Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνω τι εννοείς! :O Όταν είναι στο αυτόματο, τα όρια της φωτεινότητας δεν καθορίζονται από το αντίστοιχο αισθητήριο που μετράει την ένταση της φωτεινότητας του περιβάλλοντος χώρου; Τι νόημα έχει το αυτόματο αν μπορείς εσύ να το αλλάξεις;

 

Με αυτό τον τρόπο νομίζω ότι ρυθμίζεις την μέγιστη φωτεινότητα που μπορεί να φτάσει όταν είναι στο αυτόματο.

SMARTPHONES

NOTE 2, GALAXY SII PLUS, GALAXY GRAND NEO, GALAXY MINI

 

TABLET

GALAXY TAB 10,1, GALAXY NOTE 8.0, GALAXY TAB 4 7,0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χάλια το bluetooth στην 4.4.

 

Θέλει επειγόντως φτιάξιμο, δεν πιάνει καθαρά ούτε στο μισό μέτρο.

Alldocube - iPlay40 5G - Android 11

Link to comment
Share on other sites

Χάλια το bluetooth στην 4.4.

 

Θέλει επειγόντως φτιάξιμο, δεν πιάνει καθαρά ούτε στο μισό μέτρο.

 

Δυστυχώς ισχύει...το κινητο στην τσέπη ακούγοντας ραδιοφωνο απ το bluetooth και μόλις κουνάω το κεφάλι χάνεται...λογικά θα το φτιάξουν...

Link to comment
Share on other sites

...αυτο είναι τραγικό bug, δεν είναι απλό θεματάκι. Ας περιμένουμε την Ελληνική καλύτερα :lol:
Link to comment
Share on other sites

...αυτο είναι τραγικό bug, δεν είναι απλό θεματάκι. Ας περιμένουμε την Ελληνική καλύτερα :lol:

 

το κακό είναι ότι δεν διορθώθηκε ούτε στην FNE1. το update που βγήκε πριν λίγες μέρες για την γαλλική...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πράγματι είδα όπως το λες για τη V 3.0 αλλά δε καταλαβαίνω γιατί δε λέει να περάσεις το super su + air command + Phantom_ROM_Resources_V3.0.

Όσο για Phantom_ROM_Resources_V3.0 μην αγχώνεσαι. Τα φλασάρεις και δημιουργεί ένα φάκελο στη μνήμη του κινητού και μετά από recovery περνάς όποιο θες. έχει πάρα πολλά πράγματα. Εφαρμογές από S5, επιλογή modem, επιλογή csc, διάφορα modules στο τηλέφωνο και πάρα πάρα πολλά άλλα. Σίγουρα θα σου αρέσει κάτι από όλλα αυτά. Δες τι περιλαμβάνει στο site των xda που σου έγραψα παραπάνω.

Αν αποφασίσεις να τη φλασάρεις κάντο με TWRP RECOVERY όπως προτείνει και ο δημιουργός.

 

Ευχαριστώ.

Ένα πράγμα μόνον δεν κατάλαβα: είναι knox free η ROM ή όχι;

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Εμεις απο Ελλαδα, στο πηγαδι κατουρισαμε πια?

Και με τα γερμανικά τι γίνεται πότε θα έρθει μέσω Οτα ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Ένα πράγμα μόνον δεν κατάλαβα: είναι knox free η ROM ή όχι;

 

Είναι. Καλή Rom. Εγώ είμαι με dr. Ketan v.7 για τα δικά μου γούστα η πιο low ram και γρήγορη ρομ αφοι όσα δοκίμασα!

Link to comment
Share on other sites

Χάλια το bluetooth στην 4.4.

 

Θέλει επειγόντως φτιάξιμο, δεν πιάνει καθαρά ούτε στο μισό μέτρο.

 

Δυστυχώς ισχύει...το κινητο στην τσέπη ακούγοντας ραδιοφωνο απ το bluetooth και μόλις κουνάω το κεφάλι χάνεται...λογικά θα το φτιάξουν...

 

Και σε μένα τα ίδια. Παρόλα αυτά επιτέλους πλέον δεν έχω το πρόβλημα να μην με ακούνε από το bt. Οπότε καλύτερα έτσι.. :p

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 20 μήνες άψογης συμβίωσης και υπερντατικής χρήσης απροβλημάτιστα (το power button αλλάχθηκε μόνο εντός εγγύησης), έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό ότι το τηλεφωνο αρκετές φορές παγώνει ή καθυστερεί πολύ να ανοίξει κάποιες εφαρμογές χωρίς μάλιστα να είναι φορτωμένη από άλλες ανοιχτές εφαρμογές η ram. Είμαι με γαλλική rom 4.4, official από την πρώτη στιγμή και unrooted.

Πιστεύετε ότι θα βοηθούσε ένα wipe και στήσιμο του τηλεφώνου από την αρχή;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 20 μήνες άψογης συμβίωσης και υπερντατικής χρήσης απροβλημάτιστα (το power button αλλάχθηκε μόνο εντός εγγύησης), έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό ότι το τηλεφωνο αρκετές φορές παγώνει ή καθυστερεί πολύ να ανοίξει κάποιες εφαρμογές χωρίς μάλιστα να είναι φορτωμένη από άλλες ανοιχτές εφαρμογές η ram. Είμαι με γαλλική rom 4.4, official από την πρώτη στιγμή και unrooted.

Πιστεύετε ότι θα βοηθούσε ένα wipe και στήσιμο του τηλεφώνου από την αρχή;

 

Την γαλλική την πέρασες πάνω από την jellybean χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Link to comment
Share on other sites

Την γαλλική την πέρασες πάνω από την jellybean χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

 

Ναι χωρίς επαναφορά την πέρασα. Αυτό πιστεύεις ότι φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι χωρίς επαναφορά την πέρασα. Αυτό πιστεύεις ότι φταίει;

 

Σε αυτά τα πράγματα ποτέ δεν είσαι σίγουρος για κάτι...Αλλά αποκλείεις περιπτώσεις, μέχρι να βρεις την λύση.Προς το παρόν λοιπόν θα έλεγα να κάνεις μια επαναφορά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα είμαι με την 4.1.2 να κάνω την αναβάθμιση σε 4.4.2 αξίζει?ειμαι με γαλλική συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.Έχω το ελληνικό και του φλασαρα την γαλλική N7100XXUFND3 μεσω ODIN.Αμέσως μου ήρθε μια αναβάθμιση N7100XXUFNE1 μεσω OTA την οποια και εκανα (παρεμπιπτόντως στο KIES του PC δεν εβγαλε καμια αναβάθμιση).Στις πληροφορίες συσκευης μετα την τελευταια αναβαθμιση , στο Baseband version-Έκδοση βασικου φασματος εχει παραμείνει ακομα η N7100XXUFND3 και όχι την τελευταια ενημερωση N7100XXUFNE1 την οποία ενώ εχω κάνει φαίνεται μόνο ενα κομματι της στον αριθμό κατασκευης.Είναι φυσιολογικό;Έχω κάνει τίποτα λάθος,και σε εσας έτσι είναι; Edited by MrIDO
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.Έχω το ελληνικό και του φλασαρα την γαλλική N7100XXUFND3 μεσω ODIN.Αμέσως μου ήρθε μια αναβάθμιση N7100XXUFNE1 μεσω OTA την οποια και εκανα (παρεμπιπτόντως στο KIES του PC δεν εβγαλε καμια αναβάθμιση).Στις πληροφορίες συσκευης μετα την τελευταια αναβαθμιση , στο Baseband version-Έκδοση βασικου φασματος εχει παραμείνει ακομα η N7100XXUFND3 και όχι την τελευταια ενημερωση N7100XXUFNE1 την οποία ενώ εχω κάνει φαίνεται μόνο ενα κομματι της στον αριθμό κατασκευης.Είναι φυσιολογικό;Έχω κάνει τίποτα λάθος,και σε εσας έτσι είναι;

 

Πριν το φλασάρισμα είχες κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Δοκίμασε να κάνεις μια αφού την πέρασες. Λογικά έχουν μείνει υπολείμματα της ελληνικής. Είχε συμβεί κάτι αντίστοιχο και σε μενα!

Link to comment
Share on other sites

Πριν το φλασάρισμα είχες κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Δοκίμασε να κάνεις μια αφού την πέρασες. Λογικά έχουν μείνει υπολείμματα της ελληνικής. Είχε συμβεί κάτι αντίστοιχο και σε μενα!

 

Παιδιά και μένα το ίδιο έχει γίνει...Δηλαδή σε εσένα έχει αλλάξει και η έκδοση βασικού φάσματος;;;

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάστασή της 4.4.2 αντιμετωπίζω πρόβλημα συγχρονισμού των bookmarks με τον stock browser. Δεν υπάρχει και η αντίστοιχη επιλογή από το Google account sync. Έχει διαπιστώσει κάνεις άλλος το ίδιο πρόβλημα? Πριν την αναβάθμιση εμφάνιζε κανονικά τα Google Bookmarks
Link to comment
Share on other sites

ειμαι νεος κατοχος μεταχειρησμενου note2 κ δεν βρίσκω μεσα απο το μενου της συσκευής πως κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων. μπορει να μου πει καποιος πως ακριβος θα παω κ που για να το κανω! ???
http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

ειμαι νεος κατοχος μεταχειρησμενου note2 κ δεν βρίσκω μεσα απο το μενου της συσκευής πως κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων. μπορει να μου πει καποιος πως ακριβος θα παω κ που για να το κανω! ???

 

ρυθμίσεις->Λογαριασμοί-> δημιουργία αντιγράφων

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...