Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω AP:N7100XXALJ3

CP:N7100XXALJ2

CSC:N7100JVALJ2

καμια πληροφορια παιδια?

 

 

Δες εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1896696

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορει κάποιος να μου πει τι θα έπρεπε να κάνω οταν το πηρα το κινητο σε θεμα φορτιστής; εγω τελειωσα την μπαταρία που είχε απο κουτί και στο 20% το έβαλα να φορτίσει μεχρι 100 αλλα μου κρατάει με βαρια χρηση κοντα στις 15 ωρες.. λιγο δεν ειναι; σημερα μου κρατησε τοσο

 

Σήμερα πρέπει να έχουμε παραπλήσιες χρήσεις.

 

[ATTACH]28361[/ATTACH][ATTACH]28362[/ATTACH]

 

Η χρήση μου σήμερα περιέχει και 30 περίπου λεπτά κλήσεων που είναι πιο κάτω και δεν φαίνεται καν :-)

Κατέβασα το skyfall (1,5gb και το τελευταίο himym 800mb με μtorrent), Bluetooth playback στο αυτοκίνητο μια ώρα περίπου, 8 benchmarks ( μαζί με αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glbenchmark.glbenchmark25(!) και είμαι με 3D live wallpaper https://play.google.com/store/apps/details?id=opotech.starfieldLWPFree που χρησιμοποιεί συνέχεια τους αισθητήρες.

Δεν ξέρω από τι συσκευή προέρχεσαι, αλλά μετά από 3-4 κύκλους η μπαταρία σου θα δείξει τα δόντια της.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρέπει να έχουμε παραπλήσιες χρήσεις.

 

[ATTACH]28361[/ATTACH][ATTACH]28362[/ATTACH]

 

Η χρήση μου σήμερα περιέχει και 30 περίπου λεπτά κλήσεων που είναι πιο κάτω και δεν φαίνεται καν :-)

Κατέβασα το skyfall (1,5gb και το τελευταίο himym 800mb με μtorrent), Bluetooth playback στο αυτοκίνητο μια ώρα περίπου, 8 benchmarks ( μαζί με αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glbenchmark.glbenchmark25(!) και είμαι με 3D live wallpaper https://play.google.com/store/apps/details?id=opotech.starfieldLWPFree που χρησιμοποιεί συνέχεια τους αισθητήρες.

Δεν ξέρω από τι συσκευή προέρχεσαι, αλλά μετά από 3-4 κύκλους η μπαταρία σου θα δείξει τα δόντια της.

 

Φιλε μου απο iphone έρχομαι και είμαι πολυ καλύτερα βέβαια αλλα ακούω οι άλλοι που λένε για πολλές ωρες.. τι ρυθμίσεις εχεις; εξοικονόμηση ενέργειας; λειτουργια οθόνης ειχα ρυθμισμενη στο δυναμικό κ οχι στο τυπικό. . Λες να φταιει αυτο; τωρα το βαλα τυπικό και εχεις εξοικονόμηση ενέργειας ανοιχτη;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου απο iphone έρχομαι και είμαι πολυ καλύτερα βέβαια αλλα ακούω οι άλλοι που λένε για πολλές ωρες.. τι ρυθμίσεις εχεις; εξοικονόμηση ενέργειας; λειτουργια οθόνης ειχα ρυθμισμενη στο δυναμικό κ οχι στο τυπικό. . Λες να φταιει αυτο; τωρα το βαλα τυπικό και εχεις εξοικονόμηση ενέργειας ανοιχτη;

 

Δε νομίζω να παίζει ρόλο η ρύθμιση της οθόνης. Και εγώ δυναμικό έχω.

Εξοικονόμηση ενέργειας δεν έχω βάλει. Μόνο όταν βγαίνω εκτός προγράμματος βάζω, just in case.

Όλα ανοιχτά τα έχω, όλο το μενού "κίνηση" κλειστό ( δεν με βολεύει κάτι από αυτά) και ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση του spen (ενεργοποιεί το digitizer μόνο όταν βγαίνει το spen)

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

@sigok

Όταν στα στατιστικά της μπαταρίας γράφει 43% από την χρήση οθόνης τότε σημαίνει ότι η οθόνη καταναλώνει αρκετά. Για αυτό άλλαξε το σε αυτόματο τον φωτισμό σε τυπικό επίσης και στο μενού εξοικονόμησης ενέργειας έχει μια επιλογή για την οθόνη. Να κάνεις τικ εκεί.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απ' το πρωί που φόρτισε μέχρι τώρα η μπαταρία στο status bar είναι όλη γεμισμένη πράσινη...!

Μήπως βάλανε πολύ μεγάλη μπαταρία; :lol:

 

BTW, στο GSM Arena του δίνουν 37 μέρες standby και 16 ώρες ομιλία (με 3G ενεργό)! :w00t:

Ήξερα ότι έχει καλή αυτονομία αλλά δεν είχα δει νούμερα...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά.Το Note II GT-N7100, αυτό δηλαδή που οι περισσότεροι εδώ στην χώρα μας αγοράσατε.Υποστηρίζει από μόνο του 4G δίκτυα όταν με το καλό θα έχουμε στην Ελλάδα ή 4G υποστηρίζει μόνο το GT-N7105 Galaxy Note II LTE;Επειδή μπερδεύομαι λίγο διότι είχα την εντύπωση πως το Note II GT-N7100 εξαρχής από κατασκευή μαμάς υποστηρίζει 4G.Είναι λάθος η εντυπωσή μου ή όχι;

 

4G υποστηρίζει μόνο το GT-N7105 Galaxy Note II LTE. Επίσης λάβε υπόψη σου ότι η έκδοση LTE δεν έχει ραδιόφωνο FM (τουλάχιστον έτσι έχει αναφερθεί). Πάντως το απλό GT-N7100 δεν υποστηρίζει 4G.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.Κρίμα λοιπόν.Γνωρίζουμε αν το Ν7105 θα κυκολοφορήσει στην χώρα μας;Εσείς τί πιστεύετε παιδιά;Αξίζει να ψάξω από έξω το Note II LTE ή δεν είναι μεγάλο μείον η έλλειψη 4G για το Note II GT-N7100 που έχουμε ήδη στα ράφια εδώ;Απλά το σκέφτομαι το θέμα αυτό γιατί ακούγεται οτι το δίκτυο 4G θα παρέχει πολύ μεγαλύτερες ταχύτητες και από την adsl του σπιτιού μας.Οπότε σαφώς και το σερφάρισμα μέσω του κινητού θα είναι ακόμα πιο γρήγορο.Ας πεί ο καθένας την άποψη του αν δεν βαριέται :)

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά.Το Note II GT-N7100, αυτό δηλαδή που οι περισσότεροι εδώ στην χώρα μας αγοράσατε.Υποστηρίζει από μόνο του 4G δίκτυα όταν με το καλό θα έχουμε στην Ελλάδα ή 4G υποστηρίζει μόνο το GT-N7105 Galaxy Note II LTE;Επειδή μπερδεύομαι λίγο διότι είχα την εντύπωση πως το Note II GT-N7100 εξαρχής από κατασκευή μαμάς υποστηρίζει 4G.Είναι λάθος η εντυπωσή μου ή όχι;

4G υποστηρίζει μόνο το GT-N7105 Galaxy Note II LTE. Επίσης λάβε υπόψη σου ότι η έκδοση LTE δεν έχει ραδιόφωνο FM (τουλάχιστον έτσι έχει αναφερθεί). Πάντως το απλό GT-N7100 δεν υποστηρίζει 4G.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

@sigok

Όταν στα στατιστικά της μπαταρίας γράφει 43% από την χρήση οθόνης τότε σημαίνει ότι η οθόνη καταναλώνει αρκετά. Για αυτό άλλαξε το σε αυτόματο τον φωτισμό σε τυπικό επίσης και στο μενού εξοικονόμησης ενέργειας έχει μια επιλογή για την οθόνη. Να κάνεις τικ εκεί.

 

Οκ τα εβαλα ολα αυτα, αυτη τι στιγμή ξύπνησα να πάω δουλειά.. Μόλις παει 5 % θα τραβηξω ss και θα σας πω.. αυτοματο φωτισμό, εξοικονόμηση-μονο οθόνη και τυπικό. . Το κινητό το χω απο Παρασκευή

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα... Μια ερώτηση παιδιά: Βγάζοντας το πενάκι σε μία καρτέλα στην αρχική οθόνη σου αλλάζει τις συντομεύσεις (κάτω)... Μπορούμε να τις αλλάξουμε και να βάλουμε δικές μας?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Και από μένα.θα ήθελα να ρωτήσω αφού κάνουμε την αλλαγή του SCS με την κατάλληλη εφαρμογή,μετά μπορούμε να απ εγκαταστήσουμε την εφαρμογή που χρησιμοποιήσαμε ή όχι?

,

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα... Μια ερώτηση παιδιά: Βγάζοντας το πενάκι σε μία καρτέλα στην αρχική οθόνη σου αλλάζει τις συντομεύσεις (κάτω)... Μπορούμε να τις αλλάξουμε και να βάλουμε δικές μας?

Όχι.

Καλημέρα Και από μένα.θα ήθελα να ρωτήσω αφού κάνουμε την αλλαγή του SCS με την κατάλληλη εφαρμογή,μετά μπορούμε να απ εγκαταστήσουμε την εφαρμογή που χρησιμοποιήσαμε ή όχι?

,

Ναι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Και από μένα.θα ήθελα να ρωτήσω αφού κάνουμε την αλλαγή του SCS με την κατάλληλη εφαρμογή,μετά μπορούμε να απ εγκαταστήσουμε την εφαρμογή που χρησιμοποιήσαμε ή όχι?

,

 

Εννοεις το csc selector?Ναι μπορεις, δεν σου χρησιμευει σε κατι

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , εδώ και μερικές μέρες είμαι με 4.1.2 στοκ με ρουτ ( cf-root )

Ψάχνοντας λοιπόν κυρίως στο xda , έχω καταφέρει να είμαι 100% καλυμμένος χωρίς cwm , χωρίς να "φλασάρω" τίποτα.

Backup σαν το cwm υπάρχει

Black status bar υπάρχει

Call recording υπάρχει

Long sms no conversion υπάρχει

Skip tracks υπάρχει

Swype on portrait - Spen on landscape υπάρχει

 

Νομίζω λοιπόν πως πλέον είναι πολύ περιορισμένοι οι λόγοι για να πας σε custom αν όχι ανύπαρκτοι!

 

... Ποιος , ΕΓΩ , που υπογράφω στο xda ως flash addict έφτασα να είμαι στοκ και να χαζογελάω .. Θα με τρελάνει αυτό το τηλέφωνο!

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω και πάλι την παρεα σας. Οπως ειπα και σε προηγηουμενο post θελω να αγορασω το κινητο, αλλα βλέπω οτι κυκλοφορουν διαφορες ρομ, οπως γαλλικη, γερμανική. Εγω θελω την ελληνική. Απο ποιο ηλεκτρινικο καταστημα ή τα γνωστα πλαισιο κλπ εχουν το κινητο με την ελληνικη ρομ και μπορω να το πάρω. Αν δεν εχω καταλάβει κατι καλα διορθωστε με;
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια,κατι πατησα εκει,και το ημικυκλιο που εξεχει,και τραβωντας το, βγαινουν τα εικονιδια,εφυγε απο αριστερα που ηταν,και πηγε κατω αριστερα στη γωνια.

Πως το ξαναφερνω πισω;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω και πάλι την παρεα σας. Οπως ειπα και σε προηγηουμενο post θελω να αγορασω το κινητο, αλλα βλέπω οτι κυκλοφορουν διαφορες ρομ, οπως γαλλικη, γερμανική. Εγω θελω την ελληνική. Απο ποιο ηλεκτρινικο καταστημα ή τα γνωστα πλαισιο κλπ εχουν το κινητο με την ελληνικη ρομ και μπορω να το πάρω. Αν δεν εχω καταλάβει κατι καλα διορθωστε με;

 

Αγοράζεις με όποια rom θέλεις και μετά περνάς την stock Ελληνική μέσω Odin με τις οδηγίες της Βίβλου

 

Αληθεια,κατι πατησα εκει,και το ημικυκλιο που εξεχει,και τραβωντας το, βγαινουν τα εικονιδια,εφυγε απο αριστερα που ηταν,και πηγε κατω αριστερα στη γωνια.

Πως το ξαναφερνω πισω;

 

Νομίζω με drag n drop αλλάζει η θέση της μπάρας.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Νομίζω με drag n drop αλλάζει η θέση της μπάρας.

Δεν παει οσο και να το σπρωχνω.

Α,και κατι αλλο.

Μου εβγαλε μια ειδοποιηση για καποια νυχτερινη λειτουργια του εξυπνου,οπως το λεει φορτιστη,(μετα απο την αποσυνδεση του τηλεφωνου απο το φορτιστη),και ζηταει καποιες ωρες να βαλω και κατι λεει για σιωπηλο.

Τι να κανω;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παει οσο και να το σπρωχνω.

Α,και κατι αλλο.

Μου εβγαλε μια ειδοποιηση για καποια νυχτερινη λειτουργια του εξυπνου,οπως το λεει φορτιστη,(μετα απο την αποσυνδεση του τηλεφωνου απο το φορτιστη),και ζηταει καποιες ωρες να βαλω και κατι λεει για σιωπηλο.

Τι να κανω;

 

Με ανοιχτή την μπάρα , το drag and drop αλλάζει πλευρές ( δεξιά , αριστερά και κάτω )

Με κλειστή την μπάρα , το drag and drop αλλάζει σημείο στην ίδια όμως πλευρά

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Μια καλημερα και απο μενα, χτες το απογευμα πηρα το note 2 και ανοιχτηκε κατα τις 9.30, μεχρι τις 2 που πηγα για υπνο.

Επιβεβαιωνω, αν και πρωην φανατικος του iOS στρατοπεδου, οτι η συσκευη δεν υπαρχει. ..

 

Ρυθμισεις για τα παντα, παραμετροποιησιμο, εντυπωσιακη οθονη.. και το μεγεθος μια χαρα τελικα, και στο τζην χωραει και ολα καλα, αμα ειναι να παιρνεις τοσα καλα απο τη συσκευη.

το iphone ειναι πολυ πισω, καλα που δεν το πηρα το καινουργιο.

 

μονο που δε μου δουλευει το google now να απανταει με φωνητικες απαντησεις... ξερει κανεις πως γινεται? μονο αποτελεσματα web φερνει.

 

παντως για οποιον το σκεφτεται, εχω να πω οτι αξιζει πραγματικα και δινει πολλα εργαλεια στον συγχρονο επαγγελματια.

"I'm all in favor of keeping dangerous weapons out of the hands of fools. Let's start with typewriters." (Frank Lloyd Wright)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν μπορώ να χρησιμοποιώ καμιά θήκη.

Όλες αυξάνουν τον όγκο. Ακόμα και η γνήσια flip όταν διπλωνει προσθέτει πάχος.

Κατέληξα να χρησιμοποιώ την carbonate αλλά μόνο για την μεταφορά της συσκευής.

Αφαιρείται πολύ εύκολα οπότε την βάζω όταν έχω την συσκευή στην βάση του αυτοκινήτου και γενικά μόνο σε επικίνδυνες καταστάσεις. Πχ σπορ εκδρομες κλπ.

Στο σπίτι, στο γραφείο και στις εξόδους για καφέ η φαγητό το έχω γυμνό στην τσέπη μου.

Στο γραφείο μετατρέπω την polycarbonate σε βάση :)

 

http://img90.imageshack.us/img90/2751/wp000082o.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μια καλημερα και απο μενα, χτες το απογευμα πηρα το note 2 και ανοιχτηκε κατα τις 9.30, μεχρι τις 2 που πηγα για υπνο.

Επιβεβαιωνω, αν και πρωην φανατικος του iOS στρατοπεδου, οτι η συσκευη δεν υπαρχει. ..

 

Ρυθμισεις για τα παντα, παραμετροποιησιμο, εντυπωσιακη οθονη.. και το μεγεθος μια χαρα τελικα, και στο τζην χωραει και ολα καλα, αμα ειναι να παιρνεις τοσα καλα απο τη συσκευη.

το iphone ειναι πολυ πισω, καλα που δεν το πηρα το καινουργιο.

 

μονο που δε μου δουλευει το google now να απανταει με φωνητικες απαντησεις... ξερει κανεις πως γινεται? μονο αποτελεσματα web φερνει.

 

παντως για οποιον το σκεφτεται, εχω να πω οτι αξιζει πραγματικα και δινει πολλα εργαλεια στον συγχρονο επαγγελματια.

Για το google now πρεπει να βαλεις τη γλωσσα του τηλεφωνου στα αγγλικα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μια καλημερα και απο μενα, χτες το απογευμα πηρα το note 2 και ανοιχτηκε κατα τις 9.30, μεχρι τις 2 που πηγα για υπνο.

Επιβεβαιωνω, αν και πρωην φανατικος του iOS στρατοπεδου, οτι η συσκευη δεν υπαρχει. ..

 

Ρυθμισεις για τα παντα, παραμετροποιησιμο, εντυπωσιακη οθονη.. και το μεγεθος μια χαρα τελικα, και στο τζην χωραει και ολα καλα, αμα ειναι να παιρνεις τοσα καλα απο τη συσκευη.

το iphone ειναι πολυ πισω, καλα που δεν το πηρα το καινουργιο.

 

μονο που δε μου δουλευει το google now να απανταει με φωνητικες απαντησεις... ξερει κανεις πως γινεται? μονο αποτελεσματα web φερνει.

 

παντως για οποιον το σκεφτεται, εχω να πω οτι αξιζει πραγματικα και δινει πολλα εργαλεια στον συγχρονο επαγγελματια.

To Google now για να δουλέψει θέλει αλλαγή γλώσσας σε αγγλικά.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια,κατι πατησα εκει,και το ημικυκλιο που εξεχει,και τραβωντας το, βγαινουν τα εικονιδια,εφυγε απο αριστερα που ηταν,και πηγε κατω αριστερα στη γωνια.

Πως το ξαναφερνω πισω;

 

Απλα κρατα πατημενο το πληκτρο της επιστροφης (αυτο με το βελακι) για μερικα δευτερολεπτα και εμφανιζεται. Με τον ιδιο τροπο εξαφανιζεται.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...