Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι πρακτικός άνθρωπος :).

Θεωρώ παράλογο στην παρούσα φάση να δώσω το Siii συν 300€ για κάτι πολύ κοντινό από την στιγμή κι ολας που έχω iPad.

Έπειτα τα έχω μαζεμένα στην Samsung και ψάχνομαι να βρω ικανοποιητική λύση να την παρατήσω. Δοκίμασα με το HOX άλλα δεν μου έκατσε.

Όπως έχω ξαναπεί θεωρώ απαράδεκτο το ότι άφησε το Siii με 1 GB ram.

Δεν το ξεχνώ αυτό ειμαι λιγο γκαμηλα :) από την στιγμή που για να έχει άρτια λειτουργία η συσκευή μου, πρέπει να χρησιμοποιώ third part applications, startup managers κλπ. δεν είμαι ικανοποιημένος.

Αν τα ήξερα αυτά πριν δεν θα το είχα αγοράσει.

Οπότε αν αλλάξω συσκευή θα ήθελα αν είναι δυνατόν να μην γράφει Samsung.

Θα δω τι νέα θα έχουμε από τα Nexus, θα τεστάρω και τα wp με το Optimus 7 και θα πράξω αναλόγως τον επόμενο Μάιο.

Τότε θα είναι όλα πολύ φθηνότερα.

 

Προκατάληψη. Έχεις δίκαιο στο σ3.

Το νοτε είναι άλλη ιστορία.

Αν μπορείς να περιμένεις μέχρι Μάιο σημαίνει πως είσαι καλυμμένος με το σ3. Δεν είσαι τέλειο αλλά ότι καλύτερο σε τηλέφωνο. Αν πάλι δεν είσαι, το νοτε2 είναι μονόδρομος

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι εγώ έχω αγοράσει πολλά πράγματα από eXpansys χωρίς προβλήματα. Για το θέμα με τις ROMs ρωτάω γιατί π.χ. στο HD2 αν αγόραζες από eXpansys το αγγλικό δεν μπορούσες να έχεις official ελληνικά. Επειδή δεν έχω εμπειρία από Android/Samsung δεν θέλω να βρεθώ προ εκπλήξεων. Αλλά απ' ό,τι λες δεν υπάρχει πρόβλημα, οπότε όλα OK. :up:

 

Και εγώ την ίδια απορία είχα καθώς θα πάω στη Γερμανία την άλλη εβδομάδα και λέω να το πάρω από εκεί. Εννοείται μκιλάω για το κινητό με την official και χωρίς root. Θα υπάρχει πρόβλημα με το κινητό? Αλήθεια η samsung είναι συνεπής στις αναβαθμίσεις ή είναι σαν την motorola?

Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Είναι πρακτικός άνθρωπος :).

Θεωρώ παράλογο στην παρούσα φάση να δώσω το Siii συν 300€ για κάτι πολύ κοντινό από την στιγμή κι ολας που έχω iPad.

Έπειτα τα έχω μαζεμένα στην Samsung και ψάχνομαι να βρω ικανοποιητική λύση να την παρατήσω. Δοκίμασα με το HOX άλλα δεν μου έκατσε.

Όπως έχω ξαναπεί θεωρώ απαράδεκτο το ότι άφησε το Siii με 1 GB ram.

Δεν το ξεχνώ αυτό ειμαι λιγο γκαμηλα :) από την στιγμή που για να έχει άρτια λειτουργία η συσκευή μου, πρέπει να χρησιμοποιώ third part applications, startup managers κλπ. δεν είμαι ικανοποιημένος.

Αν τα ήξερα αυτά πριν δεν θα το είχα αγοράσει.

Οπότε αν αλλάξω συσκευή θα ήθελα αν είναι δυνατόν να μην γράφει Samsung.

Θα δω τι νέα θα έχουμε από τα Nexus, θα τεστάρω και τα wp με το Optimus 7 και θα πράξω αναλόγως τον επόμενο Μάιο.

Τότε θα είναι όλα πολύ φθηνότερα.

 

Κατανοητα και σεβαστα ολα αυτα που λες, αν και νομιζω πως με σωστο ψαξιμο μπορεις να πας απο S3 σε note 2 με περιπου 150 ευρω (καλη μεταπωληση S3 και αγορα του note 2 απο σωστη πηγη).

Οπως και να εχει, προσωπικα δε βλεπω καλες εναλλακτικες στον οριζοντα.

Ενα λειτουργικο που με αφηνει παντελως αδιαφορο (Win 8), ενα τελειωμενο για τα δεδομενα μου iOS (αν δεν αναβαθμιστει ριζικα δεν πλησιαζω ξανα) και... τιποτα αλλο.

Απο android το μοναδικο κινητο που ισως ξεπερασει το note 2 ειναι το 5 ιντσο της HTC (με full hd οθονη).

Θα το δουμε την ανοιξη, οποτε οι πληροφοριες που εχω δεν υπαρχει νοημα να συζητηθουν αυτη τη στιγμη.

 

@Bezbozny

Τι προβλημα να υπαρχει? Κανενα απολυτως.

Τα περισσοτερα Note 1 που θα δεις στο skroutz στις χαμηλοτερες τιμες ειναι απο γερμανους χονδρεμπορους (γερμανικη αγορα δηλαδη).

Το ιδιο θα γινει και σε κανα μηνα και με το note 2 στα ελληνικα eshops.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία αφελή ερώτηση; Τα 50 GB στο Dropbox πως τα παίρνουμε;;; Εγώ συνδέθηκα με τον λογαριασμό μου αλλά δεν μου έβγαλε καμία προσφορά...:mad:

 

Edit: Εντάξει το βρήκα, δεν είχα κάνει όλα τα βήματα στο site του dropbox για να δώσει το δώρο. Τώρα έχω 52 GB για 24 μήνες.:)

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, απ' ό,τι φαίνεται πάω για το λευκό Note II από eXpansys στα 669 €. Έχω φτιαχτεί και δεν μπορώ να περιμένω... :p

 

Για θήκη μου αρέσει πολύ η original Samsung Flip Cover (White), την οποία βρήκα μόνο στο MobileFun.co.uk (από UK). Συνολικό κόστος με μεταφορικά: 42.48 €. Είναι λίγο τσιμπημένη αλλά μ' αρέσει η άτιμη... Ξέρετε αν υπάρχει κάπου αλλού φτηνότερα;

 

Και εγώ την ίδια απορία είχα καθώς θα πάω στη Γερμανία την άλλη εβδομάδα και λέω να το πάρω από εκεί. Εννοείται μκιλάω για το κινητό με την official και χωρίς root. Θα υπάρχει πρόβλημα με το κινητό? Αλήθεια η samsung είναι συνεπής στις αναβαθμίσεις ή είναι σαν την motorola?

Απ' ό,τι λέει ο φίλος παραπάνω, μάλλον δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Φαντάζομαι θα είναι όπως το iPhone όπου επιλέγεις γλώσσα UI και πληκτρολογίου και περιέχει μέσα όλες τις χώρες της Ευρώπης (και την Ελλάδα), ανεξάρτητα αν είναι αγγλικό/γαλλικό/whatever από eXpansys. Αν μπορούν οι experts να το επιβεβαιώσουν για μια ακόμα φορά για να το παραγγείλω αύριο... :cool:

 

Edit: Τώρα είδα το post σου Βαγγέλη. Αν μπορείς να μου επιβεβαιώσεις ότι η συσκευή από eXpansys θα υποστηρίζει ελληνικά σε UI και πληκτρολόγιο out-of-the-box (official, not rooted), για να προχωρήσω στην παραγγελία. Thx!

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, απ' ό,τι φαίνεται πάω για το λευκό Note II από eXpansys στα 669 €. Έχω φτιαχτεί και δεν μπορώ να περιμένω... :p

 

Για θήκη μου αρέσει πολύ η original Samsung Flip Cover (White), την οποία βρήκα μόνο στο MobileFun.co.uk (από UK). Συνολικό κόστος με μεταφορικά: 42.48 €. Είναι λίγο τσιμπημένη αλλά μ' αρέσει η άτιμη... Ξέρετε αν υπάρχει κάπου αλλού φτηνότερα;

 

 

Απ' ό,τι λέει ο φίλος παραπάνω, μάλλον δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Φαντάζομαι θα είναι όπως το iPhone όπου επιλέγεις γλώσσα UI και πληκτρολογίου και περιέχει μέσα όλες τις χώρες της Ευρώπης (και την Ελλάδα), ανεξάρτητα αν είναι αγγλικό/γαλλικό/whatever από eXpansys. Αν μπορούν οι experts να το επιβεβαιώσουν για μια ακόμα φορά για να το παραγγείλω αύριο... :cool:

 

Ναι παιδια, δε θα εχετε απολυτως κανενα προβλημα, προχωρηστε αφοβα. θα εχετε κανονικοτατα ελληνικα, συσκευες με sales code απο χωρες που παιρνουν γρηγορα updates (Γαλλια και Γερμανια στην προκειμενη) και 2 χρονια εγγυηση στη χωρα μας (με ενα πολυ καλο service απο τη smartec).

 

@pandrits

Μηπως ειχες εκμεταλλευτει την προσφορα απο προηγουμενο κινητο?

Εγω τα ειχα παρει απο το S3 που ειχα και τωρα με το note 10.1 και το note 2 δε μου δοθηκαν extra GB.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

OK Βαγγέλη, ευχαριστούμε! :up:

 

Κωστα σε προειδοποιω, το σοκ που θα παθεις απο το 4αρι που εχεις τωρα θα ειναι μεγαλο. Μετα απο δεκα μερες χρησης κοιτωντας το 4 θα σε πιανει κλειστοφοβια :lol:

Απαντωντας στο edit σου, σου λεω και παλι πως -ναι- η συσκευη απο expansys δε θα εχει καμια διαφορα, θα εχεις πληρη ελληνικα σε μενου και πληκτρολογιο (με 160 χαρακτηρες ανα μηνυμα κανονικα) κι επειδη θα ειναι γαλλικη η γερμανικη παρτιδα (θα το καταλαβεις αμεσως απο τη γλωσσα που θα εχουν τα specs στο κουτι του κινητου που θα παραλαβεις εξωτερικα) θα λαμβανεις και αμεσα τα οποια updates βγαζει η sammy στην Ευρωπη. Μην ανησυχεις, αυτη η συσκευη δουλευει υποδειγματικα καλα ακομα και με αυτη την πρωτη εκδοση λογισμικου, δε θα μπεις στη διαδικασια root, custom roms κλπ...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, απ' ό,τι φαίνεται πάω για το λευκό Note II από eXpansys στα 669 €. Έχω φτιαχτεί και δεν μπορώ να περιμένω... :p

 

Γιατι δεν το παιρνεις απο δω:http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-II-2-N7100-16GB-Titanium-Gray-Proparaggelia.683394.html και φθηνοτερο ειναι και καλο παιδι ειναι ο Νικος, και θα το εχεις μεσα στη βδομαδα και ισως και σε ακομα καλυτερη τιμη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, απ' ό,τι φαίνεται πάω για το λευκό Note II από eXpansys στα 669 €. Έχω φτιαχτεί και δεν μπορώ να περιμένω... :p

 

Γιατι δεν το παιρνεις απο δω:http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-II-2-N7100-16GB-Titanium-Gray-Proparaggelia.683394.html και φθηνοτερο ειναι και καλο παιδι ειναι ο Νικος, και θα το εχεις μεσα στη βδομαδα και ισως και σε ακομα καλυτερη τιμη...

 

Κι εγω στο προτεινω ανεπιφυλακτα, ο Νικος φερνει γερμανικες συσκευες και θα εχεις και ενα καταστημα για DOA αν κατι δεν παει καλα (μη το ματιασω, αλλα για να γλυτωσεις τις αποστολες στο εξωτερικο).

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη νιωθω ευτυχισμενος, περισσοτερο και απο οταν αγορασα τη συσκευη!!!!!!!

 

Ας μοιραστω τον πονο μου και την εμπειρια μου, αν και μερικοι το γνωριζετε....

 

Λοιπον...Ειχα 2 θεματα και νομιζα οτι επρεπε να στειλω το ''μωρο'' στο Παιδων.

 

Ημουν με stock root απο ''μαμα''.Ακουγα για καλο ηχο της συσκευης και νομιζα οτι πρεπει να επισκεφτω ΩΡΛ, μιας και μου φαινοταν αρκετα χαμηλος overall!

Επισης δε λειτουργουσε το ραδιοφωνο!!!Δεν ακουγοταν φωνη πουθενα!!!!

 

Με το που συμπληρωσα λοιπον 3 πληρεις φορτισεις ειπα να δοκιμασω τη τυχη μου περνωντας μια αλλη rom....Και δια μαγειας λυθηκαν τα θεματα μου!!!Ο ηχος αψογα δυνατος και το ραδιοφωνο ξυπνησε!!!Κανω σα μικρο παιδι γιατι ειχα ξενερωσει λιγο...:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, απ' ό,τι φαίνεται πάω για το λευκό Note II από eXpansys στα 669 €. Έχω φτιαχτεί και δεν μπορώ να περιμένω... :p

 

Γιατι δεν το παιρνεις απο δω:http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-II-2-N7100-16GB-Titanium-Gray-Proparaggelia.683394.html και φθηνοτερο ειναι και καλο παιδι ειναι ο Νικος, και θα το εχεις μεσα στη βδομαδα και ισως και σε ακομα καλυτερη τιμη...

 

+1:) Συμφωνω απολυτως και γω απο τον Νικο θα το παρω. Υπομονη τη Δευτερα πρωτα ο Θεος θα το φερει.:D

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη νιωθω ευτυχισμενος, περισσοτερο και απο οταν αγορασα τη συσκευη!!!!!!!

 

Ας μοιραστω τον πονο μου και την εμπειρια μου, αν και μερικοι το γνωριζετε....

 

Λοιπον...Ειχα 2 θεματα και νομιζα οτι επρεπε να στειλω το ''μωρο'' στο Παιδων.

 

Ημουν με stock root απο ''μαμα''.Ακουγα για καλο ηχο της συσκευης και νομιζα οτι πρεπει να επισκεφτω ΩΡΛ, μιας και μου φαινοταν αρκετα χαμηλος overall!

Επισης δε λειτουργουσε το ραδιοφωνο!!!Δεν ακουγοταν φωνη πουθενα!!!!

 

Με το που συμπληρωσα λοιπον 3 πληρεις φορτισεις ειπα να δοκιμασω τη τυχη μου περνωντας μια αλλη rom....Και δια μαγειας λυθηκαν τα θεματα μου!!!Ο ηχος αψογα δυνατος και το ραδιοφωνο ξυπνησε!!!Κανω σα μικρο παιδι γιατι ειχα ξενερωσει λιγο...:p

 

Δεν ειχε κατσει καλα η εργοστασιακη Ηλια.

Συμβαινουν κι αυτα.

Ναι το ηχειο του ειναι πολυ καλο και δυνατο...

Link to comment
Share on other sites

 

+1:) Συμφωνω απολυτως και γω απο τον Νικο θα το παρω. Υπομονη τη Δευτερα πρωτα ο Θεος θα το φερει.:D

 

 

Κι εγω στο προτεινω ανεπιφυλακτα, ο Νικος φερνει γερμανικες συσκευες και θα εχεις και ενα καταστημα για DOA αν κατι δεν παει καλα (μη το ματιασω, αλλα για να γλυτωσεις τις αποστολες στο εξωτερικο).

 

Την δευτερα μου ειπε θα εχει καμια εικοσαρια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

 

Την δευτερα μου ειπε θα εχει καμια εικοσαρια...

 

Αν δεν ειχα το... σαρακι του να το εχω τη day 1 (και τη βοηθεια φιλου για να το παρω λιγο φθηνοτερα) θα πηγαινα κι εγω με κλειστα ματια στο Νικο. Δε θελω να φανει σαν διαφημιση, αλλα ειναι ενας απο τους πολυ καλους του επαγγελματος και αξιζει τον κοπο να το αναφερουμε!

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Αν δεν ειχα το... σαρακι του να το εχω τη day 1 (και τη βοηθεια φιλου για να το παρω λιγο φθηνοτερα) θα πηγαινα κι εγω με κλειστα ματια στο Νικο. Δε θελω να φανει σαν διαφημιση, αλλα ειναι ενας απο τους πολυ καλους του επαγγελματος και αξιζει τον κοπο να το αναφερουμε!

 

Ειναι σωστος επαγγελματιας αλλα εδω μεσα τον προτεινουμε και για τις καλυτερες τιμες...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη νιωθω ευτυχισμενος, περισσοτερο και απο οταν αγορασα τη συσκευη!!!!!!!

 

Ας μοιραστω τον πονο μου και την εμπειρια μου, αν και μερικοι το γνωριζετε....

 

Λοιπον...Ειχα 2 θεματα και νομιζα οτι επρεπε να στειλω το ''μωρο'' στο Παιδων.

 

Ημουν με stock root απο ''μαμα''.Ακουγα για καλο ηχο της συσκευης και νομιζα οτι πρεπει να επισκεφτω ΩΡΛ, μιας και μου φαινοταν αρκετα χαμηλος overall!

Επισης δε λειτουργουσε το ραδιοφωνο!!!Δεν ακουγοταν φωνη πουθενα!!!!

 

Με το που συμπληρωσα λοιπον 3 πληρεις φορτισεις ειπα να δοκιμασω τη τυχη μου περνωντας μια αλλη rom....Και δια μαγειας λυθηκαν τα θεματα μου!!!Ο ηχος αψογα δυνατος και το ραδιοφωνο ξυπνησε!!!Κανω σα μικρο παιδι γιατι ειχα ξενερωσει λιγο...:p

 

Ηλία ποια ρομ εβαλες???

α...και αυριο κατα τις 2-3 να περιμένεις τηλ μου....ΟΣΦΠ-ΑΣΤΕΡΑΣ

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ηλία ποια ρομ εβαλες???

α...και αυριο κατα τις 2-3 να περιμένεις τηλ μου....ΟΣΦΠ-ΑΣΤΕΡΑΣ

 

Εβαλα τη stock rooted rom του wannam...:)

Ενταξει για αυριο!Θα μιλησουμε!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κωστα σε προειδοποιω, το σοκ που θα παθεις απο το 4αρι που εχεις τωρα θα ειναι μεγαλο. Μετα απο δεκα μερες χρησης κοιτωντας το 4 θα σε πιανει κλειστοφοβια :lol:

Απαντωντας στο edit σου, σου λεω και παλι πως -ναι- η συσκευη απο expansys δε θα εχει καμια διαφορα, θα εχεις πληρη ελληνικα σε μενου και πληκτρολογιο (με 160 χαρακτηρες ανα μηνυμα κανονικα) κι επειδη θα ειναι γαλλικη η γερμανικη παρτιδα (θα το καταλαβεις αμεσως απο τη γλωσσα που θα εχουν τα specs στο κουτι του κινητου που θα παραλαβεις εξωτερικα) θα λαμβανεις και αμεσα τα οποια updates βγαζει η sammy στην Ευρωπη. Μην ανησυχεις, αυτη η συσκευη δουλευει υποδειγματικα καλα ακομα και με αυτη την πρωτη εκδοση λογισμικου, δε θα μπεις στη διαδικασια root, custom roms κλπ...

Τέλεια! Απλά είχα την ανησυχία λόγω του HD2 που το είχα πάρει με WWE ROM και μετά αναγκάστηκα να φτιάξω δικό μου ελληνικό πληκτρολόγιο που το έκανα port απ' την ελληνική ROM. Αυτή τη φορά θέλω να αποφύγω τέτοια tweaks και φασαρίες, τουλάχιστον στην αρχή.

 

Έχεις δίκιο για το σοκ!!! :lol: Περνώντας απ' το HD2 (4,3") στο iPhone 4 (3,5") με χάλασε η μικρότερη οθόνη αλλά το συνήθισα λόγω των πολλών υπέρ του Μήλου σε σχέση με τα WM. Μετά την απογοήτευση και τα προβλήματα του iPhone 5 και κυρίως βλέποντας την ομορφιά και σπιρτάδα του Jelly Bean και την πληρότητα του h/w του Note II μου ήταν αδύνατο να αντισταθώ κι ας είναι μεγάλο. Νομίζω το μυστικό είναι να μην το βλέπουμε ως τηλέφωνο αλλά ως μια δική του "tab-phone" κατηγορία, απολαμβάνοντας τα άπειρα υπέρ του σε σχέση με τα "απλά" τηλέφωνα.

 

Θυμάμαι σε ένα Note ενός συναδέλφου που συγκρίναμε τις προάλλες, η οθόνη του iPhone 4 σε landscape σχεδόν χώραγε στο 1/3 της οθόνης του Note σε portrait! :lol: :lol: :lol:

 

Γιατι δεν το παιρνεις απο δω:http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-II-2-N7100-16GB-Titanium-Gray-Proparaggelia.683394.html και φθηνοτερο ειναι και καλο παιδι ειναι ο Νικος, και θα το εχεις μεσα στη βδομαδα και ισως και σε ακομα καλυτερη τιμη...

Κι εγω στο προτεινω ανεπιφυλακτα, ο Νικος φερνει γερμανικες συσκευες και θα εχεις και ενα καταστημα για DOA αν κατι δεν παει καλα (μη το ματιασω, αλλα για να γλυτωσεις τις αποστολες στο εξωτερικο).

Θα το κοιτάξω παιδιά. Είδα την προσφορά του, που ξεκινάει από Δευτέρα, αλλά είναι για το γκρι και εγώ θέλω το άσπρο. Θα το δω όμως γιατί γλυτώνω τα μεταφορικά του eXpansys και θα έχω και κάπου να το πάω αν συμβεί κάτι.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Dr Mobile είδα και ένα λευκό σφραγισμενο κάπου αγγελία σήμερα στα 630€ νομίζω :)

 

Μπράβο βρε Ηλία έφτιαξαν όλα είδες??!! Ο Wannam από ότι διάβασα λέει δεν έχει πρόθεση να ασχοληθεί με την συσκευή μας :(

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

 

Κι εγω στο προτεινω ανεπιφυλακτα, ο Νικος φερνει γερμανικες συσκευες και θα εχεις και ενα καταστημα για DOA αν κατι δεν παει καλα (μη το ματιασω, αλλα για να γλυτωσεις τις αποστολες στο εξωτερικο).

 

Γιατί, εμάς που έχουμε απόδειξη εξωτερικού δεν το δέχεται η Smarteck;;;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ισως βλακωδες για καποιους... μηπως εχει λεντακι να αναβοσβηνει για οταν εχουμε κληση η μηνυμα?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ισως βλακωδες για καποιους... μηπως εχει λεντακι να αναβοσβηνει για οταν εχουμε κληση η μηνυμα?

 

Το πατερα του και τη μανα του εχει, ειναι δυνατον να μην εχει αυτο???:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το πατερα του και τη μανα του εχει, ειναι δυνατον να μην εχει αυτο???:)

Ναι ε; Άψογα! Μου είχε λείψει απ' την εποχή του TyTN II και HD2! Δεν περίμενα να το είχε το Note II (βλέπεις είμαι συνηθισμένος στον κόσμο του iPhone, όπου τέτοια πράγματα απλά απαγορεύονται)... :lol:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι μίλησα σήμερα μαζί τους όχι. Εμένα κόλλησε Γερμανία από εχτές. Μου τα λένε περίεργα. Είχε κάποιος ανάλογο θέμα; απαράδεκτο το τμήμα της dhl στην Αθήνα αφού μίλησα με μια τόσο πρωί και με διαβεβαίωσε ότι θα το κοιτάξει άμεσα το απόγευμα η συνάδελφος της δεν ήξερε τίποτα ούτε καν το έψαξε. Μακριά... Την επόμενη φορά θα παραγγείλω με άλλη.

Κόλλησε και εσένα στη Λειψία (Leipzig), σωστά; Και εμένα το ίδιο. Έπρεπε να παραλάβω την περασμένη Παρασκευή (από τα πρώτα κομμάτια) και όπως φαίνεται εκλάπη εκεί. Αφού το έψαξαν και καλά στη DHL, ειδοποιήθηκε το Expansys, του έστειλαν κάποια χαρτιά από την DHL και χθες μου έστειλαν νέο. Κατά σύμπτωση, αυτή τη στιγμή είναι και πάλι στη Λειψία! Ελπίζω αυτή τη φορά να μη το κλέψουν!!!

Πάντως, ο υπάλληλος του Expansys μου είπε ότι τελευταία είναι πολύ συχνό φαινόμενο οι κλοπές στη Λειψία, και μάλιστα κατά κύριο λόγο στις αποστολές προς Ελλάδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ναι ε; Άψογα! Μου είχε λείψει απ' την εποχή του TyTN II και HD2! Δεν περίμενα να το είχε το Note II (βλέπεις είμαι συνηθισμένος στον κόσμο του iPhone, όπου τέτοια πράγματα απλά απαγορεύονται)... :lol:

Κι εγώ τα ζήλευα στα σύγχρονα HTC και τελικά το τόλμησε με το s3 και τώρα note2 η Samsung. Απείρως πρακτικό!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...