Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν κάτι δεκάδες (lol) posts ειχα αναφέρει ότι είχα ενα πρόβλημα με το 3g του κινητού (έχανε το registration του δικτύου) και θα το πήγαινα στο service.

 

Update:

τελικά το πήγα, αλλάχτηκε στην ίδια ημέρα (εντός της ώρας) το main board και το κινητό ειναι σαν καινούργιο. Εννοείται κανένα πρόβλημα πλεον.

 

Thumbs up Smartec!

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Samsung Galaxy Note II gets Android 4.1.2 update

 

Galaxy Note II receives Android 4.1.2 Jelly Bean Update, Lots of new features

 

Poland (Play) - PRT 11 Dec 07:56:09 Available

...

Greece - EUR Pending Pending

Greece (Cosmote) - COS Pending Pending

Greece (Vodafone) - VGR Pending Pending

 

 

Άντε λοιπόν.....

:lol:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παρέλαβα το κινητό πριν μερικές ώρες, απίστευτοοοοοοο!!! μόνο αυτο έχω να πω...η μετάβαση απο i9000 ηταν εντυπωσιακή......

Το είχα παραγγείλει χθες απο birdphone, και σήμερα το παρέλαβα στη Καβάλα!!! πολυ καλή εξυπηρέτηση απο το συγκεκριμενο κατάστημα.

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

παιδια που συνεβη το εξης κουφό. Ανοιξα το κινητο και διαπιστωσα οτι ελειπαν οι δυο πρωτες οθονες, αυτες που εχουν τα κουτακια. Οι εφαρμογες ειναι στο κινητο. Πως μπορω να τις επαναφερω. Γνωριζει κανεις; Εκανα επανεκινηση αλλα τιποτε. Ευχαριστω

 

παιδια που συνεβη το εξης κουφό. Ανοιξα το κινητο και διαπιστωσα οτι ελειπαν οι δυο πρωτες οθονες, αυτες που εχουν τα κουτακια. Οι εφαρμογες ειναι στο κινητο. Πως μπορω να τις επαναφερω. Γνωριζει κανεις; Εκανα επανεκινηση αλλα τιποτε. Ευχαριστω

 

Ακυρο. Βρηκα τη λυση.

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εμενα σήμερα μου εκανε το εξής...

Το έβαλα για φόρτιση γυρω στης 4 το πρωι, στις 10πμ, το κοιτάω και ειχε σταματήσει να φορτίζει και η ένδειξη έδειχνε 73%... :eek:

Βγαζω φορτιστή, κανω μια επανεκκίνηση, και το φορτισε πλήρως μετα...

 

Τι μπορεί να έγινε... Άγνωστο :o

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ξαφνικα δεν μπορω να ενεργοποιησω το swype στο μαμα πληκτρολογιο.......με βγαζει αχνη εκεινη την επιλογη. Αντιμετωπιζει καποιος το ιδιο ; πριν λειτουργουσε μια χαρα

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς το boot animation τις COSMOTE ?

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Πλέον το kies μας δίνει τη δυνατότητα να περάσουμε την αρχική ρομ που είχε το κινητό μας όμορφα και απλά. Ανοίγουμε το kies, πηγαίνουμε εργαλεία, αναβάθμιση υλικολογισμικού και προετοιμασία, βάζουμε το όνομα συσκευής όπως εμφανίζεται στο αυτοκόλλητο κάτω απο την μπαταρία, μετά δίνουμε το serian number της συσκευής και μας εφανίζει την αρχική ρομ. Αυτό μπορούμε να το κάνουμε και χωρίς σύνδεση στο κινητό αν δεν ξέρουμε ποια ρομ είχε το κινητό πχ αν το πήραμε μεταχειρισμένο. Έχουμε την δυνατότητα επίσης να κατεβάσουμε τη ρομ και να την περάσουμε όποτε θέλουμε.

 

Αυτο μπορούμε να το κάνουμε ακόμα και εαν ειναι root το τηλ;

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ξαφνικα δεν μπορω να ενεργοποιησω το swype στο μαμα πληκτρολογιο.......με βγαζει αχνη εκεινη την επιλογη. Αντιμετωπιζει καποιος το ιδιο ; πριν λειτουργουσε μια χαρα

 

Και εγω το ιδιο πρόβλημα αντιμετωπιζω σημερα. Και δεν καταλαβαινω τι συμβαίνει. Χθες λειτουργουσε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα σήμερα μου εκανε το εξής...

Το έβαλα για φόρτιση γυρω στης 4 το πρωι, στις 10πμ, το κοιτάω και ειχε σταματήσει να φορτίζει και η ένδειξη έδειχνε 73%... :eek:

Βγαζω φορτιστή, κανω μια επανεκκίνηση, και το φορτισε πλήρως μετα...

 

Τι μπορεί να έγινε... Άγνωστο :o

 

Και εμένα συνέβει κάτι παρόμοιο, χθες το βράδυ το έβαλα να φορτίσει αλλά δεν ήθελε με τίποτα... Στην αρχή νόμιζα πως έφταιγε το βύσμα.

Του έκανα μετά μια επανεκκίνηση και έστρωσε...

M @ X
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ξαφνικα δεν μπορω να ενεργοποιησω το swype στο μαμα πληκτρολογιο.......με βγαζει αχνη εκεινη την επιλογη. Αντιμετωπιζει καποιος το ιδιο ; πριν λειτουργουσε μια χαρα

 

Eβαλες καποια εγαρμογη που να θελει καποια ενεργοποιηση στο accessibility? To Light Flow ισως?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα συνέβει κάτι παρόμοιο, χθες το βράδυ το έβαλα να φορτίσει αλλά δεν ήθελε με τίποτα... Στην αρχή νόμιζα πως έφταιγε το βύσμα.

Του έκανα μετά μια επανεκκίνηση και έστρωσε...

 

Ηταν φαίνεται η νυχτα του!

Μια διευκρίνηση μονο, οταν το εβαλα ως συνηθως δε το αφηνω να πάει κατω απο 15%, ηταν 19% και προφανώς κάποια στιγμη ενω φορτιζε σταματησε στο 73%... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ξαφνικα δεν μπορω να ενεργοποιησω το swype στο μαμα πληκτρολογιο.......με βγαζει αχνη εκεινη την επιλογη. Αντιμετωπιζει καποιος το ιδιο ; πριν λειτουργουσε μια χαρα

 

 

Επειδη ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα, απεγκατεστησα την τελευταια εφαρμογη, που δυστυχως αγορασα, και το προβλημα λυθηκε. κανε το ιδιο κατα την γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

Eβαλες καποια εγαρμογη που να θελει καποια ενεργοποιηση στο accessibility? To Light Flow ισως?

 

Ναι είχα βάλει το notifier pro, το έσβησα και όλα καλά πλέον

Ευχαριστώ πολύ

Edited by ste3001

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μικρό πρόβλημα με την 4.1.2 leaked. Μου κόβει τις λέξεις ενώ γράφω με το spen, δηλαδή πριν ολοκληρώσω μια λέξη, σβήνει τα προηγούμενα γράμματα και ξεκινάει νέα (δεν περιμένει δηλαδή να ολοκληρώσω τη λέξη). Γενικά κάνει διάφορα κουλά, όπως πχ βγάζει αγγλικά ενώ το έχω στα ελληνικά. Καμιά ιδέα;

 

Βλέπω ότι δεν το κάνει στον τύπο αναγνώρισης "πλήρης αναγνώριση" αλλά μόνο στο "αναγνώριση γραφής".

Edited by solo7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη αλλα θελω να κανω μια χαζη ερωτηση. Πως ενεργοποιω τις φωνιτικες οδηγιες στο google maps navigation?:(
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, παιδια μολις το πηρα το εργαλειο, μεταχειρο, το εκανα τραμπα με το nexus και θελω μια βοηθεια. Το τηλεφωνο εχει ρομ τις omega v7.3 XXDLJ2 και θελω να μου πειτε κανα δυο πραγματακια, 1ον εαν ειναι καλη αυτη η ρομ η εχει τιποτα προβληματακια, και 2ον εναν οδηγο για να το επαναφερω σε στοκ μορφη γιατι ειμαι λιγο κολημενος στο θεμα αυτο εχει πολλα που δεν μου αρεσουν και μαλλον θα το επαναφερω στην αρχικη μορφη:):)
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, παιδια μολις το πηρα το εργαλειο, μεταχειρο, το εκανα τραμπα με το nexus και θελω μια βοηθεια. Το τηλεφωνο εχει ρομ τις omega v7.3 XXDLJ2 και θελω να μου πειτε κανα δυο πραγματακια, 1ον εαν ειναι καλη αυτη η ρομ η εχει τιποτα προβληματακια, και 2ον εναν οδηγο για να το επαναφερω σε στοκ μορφη γιατι ειμαι λιγο κολημενος στο θεμα αυτο εχει πολλα που δεν μου αρεσουν και μαλλον θα το επαναφερω στην αρχικη μορφη:):)

 

Για το πρωτο δεν ξερω να σου απαντησω.Για το δευτερο θα πας στην αρχη του φορουμ Galaxy note II η Βιβλος.Εκει θα βρεις την απαντηση σου στην ενοτητα Back to stock

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη αλλα θελω να κανω μια χαζη ερωτηση. Πως ενεργοποιω τις φωνιτικες οδηγιες στο google maps navigation?:(

 

 

Δεν ειναι διαθέσιμες στην Ελλάδα.

Εγω το δουλεύω εκτός Ελλάδος και μπορώ να πω ότι μ εχει βολέψει καλύτερα απο κάθε άλλο πρόγραμμα πλοήγησης.

 

 

 

 

καλησπερα σε ολους, παιδια μολις το πηρα το εργαλειο, μεταχειρο, το εκανα τραμπα με το nexus και θελω μια βοηθεια. Το τηλεφωνο εχει ρομ τις omega v7.3 XXDLJ2 και θελω να μου πειτε κανα δυο πραγματακια, 1ον εαν ειναι καλη αυτη η ρομ η εχει τιποτα προβληματακια, και 2ον εναν οδηγο για να το επαναφερω σε στοκ μορφη γιατι ειμαι λιγο κολημενος στο θεμα αυτο εχει πολλα που δεν μου αρεσουν και μαλλον θα το επαναφερω στην αρχικη μορφη:):)

Θα βρεις τα πάντα στην βιβλο 2

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, παιδια μολις το πηρα το εργαλειο, μεταχειρο, το εκανα τραμπα με το nexus και θελω μια βοηθεια. Το τηλεφωνο εχει ρομ τις omega v7.3 XXDLJ2 και θελω να μου πειτε κανα δυο πραγματακια, 1ον εαν ειναι καλη αυτη η ρομ η εχει τιποτα προβληματακια, και 2ον εναν οδηγο για να το επαναφερω σε στοκ μορφη γιατι ειμαι λιγο κολημενος στο θεμα αυτο εχει πολλα που δεν μου αρεσουν και μαλλον θα το επαναφερω στην αρχικη μορφη:):)

 

Χρησιμοποιώ την omega από την v.3 και δεν μου έχει κανει κανένα πρόβλημα. Αντίθετα έχει έτοιμα πολλά χρήσιμα mods, δύσκολα θα επέστρεφα σε stock.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την omega από την v.3 και δεν μου έχει κανει κανένα πρόβλημα. Αντίθετα έχει έτοιμα πολλά χρήσιμα mods, δύσκολα θα επέστρεφα σε stock.

 

Θα την αφησω μερικες μερες να δω πως παει και βλεπω. Τωρα π.χ που γραφω μου κολαει το πληκτρολογιο χμμμ θα δω

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι διαθέσιμες στην Ελλάδα.

Εγω το δουλεύω εκτός Ελλάδος και μπορώ να πω ότι μ εχει βολέψει καλύτερα απο κάθε άλλο πρόγραμμα πλοήγησης.

 

 

 

 

 

Και εγώ εκτός Ελλάδας το δουλεύω είμαι Αγγλία. Μήπως εδώ υπάρχει ρύθμιση? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι διαθέσιμες στην Ελλάδα.

Εγω το δουλεύω εκτός Ελλάδος και μπορώ να πω ότι μ εχει βολέψει καλύτερα απο κάθε άλλο πρόγραμμα πλοήγησης.

 

 

 

 

 

Και εγώ εκτός Ελλάδας το δουλεύω είμαι Αγγλία. Μήπως εδώ υπάρχει ρύθμιση? Ευχαριστώ

 

Επέλεξε την αγγλική σαν γλώσσα της συσκευής και μετά θα είσαι έτοιμος για πλοήγηση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...