Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποτε θα μπορουμε να εχουμε την 4.3 επισημα Ο.Τ.Α.? Μενει φανταζομαι να το επισημανει και η Samsung ετσι?
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ίσως και νωριτερα.Βλεπω ότι η τιμή του note 3 έχει πάρει μια κατρακύλα άνευ προηγουμενου, οπότε ίσως βοηθήσει αυτο
Link to comment
Share on other sites

Καλά, αυτό που είχε γίνει πέρσι με το Note II μόνο στο HD2 το είχα δει στο παρελθόν. Γενικά τόσο απροβλημάτιστη συσκευή out of the box δεν βλέπουμε συχνά.

 

Τώρα η Samsung δεν νομίζω να έχει ως κύριο σκοπό της να κάνει τους πελάτες της να αναβαθμίζουν τις παλιές ναυαρχίδες με τις νέες. Όχι πως θα την χαλούσε, αλλά έχω την εντύπωση πως προτημάει να τους δένει με τις πολλές λειτουργίες των κινητών της. πχ. Οι λειτουργίες που έχει το SPen για εμένα είναι πλέον δεσμευτικές... δεν ξέρω αν θα μπορούσα να αλλάξω συσκευή - εταιρία χωρίς να έχω αυτές τις λειτουργίες. Και ειλικρινά είναι και το μοναδικό πράγμα που ζήλεψα από το Note 3, τίποτ' άλλο.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Το Note 2 είναι σύμβολο.

Από την επόμενη Τρίτη θα έχω το μεγάλο αδελφάκι του το Note8 3g.

Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο μου έλειψαν στην δουλειά μου οι ευκολίες του S-Pen.

 

Για μένα δεν είναι αναγκαία η μετάβαση στο 3. Σίγουρα η ανάλυση της οθόνης βοηθά στην πιο ξεκούραστη ανάγνωση και η κάμερα είναι ασυναγώνιστη όμως δεν είναι το παν.

Οι νέες λειτουργίες είναι απείρως πιο χρήσιμες σε μια επαγγελματικης συσκευή σαν το Note.

Επίσης η 4.3 είναι ίσως η πρώτη Android έκδοση που κάνει τις συσκευές με παλαιότερο hardware να λειτουργούν καλύτερα από πριν. Το διαπίστωσα στο Nexus 7.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επίσης η 4.3 είναι ίσως η πρώτη Android έκδοση που κάνει τις συσκευές με παλαιότερο hardware να λειτουργούν καλύτερα από πριν. Το διαπίστωσα στο Nexus 7.

Συμφωνώ απολυτα.Το ίδιο συμβαίνει και στο note 2 με την 4.3 leaked που του έχω εδώ και κάποιες ημερες,το καλό γίνεται καλύτερο :) Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν έχουμε μάθει ακόμα είναι αν θα έχει επιλογή για μεταφορά των εφαρμογών στην κάρτα. Το οποίο και εύχομαι βέβαια.
Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν έχουμε μάθει ακόμα είναι αν θα έχει επιλογή για μεταφορά των εφαρμογών στην κάρτα. Το οποίο και εύχομαι βέβαια.

 

αυτό είναι σημαντικό .παίζει να το δούμε στην 4.3 ?

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω γιατί αλλα έχω μπει σε σκέψεις να δώσω το Ζ για το note 2 :P Μ αρεσε το πενάκι και το μεγεθος της οθόνης του αλλά φοβάμαι μην είναι ένα βήμα πίσω από το Ζ λόγω hw.
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω γιατί αλλα έχω μπει σε σκέψεις να δώσω το Ζ για το note 2 :P Μ αρεσε το πενάκι και το μεγεθος της οθόνης του αλλά φοβάμαι μην είναι ένα βήμα πίσω από το Ζ λόγω hw.

 

Ούτε κατά διάνοια αυτό που λες, έχω και το ζετακι στο σπίτι, δίπλα στο note χανεται ;)

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι σημαντικό .παίζει να το δούμε στην 4.3 ?

 

Έχω την εντύπωση πως κάπου το είχα διαβάσει ότι η Samsung με την νέα αναβάθμιση (4.3) ενεργοποιεί την επιλογή, επίσημα, για μεταφορά εφαρμογών στην SD... Το θέμα είναι πως έψαξα λίγο τώρα και δεν βρήκα τίποτα σχετικό.... Χμμμ λες να το είδα στον ύπνο μου ως διακαή πόθο;;; περίεργο... Θα το ξανά ψάξω.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Ούτε κατά διάνοια αυτό που λες, έχω και το ζετακι στο σπίτι, δίπλα στο note χανεται ;)

 

Είσαι ο άνθρωπος που χρειάζομαι :P σου στέλνω pm :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως κάπου το είχα διαβάσει ότι η Samsung με την νέα αναβάθμιση (4.3) ενεργοποιεί την επιλογή, επίσημα, για μεταφορά εφαρμογών στην SD... Το θέμα είναι πως έψαξα λίγο τώρα και δεν βρήκα τίποτα σχετικό.... Χμμμ λες να το είδα στον ύπνο μου ως διακαή πόθο;;; περίεργο... Θα το ξανά ψάξω.

 

ειμαι 4.3 leaked μεταφερονται οι εφαρμογες φυσικα,απλα εγω ειχα ενα θεμα με τα games το οποιο λυθηκε με την εφαρμογη folder mount...μετα απο υποδειξη ενος φιλου εδω

Edited by Kopoylos
συμπληρωματικο λογο εικονας
Link to comment
Share on other sites

ειμαι 4.3 leaked μεταφερονται οι εφαρμογες φυσικα,απλα εγω ειχα ενα θεμα με τα games το οποιο λυθηκε με την εφαρμογη folder mount...μετα απο υποδειξη ενος φιλου εδω

 

Ουφ... Ευτυχώς γιατί προς στιγμήν νόμιζα πως χάζεψα. Τέλεια νομίζω πως αν δεν αλλάξει κάτι στην τελική έκδοση την κινητάρα που ακούει στο όνομα galaxy note 2 θα την κρατήσω ενάμισι χρόνο ακόμα.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σημαντικό αν μπορούν να μεταφέρονται οι εφαρμογές στην κάρτα μνήμη. Αν συμβεί αυτό και πάρουμε και τις δυνατότητες του 3 στο πενάκι τότε η samsung θα με έχει κερδίσει απόλυτα σαν πελάτη στα επόμενα κινητά της. Είναι σημαντικό μια εταιρία να σλεβεται τον πελάτη της και αυτό οδηγή και σε μεγαλύτερη αφοσίωση προς την εταιρία από τους αγοραστές. Μπορεί βραχυπρόθεσμα να μην τη συμφαίρει αφού κάποιοι θα πήγαιναν στο 3 μόνο και μόνο για αυτές τις δυνατότητες αλλα μακροπρόθεσμα σίγοθρα θα της βγει σε καλό.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι από την 4.2.2 και μετά οι επαφές μεταφέρονται στην sd. Απλά εμάς δεν μας την έδωσε για την 4.3.
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι οι ευχές όλων μας να εισακουστούν στην εταιρία γιατι αν μας δώσουν την 4.3 με τα νεα features του s pen και την μεταφορα εφαρμογων στην ουσία θα έχουμε ένα νέο τηλέφωνο:)

SMARTPHONES

NOTE 2, GALAXY SII PLUS, GALAXY GRAND NEO, GALAXY MINI

 

TABLET

GALAXY TAB 10,1, GALAXY NOTE 8.0, GALAXY TAB 4 7,0

Link to comment
Share on other sites

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

 

εεε ρε τι μας κάνεις βραδιάτικα... και ξυπνάω και στις έξι το πρωί...

 

κατεβαίνει btw... :P

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

εεε ρε τι μας κάνεις βραδιάτικα... και ξυπνάω και στις έξι το πρωί...

 

κατεβαίνει btw... :P

 

Ουπς συγνώμη φίλε κατεβασε τη και πήγαινε για ύπνο και την περνας αύριο αλλιώς σε βλέπω κατευθείαν για δούλεια

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ουπς συγνώμη φίλε κατεβασε τη και πήγαινε για ύπνο και την περνας αύριο αλλιώς σε βλέπω κατευθείαν για δούλεια

 

:lol:Αυτό θα κάνω μάλλον (αν κρατηθώ βέβαια)... άντε καλό βράδυ

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι κανουμε τωρα με τη 4.3?μπορω να περασω με mobile odin? Το root θα το χασω? Με τοknox τι γινεται? Το mod για ολες τις εφαρμογες στο multiwindow που εχω περασει θα μπορώ να το περασω ξανα?heeeellppppp!!!!:))))
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Mην κανετε αδικα χαρα,ειναι η leaked που ηδη εχουμε,τιποτα νεοτερο.Διαβαστε κι εδω για περισσοτερα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2480686

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πρώτα θα την πάρει το s4 μετά το s3 και τελευταίοι εμείς. Πάντως μέχρι αρχές Δεκέμβρη λογικά θα την έχουμε πάρει όλοι !
Link to comment
Share on other sites

Με όλα τα features του 3 το τηλέφωνο κερδίζει τουλάχιστον 1 χρόνο. Πολλά μπράβο στη Sammy αν στο επιβεβαιωθεί.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...