
Share on other sites

Για αξεσουάρ δεν τσεκαρα τιμές , αλλα το note2 το εχει ακριβότερα απο οτι το βρίσκεις πλέον στην Ελλάδα.

 

Εκτός από skroutz.gr που αλλού έχουμε διαθέσιμες τιμές και διάθεση κινητού, γνωρίζουμε?

 

Έχει και άλλη χρησιμότητα το τηλέφωνο ρε παιδιά, τώρα την ανακάλυψα!

 

:lol:

 

Παιδιά με το flash player τι κάνουμε? ?????????????

 

Δεν έχει default δηλαδή? Please explain. :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση εννοώ τον κωδικο *2767*3855# , αυτος δεν κανει επαναφορά με τον στοκ dialer ?

Και η εφαρμογή που μου εδωσες δουλευει!!! Ευχαριστώ και παλι.

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να το πάρω αυριο απο το birdphone.

το εχει αγοράσει κανείς αλλος απο εκει? δινει εγγύηση με ισχυει στην Ελλάδα? υπάρχει κατι που να προσέξω?

 

αλλο κατάστημα με παρόμοια τιμη στα νοτια της Αθήνας εχει να προτείνει κανείς?

 

 

edit.

επίσης ελληνικά εχει?

προγράμματα πλοήγησης τα ιδια με το GS2?

 

το ξαναβάζω μήπως κάποιο παιδι το δει και απαντήσει.:rolleyes:

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Από το συγεκριμένο έχουν πάρει πολλοί. Οπότε όλα καλά. Ελληνικά θα έχει αφού θα είναι συσκευή για την Ευρώπη και θα γράφει και GR στο κουτί. Για τιμές ψάξε στο skroutz πάρε κι ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις από που είναι. Η εγγύηση ισχύει κανονικά για τηλέφωνο που προορίζεται για την ευρωπαϊκή ένωση.

 

σε ευχαριστώ.

ρωτάω γιατι διάβασα αυτο

ΑΓΟΡΆ Galaxy Note II

 

expansys

Amazon.de

 

 

Προσοχή σε κάποια καταστήματα όπου πουλάνε συσκευές παραεισαγωγής. Αυτό σημαίνει ότι έχουν εισάγει τη συσκευή από κάποια χώρα, και η απόδειξη που θα σας δώσουν δε θα αναγράφει το IMEI.

Αν η απόδειξη αναγράφει IMEI, αν το αγοράσετε από οποιαδήποτε χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης η εγγύηση καλύπτεται ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΆ και έχει Ελληνική γλώσσα και πληκτρολόγιο.

σε αλλο θέμα και προβληματίστηκα...

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...