Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει αλλά εγώ μιλάω για μια λέξη που έγραψα λάθος. Στο swype αρκεί να πατήσεις το πλήκτρο της διαγραφής, στο swiftkey μια χειρονομία προς τα αριστερά. Κάτι τέτοιο εννοώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου εβγαλε μια μικρη αναβαθμιση, ειναι Αυστριακο(ΑΤΟ): N7100XXDMA6 N7100ATODMA1,,,Ειναι η ιδια με την Γαλλικη?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα αυτο το προβλημα. Με format δεν στρωνει. Βγαλτην και παρατηρησε την καταναλωση της μπαταριας για 24 ωρες. Μπορει να ειναι αυτο το προβλημα, μπορει και οχι. Σε εμενα ηταν corrupted η Sandisk 32 gb και προσπαθουσε να διαβασει κατι media filies η εφαρμογη android.procces.media. με αποτελεσμα να ρουφα ολη την μπαταρια. Την πεταξα και ησυχασα. Τωρα πηρα μια lexmark 32αρα. Ειδωμεν. Υπ'οψιν, οτι ειδικα στις sandisk κυκλοφορουν πολλες μαιμουδες, οπως εμαθα με τον πιο ακριβο τροπο τελικα...

 

Τελικά έστρωσε με φορματ σε εμένα αλλά μέσω pc!!!

Την έβγαλα την κάρτα για να δω εάν όντος αυτή ευθυνόταν και όντος, έτσι έκανα φορματ μέσω κινητού, ξαναπέρασα ότι είχα, την έβαλα πάλι στο κινητό αλλά πάλι έκανε unmount και mount, μετά σκέφτηκα να κάνω φορματ μέσω pc αλλά όχι το quick φορματ και από ότι φαίνεται λύθηκε το πρόβλημά μου καθώς σήμερα ούτε που φαίνεται το Media στις πληροφορίες της μπαταρίας και η αυτονομία της έχει έρθει στα φυσιολογικά της επίπεδα και τα δεδομένα μου τα διαβάζει από όσο είδα πιο γρήγορα "το παρατήρησα στις εικόνες μου αυτό", απλά από ότι φαίνεται με το γράψε-σβήσε κάπου "έφαγε" σκάλωμα η κάρτα και έκανε τα δικά της...

Παρεμπιπτόντως και εμένα Sandisk SDHC 32GB είναι...

Link to comment
Share on other sites

Της Πολωνιας νομιζω ηταν το πρωτο που πηρε την 4.1.2. Εδω θα δεις για ποιες χωρες και ποια δικτυα ειναι διαθεσιμη η 4.1.2.

 

Εκτος αν εννοεις τα update της Γαλλικης 4.1.2 που βγηκαν πριν μερικες μερες.

Ωχ,τωρα το πηρα χαμπαρι απο το δικο σου ποστ,ευχαριστω λοιπον.Τωρα το περναω.:p

Ξαναμανα ωχ,ζητησε και μια μικρη στο καπακι.Περναει και αυτη τωρα.

Και για να μαθαινουμε.Τι κανουν υποτιθεται αυτες;

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ,τωρα το πηρα χαμπαρι απο το δικο σου ποστ,ευχαριστω λοιπον.Τωρα το περναω.:p

Ξαναμανα ωχ,ζητησε και μια μικρη στο καπακι.Περναει και αυτη τωρα.

Και για να μαθαινουμε.Τι κανουν υποτιθεται αυτες;

 

Νομίζω δεν υπάρχει κάπου επίσημα changelog αλλά από το πέρασμα στο δικό μου (stock Γαλλική χωρίς root) παρατήρησα μία βελτίωση της αυτονομίας της μπαταρίας...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Εχω καποιον γνωστο στην αμερικη που ερχεται σε λιγες μερες. Λεω να του πω να κοιταξει να βρει την συσκευη απο εκει και να μου την φερει. αξιζει λετε αν ειναι σε καλυτερη τιμη? η θα εχω προβλημα με διαφορα, δικτυο, εγγυηση κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Εχω καποιον γνωστο στην αμερικη που ερχεται σε λιγες μερες. Λεω να του πω να κοιταξει να βρει την συσκευη απο εκει και να μου την φερει. αξιζει λετε αν ειναι σε καλυτερη τιμη? η θα εχω προβλημα με διαφορα, δικτυο, εγγυηση κλπ?

 

Έχω την εντύπωσή ότι δεν θα έχεις εγγύηση καθώς την δίνει πανευρωπαϊκά και όχι παγκόσμια. Θα σου πουν όμως σίγουρα και τα παιδιά εδώ. Θα μπορούσες να καλέσεις και την Samsung hellas για σιγουριά.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως θα δουλεύει αρκεί να μην είναι εταιριας οπως verizon πχ.

Ειχα ρωτήσει για εγγύηση και μου είχαν πει πως για να την χρησιμοποιώ Ελλάδα θα πρέπει να είναι ευρωπαϊκό το τηλέφωνο.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωσή ότι δεν θα έχεις εγγύηση καθώς την δίνει πανευρωπαϊκά και όχι παγκόσμια. Θα σου πουν όμως σίγουρα και τα παιδιά εδώ. Θα μπορούσες να καλέσεις και την Samsung hellas για σιγουριά.

 

Έχω μάθει ότι η Samsung υποστηρίζει παγκοσμίως την εγγύηση.Άρα δεν έχει νόημα να μιλήσει κάποιος με τη Samsung Hellas.

Η αλήθεια είναι ότι θέλω καιρό τώρα να στείλω στα κεντρικά ένα mail και να το διευκρινίσω, αλλά όλο το παραμελω.

Μια επίσημη τοποθέτηση είναι ότι καλύτερο.θα το κάνω σύντομα...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχω μάθει ότι η Samsung υποστηρίζει παγκοσμίως την εγγύηση.Άρα δεν έχει νόημα να μιλήσει κάποιος με τη Samsung Hellas.

Η αλήθεια είναι ότι θέλω καιρό τώρα να στείλω στα κεντρικά ένα mail και να το διευκρινίσω, αλλά όλο το παραμελω.

Μια επίσημη τοποθέτηση είναι ότι καλύτερο.θα το κάνω σύντομα...

Δεν ισχύει αυτό... συγκεκριμένα στην Αμερική τα ευρωπαϊκά (και όχι μόνο) τηλέφωνα της Samsung δεν έχουν εγγύηση.

Επιπλέον, πέρασε ένας ηλίθιος νόμος στην Αμερική που κάνει παράνομο το ξεκλείδωμα των τηλεφώνων εκεί. Τραγικό..

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εξακριβωμενο: Δεν υπάρχει παγκόσμια εγγύηση στην Samsung αν δεν αναφέρεται στο συγκεκριμένο προϊόν.

Παράδειγμα ένα samsung laptop που αγόρασα από Αίγυπτο, έγραφε διετής παγκόσμια εγγύηση οπότε είναι οκ. Εκεί τα πάντα έχουν ένα χρόνο εγγύηση.

Το Nexus S που είναι αγορασμένο από Αγγλία αρνήθηκαν να μου το φτιάξουν με εγγύηση στην Αίγυπτο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα. Χθες πήρα και εγώ την συσκευή μου ή οποία έλεγε ότι είναι από Πολωνία... Και ρωτώ εγώ τώρα... Έχω θέμα με εγγύηση? Στην έκδοση του λειτουργικού μου έδειξε ότι είμαι στην 4.1.1. Την πρώτη φορά που πήγα να τσεκάρω για τυχόν αναβαθμίσεις με ρώτησε "σε ποια χώρα βρίσκομαι" και επέλεξα Ελλάδα... Υποθέτω ότι αν επέλεγα Πολωνία θα είχα τώρα την 4.1.2? Σας ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα. Χθες πήρα και εγώ την συσκευή μου ή οποία έλεγε ότι είναι από Πολωνία... Και ρωτώ εγώ τώρα... Έχω θέμα με εγγύηση? Στην έκδοση του λειτουργικού μου έδειξε ότι είμαι στην 4.1.1. Την πρώτη φορά που πήγα να τσεκάρω για τυχόν αναβαθμίσεις με ρώτησε "σε ποια χώρα βρίσκομαι" και επέλεξα Ελλάδα... Υποθέτω ότι αν επέλεγα Πολωνία θα είχα τώρα την 4.1.2? Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Δεν θα εχεις κανενα θεμα με την εγγυηση θα ισχυει καονικα μιας και ειναι ευρωπαικο. Τωρα για την αναβαθμιση δεν ξερω πολλα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως σας βρηκα κι εγω με το καινουριο εργαλειο!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως σας βρηκα κι εγω με το καινουριο εργαλειο!

 

Γεια σου Σταυρο..Καλως ηρθες στην παρεα του θηριου..

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που πήγα να τσεκάρω για τυχόν αναβαθμίσεις με ρώτησε "σε ποια χώρα βρίσκομαι" και επέλεξα Ελλάδα... Υποθέτω ότι αν επέλεγα Πολωνία θα είχα τώρα την 4.1.2? Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Όχι, δεν έχει καμία σχέση η χώρα που επιλέγεις . 4.1.2 unbranded για Πολωνία δεν έχει βγεί (μόνο η Play που είναι branded Πολωνική)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έστρωσε με φορματ σε εμένα αλλά μέσω pc!!!

Την έβγαλα την κάρτα για να δω εάν όντος αυτή ευθυνόταν και όντος, έτσι έκανα φορματ μέσω κινητού, ξαναπέρασα ότι είχα, την έβαλα πάλι στο κινητό αλλά πάλι έκανε unmount και mount, μετά σκέφτηκα να κάνω φορματ μέσω pc αλλά όχι το quick φορματ και από ότι φαίνεται λύθηκε το πρόβλημά μου καθώς σήμερα ούτε που φαίνεται το Media στις πληροφορίες της μπαταρίας και η αυτονομία της έχει έρθει στα φυσιολογικά της επίπεδα και τα δεδομένα μου τα διαβάζει από όσο είδα πιο γρήγορα "το παρατήρησα στις εικόνες μου αυτό", απλά από ότι φαίνεται με το γράψε-σβήσε κάπου "έφαγε" σκάλωμα η κάρτα και έκανε τα δικά της...

Παρεμπιπτόντως και εμένα Sandisk SDHC 32GB είναι...

 

Μακαρι να σου εκατσε καλα αυτη η λυση. Κι εγω ετσι το εκανα και σε λιγο καιρο παλι mount-unmount και ξανα φορματ και... καταλαβαινεις. Οπως ειπα πιο πριν , την πεταξα και τωρα ειμαι ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αδέρφια, σχετικά με το swype πληκτρολόγιο, επιβεβαιώνω και εγώ οτι δεν λειτουργεί αν έχει εγκατεστημένο το Light Flow για το ledακι. Έβαλα όμως την έκσοδη SwiftKey Flow που έχει την ίδια δυνατότητα με το Swype και λειτουργεί κανονικά έχοντας ενεργοποιημένο και το Light Flow. Οπότε πλέον αυτό το πρόβλημα λύθηκε έτσι.

 

Έχω όμως μια άλλη απορία. Στα screeshots που επισυνάπτω υπάρχει ένα πορτοκαλί πλαίσιο, το οποίο εμφανίζεται στον explorer, στο manual της συσκευής στο email και μετακινήται όπου ακουμπάω το δάχτυλο ακόμα και αν ειναι να κάνω scroll up ή down.

Ξέρει κανείς τί είναι και πώς μπορώ να το απενεργοποιήσω;

 

Επίσης, αγόρασα την Flip cover και εγκατέστησα το Simple Cover Lock αλλά δεν μπορώ να πώ οτι λειτουργεί καλά. Υπάρχει κάποια άλλη αντίστοιχη εφαρμογή δοκιμασμένη;

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αδέρφια, σχετικά με το swype πληκτρολόγιο, επιβεβαιώνω και εγώ οτι δεν λειτουργεί αν έχει εγκατεστημένο το Light Flow για το ledακι. Έβαλα όμως την έκσοδη SwiftKey Flow που έχει την ίδια δυνατότητα με το Swype και λειτουργεί κανονικά έχοντας ενεργοποιημένο και το Light Flow. Οπότε πλέον αυτό το πρόβλημα λύθηκε έτσι.

 

Έχω όμως μια άλλη απορία. Στα screeshots που επισυνάπτω υπάρχει ένα πορτοκαλί πλαίσιο, το οποίο εμφανίζεται στον explorer, στο manual της συσκευής στο email και μετακινήται όπου ακουμπάω το δάχτυλο ακόμα και αν ειναι να κάνω scroll up ή down.

Ξέρει κανείς τί είναι και πώς μπορώ να το απενεργοποιήσω;

 

Επίσης, αγόρασα την Flip cover και εγκατέστησα το Simple Cover Lock αλλά δεν μπορώ να πώ οτι λειτουργεί καλά. Υπάρχει κάποια άλλη αντίστοιχη εφαρμογή δοκιμασμένη;

Aυτο το @$#πλαισιο μου ειχε σπασει τα νευρα για πολλες ωρες καποια στιγμη :lol:

Settings> Accessibility> Enhance Web Accessibility και θεσε το στο Not Allowed.

 

Για το Flip Cover εγω εχω την εφαρμογη Smart Cover και ειναι αψογη.

 

Για το Light Flow δε μου βγαζει αυτο το προβλημα πλεον. Νομιζα πως ειχε διορθωθει. Δοκιμασε μηπως κανει κατι conflict με το accessibility (συνηθως το Talkback ή/και το Air View).

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αδέρφια, σχετικά με το swype πληκτρολόγιο, επιβεβαιώνω και εγώ οτι δεν λειτουργεί αν έχει εγκατεστημένο το Light Flow για το ledακι. Έβαλα όμως την έκσοδη SwiftKey Flow που έχει την ίδια δυνατότητα με το Swype και λειτουργεί κανονικά έχοντας ενεργοποιημένο και το Light Flow. Οπότε πλέον αυτό το πρόβλημα λύθηκε έτσι.

Είχα δοκιμάσει το swiftkey αλλά δυστυχώς στα ελληνικά, στην πρόγνωση λέξεων και πληρότητα λεξιλογιου, ήταν μακράν πίσω από το άψογο original swype (http://www.swype.com) ...προσθέτω ότι δεν το βρίσκεις στο play, αλλά εγγράφεσαι και το κατεβάζεις από το website

Edited by ilpara
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αδέρφια, σχετικά με το swype πληκτρολόγιο, επιβεβαιώνω και εγώ οτι δεν λειτουργεί αν έχει εγκατεστημένο το Light Flow για το ledακι. Έβαλα όμως την έκσοδη SwiftKey Flow που έχει την ίδια δυνατότητα με το Swype και λειτουργεί κανονικά έχοντας ενεργοποιημένο και το Light Flow. Οπότε πλέον αυτό το πρόβλημα λύθηκε έτσι.

 

Έχω όμως μια άλλη απορία. Στα screeshots που επισυνάπτω υπάρχει ένα πορτοκαλί πλαίσιο, το οποίο εμφανίζεται στον explorer, στο manual της συσκευής στο email και μετακινήται όπου ακουμπάω το δάχτυλο ακόμα και αν ειναι να κάνω scroll up ή down.

Ξέρει κανείς τί είναι και πώς μπορώ να το απενεργοποιήσω;

 

Επίσης, αγόρασα την Flip cover και εγκατέστησα το Simple Cover Lock αλλά δεν μπορώ να πώ οτι λειτουργεί καλά. Υπάρχει κάποια άλλη αντίστοιχη εφαρμογή δοκιμασμένη;

 

Καλησπέρα smart screen OF light .την είχα σε προηγούμενα τηλέφωνα και τώρα στο note 2 και λειτουργεί άψογα .κατεβάζεις από το μάρκετ

Link to comment
Share on other sites

Aυτο το @$#πλαισιο μου ειχε σπασει τα νευρα για πολλες ωρες καποια στιγμη :lol:

Settings> Accessibility> Enhance Web Accessibility και θεσε το στο Not Allowed.

 

Επιτέλους...εξαφανίστηκε :) Σε ευχαριστώ πολύ

 

 

Για το Flip Cover εγω εχω την εφαρμογη Smart Cover και ειναι αψογη.

 

Μολις την κατέβασα και θα την δοκιμάσω.

 

Για το Light Flow δε μου βγαζει αυτο το προβλημα πλεον. Νομιζα πως ειχε διορθωθει. Δοκιμασε μηπως κανει κατι conflict με το accessibility (συνηθως το Talkback ή/και το Air View).

 

Δηλ τι ακριβώς να κάνω; Πάντως πιστεύω οτι θα με καλύψει το SwiftKey Flow, παρόλα αυτά θα ήθελα να έβρισκα μια λύση με το official για να το δοκιμασω και να δω ποιο θα με βολέψει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Είχα δοκιμάσει το swiftkey αλλά δυστυχώς στα ελληνικά, στην πρόγνωση λέξεων και πληρότητα λεξιλογιου, ήταν μακράν πίσω από το άψογο original swype (http://www.swype.com) ...προσθέτω ότι δεν το βρίσκεις στο play, αλλά εγγράφεσαι και το κατεβάζεις από το website

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Ομολογώ πως δεν την ήξερα και έχω μείνει μακάκας με την ευκολία και την ορθότητα των λέξεων.

Πρέπει να είναι πολύ καλό και να έχουν ρίξει πολύ δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Εγω μετα απο πολλες εφαρμογες και απο θεμα καταναλωσης κατεληξα σε αυτη:http:// https://play.google.com/store/search?q=IntelliCover&c=apps
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά

όπως σας ανέφερα και παραπάνω,

είμουν χρόνια ΝΟΚΙΑN

και πριν από 2 με 3 ημέρες πήρα τον note 2 (ΦΟΒΕΡΟ!!!)

έχω όμως μία ερώτηση.

το ξυπνητήρι, εάν σβήσω την συσκευή, θα ηχείσει το πρωί?

ρωτάω γιατι με το ΝΟΚΙΑ το βράδυ το έσβηνα αλλά το πρωί άναβε μόνο του, έκανε την αφύπνιση και μετά ρωτούσε εάν θέλω να ενεργοποιηθει...

παίζει κάτι τέτοιο με την SAMSUNG?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...