Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά Καλησπέρα. Εχω ενα θεματακι με τις δύο τελευταίες αναβαθμίσεις.

Μερικές φορές κατι το πιάνει και στο youtube δεν δουλεύει η περιστροφή οθόνης ειτε ειναι ενεργοποιημενη ειτε οχι.

Αυτο το κόλλημα το κάνει απο την αναβάθμιση την τελευταία. Ειχα κάνει επανεκκίνηση και έστρωσε αλλα το έπιασε πάλι. Στοκ είμαι χωρίς root

 

Μην αγχωνεσαι ειναι γνωστο προβλημα αυτο εδω και καιρο...και δε καταλαβαινω γιατι ακομα δε το φτιαχνουν μετα απο δυο updates. Απο οτι εχω προσεξει το στο κανει οταν εχεις απενεργοποιημενη την αυτοματη φωτεινοτητα. Οταν στο ξανακανει δοκιμασε να ενεργοποιησεις την αυτοματη φωτεινοτητα και ως δια μαγειας θα δουλεψει και η αυτοματη περιστροφη!

Πολλα και αδικαιολογητα τα bugs...samsung δε μας τα λες καθολου καλα, κριμα γιατι τοσο καλο κινητο χαντακωνεται ετσι!

 

Υ.Γ: Επειδη εχω μπερδευτει λιγο, οι ελληνικες συσκευες, τα τελευταια updates που πηραν ηταν η rom DME6 και μετα ενα μικρο update που δωσανε παλι DME6 αλλα με νεο modem DMF1...απο εκει και περα δωσανε και αλλο update με πιο νεο modem ή το DMF1 ειναι το τελευταιο γιατι κατι τετοιο λεει σε ενα ποστ πιο πανω.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην αγχωνεσαι ειναι γνωστο προβλημα αυτο εδω και καιρο...και δε καταλαβαινω γιατι ακομα δε το φτιαχνουν μετα απο δυο updates. Απο οτι εχω προσεξει το στο κανει οταν εχεις απενεργοποιημενη την αυτοματη φωτεινοτητα. Οταν στο ξανακανει δοκιμασε να ενεργοποιησεις την αυτοματη φωτεινοτητα και ως δια μαγειας θα δουλεψει και η αυτοματη περιστροφη!

Πολλα και αδικαιολογητα τα bugs...samsung δε μας τα λες καθολου καλα, κριμα γιατι τοσο καλο κινητο χαντακωνεται ετσι!

 

Υ.Γ: Επειδη εχω μπερδευτει λιγο, οι ελληνικες συσκευες, τα τελευταια updates που πηραν ηταν η rom DME6 και μετα ενα μικρο update που δωσανε παλι DME6 αλλα με νεο modem DMF1...απο εκει και περα δωσανε και αλλο update με πιο νεο modem ή το DMF1 ειναι το τελευταιο γιατι κατι τετοιο λεει σε ενα ποστ πιο πανω.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ισχύει. Πολλα μικροπροβληματα τωρα τελευταία και δυστυχώς επηρεάζουν την απροβληματιστη μέχρι σήμερα συσκευή μας

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

 

Υ.Γ: Επειδη εχω μπερδευτει λιγο, οι ελληνικες συσκευες, τα τελευταια updates που πηραν ηταν η rom DME6 και μετα ενα μικρο update που δωσανε παλι DME6 αλλα με νεο modem DMF1...απο εκει και περα δωσανε και αλλο update με πιο νεο modem ή το DMF1 ειναι το τελευταιο γιατι κατι τετοιο λεει σε ενα ποστ πιο πανω.

Το DMF1 ειναι το τελευταίο
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια παλιοτερα καπου ειχε παρει το ματι μου σε αυτο το thread ενα link με ωραια HD wallpapers για το note μας. Ψαχνω να το βρω αλλα δεν τα καταφερνω...το εχει κανεις ευκαιρο;

 

Το DMF1 ειναι το τελευταίο

 

Ευχαριστω!

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Πριν 7 μηνες αποφάσισα να κάμω το ι4ς ως δεύτερο τηλέφωνο και το νοτελι ως πρώτο. Για την απόφαση μου έπαιξε μεγάλο ρόλο οι συμφορουμιτες που έλεγαν και λένε ακομα ως την καλύτερη υλοποίηση του android και αφου ως η μοναδική μου εμπειρία με το εν λόγω λειτουργικό σύστημα ήταν με ένα htc hd2 σκέφτηκα την πιο ολοκληρωμένη εμπειρία χρήσης .μεταβαινοντας λοιπόν στο νοτελι έπαθα αρχικά την πλάκα μου.ενα κινητο που αποτελείτο απο επαγγελματικό εργαλείο ,μεγαλη αυτονομια συν την ελευθερία του λειτουργικού συστήματος σε θέματα που αλλα λειτουργικά δεν έχουν. Ξαφνικά όμως εμφανίζονται κάποια μικροπροβλήματα όπως να μην συνδέεται με wifi, να μην μπορείς να κανείς κλήση προβλήματα που αναφέρονται στο Παρων φόρουμ τα οποία συνάντησα.αντε λοιπόν factory reset και ξανά στήσιμο του κινητου αφου το ευλογημένο παρόλο που ήταν τικαρισμενες οι σχετικές ρυθμίσεις έπρεπε εγω ο ίδιος να κατεβασω τις εφαρμογές μου ενώ έπρεπε να τις κατεβάζει το ίδιο. (Απο τα 4 restoreμέχρι στιγμής τα 2 κατέβασα ο ίδιος τις εφαρμογές μια-μια).ακολουθως μετά ήρθε η τελευταία αναβάθμιση που σε αντίθεση με τους συμφορουμιτες η μπαταρία εξαντλοταν σε λιγότερο απο μια μέρα με ελάχιστη χρήση .κυρια αιτία η εφαρμογή google+ η οποία ουδέποτε άνοιγα η χρησιμοποιούσα.τωρα θα μου πείτε ότι όλες οι αναβαθμισεις όλων των λειτουργικών έχουν bugs,ναι αλλα όχι σε τέτοιο βαθμό.θελω ενα ανοικτό λειτουργικο χωρίς ρουταρισμα που η κάθε αναβάθμιση να αναβαθμίζει (το λέει η ίδια η λέξη)πραγματικά Και όχι να προκαλεί επιπλοκες Και κατεπεκταση χάσιμο χρόνου ,λόγος που εχω το κινητο σε official κατάσταση.θελω να προλάβω κάποιες απαντήσεις τύπου κάποια εφαρμογη κατέβασες Που εξαντλεί την μπαταρία κλπ,ήταν καθαρά θέμα της τελευταίας αναβάθμισης. Και πάλι wipe data και factory reset και ξανά στήσιμο το οποίο κατεμεναν πάνω που 2 φορές ειναι κουραστικό (εκτός και αν ρουταριζα το κινητο που εκεί η η επιλογή μου τα πειράματα και το στησιμο).τα πιο πάνω δεν έχουν να κάνουν με vs για αυτό και δεν ανάφερα ονόματα λειτουργικών και κινητων αλλα καθαρά με την εμπειρία χρήσης.οτι δυστυχώς μου δίνει το νοτελι μου τα παίρνει με αλλο τροπο και αυτή ειναι φιλικα η δική μου αποψη.και κάτι τελευταίο όταν μου αναφέρει οτι η εξωτερική κάρτα sd αφαιρέθηκε απρόσμενα και μου αποθηκευει τις φωτό και. Βίντεο στον εσωτερικό χώρο μου την δίνει.ολα τα πιο πάνω δεν έπρεπε να ανήκουν σε τηλέφωνο που το αγόρασα σε τσουχτερό τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Πριν 7 μηνες αποφάσισα να κάμω το ι4ς ως δεύτερο τηλέφωνο και το νοτελι ως πρώτο. Για την απόφαση μου έπαιξε μεγάλο ρόλο οι συμφορουμιτες που έλεγαν και λένε ακομα ως την καλύτερη υλοποίηση του android και αφου ως η μοναδική μου εμπειρία με το εν λόγω λειτουργικό σύστημα ήταν με ένα htc hd2 σκέφτηκα την πιο ολοκληρωμένη εμπειρία χρήσης .μεταβαινοντας λοιπόν στο νοτελι έπαθα αρχικά την πλάκα μου.ενα κινητο που αποτελείτο απο επαγγελματικό εργαλείο ,μεγαλη αυτονομια συν την ελευθερία του λειτουργικού συστήματος σε θέματα που αλλα λειτουργικά δεν έχουν. Ξαφνικά όμως εμφανίζονται κάποια μικροπροβλήματα όπως να μην συνδέεται με wifi, να μην μπορείς να κανείς κλήση προβλήματα που αναφέρονται στο Παρων φόρουμ τα οποία συνάντησα.αντε λοιπόν factory reset και ξανά στήσιμο του κινητου αφου το ευλογημένο παρόλο που ήταν τικαρισμενες οι σχετικές ρυθμίσεις έπρεπε εγω ο ίδιος να κατεβασω τις εφαρμογές μου ενώ έπρεπε να τις κατεβάζει το ίδιο. (Απο τα 4 restoreμέχρι στιγμής τα 2 κατέβασα ο ίδιος τις εφαρμογές μια-μια).ακολουθως μετά ήρθε η τελευταία αναβάθμιση που σε αντίθεση με τους συμφορουμιτες η μπαταρία εξαντλοταν σε λιγότερο απο μια μέρα με ελάχιστη χρήση .κυρια αιτία η εφαρμογή google+ η οποία ουδέποτε άνοιγα η χρησιμοποιούσα.τωρα θα μου πείτε ότι όλες οι αναβαθμισεις όλων των λειτουργικών έχουν bugs,ναι αλλα όχι σε τέτοιο βαθμό.θελω ενα ανοικτό λειτουργικο χωρίς ρουταρισμα που η κάθε αναβάθμιση να αναβαθμίζει (το λέει η ίδια η λέξη)πραγματικά Και όχι να προκαλεί επιπλοκες Και κατεπεκταση χάσιμο χρόνου ,λόγος που εχω το κινητο σε official κατάσταση.θελω να προλάβω κάποιες απαντήσεις τύπου κάποια εφαρμογη κατέβασες Που εξαντλεί την μπαταρία κλπ,ήταν καθαρά θέμα της τελευταίας αναβάθμισης. Και πάλι wipe data και factory reset και ξανά στήσιμο το οποίο κατεμεναν πάνω που 2 φορές ειναι κουραστικό (εκτός και αν ρουταριζα το κινητο που εκεί η η επιλογή μου τα πειράματα και το στησιμο).τα πιο πάνω δεν έχουν να κάνουν με vs για αυτό και δεν ανάφερα ονόματα λειτουργικών και κινητων αλλα καθαρά με την εμπειρία χρήσης.οτι δυστυχώς μου δίνει το νοτελι μου τα παίρνει με αλλο τροπο και αυτή ειναι φιλικα η δική μου αποψη.και κάτι τελευταίο όταν μου αναφέρει οτι η εξωτερική κάρτα sd αφαιρέθηκε απρόσμενα και μου αποθηκευει τις φωτό και. Βίντεο στον εσωτερικό χώρο μου την δίνει.ολα τα πιο πάνω δεν έπρεπε να ανήκουν σε τηλέφωνο που το αγόρασα σε τσουχτερό τιμή.

 

Το οτι παιρνας τις εφαρμογες μια μια μονος σου μετα απο factory reset, οφειλεται στο οτι δεν κανεις επαναφορα του λογαριασμου σου google, ωστε μολις σεταρεις την συσκευη να εγκατασταθουν αυτοματα, χωρις να παιδευεσαι...

Η micro sd σου μπορει να εχει θεμα κ να σου κανει τετοια νερα... οχι η συσκευη σου, αλλιως δεν θα την αναγνωριζε καθολου, μια κ εξω... εχουν αναφερθει περιστατικα συγκεκριμενων sd που δημιουργουν θεματακια κ στο s4

Μισο λεπτο ρε παιδια.. να συμφωνησω οτι το τελευταιο update δημιουργησε προβλημα στην αυτονομια της μπαταριας... ποσο θεμα ομως... δηλαδη ποσες ωρες βγαζεις με ανοιχτη οθονη σε εναν πληρη κυκλο μπαταριας? Κ ποσες εβγαζες πριν το update?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είναι λιγο τραβηγμένο το ολο θεμα πιο πάνω. Ισως έχει πρόβλημα η συσκευή γιατι ολοι εμείς οι υπόλοιποι ειμαστε μια χαρά.

Εγω πριν αναφέρθηκα στα μικροπροβληματα που δεν εμφανίζονται καθε μερα.

Ρώτησα για την περιστροφή οθόνης που Εντάξει, οσο και να το κάνουμε δεν ειναι τρομερό το πρόβλημα, απλα ηθελα να το επισημάνω.

Στέφανε συμφωνώ απόλυτα οτι η μικρή πτώση της μπαταρίας ειναι αμελητέα και πως ακόμα το note είναι μπροστά:p

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ένα θεματάκι. Ενω μου στέλνει κανονικά η βοντα τις ρυθμίσεις με μήνυμα όταν πάω να το κάνω εγκατάσταση μου βγάζει αποτυχία εγκατάστασης. Γνωρίζει κανείς τον λόγο;
Link to comment
Share on other sites

Αν πας Ρυθμίσεις> Περισσότερες Ρυθμίσεις> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας> Ονόματα σημείων πρόσβασης και κάνεις "Επαναφορά ρυθμίσεων" δεν σου περνάει τα APN;

Αν δεν στα περνάει πήγαινε εδώ να δεις τις ρυθμίσεις και βάλε τα μόνος σου να τελειώνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

@stefano d23 @konstantine73 @ tpal 1)για την επαναφορα φυσικά και χρησιμοποίησα τον λογαριασμό google 2)πριν το τελευταίο update έβγαζα 2 μέρες με μέτρια χρήση τωρα ούτε μια - πιστευω οτι με νεα αναβαθμιση θα ερθει στα συγκαλα του3) όσο ήμουν στην 4.1.1 κανένα προβλημα δεν ειχα 4)το τηλέφωνο δεν θα έπρεπε να έχει προβλημα με την περίστροφή εικόνας παρόλο που δεν ειναι τρομερό θέμα γιατι απλα γιατι δεν κατασκευάστηκε για να λειτουργα έτσι.οπως είπα και πιο πάνω αυτή ήταν η εμπειρία χρήσης του note2 πάντα με βάση την δική μου άποψη.παιδες σίγουρα συγκρινωντας το note ακομα και με πιο καινούργια κινητά ειναι πιο μπροστά. Τυχεροί αυτοί που δεν είχαν ποτέ κάποιο προβλημα και όσο για μένα δεν είπα οτι απογοητεύτηκα απο το note.θεωρω οτι πάντα υπάρχουν περιθώρια βελτιωσης ωστε να μην παρουσιαζονται καθολου μικροπροβληματα , αν ζηταω πολλα πεστε μου το και ειμαι δεκτος . παντα φιλικα παιδιά
Link to comment
Share on other sites

@stefano d23 @konstantine73 @ tpal 1)για την επαναφορα φυσικά και χρησιμοποίησα τον λογαριασμό google 2)πριν το τελευταίο update έβγαζα 2 μέρες με μέτρια χρήση τωρα ούτε μια - πιστευω οτι με νεα αναβαθμιση θα ερθει στα συγκαλα του3) όσο ήμουν στην 4.1.1 κανένα προβλημα δεν ειχα 4)το τηλέφωνο δεν θα έπρεπε να έχει προβλημα με την περίστροφή εικόνας παρόλο που δεν ειναι τρομερό θέμα γιατι απλα γιατι δεν κατασκευάστηκε για να λειτουργα έτσι.οπως είπα και πιο πάνω αυτή ήταν η εμπειρία χρήσης του note2 πάντα με βάση την δική μου άποψη.παιδες σίγουρα συγκρινωντας το note ακομα και με πιο καινούργια κινητά ειναι πιο μπροστά. Τυχεροί αυτοί που δεν είχαν ποτέ κάποιο προβλημα και όσο για μένα δεν είπα οτι απογοητεύτηκα απο το note.θεωρω οτι πάντα υπάρχουν περιθώρια βελτιωσης ωστε να μην παρουσιαζονται καθολου μικροπροβληματα , αν ζηταω πολλα πεστε μου το και ειμαι δεκτος . παντα φιλικα παιδιά

 

Εχεις δίκιο να εκφράζεις κάποια παράπονα από την στιγμή που βλέπεις καλά μικροπροβληματα. Για το θέμα με την επαναφορά των εφαρμογών από το play store και επειδή δεν είναι θέμα συσκευής αλλά θέμα ρυθμίσεων, ρίξε μια ματιά στο screenshot που παραθέτω και δες και τις δικές σου ρυθμίσεις αν συμφωνούν με αυτό.

Για την μπαταρια, εγω τουλαχιστον, μετα το τελευταιο update εχω την καλυτερη αυτονομια ever, 8 ωρες οθονης για πλακα και με φωτεινοτητα ειτε στο αυτοματο ειτε και πανω του 50% τις περισσότερες φορες και πιστεψε με, δεν αφηνω το νοτελι σε χλωρο κλαρι.Εδω να πω καποια πραγματα που αφορουν ολους (οι παλιοι τα γνωριζουν βεβαια πολυ καλα) :1. Μην εχετε μονιμα τη συσκευη σε αυτοματες ρυθμισεις δικτυου εκτος πια κι αν ειστε μονιμα σε περιοχη με πολυ δυνατο 3G (χλωμο).Οταν θελετε να το βαλετε σε γρηγορο δικτυο και ειστε σε καλη περιοχη, καντε το χειροκινητα.

2.Ποτε μην κανετε εναλλαγη απο απλο G σε αυτοματο (και το αντιστροφο) ενω εχετε ανοικτη συνδεση, καποια στιγμη θα σας κρασαρει και πολλα προβληματα με απωλεια σηματος δικτυου οφειλονται και σε αυτο.Το θεμα αυτο υπαρχει στα περισσοτερα κινητα και εμφανιζεται πιο εντονα σε ολη την σειρα galaxy.

3.Εφαρμογες που προυπαρχουν στο note και δεν τις δουλευετε, απενεργοποιηστετες.Θα γλυτωσετε πορους στη μνημη και στην καταναλωση της μπαταριας.Δεν υπαρχει λογος να τις φορτωνει το συστημα απο την στιγμη που δεν θα τις χρειαστουμε.http://img.tapatalk.com/d/13/07/14/e9emy4u6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις πως απενεργοποιω τις εφαρμογες χωρίς να ειμαι root αρισμενος ?

 

Φυσικα, πας ρυθμισεις-διαχειριστής εφαρμογων επιλεγεις την τερμα δεξια καρτελα που γραφει Ολα και σε καθε εφαρμογη που θελεις να απενεργοποιησεις, πατας πανω της και επιλεγεις ανενεργό.Νομιζω ειχες ξαναρωτησει,κοιτα τα screenshots με τα βηματα για να μην μπερδευτεις http://img.tapatalk.com/d/13/07/14/ejypu2en.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά, πολύ καλή η απάντηση σου. Άρα δεν χρειάζεται να γίνω root για να τερματίσω εφαρμογές. Πολύ καλό.
Link to comment
Share on other sites

@truckman 8 ώρες οθόνη με πόσες ώρες γενικής χρήσης; σορυ για το offtopic

δηλ μπορεί κάποιος να ξετικαρει την απενεργοποίηση οθόνης και να αφήσει την συσκευή αχρησιμοποίητη με ανοιχτή οθόνη για να σπάσει ρεκορ;;; ...εγώ φτάνω έως 4 ώρες ανοιχτή οθόνη (χρησιμοποιώντας την συσκευή και έχοντας τα πάντα ενεργά)

Link to comment
Share on other sites

δηλ μπορεί κάποιος να ξετικαρει την απενεργοποίηση οθόνης και να αφήσει την συσκευή αχρησιμοποίητη με ανοιχτή οθόνη για να σπάσει ρεκορ;;; ...εγώ φτάνω έως 4 ώρες ανοιχτή οθόνη (χρησιμοποιώντας την συσκευή και έχοντας τα πάντα ενεργά)

 

Εννοώ το τι γράφει εδώ.

Παίζει και αυτο τη σημασία του. Εγώ αν εχω 4 ώρες οθονη με 12 ώρες εκτος φορτιστή (ας πούμε) δεν νομίζω πως ειμαι καλα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ το τι γράφει εδώ.

Παίζει και αυτο τη σημασία του. Εγώ αν εχω 4 ώρες οθονη με 12 ώρες εκτος φορτιστή (ας πούμε) δεν νομίζω πως ειμαι καλα.

 

Εγω αυτη τη στιγμη εχω αυτα, με μονιμα συνδεδεμενο το bt και παντα ενεργο το συγχρονισμο με τη google.Κατι airplane mode και τετοια δεν τα βαζω ποτε, το τηλεφωνο ειναι stand by 24 ωρες το εικοσιτετραωρο.Eπισης να πω οτι οσοι το λιωνετε στα παιχνιδια ασταματητα,μην περιμενετε να δειτε τετοια νουμερα,ειναι αυτονοητο αυτο

http://img.tapatalk.com/d/13/07/14/u8yru2e5.jpg

http://img.tapatalk.com/d/13/07/14/ubudanub.jpg

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ το τι γράφει εδώ.

Παίζει και αυτο τη σημασία του. Εγώ αν εχω 4 ώρες οθονη με 12 ώρες εκτος φορτιστή (ας πούμε) δεν νομίζω πως ειμαι καλα.

 

Γιατι να μην εισαι καλα? Αν απο την στιγμη που βγαλεις το κινητο απο την φορτιση το ξεσκισεις στην χρηση, ποσο νομιζεις οτι θα κρατησει η μπαταρια? Και αναλογως τι χρησιμοποιεις... δεν μπορεις πχ να παιξεις real racing επι 10 ωρες, θα την ρουφηξει την μπαταρια... σημασια εχει ποσες ωρες πας με οθονη, γιατι σημαινει οτι χρησιμοποιεις την συσκευη... αν ειναι σε standby λογικο να γραψεις πολλες ωρες με μπαταρια... τις προαλλες εβγαλα ενα αρκετα καλο νουμερο, αν αναλογιστουμε πως το εχω κλοκαρισμενο το νοτελι

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Στο φίλο που αναφέρει πρόβλημα με την συσκευή του θα τον συμβούλευα να την πάει στο service. 2 μέρες βγάζει εμένα με όλα ανοιχτά.

Δεν δικαιολογείται.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.εχω ενα galaxy note 2και θελω να μεταφερω δεδομενα απο την μνημη τηλεφωνου στην καρτα sd αλλα δεν γινετε τιποτα! μηπως υπαρχει λυση για αυτο?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.εχω ενα galaxy note 2και θελω να μεταφερω δεδομενα απο την μνημη τηλεφωνου στην καρτα sd αλλα δεν γινετε τιποτα! μηπως υπαρχει λυση για αυτο?

Συχνές Eρωτήσεις / FAQ για το Galaxy Note II

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που βλέπω από τα ss είναι ότι μεγάλο ρόλο παίζει η χρήση. ..και εάν έχετε τα ντανα ανοιχτά σε .2g ή 3g. ..2 μέρες που λέτε πιάνει με χαλαρή χρήση όπως βλέπω. .Εγώ στο οχταωρο στην δουλειά φεύγω με 10% με 3g και συνέχεια Twitter, σερφαρισμα συνέχεια
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα, πας ρυθμισεις-διαχειριστής εφαρμογων επιλεγεις την τερμα δεξια καρτελα που γραφει Ολα και σε καθε εφαρμογη που θελεις να απενεργοποιησεις, πατας πανω της και επιλεγεις ανενεργό.Νομιζω ειχες ξαναρωτησει,κοιτα τα screenshots με τα βηματα για να μην μπερδευτεις http://img.tapatalk.com/d/13/07/14/ejypu2en.jpg

Φίλε Παρη αυτό ήταν. Εφερα την εφαρμογη goggle +στην εργοστασιακή της έκδοση και πάτησα και το ανενεργό πριν ακόμη δώ την συμβουλή σου και όντως η μπαταρία επέστρεψε στις επιδόσεις της.επειδη δεν ήξερα ποιο από τις δυο ρυθμίσεις έπαιξε ρόλο στην παλιά γνώριμη αυτονομία τωρα με την απάντηση σου ξέρω και δεν την ξαναπαθαινω.οσο για την καρτέλα ρυθμίσεων για την επαναφορα του τηλ.εχω ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις που δειχνεις που οπως προειπα απο τις 4 επαναφορες οι 2 λειτούργησαν οπως έπρεπε δηλ η συσκευη κατεβάζε τις εφαρμογές μου απο μόνο του.τελοσπαντον σε ευχαριστω για τις απαντήσεις σου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...