Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συνδεω το κιν με το pc με το καλωδιο Usb κ δεν μου το διχνει ο συνδεεται? γιατι τι πρεπει να κανω? να αλλαξω καποια ρυθμηση?

 

Φιλε μου στο pc σου εχεις εγκαταστησει τους drivers της samsung;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε επανεκκίνηση συνήθως στρώνει

 

Μου το είχε κάνει και μετά την 4.3 όταν την είχα βάλει και με επανεκκίνηση έφτιαξε, αλλά τώρα του κάνω συνέχεια επανεκκίνηση αλλά δεν αλλάζει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θα χρειαστώ τα φώτα σας για τη SIP λειτουργία

Έχω ένα νούμερο voip και το έχω εγκαταστήσει στο τηλεφωνό μου. Μέσω 3g τη κατανάλωση θα έχω σε ΜΒ;

Έχω ακούσει για έναν κώδικα g.279

 

 

 

Αυτό εξαρτάται από το δίκτυο σου, δεν είναι κάτι σταθερό, καλύτερα να ελέγχεις είτε με κάποιο πρόγραμμα είτε με το ενσωματωμένο την κατανάλωση σου. Όσο για το ποιον codec να χρησιμοποιήσεις κάνε ενα googlαρισμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως μεταφέρω με το root explorer μέσω wifi αρχεία από και προς το κινητό (samba) χωρίς κανένα πρόβλημα.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Μου το είχε κάνει και μετά την 4.3 όταν την είχα βάλει και με επανεκκίνηση έφτιαξε, αλλά τώρα του κάνω συνέχεια επανεκκίνηση αλλά δεν αλλάζει

 

Ε τότε δεν το γλυτώνεις το hard reset

Link to comment
Share on other sites

Καλά δε νομίζω να κάνω hard reset για κάτι τόσο ασήμαντο. Απλά θα περάσω την 4.4.2 με το odin. Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα

 

Γενικά δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Εμένα μου έκανε το ίδιο και στο Note II και στο Note Pro 12.2. Παρόλα αυτά όταν ήρθε αναβάθμιση την είδε κανονικά, άσχετα αν πριν μου έβγαζε modified device. Γενικά μην ασχοληθείς. Και μέσω KIES μπορείς να δεις για αναβαθμίσεις κανονικά.

 

BWT μετά την αναβάθμιση στρώνει και σου δείχνει κανονικά status official.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Με το γνωστό θέμα των περιορισμών των δικαιωμάτων τί κάνουμε; Ειμαι rooted, προσπαθώ να αποσυμπιέσω ένα .zip αρχείο είτε από την εσωτερική μνήμη είτε από την εξωτερική και αρνείται πεισματικά.. Εγκατέστησα και ένα πρόγραμμα που διάβασα ότι διορθώνει την κατάσταση (sdcard fix) αλλά δεν είδα καμία αλλαγή. Έλεος δλδ..
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Με το γνωστό θέμα των περιορισμών των δικαιωμάτων τί κάνουμε; Ειμαι rooted, προσπαθώ να αποσυμπιέσω ένα .zip αρχείο είτε από την εσωτερική μνήμη είτε από την εξωτερική και αρνείται πεισματικά.. Εγκατέστησα και ένα πρόγραμμα που διάβασα ότι διορθώνει την κατάσταση (sdcard fix) αλλά δεν είδα καμία αλλαγή. Έλεος δλδ..

 

Αν δεν είδες καμιά αλλαγή προφανώς δεν είναι θέμα του λογισμικού.

Δοκίμασε με το Rar for Android.

Link to comment
Share on other sites

Εχω περάσει την DN3 v5 και ανοίγοντας το kies μου έβγαλε το μήνυμα αυτο. Τί κάνω; Είναι αναβάθμιση πάνω στην DN3 ή θα ξαναγυρίσω στην κανονική ρομ; Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Για την επισημη Γαλλικη ειναι η αναβαθμιση.

Και να του πεις να την κανει μαλλον δεν μπορεσει αφου

εισαι με καστομ

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι απο εμενα το κινητο σχεδον επανασυναρμολογηθικε αλλα..:!:

εχω προβλημα δεν βλεπει την καρτα sim ενω την sdcard ναι..:wacko:

παιζει κατι να γνωριζετε αν θα ειναι θεμα hardware η software λετε?

ενω δειχνει σημα foul μου λεει (Μη εγγεγραμμενο στο δικτυο) και στην μπαρα

εισαγετε την καρτα sim παιδια λιγο τα φωτα σας παρακαλω...

εν το μεταξυ εχω κοιταξει και αυτο εδω http://www.ebay.de/itm/Sim-Karten-Leser-Sim-Card-Holder-Flex-Memory-f-Samsung-Galaxy-Note-II-2-N7100-/281196872848?pt=DE_Handy_Organizer_Ersatzteile_Werkzeuge&hash=item4178a3c490 :X

[ATTACH]45898[/ATTACH][ATTACH]45899[/ATTACH]

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

οχι απο που τους κατεβαζω για το note 2?

 

Κατέβασε τους από εδω .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι απο εμενα το κινητο σχεδον επανασυναρμολογηθικε αλλα..:!:

εχω προβλημα δεν βλεπει την καρτα sim ενω την sdcard ναι..:wacko:

παιζει κατι να γνωριζετε αν θα ειναι θεμα hardware η software λετε?

ενω δειχνει σημα foul μου λεει (Μη εγγεγραμμενο στο δικτυο) και στην μπαρα

εισαγετε την καρτα sim παιδια λιγο τα φωτα σας παρακαλω...

εν το μεταξυ εχω κοιταξει και αυτο εδω http://www.ebay.de/itm/Sim-Karten-Leser-Sim-Card-Holder-Flex-Memory-f-Samsung-Galaxy-Note-II-2-N7100-/281196872848?pt=DE_Handy_Organizer_Ersatzteile_Werkzeuge&hash=item4178a3c490 :X

[ATTACH]45898[/ATTACH][ATTACH]45899[/ATTACH]

Για ριξε μια ματια στις πληριφοριες συσκευης να δεις αν σου γραφει το imei σου.Αν στο γραφει,τσεκαρε αν ειναι το σωστο.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι ενταξη το imei. :confused:

διαφορετικα τη θα γινοταν? :worry:

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι ενταξη το imei. :confused:

διαφορετικα τη θα γινοταν? :worry:

 

Δοκίμασες να βάλεις άλλη sim στο κινητό σου; η δική σου sim λειτουργεί σε άλλο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι ενταξη το imei. :confused:

διαφορετικα τη θα γινοταν? :worry:

Αν δεν εβλεπες το imei θα ειχες κατεστραμενο efs folder (αρκετα συνηθες φαινομενο) και δεν θα μπορουσες να συνδεθεις σε δικτυο κινητης,διοτι δεν θα γινονταν αναγνωριση της sim απο τη συσκευη.Τουλαχιστον αποκλειστηκε το software προβλημα.Τρεις ειναι οι περιπτωσεις που μπορει να συμβαινουν σε σενα :ειτε δεν βαζεις-κουμπωνεις σωστα την καρτα,ειτε εχει προβλημα η sim σου,ειτε εχει προβλημα το sim-reader σου και πρεπει να πας υποχρεωτικα στο servis

Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου το πατησε αυτοκινητο στο δρομο ...εχω ανεβασει φωτο πιο πισω ..εμεινε μονο το motherboard ..:wacko:

ολα τα υπολοιπα (καπουτ)...!!! :rolleyes: το ιμει ειναι σωστο! στο xperia v μου την διαβαζει την sim ενω note 2 οχι θα δοκιμασω και καποια αλλη sim να σιγουρευτω..εκανα update μεσω κινητου απο wifi σε 4,3 απο 4,1 που ειχα αλλα τα ιδια ειχα και με την 4,1,2.

και αλλο ενα: ο υπολογιστης το βρισκει σαν αποθηκευτικο χωρο note 2 στο ο υπολογιστης μου αλλα οταν βαζω kies δεν το βρισκει καθολου οσο και αν προσπαθησα και ολα αυτα σεν windows 8.1 .

οσο για την καρτα sim οταν την βαζω κανει το κλικ και την κρατα μονο του.το ξαναπαταω και μου την βγαζει.:ninja:

δεν ξερω τη να πω σχεδον το εχω κανει παλι καινουργιο ολο θα παραγγηλω και card sim reader καινουργιο να τα αλλαξω να δω που θα με παει τελος παντων.

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο το να διαβάζω τα μηνύματα σου είναι ένας βιασμός για τα μάτια μου... Τέλος πάντων... Νομίζω ότι απλά πρέπει να το πας σε ένα επίσημο service να το κοιτάξουν. Είναι απίθανο να το πάτησε αυτοκίνητο και ενώ όλα τα υπόλοιπα καταστράφηκαν η motherboard να έμεινε άθικτη χωρίς κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Και μόνο το να διαβάζω τα μηνύματα σου είναι ένας βιασμός για τα μάτια μου... Τέλος πάντων... Νομίζω ότι απλά πρέπει να το πας σε ένα επίσημο service να το κοιτάξουν. Είναι απίθανο να το πάτησε αυτοκίνητο και ενώ όλα τα υπόλοιπα καταστράφηκαν η motherboard να έμεινε άθικτη χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

+1 Δεν ειχα δει οτι του το πατησε αυτοκινητο,τσαμπα οδηγιες εδινα.Το να εχει μεινει το motherboard αθικτο ειναι σαν να του εχει κατσει το τζοκερ.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

τελος παντων εχω παραγγειλει το sim card reader ποτε θα ερθει αγνωστο...αν δεν ειναι κ αυτο καδος ανακυκλωσεις

380 που το ειχα παρει + 158 που ρηξει για τα ανταλλακτικα...ωραια ....ελπιζω να ειναι το sim reader... :cry:

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

τελος παντων εχω παραγγειλει το sim card reader ποτε θα ερθει αγνωστο...αν δεν ειναι κ αυτο καδος ανακυκλωσεις

380 που το ειχα παρει + 158 που ρηξει για τα ανταλλακτικα...ωραια ....ελπιζω να ειναι το sim reader... :cry:

Υπαρχει πιθανοτητα να δουλεψει με αυτο.Αν οχι,μια και εχεις αλλαξει οθονες και τα σχετικα,ρωτα στη smartek για πλακετα κι αν σε συμφερει το πας γι αλλαγη κι εχεις καινουριο κινητο,αν δεν σε συμφερει το αφηνεις για ενθυμιο,δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει πιθανοτητα να δουλεψει με αυτο.Αν οχι,μια και εχεις αλλαξει οθονες και τα σχετικα,ρωτα στη smartek για πλακετα κι αν σε συμφερει το πας γι αλλαγη κι εχεις καινουριο κινητο,αν δεν σε συμφερει το αφηνεις για ενθυμιο,δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο.

 

ετσι φτιαξε με και αλλο...!!! :wacko::wacko: :confused::confused::X:X

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Για μένα έπρεπε να το πας από την αρχή στην σμαρτεκ και να ζητούσες κοστολόγιο. Θα πλήρωνες κανα 20ρικο έλεγχο αλλά θα ήξερες αν σε συμφέρει. Τώρα πας στα τυφλά και στην ουσία θα σου στοιχίσει ο κούκος αηδόνι και αν το φτιάξεις πάλι.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...