Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημρερα παρελαβα απο πλαισιο το νοτε 2. Εχω ομως την εντυπωση οτι κατι δεν ειναι οπως θα επρεπε με την οθονη. Δηλαδη οταν για παραδειγμα μπαινω στο myphone, στο μπλε περιθωριο κατω φαινονται καποιου ειδους γραμμες. Ειναι ετσι σε ολα τα νοτε? Γενικα εχουν βγαλει προβληματα οι οθονες τους?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπον είχα κανει εγκατάσταση το switkey πληκτρολόγιο μετα απο δοκιμες που εκανα στο ρουτερ χωρις να μπορω να συνδεθώ είπα να γραψω τον κωδικο του ρουτερ με το πληκτρολόγιο της samsung και τώρα συνδέθηκα τι να πω μετα απο αυτο εσβησα το swiftkey και τέλος

 

Απλά το SwiftKey σου βγάζει ένα κενό όταν τελειώσεις τη λέξη που γράφεις οπότε πρέπει να σβήσεις το τελευταίο γράμμα όταν γράφεις το password το οποίο είναι το κενό...

Link to comment
Share on other sites

Σημρερα παρελαβα απο πλαισιο το νοτε 2. Εχω ομως την εντυπωση οτι κατι δεν ειναι οπως θα επρεπε με την οθονη. Δηλαδη οταν για παραδειγμα μπαινω στο myphone, στο μπλε περιθωριο κατω φαινονται καποιου ειδους γραμμες. Ειναι ετσι σε ολα τα νοτε? Γενικα εχουν βγαλει προβληματα οι οθονες τους?

 

Aν βγάλεις screenshot φαίνονται?

Link to comment
Share on other sites

Σε νορμάλ χρήση πόσα mb ram βλέπετε συνήθως να μένουν ελεύθερα από τα διαθέσιμα 2GB ;

 

Συνήθως χρησιμοποιεί τα 750-800/1750.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο καλύτερο bargain στην τιμή που δίνει το πλαίσιο το note 2? Νομίζω είναι το καλύτερο vfm αυτή τη στιγμή και ψήνομαι άσχημα να αλλάξω το S2 μου. Τι λέτε??
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο καλύτερο bargain στην τιμή που δίνει το πλαίσιο το note 2? Νομίζω είναι το καλύτερο vfm αυτή τη στιγμή και ψήνομαι άσχημα να αλλάξω το S2 μου. Τι λέτε??

 

Δεν θα το σκεφτόμουν αν τα ειχα τα χρήματα. Πας ποκλυ μπροστά και ας εχει έρθει το 3. Τα έχουμε αναλύσει. Κατανταμε γραφικοί. Η καλυτερη τιμή της αγοράς για ενα κορυφαίο μηχάνημα, εργαλείο κινητό τηλέφωνο. Μακάρι να μπορούσα να παρω ενα να το ειχα στο κουτί ωστε να αλλαξω καποια στιγμή αυτο που εχω και να εχω καινούργιο τυ κουτιού ξανα. Προφανώς αυτη η παρτίδα δεν θα ειναι και κλειδωμένα τα τηλέφωνα γιαυτο θα ηθελα να το πάρω τώρα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Aν βγάλεις screenshot φαίνονται?

 

Δυστυχώς αναφέρομαι στην οθόνη και όχι στο background. Οι γραμμές υπάρχουν,απλά είναι πιο εμφανείς ανάλογα το χρώμα. Γενικά θα έλεγα ότι η οθόνη με απογοήτευσε αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αναφέρομαι στην οθόνη και όχι στο background. Οι γραμμές υπάρχουν,απλά είναι πιο εμφανείς ανάλογα το χρώμα. Γενικά θα έλεγα ότι η οθόνη με απογοήτευσε αρκετά.

 

δεν εχει ξανα αναφερθει κατι τετοιο...η οθονη ειναι σουπερ...θα πρεπει να πας να το τσεκαρουν...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αναφέρομαι στην οθόνη και όχι στο background. Οι γραμμές υπάρχουν,απλά είναι πιο εμφανείς ανάλογα το χρώμα. Γενικά θα έλεγα ότι η οθόνη με απογοήτευσε αρκετά.

 

Αν πατήσεις στον stock dialer *#0*#, το τεστ της οθόνης δείχνει το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις στον stock dialer *#0*#, το τεστ της οθόνης δείχνει το πρόβλημα?

 

Στα συγκεκριμενα χρωματα οχι, φαινεται πιο πολυ στα ανοιχτα, πχ σε φωτεινες φωτογραφιες. Ακομη και στο browser, το λευκο μοιαζει σα να εχει μια αναγλυφη υφη..

Κατα πασα πιθανοτητα θα ζητησω doa, φοβαμαι ομως οτι απλα θα μου αλλαξουν την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Go for it.

 

 

 

 

 

Δεν θα το σκεφτόμουν αν τα ειχα τα χρήματα. Πας ποκλυ μπροστά και ας εχει έρθει το 3. Τα έχουμε αναλύσει. Κατανταμε γραφικοί. Η καλυτερη τιμή της αγοράς για ενα κορυφαίο μηχάνημα, εργαλείο κινητό τηλέφωνο. Μακάρι να μπορούσα να παρω ενα να το ειχα στο κουτί ωστε να αλλαξω καποια στιγμή αυτο που εχω και να εχω καινούργιο τυ κουτιού ξανα. Προφανώς αυτη η παρτίδα δεν θα ειναι και κλειδωμένα τα τηλέφωνα γιαυτο θα ηθελα να το πάρω τώρα

 

Ευχαριστώ παιδιά. Μάλλον θα την κάνω την κίνηση. Το ότι δεν θα είναι κλειδωμένο είναι επίσης πάρα πολύ σημαντικό!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Μάλλον θα την κάνω την κίνηση. Το ότι δεν θα είναι κλειδωμένο είναι επίσης πάρα πολύ σημαντικό!

Εμένα πάντως από πλαίσιο έχει region lock.

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο αφορά γενικά την Ευρώπη, έτσι? Γιατι θέλω να το πάρω εξωτερικό.. (Πολωνία). Το σημαντικό είναι να μη χάνει την εγγύηση με το root με εκείνο το counter που βάζουν, τα άλλα για μένα είναι δευτερεύοντα. Λέτε να μπει στην 4.3?
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως από πλαίσιο έχει region lock.

region lock σε ολες τις τελυταιες παρτιδες?

Το οποίο αφορά γενικά την Ευρώπη, έτσι? Γιατι θέλω να το πάρω εξωτερικό.. (Πολωνία). Το σημαντικό είναι να μη χάνει την εγγύηση με το root με εκείνο το counter που βάζουν, τα άλλα για μένα είναι δευτερεύοντα. Λέτε να μπει στην 4.3?

 

Ε κανεις ρουτ και βαζεις μια sotmax που δεν εχει τιποτα τετοιο μεσα και ειναι κουτι 4.3:) (θα με φανε μερικοι που προτεινω κατι τετοιο απλα ειναι δοκιμασμενο) Μαλλον θα μπει στην official 4.3

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως από πλαίσιο έχει region lock.

 

Και μενα που το πηρα την τριτη απο πλαισιο εχει region lock.Μαλλον το πλαισιο εχει τελευταιες παρτιδες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Be Creative.......
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Kαι πώς είδατε ότι έχει region lock?

 

εχει πανω αυτοκολητο πανω.επισης απο γνωστο μεσα στις αποθηκες του πλαισιου που εχω αυτες οι παρτιδες ηρθαν το σεπτεμβριο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Be Creative.......
Link to comment
Share on other sites

Και δε μου λετε... τριζει κανενος απο εδω το ΝΟΤΕ 2 υστερα απο 10 ημερες που το εχει??

 

Η μου φταινε τα αφτια μου...

 

Και δεν εννοω μονο το καπακι που ειναι πλαστικο πισω... εννοω και το σασι του!!

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 15 μέρες που το έχω από Phonegallery.gr έχει region lock .Μάλλον το έχουν οι νεότερες παρτίδες από ότι φαίνεται.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...