Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετω.

Νομιζω οτι το ρολοι φευγει αρκετα.Τι να κανω για να ειναι ακριβεστερο;(Στο λαπτοπ αλλαξα καποιο σερβερ και εστρωσε).

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαιρετω.

Νομιζω οτι το ρολοι φευγει αρκετα.Τι να κανω για να ειναι ακριβεστερο;(Στο λαπτοπ αλλαξα καποιο σερβερ και εστρωσε).

 

Δε το έχω παρατηρήσει, γιατί πάντα έχω την επιλογή να παίρνει την ώρα από τον provider που είναι ακριβέστατη.

Link to comment
Share on other sites

Δε το έχω παρατηρήσει, γιατί πάντα έχω την επιλογή να παίρνει την ώρα από τον provider που είναι ακριβέστατη.

Και πως γινεται αυτο παρακαλω;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και πως γινεται αυτο παρακαλω;

 

Στις ρυθμίσεις ώρας και ημερομηνίας υπάρχει επιλογή να τικάρεις, ώστε να τα παίρνει από το δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα θες να γράφεις με το πενάκι και να τα μετατρέπει σε κείμενο; αν ναι ετσι θα το κάνεις

Ή γράφοντας κανονικα κείμενο και σχηματιζοντας τις λέξεις στο κατω πλαίσιο του πληκτρολογιου.

 

Εννοώ αυτό:

 

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση!

Note II, Galaxy s4 mini, ipad 4
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αυτό:

 

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση!

 

ωπ δεν ξερω. Πολυ καλο παντως θα με ενιεφερε και εμενα.Λες να εχει τετοια ειλογη και να μην το εχω καταλαβει?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω βαλει μια καρτα sd μεσα και τωρα τι γινεται?

Εφαρμογες δεν μου εχει επιλογη να περασω στην sd

Τι κανω για να λειτουργει με sd και οχι με εσωτερικη μνημη το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις ώρας και ημερομηνίας υπάρχει επιλογή να τικάρεις, ώστε να τα παίρνει από το δίκτυο.

ΟΚ το εκανα.

Ευχαριστω πολυ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω βαλει μια καρτα sd μεσα και τωρα τι γινεται?

Εφαρμογες δεν μου εχει επιλογη να περασω στην sd

Τι κανω για να λειτουργει με sd και οχι με εσωτερικη μνημη το τηλεφωνο.

 

Τι θελεις να κάνεις με την external sd δεν εχω καταλάβει :confused: Πέρασε μέσα τις φωτογραφίες /μουσική /βίντεο /και οτι άλλο θελεις .

Αν εννοείς για μεταφορά app διάβασε το FAQ

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τι θελεις να κάνεις με την external sd δεν εχω καταλάβει :confused: Πέρασε μέσα τις φωτογραφίες /μουσική /βίντεο /και οτι άλλο θελεις .

Αν εννοείς για μεταφορά app διάβασε το FAQ

 

Οποτε τζαμπα την αγορασα την 32αρα.:blink:

Δηλαδη ολες η εφαρμογες μου θα πηγαινουν στη εσωτερικη του τηλεφωνου.

Αν μεσο του pc τις μεταφερω στη microsd θα δουλευουν μετα οταν παω να τις ανοιξω απο το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Οποτε τζαμπα την αγορασα την 32αρα.:blink:

Δηλαδη ολες η εφαρμογες μου θα πηγαινουν στη εσωτερικη του τηλεφωνου.

Αν μεσο του pc τις μεταφερω στη microsd θα δουλευουν μετα οταν παω να τις ανοιξω απο το κινητο?

 

Αν βάλεις ολα τα δεδομένα σου στην κάρτα και αφήσεις την εσωτερική για τις εφαρμογές θα σου φτάνει

Γίνεται να τις περάσεις βέβαια αν κάνεις root

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις ολα τα δεδομένα σου στην κάρτα και αφήσεις την εσωτερική για τις εφαρμογές θα σου φτάνει

Γίνεται να τις περάσεις βέβαια αν κάνεις root

 

Οταν λες αν κανεις root.Δηλαδη αν κανω root θα εμφανιστει καποια επιλογη κατω απο τις εφαρμογες απο την διαχειρηση για να τις περασω

στην microsd?

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες αν κανεις root.Δηλαδη αν κανω root θα εμφανιστει καποια επιλογη κατω απο τις εφαρμογες απο την διαχειρηση για να τις περασω

στην microsd?

 

Οχι ειναι αλλη διαδικασία. Δεν την εχω κάνει. Νομιζω υπάρχει εφαρμογή. Το θέμα είναι πως αν περάσεις τα πάντα στην micro sd (θα εχεις και εύκολο backup) και μείνουν τα υπόλοιπα giga για τις εφαρμογές είσαι υπερκαλυμενος

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι αλλη διαδικασία. Δεν την εχω κάνει. Νομιζω υπάρχει εφαρμογή. Το θέμα είναι πως αν περάσεις τα πάντα στην micro sd (θα εχεις και εύκολο backup) και μείνουν τα υπόλοιπα giga για τις εφαρμογές είσαι υπερκαλυμενος

 

Παντα ημουν με microsd και τωρα με 16 gb,στην ουσια 10 gb στη διαθεση μου για εφαρμογες και παιχνιδια δε ξερω

ποσο θα μου φτασει χωρις να ξερω κιολας,ισως και να φτασει.

Εσενα σε βολεψαν τα 16(10)gb free??

Link to comment
Share on other sites

Παντα ημουν με microsd και τωρα με 16 gb,στην ουσια 10 gb στη διαθεση μου για εφαρμογες και παιχνιδια δε ξερω

ποσο θα μου φτασει χωρις να ξερω κιολας,ισως και να φτασει.

Εσενα σε βολεψαν τα 16(10)gb free??

 

Εγω πιστεύω οτι δεν θα εχεις κάποιο πρόβλημα ,μην ξεχνάς οτι σε αυτά τα 10gb θα υπάρχουν μόνο apps με τα data τους ,και όλα τα υπόλοιπα ( βίντεο /μουσική /φωτογραφίες κ.τ.λ)θα τα βάλεις στην external sd .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παντα ημουν με microsd και τωρα με 16 gb,στην ουσια 10 gb στη διαθεση μου για εφαρμογες και παιχνιδια δε ξερω

ποσο θα μου φτασει χωρις να ξερω κιολας,ισως και να φτασει.

Εσενα σε βολεψαν τα 16(10)gb free??

 

Τι να σου πω. Εμενα ναι με έχουν βολέψει μια χαρά. Με 45 εφαρμογές αυτη τη στιγμή

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Στο play / my apps (installed tab) βλέπω 115 εγκατεστημένες εφαρμογές και στο settings / application manager έχω μόλις 4,8GB used / 5,7GB free!!! ...συνεπώς αν αποθηκεύετε ογκώδη αρχεία όπως videos, mp3s, images/photos, nandroid backup, στην εξωτερική μνήμη, η εσωτερική είναι υπέραρκετη για εφαρμογές!
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις πολλές εφαρμογές μπορεί να μη σου φτάσει η μνήμη. Ειδικά και παιχνίδια που πιάνουν 1 ή 2 gb (need for Speed etc)

To μόνο παράπονο που έχω από τη συσκευή είναι αυτό... Είμαι με 2,5 gb ελεύθερα και πρέπει να προσέχω συνέχεια το βάζω μέσα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα καμια ****** γραματοσειρα εχουμε να προτεινουμε κανεις? Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα καμια γ***** γραματοσειρα εχουμε να προτεινουμε κανεις?

 

Δοκίμασε την Ubuntu.

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

Στο play / my apps (installed tab) βλέπω 115 εγκατεστημένες εφαρμογές και στο settings / application manager έχω μόλις 4,8GB used / 5,7GB free!!! ...συνεπώς αν αποθηκεύετε ογκώδη αρχεία όπως videos, mp3s, images/photos, nandroid backup, στην εξωτερική μνήμη, η εσωτερική είναι υπέραρκετη για εφαρμογές!

 

εξαρταται τι εχει ο καθενας...εγω εχω 4 παιχνιδια που δεσμευουν 6giga αρα εξαρταται τι θελει ο καθενας...

Link to comment
Share on other sites

ωπ δεν ξερω. Πολυ καλο παντως θα με ενιεφερε και εμενα.Λες να εχει τετοια ειλογη και να μην το εχω καταλαβει?

 

Τι να σου πω, εγώ το note 1 δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου. Εδώ λέει ότι το κάνει στο smemo. Από ό,τι κατάλαβα το smemo έχει αντικατασταθεί από το snote. Πάντως αν υπάρχει καμιά 3η εφαρμογή π να το κάνει αυτό θα με ενδιέφερε πάρα πάρα πολύ!

Note II, Galaxy s4 mini, ipad 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum,

Θέλω λίγο τι βοηθειά σας. θέλω να γίνω root. πως γίνετε?? τι πρόγραμμα για back up προτείνετε??? και μια καλή custom rom???

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum,

Θέλω λίγο τι βοηθειά σας. θέλω να γίνω root. πως γίνετε?? τι πρόγραμμα για back up προτείνετε??? και μια καλή custom rom???

Ευχαριστώ.

 

Κοίτα στο τοπικ για τις τροποποιησεις και σε αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354554 Ριξε λίγο διάβασμα και μόλις είσαι έτοιμος και τα έχεις καταλάβει καλά τότε το κάνεις. Καλύτερα να μάθεις λίγο τη συσκευή πρώτα και μετά προχωράς με το ρουτ.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα καμια ****** γραματοσειρα εχουμε να προτεινουμε κανεις?

 

αυτο εχω εγω...αρκετα εντυπωσιακο..για μενα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...