Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια οταν κανω hard reset η αλλιως δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας-επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων,μπορω να βγαλω την καρτα μνημης ωστε να μην χασω τιποτα??Aν την αφησω και κανω υπαρχει προβλημα...τις περισσοτερες φωτο,βιντεο τα εχω εκει..

Θελω να το κανω γιατι απο την ενημερωση λογισμικου απο 4.1.1 σε 4.1.2 δεν το εκανα....Η τρελη καταναλωση στην μπαταρια ωφειλεται στο οτι ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ RESET???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο 4.1.2 σε 4.3 μονο ενα αρνητικο βρηκα , αυτο στα μηνυματα , οταν γραφω μια λεξη και μου προτινει μια αλλη που δεν θελω εγω . Πατω space για να γραψω την επομενη , και αυτο απο μονο του μου γραφει την δικια του . Σπαστικο . Παραδειγμα, θελω να γραψω την λεξη "αποπροσανατολισμος" και απο κατω το μονο που μου δινει σαν επιλογη ειναι "απο προλαβατε κοσμος" !!!! Ειναι πολλες οι φορες που δεν μπορω να γραψω λεξεις .
Link to comment
Share on other sites

Απο 4.1.2 σε 4.3 μονο ενα αρνητικο βρηκα , αυτο στα μηνυματα , οταν γραφω μια λεξη και μου προτινει μια αλλη που δεν θελω εγω . Πατω space για να γραψω την επομενη , και αυτο απο μονο του μου γραφει την δικια του . Σπαστικο . Παραδειγμα, θελω να γραψω την λεξη "αποπροσανατολισμος" και απο κατω το μονο που μου δινει σαν επιλογη ειναι "απο προλαβατε κοσμος" !!!! Ειναι πολλες οι φορες που δεν μπορω να γραψω λεξεις .

Jimmy, αλλάζει αυτό. ;)

 

Ρυθμίσεις --> Η συσκευή μου --> Γλώσσα και εισαγωγή --> Πληκτρολόγιο Samsung --> Αυτόματη αντικατάσταση --> OFF

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμισεις-η συσκευη μου-γλωσσα και εισαγωγη-πληκτρολογιο samsung,πατας στο γραναζακι διπλα του και στην λιστα που θα ανοιξει βαζεις στο off το <Αυτοματη αντικατασταση> και το προβλημα θα λυθει αμεσως ;)

 

edit: ωσπου να γραψω το ποστ με προλαβε ο Κωστας ο οποιος ποσταρει σαν τον ανεμο τελευταια :D:lol:

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Σε συνεχεια του χθεσινου ποστ σχετικα με την μπαταρια ποσταρω και σημερα αλλα 2 screenshots αφου ακομα καλα κραταει.η χρηση ειναι ιδια με χθες συν καποια βιντεακια σημερα απο youtube. Αυτο που ξεχασα χθες ειναι πτι η συσκευη απο το πρωι μεχρι το μεσημερι που γυρναω ειναι συνδεδεμενη με bluetooth και το βραδυ παραμενει ανοιχτη.

 

Εχεις τη καλοσύνη να μας ποσταρεις ποιες εφαρμογές εχεις;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εχεις τη καλοσύνη να μας ποσταρεις ποιες εφαρμογές εχεις;

 

Μην το ψάχνεις, πρέπει να έχει χαλάσει η μπαταρία μας. Δεν εξηγείται αλλιώς. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρία ας συζητάμε στο ειδικό νημα, όχι εδώ. Εμένα που με την χρήση που έκανα ποτέ δεν είδα σουπερ μπαταρία (όλοι συγχρονισμού κλπ ανοιχτά) η 4.3 είναι στο ίδιο επίπεδο με την 4.1.2 και χάνει 10% Άννα 30' οθόνης, δηλ βγάζει 5 ώρες οθόνης το πολύ και το φορτιζω κάθε βράδυ. Για υψηλή κατανάλωση μπαταρίας τις πρώτες μονο ημέρες μετά από reset οφείλεται ο συγχρονισμός, δείτε παλαιοτερο post μου που το εξηγώ αναλυτικά. Ομως ο ovelix και ο έτερος μάλλον πρέπει να πάνε να μετρήσουν την μπαταρία τους καταρχήν .... Δεν εξηγείται!

 

Για ευαισθησία wifi και εγώ παρατήρησα ότι αυξήθηκε με συνέπεια ελαφρώς περισσότερες αποσύνδεσεις. Το αξιοσημείωτο είναι ότι δεν αποσυνδέεται όταν το σήμα είναι αδύναμο αλλά όταν λέει "αδύναμη σύνδεση internet" (ή κάπως έτσι), σαν να ελέγχει δηλαδή αν έχει internet ο router και όχι αν έχει ισχύ το wifi. Μάλιστα μια για που είχε πρόβλημα η γραμμή και δεν είχα internet, δεν συνδεόταν με τίποτα στον router για να τον κάνω reset, παρότι είχε μια χαρά wifi!

 

Για το πρόβλημα των μονοδρομων κλήσεων που δεν σε ακούει ο συνομιλητής ή δεν τον ακούς εσύ, παρατήρησα ότι συμβαίνει κυρίως ώρες αιχμής που συντείνει ότι οφείλεται σε δίκτυο ... ίσως σε συνδυασμό με κάποια ευαισθησία του Note 2. Ανεξαρτήτως πάντως που οφείλεται, είναι το πιο σοβαρό πρόβλημα που με παιδεύει.

Edited by ilpara
Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρία ας συζητάμε στο ειδικό νημα, όχι εδώ. Εμένα που με την χρήση που έκανα ποτέ δεν είδα σουπερ μπαταρία (όλοι συγχρονισμού κλπ ανοιχτά) η 4.3 είναι στο ίδιο επίπεδο με την 4.1.2 και χάνει 10% Άννα 30' οθόνης, δηλ βγάζει 5 ώρες οθόνης το πολύ και το φορτιζω κάθε βράδυ. Για υψηλή κατανάλωση μπαταρίας τις πρώτες μονο ημέρες μετά από reset οφείλεται ο συγχρονισμός, δείτε παλαιοτερο post μου που το εξηγώ αναλυτικά.

 

Για ευαισθησία wifi και εγώ παρατήρησα ότι αυξήθηκε με συνέπεια ελαφρώς περισσότερες αποσύνδεσεις. Το αξιοσημείωτο είναι ότι δεν αποσυνδέεται όταν το σήμα είναι αδύναμο αλλά όταν λέει "αδύναμη σύνδεση internet" (ή κάπως έτσι), σαν να ελέγχει δηλαδή αν έχει internet ο router και όχι αν έχει ισχύ το wifi. Μάλιστα μια για που είχε πρόβλημα η γραμμή και δεν είχα internet, δεν συνδεόταν με τίποτα στον router για να τον κάνω reset, παρότι είχε μια χαρά wifi!

 

 

Μα δε συζητάμε για τη μπαταρία αλλα για τη χρηση κατανάλωσης της 4.2!!!!

 

:confused:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις τωρα παρατηρησα στην 4.3 στο playstore ενω δεν εχω αυτοματη ενημερωση εφαρμογων καποιες εφαρμογες ειναι ενημερωμενες κοιταζωντας τις ημερομηνιες τελευταιας αναβαθμισης χωρις να εχω κανει κατι.ξερεις κανεις τιποτα?
[sIGPIC][/sIGPIC] Be Creative.......
Link to comment
Share on other sites

Γεια σασ φιλοι μου, σαν νεος κατοχος του ΝΟΤΕ2 και του ANDROID γενικοτερα θα ηθελα καποια βοήθεια.

1) Πως & απο που κατεβαζω εγκαθηστω flash player για το ιντερνετ?

2) Να προχωρησω στην ενημερωση που μου ηρθε ή οχι?

Το κινιτο ειναι Ιταλικο και δεν το εχω πειραξει καθολου, οπως μου ηρθε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσοι το γνωριζετε αλλα κυκλοφορει πλεον στο samsung apps,η Samsung TTS HD Greek την οποια μεχρι πριν λιγο καιρο την εδινε μονο για το note 3.Την κατεβαζω τωρα να δουμε την τυχη μας και σε αυτην...
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας..κατεβασα και γω την 4.3 και εχασα την μπαρα αριστερα με τα πολλαπλα παραθυρα...δεν μπορω να το ενεργοποιησω να μου βγαζει την μπαρα αριστερα...τι εγινε ...χαθηκε αυτη η δυνατοτητα που ειχαμε με την 4,1,2??αν ναι....ειναι μειων της 4.3..
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας..κατεβασα και γω την 4.3 και εχασα την μπαρα αριστερα με τα πολλαπλα παραθυρα...δεν μπορω να το ενεργοποιησω να μου βγαζει την μπαρα αριστερα...τι εγινε ...χαθηκε αυτη η δυνατοτητα που ειχαμε με την 4,1,2??αν ναι....ειναι μειων της 4.3..

Δεν χάθηκε, πας για επαναφορά εργοστασιακών.

Link to comment
Share on other sites

με την επαναφορα θα ειμαι παλι στην 4.3??

 

Ναι απλά θα πρέπει να ξαναστησεις το τηλέφωνο από την αρχή...

Link to comment
Share on other sites

Θελω να σας πω κατι που συζητηθηκε πιο πριν στα μηνυματα εδω. Ειχα προβλημα με το share της εφαρμογης "Συλλογη" οταν ηθελα να στειλω μια φωτο, κρασαρε η εφαρμογη. Μου ειπαν και εκανα hard reset το οποιο εκανα και εστρωσε. (4.3 no root). Εστεισα το τηλ απο την αρχη και τι εκανα μετα...? εκανα ανενεργες και καταργηση εγκαταστασης οποιες εφαρμογες δεν χρησιμοποιω προκειμενου να ειναι πιο lite το τηλ. Αυτο και μονο αυτο σε μενα μου δημιουργησε παλι το προβλημα στο share της Συλλογης ! Εκανα αμεσως παλι ολες τις εφαρμογες ενεργες και το share εφτιαξε !!! Αρα απο το δικο μου παραδειγμα καταλαβαινω οτι δεν εφταιγε το οτι δεν εκανα hard reset μετα την αναβαθμιση μεσω OTA. Ηθελα να σας το αναφερω απλα .
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσοι το γνωριζετε αλλα κυκλοφορει πλεον στο samsung apps,η Samsung TTS HD Greek την οποια μεχρι πριν λιγο καιρο την εδινε μονο για το note 3.Την κατεβαζω τωρα να δουμε την τυχη μας και σε αυτην...

 

Επειδη την κατρβασα και εγω μπορεις να μου πεις ποια ειναι η χρησιμοτητα της γιατι εγω δεν εχω καταλαβει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...