Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια.οντως φαν πια των galaxy και εχοντας ηδη το s3,ειδα τον γιγαντα 2 σε εναν φιλο.αυτο που εχω να πω κατα την γνωμη μου ειναι πως το "κινητο"εξαντλειτε απο θεμα μεγεθους στο τριαρι.το νοτελι2 ειναι υπερβολη των υπερβολων.αν θελει κανεις πανω απο 5 ιντσες να στραφει στα ταμπλετ η να περιμενει τις ευκαμπτες οθονες του μελλοντος

.οσο φοβερο και να ειναι δεν ειναι για καθημερινη χρηση.σε λιγο θα κουβαλαμε βαλιτσα για τα κινητα.που να βαλεις αυτο το πραγμα στο αυτι σου και να μη γελαει ο κοσμος.

:lol:

 

Παρε iphone και θα εισαι αποδεκτος χωρις γελοια απο τον περιγυρο.

Με το note 1 κοντα 8 μηνες δεν ειδα και γω κανεναν να γελα.

Παντως ειναι γουστα και τι εξυπηρετει τον καθενα μας.

Αλλα αν πας μια φορα σε οθονη ανω τον 5 ιντσων δεν υπαρχει γυρισμος.

Οσο για την πρακτικοτητα των συγκεκριμενων τηλεφωνων αρκει να δεις το νημα του note 1 για το ποσο ευχαριστημενοι ειναι οι κατοχοι του.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκανα ένα συγκριτικό test μεταξύ iphone 4s, galaxy s3 kai note2 την ίδια ώρα με ίδιο θέμα, για μένα η σειρά καλύτερης φωτο είναι όπως έγραψα εδώ τα τηλ.. το 4σ είναι καλύτερο με διαφορά..

http://farm9.staticflickr.com/8451/8058787190_1662faf673_h.jpg

http://farm9.staticflickr.com/8029/8058787006_32f908ca2a_h.jpg

http://farm9.staticflickr.com/8321/8058789729_4ba8b3baeb_h.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα συγκριτικό test μεταξύ iphone 4s, galaxy s3 kai note2 την ίδια ώρα με ίδιο θέμα, για μένα η σειρά καλύτερης φωτο είναι όπως έγραψα εδώ τα τηλ.. το 4σ είναι καλύτερο με διαφορά..

http://farm9.staticflickr.com/8451/8058787190_1662faf673_h.jpg

http://farm9.staticflickr.com/8029/8058787006_32f908ca2a_h.jpg

http://farm9.staticflickr.com/8321/8058789729_4ba8b3baeb_h.jpg

Παιδιά σας παρακαλω κρατήστε το νιμα μας καθαρό... φιλε μου οτι εχει να κανει με vs μπαίνει εδώ-http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Το concept του note μου φαινεται πολυ ενδιαφερον και ιδιαίτερα η δυνατότητα να χρησιμοποιείς πενάκι.Είμαι οδοντίατρος και η χρήση του με ενδιαφέρει τόσο στην επεξήγηση θεραπειών στον ασθενή(πρεπει να ψάξω βέβαια αν υπάρχουν στο android εφαρμογές,στο ios υπάρχουν),όσο και χρήση διαχείρισης ιατρείου on the go.To θέμα μου λοιπόν είναι η χρήση του ως τηλεφωνο,σε στιγμές της καθημερινότητας.Π.χ.Πας για ποδήλατο,πας για περπάτημα ή τζόκιν,το καλοκαίρι φοράς σορτσάκι και πάς να πάρεις εφημερίδα,ή είσαιστην παραλία.Χρησιμοποιείτε σε κάποιες περιπτώσεις και δεύτερη συσκευή;

 

Δυστυχώς απ όσο ξέρω απουσιάζουν οι ιατρικές εφαρμογές που βρίσκεις στο App Store. Ειναι ενα μεγάλο μείον για τα android. Μπορείς να κανεις μια αναζητηση στην web page του Google play.

Το δεύτερο ερώτημα σου αποτελεί τον λόγο που δεν το έχω αγοράσει ακόμα.

Για τις περιπτώσεις που αναφέρεις, ειναι απαραίτητο να έχεις ενα δεύτερο κινητο με SIM card κλονο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς απ όσο ξέρω απουσιάζουν οι ιατρικές εφαρμογές που βρίσκεις στο App Store. Ειναι ενα μεγάλο μείον για τα android. Μπορείς να κανεις μια αναζητηση στην web page του Google play.

Το δεύτερο ερώτημα σου αποτελεί τον λόγο που δεν το έχω αγοράσει ακόμα.

Για τις περιπτώσεις που αναφέρεις, ειναι απαραίτητο να έχεις ενα δεύτερο κινητο με SIM card κλονο.

 

Κι εγω ετσι το εχω Κωστα (2 sim) αλλα οι στιγμες που επιλεγω να ανοιξω το μικρο sonyericsson ειναι στην πραξη ελαχιστες.

Το κουβαλαω πολυ ανετα παντου και διαπιστωσα οτι μονο στη θαλασσα δεν το επαιρνα, με κυριοτερο λογο να μη του προκαλεσω ζημια.

Σε ολες τις αλλες περιστασεις εχει γινει απαραιτητο εργαλειο...

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: η μπάρα multi windows εμφανίστηκε με την αναβάθμιση και εξαφανίστηκε δια μαγειας. δεν τη βρίσκω πουθενα. ουτε το μικρό ''καρουμπαλο'' που σέρνουμε για να εμφανιστεί. Πως μπορώ να την επαναφέρω?
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: η μπάρα multi windows εμφανίστηκε με την αναβάθμιση και εξαφανίστηκε δια μαγειας. δεν τη βρίσκω πουθενα. ουτε το μικρό ''καρουμπαλο'' που σέρνουμε για να εμφανιστεί. Πως μπορώ να την επαναφέρω?

 

Παρατεταμένα το back button

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανα 5λεπτο πριν λιγο κατω απο τον ηλιο στο ιντερνετ και εκανα πλοηγηση . Αψογη απεικονιση διαβαζα καθαρα τα παντα . Πολυ ωραια:D
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς απ όσο ξέρω απουσιάζουν οι ιατρικές εφαρμογές που βρίσκεις στο App Store. Ειναι ενα μεγάλο μείον για τα android. Μπορείς να κανεις μια αναζητηση στην web page του Google play.

Το δεύτερο ερώτημα σου αποτελεί τον λόγο που δεν το έχω αγοράσει ακόμα.

Για τις περιπτώσεις που αναφέρεις, ειναι απαραίτητο να έχεις ενα δεύτερο κινητο με SIM card κλονο.

Κάτι βρήκα αλλά είναι λίγο ερασιτεχνικο.Στο ipad χρησιμοποιώ μια πολύ καλή εφαρμογή που μπορώ με το πενάκι, να σημειώνω και να δείχνω στον ασθενή σημεία ενδιαφέροντος.Όμως το ipad δεν έχει άλλο λόγο ύπαρξης στο ιατρείο,οπότε έχει ήδη πάει σπίτι.Ταυτόχρονα είναι εξαιρετικά χρήσιμο να έχω τη διαχείριση του ιατρείου και των ραντεβού συνεχώς μαζί μου.Και φαντάζομαι ότι η 5,5 οθόνη θα με βολέψει πολύ.Τέλος πάντων πιθανόν η χρήση του δεύτερου κινητού για συγκεκριμένες στιγμές να είναι η λύση

Link to comment
Share on other sites

Άραγε αυτή η τερατώδης ΜΠΑΤΑΡΙΑ , υποστηρίζει το FAST CHARGING protocol μέσω USB 3 ?

και ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΤΕ θα έρθει στα καταστήματα να το δούμε απο κοντά ??? είμαι ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΟΣ λευκό ή γκρί ....

 

Λευκό ή Γκρί με απασχολεί και εμένα... Έχω δει μονο το λευκό το οποίο είναι εκπληκτικό!

Link to comment
Share on other sites

Κανείς????????

 

Δες εδω αν καποιο μαγαζι ειναι φυσικο http://www.chip.de/preisvergleich/202730/Samsung-Galaxy-Note-2-N7100.html αλλα παιζει και να μην υπαρχει σε στοκ ..

Για τον φιλο που λεει για το μεγεθος...πολλοι που ειχαμε παρει το νοτε 1 το αγορασαμε δυο και τρεις φορες..μας φαινοταν υπερβολικο σανμεγεθος το πουλησαμε αλλα ελα ντε που μετα απο αυτο ολα τα αλλα φαινονται παιδικα..οποτε αν δεν θες να κυκλοφορεις με τετοιο κινητο μακρια του γιατι αν το δοκιμασεις τρεις μερες θα κολησεις

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Κάτι βρήκα αλλά είναι λίγο ερασιτεχνικο.Στο ipad χρησιμοποιώ μια πολύ καλή εφαρμογή που μπορώ με το πενάκι, να σημειώνω και να δείχνω στον ασθενή σημεία ενδιαφέροντος.Όμως το ipad δεν έχει άλλο λόγο ύπαρξης στο ιατρείο,οπότε έχει ήδη πάει σπίτι.Ταυτόχρονα είναι εξαιρετικά χρήσιμο να έχω τη διαχείριση του ιατρείου και των ραντεβού συνεχώς μαζί μου.Και φαντάζομαι ότι η 5,5 οθόνη θα με βολέψει πολύ.Τέλος πάντων πιθανόν η χρήση του δεύτερου κινητού για συγκεκριμένες στιγμές να είναι η λύση

 

Καλησπέρα. Ρίξε μια ματια εδώ...

https://play.google.com/store/search?q=dentist&c=apps

Όσο αφορά τα ραντεβού σου, ένα μεγάλο όπλο του gmail είναι και ο συγχρονισμός των επαφών και το ημερολογίου. Με τα ραντεβού τα περνάς στο ημερολόγιο σου, και μετά μέσα από την calendar εφαρμογή, διαχιριεζεις τα πάντα. Κοίτα από το 3:00 και μετά...

http://www.youtube.com/watch?v=5DcgZum8M1o

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ρίξε μια ματια εδώ...

https://play.google.com/store/search?q=dentist&c=apps

Όσο αφορά τα ραντεβού σου, ένα μεγάλο όπλο του gmail είναι και ο συγχρονισμός των επαφών και το ημερολογίου. Με τα ραντεβού τα περνάς στο ημερολόγιο σου, και μετά μέσα από την calendar εφαρμογή, διαχιριεζεις τα πάντα. Κοίτα από το 3:00 και μετά...

http://www.youtube.com/watch?v=5DcgZum8M1o

Σ΄ευχαριστώ.Τα έχω δει, αλλά είναι γεγονός ότι το android υπολείπεται σε ιατρικές εφαρμογές απ΄το ios.Παντως είμαι έτοιμος για συμβιβασμούς προκειμένου να συνδιάσω πολλές λειτουργίες σε μια συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά. .

Γιατί σας νοιάζει αν θα φαίνεται μεγαλύτερο? Αφού στο χέρι το ίδιο μέγεθος θα έχει ;)

Το συνηθίζεις ούτως η άλλως.

Πλέον μου φαίνεται κανονικό μέγεθος και όλα τα άλλα μικρά (έπιασα ξανά s3 μετά από μια βδομάδα και έπαθα πλάκα! Μου φάνηκε μίνι :lol: )

Link to comment
Share on other sites

doctor-gio

Δες εδω αν καποιο μαγαζι ειναι φυσικο http://www.chip.de/preisve...e-2-N7100.html αλλα παιζει και να μην υπαρχει σε στοκ ..

Για τον φιλο που λεει για το μεγεθος...πολλοι που ειχαμε παρει το νοτε 1 το αγορασαμε δυο και τρεις φορες..μας φαινοταν υπερβολικο σανμεγεθος το πουλησαμε αλλα ελα ντε που μετα απο αυτο ολα τα αλλα φαινονται παιδικα..οποτε αν δεν θες να κυκλοφορεις με τετοιο κινητο μακρια του γιατι αν το δοκιμασεις τρεις μερες θα κολησεις .

 

 

 

 

Μα θελει πολυ να καταλαβει καποιος οτι ειναι το ιδανικο μεγεθος για το ιντερνετ ? Βλεπεις ολοκληρη την σελιδα χωρις να ζουμαρεις στο ενα σου χερι.Ειναι μεγαλη υποθεση απο θεμα φορητοτητας μια και καταργεις λαπτοπ η μεγαλα ταμπλετ. Γιαυτο καλυτερα ας πανε σε ενα καταστημα να το δουν απο κοντα οταν ερθει να καταλαβουν την αξια του NoteII.:)

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις μας δίνει την δυνατότητα, να πάρουμε backup.

Τι πέρνει και που το σώζει;

Τώρα τράβηξα ένα βίντεο, καταπληκτικό.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το συνηθίζεις αυτό το τηλέφωνο,απλά το ερωτεύεσαι. Ναι, θα είναι το ίδιο,φυσικά, αλλά δε θα είναι το nokia 920, έτσι ώστε,αν κάποιος μου πει,πωπω μεγάλο που είναι να του το φέρω στο κεφάλι να τον αφήσω στον τόπο......:lol:

Αυτό το..μάτι τα κάνει όλα.....! Προσωπικά το έχω λίγο απωθημένο,που δεν πήρα το s3 σε λευκό,γι΄αυτό το σκέφτομαι τώρα τόσο.

 

Λευκο ειχα το S2 και του πηγαινε πολυ.Το νοτε1 σε λευκο χτυπουσε αντιθετα το μαυρο φαινοταν ποιο λεπτο .Το νοτε2 το γκρι ειναι τιτανιο οχι το βλαχεξ γκρι που ξερουμε και το κανει πολυ ομορφο και ποιο lite στο μεγεθος οπτικα.Ειναι θεμα σχηματος και διαστασεων καθαρα τα χρωματα τι παει και τι δεν παει:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

...εάν υπάρχει πουθενά διαθέσιμη η έκδοση των 64GB;

 

Δεν νομιζω απ'οτι εχω δει για την ωρα:)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει να κανει, τα ιδια παρατηρω κι εγω χρονια τωρα σε πολλα κινητα.

Αυτα ηταν προνομιο του iphone, αλλα το quality control εχει παει περιπατο και σε αλλες εταιριες (η samsung κανει πλακα στον ανταγωνισμο και την παιρνει να τα κανει αυτα).

Πραγματι, απο την πρωτη στιγμη διαπιστωσα οτι καθε note 2 (οπως συνεβαινε και στο 1 - περασαν 13 απο τα χερια μου και ειδα καμια 50αρια ακομα φιλων και γνωστων) εχει διαφορετικη οθονη (περιπου 10 τετοια εχω δει ηδη).

Ειδικα στην αποδοση του λευκου υπαρχουν τεραστιες διαφορες, απλα οι περισσοτεροι χρηστες ουτε που μπορουν να το αντιληφθουν...

 

 

Πλέον μετράω 4 note II που εχουν περάσει από τα χέρια μου και 2 γνωστών που είδα από κοντά.

 

Πραγματικά το κάθε ένα έχει την δική του απόχρωση ( τα περισσότερα έχουν ίκτερο) και απο τα 4 κράτησα το πιο φωτεινό και το πιο λευκό.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Λέγε μου τέτοια για το λευκό γιατί το γκρι,σαν χρώμα δε μου αρέσει καθόλου!!! Μετά να δεις κάτι γνωστούς με γκρι τι έχω να τους πω...!

Μια και το έχεις δει πιστεύεις,ότι λόγω χρώματος θα δείχνει μεγαλύτερο;

Titanium Grey uber alles!! Μην το πολεμάς άλλο lol lol!! Σοβαρά τώρα αφού το θέλεις σε λευκό γιατί δεν το αποφασίζεις? Ο καθένας μας εξάλλου πήρε το χρώμα που πήρε γιατί είναι κατά την γνώμη του η καλύτερη επιλογή. Όπως είπε και ο φίλος το grey είναι πολύ καλό κι εμένα μου αρέσει πολύ..

Βρε παιδιά. .

Γιατί σας νοιάζει αν θα φαίνεται μεγαλύτερο? Αφού στο χέρι το ίδιο μέγεθος θα έχει ;)

Το συνηθίζεις ούτως η άλλως.

Πλέον μου φαίνεται κανονικό μέγεθος και όλα τα άλλα μικρά (έπιασα ξανά s3 μετά από μια βδομάδα και έπαθα πλάκα! Μου φάνηκε μίνι :lol: )

Μπράβο βρε Νίκο που το χαίρεσαι κι έγινες κι εσύ ένας Notakias :p

Η συσκευή είναι απλά top και φαντάσου είναι ακόμα τόσο αρχή.. Χθες έκατσα και έπαιζα με snote και paper artist κι έστελνα σε γνωστούς πειρακτικες συνθέσεις.. Πολύ γέλιο!!

Link to comment
Share on other sites

Titanium Grey uber alles!! Μην το πολεμάς άλλο lol lol!! Σοβαρά τώρα αφού το θέλεις σε λευκό γιατί δεν το αποφασίζεις? Ο καθένας μας εξάλλου πήρε το χρώμα που πήρε γιατί είναι κατά την γνώμη του η καλύτερη επιλογή. Όπως είπε και ο φίλος το grey είναι πολύ καλό κι εμένα μου αρέσει πολύ..

 

Μπράβο βρε Νίκο που το χαίρεσαι κι έγινες κι εσύ ένας Notakias :p

Η συσκευή είναι απλά top και φαντάσου είναι ακόμα τόσο αρχή.. Χθες έκατσα και έπαιζα με snote και paper artist κι έστελνα σε γνωστούς πειρακτικες συνθέσεις.. Πολύ γέλιο!!

 

Τι τρέλα που την έχεις και εσύ παικτουρα μου...

Μας έχει πιάσει όντως μια χαζοχαρουμενη καψούρα με το απόλυτο τηλέφωνο για το 2012...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τι τρέλα που την έχεις και εσύ παικτουρα μου...

Μας έχει πιάσει όντως μια χαζοχαρουμενη καψούρα με το απόλυτο τηλέφωνο για το 2012...

Ρε φίλε είναι απίστευτο γιατί ενώ ξέραμε τι περίπου θα είχαμε στα χέρια μας είναι όλα τόσο άρτια υλοποιημένα που δεν μπορείς παρά να το λατρέψεις το άτιμο!! Επίσης έχουν κάνει και σχημα-διαστάσεις ακριβώς όπως πρέπει.. Μπαταρία, spen και οθόνη είναι αλλού πλέον!! I am so happy :D

(αυτό με το nova το έκανες? Απάντησα στο thread της Omega)

Link to comment
Share on other sites

Titanium Grey uber alles!! Μην το πολεμάς άλλο lol lol!! Σοβαρά τώρα αφού το θέλεις σε λευκό γιατί δεν το αποφασίζεις? Ο καθένας μας εξάλλου πήρε το χρώμα που πήρε γιατί είναι κατά την γνώμη του η καλύτερη επιλογή. Όπως είπε και ο φίλος το grey είναι πολύ καλό κι εμένα μου αρέσει πολύ..

 

Μπράβο βρε Νίκο που το χαίρεσαι κι έγινες κι εσύ ένας Notakias :p

Η συσκευή είναι απλά top και φαντάσου είναι ακόμα τόσο αρχή.. Χθες έκατσα και έπαιζα με snote και paper artist κι έστελνα σε γνωστούς πειρακτικες συνθέσεις.. Πολύ γέλιο!!

 

Αφου τα ξερεις Ευθύμη!

Αν πας σε Note δεν γυρνάς :D (μπορεί για λίγο :p)

Στην αρχή πάντα φοβάσαι το μέγεθος όταν είσαι σε 4-4,7. Όταν καταλάβεις τι σου προσφέρει όμως..!

Ειδικά για όσους δεν έχουν ταμπλετ όπως εγώ είναι ΤΟΠ!

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε είναι απίστευτο γιατί ενώ ξέραμε τι περίπου θα είχαμε στα χέρια μας είναι όλα τόσο άρτια υλοποιημένα που δεν μπορείς παρά να το λατρέψεις το άτιμο!! Επίσης έχουν κάνει και σχημα-διαστάσεις ακριβώς όπως πρέπει.. Μπαταρία, spen και οθόνη είναι αλλού πλέον!! I am so happy :D

(αυτό με το nova το έκανες? Απάντησα στο thread της Omega)

 

Δεν έχω την φουλ έκδοση...

Υπάρχει λύση η να την αγοράσω??

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...