Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρτε τωρα και μια συμπεριφορα μπαταριας κλεινοντας το 2 κυκλο,για να δειτε τί ερχεται

Ο cf εχει τα αρχεια που χρειαζεται οποτε στις επομενες μερες θα εχουμε νεα για το triangle away και το rooting

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρτε τωρα και μια συμπεριφορα μπαταριας κλεινοντας το 2 κυκλο,για να δειτε τί ερχεται

 

Κάπως έτσι έρχεται και σε μένα και είμαι ακόμα στην πρώτη πλήρη φόρτιση.

Τι έχει να γίνει μόλις ρουταριστει και φύγει και η σαβούρα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραίες φωτογραφίες αδερφέ από την πανέμορφη Χαλκίδα!!

Αλλά τι την ήθελες την συγκεκριμένη φώτο με το σουβλατζίδικο την "βεράντα" !!

Θυμάμαι πριν μερικά χρόνια που ήρθα εκεί και τσάκισα καμιά 10ρια πιτόγυρα στην καθισιά ..., μιλάμε ακόμα τα σκέφτομαι!!!:(:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου επιβεβαιωσει καποιος οτι το note 2 δεν εχει το ιδιο προβλημα με το 1, δηλαδη να κανει render το χρωμα σε 32bit και οχι σε 16bit που κανει το 1 στις περισσοτερες εφαρμογες ( ακομα και στο live backround) . Για να το καταλαβει καποιος, ας ανοιξει το skype για παραδειγμα, και μολις εμφανισει την μπλε εισαγωγικη οθονη με το λογοτυπο το χρωμα θα πρεπει να ειναι απο πανω ως κατω εντελως smooth και να μην κανει σκαλοπατια οπως ξανοιγει. Ειναι πραγματικα το μονο πραγμα που μου την εσπαγε στο note 1 , μεχρι και στα games σε 16bit επαιζε. Και στο xda ακομα δεν εχουν βρει λυση απο οσο ξερω. Αν συμβαινει το ιδιο και στο 2 ειναι απλα απαραδεκτοι
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου επιβεβαιωσει καποιος οτι το note 2 δεν εχει το ιδιο προβλημα με το 1, δηλαδη να κανει render το χρωμα σε 32bit και οχι σε 16bit που κανει το 1 στις περισσοτερες εφαρμογες ( ακομα και στο live backround) . Για να το καταλαβει καποιος, ας ανοιξει το skype για παραδειγμα, και μολις εμφανισει την μπλε εισαγωγικη οθονη με το λογοτυπο το χρωμα θα πρεπει να ειναι απο πανω ως κατω εντελως smooth και να μην κανει σκαλοπατια οπως ξανοιγει. Ειναι πραγματικα το μονο πραγμα που μου την εσπαγε στο note 1 , μεχρι και στα games σε 16bit επαιζε. Και στο xda ακομα δεν εχουν βρει λυση απο οσο ξερω. Αν συμβαινει το ιδιο και στο 2 ειναι απλα απαραδεκτοι

 

Φιλε μου το χρωμα ειναι απόλυτα smooth χωρις το παραμικρό σκαλοπάτι:)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

το dual sim θα ερθει ευρωπη? και αν οχι, μπορει καποιος να το βρει απο καπου θα παιζει gsm κανονικα?

εδω δειχνει στις φωτος οτι ειναι dual sim? Η δεν ειναι υποδοχη για sim αυτο το 2ο που βλεπω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το dual sim θα ερθει ευρωπη? και αν οχι, μπορει καποιος να το βρει απο καπου θα παιζει gsm κανονικα?

εδω δειχνει στις φωτος οτι ειναι dual sim?

 

Δεν ειναι μονο για την αγορα της Κορεας;Χλωμο το βλεπω για Ευρωπη

 

Οχι στη φωτο που βλεπεις η μια ειναι η υποδοχη για microsim και η αλλη υποδοχη για την ext sdcard

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το χρωμα ειναι απόλυτα smooth χωρις το παραμικρό σκαλοπάτι:)

 

Δεν ειναι μονο για την αγορα της Κορεας;Χλωμο το βλεπω για Ευρωπη

 

Οχι στη φωτο που βλεπεις η μια ειναι η υποδοχη για microsim και η αλλη υποδοχη για την ext sdcard

Μόλις παρέλαβε και ο Elthis.. Πρέπει να πήρε 10 χρόνια ζωής από την χαρά του!!

Πολύ καλή η συσκευή έχω πάθει την νόσο του χαζο-χαρουμενου κανονικά!! Βρε παιδιά πιο είναι αυτό το manual για το spen που λέγατε??

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβε και ο Elthis.. Πρέπει να πήρε 10 χρόνια ζωής από την χαρά του!!

Πολύ καλή η συσκευή έχω πάθει την νόσο του χαζο-χαρουμενου κανονικά!! Βρε παιδιά πιο είναι αυτό το manual για το spen που λέγατε??

 

Εχεις δει το help στα applications (ασπρο με μπλε βιβλιαρακι) ή το εφαγε η μαρμαγκα?

 

Αντε καλοφαγωτο Λιακο :D

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δει το help στα applications (ασπρο με μπλε βιβλιαρακι) ή το εφαγε η μαρμαγκα?

 

Αντε καλοφαγωτο Λιακο :D

Ευχαριστώ πολύ νόμιζα ότι το έσβησα, τελικά εκεί είναι.. :)

Στο viber είστε οκ?? Δεν μου αναγνωρίζει τις επαφές μου δυστυχώς. Και έκανα καθαρή εγκατάσταση αλλά μάταια..

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτυμος να περάσω OMEGA 1.1 για να δούμε τι θα δούμε:)
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ νόμιζα ότι το έσβησα, τελικά εκεί είναι.. :)

Στο viber είστε οκ?? Δεν μου αναγνωρίζει τις επαφές μου δυστυχώς. Και έκανα καθαρή εγκατάσταση αλλά μάταια..

 

Όλα καλά εδώ με το viber.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτυμος να περάσω OMEGA 1.1 για να δούμε τι θα δούμε:)

 

Πίστευα ότι θα κρατήσεις λίγο την κατάσταση αλλά δεν κρατιεσαι με τίποτα...

'δωσε εντυπώσεις...

Α...και Ρουτ τελικά με τι έκανες...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά εδώ με το viber.

Να 'σαι καλά βρε Νίκο, ποιος ξέρει.. Ίσως είναι πάλι της ρομ κάνα κουσούρι.. Κάτσε να δούμε τι λέει κι η Ωμέγα θα μας πει ο Χάρης.. :)

Link to comment
Share on other sites

ενα θα πω!σημερα γνώρισα τον ερωτα...... ιδικά η φαση με το πενακι που γραφεις μνμ μου θύμισε το qtek και τα περασμενα μεγαλια εχει να παισει κάψιμο
Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά βρε Νίκο, ποιος ξέρει.. Ίσως είναι πάλι της ρομ κάνα κουσούρι.. Κάτσε να δούμε τι λέει κι η Ωμέγα θα μας πει ο Χάρης.. :)

 

Το έκανες επαναφορά από το τιτανιουμ;

Αν ναι για αυτό δεν σου δουλεύει σωστά.

Δεστο λίγο

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Το έκανες επαναφορά από το τιτανιουμ;

Αν ναι για αυτό δεν σου δουλεύει σωστά.

Δεστο λίγο

Sent from my note

Οχι ρε παιδιά δεν παίζει να φταίει το restore απ το titanium ,και στην στοκ κ τώρα στην omega έκανα ολα επαναφορα απ το titanium κ δουλεύουν άψογα.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβε και ο Elthis.. Πρέπει να πήρε 10 χρόνια ζωής από την χαρά του!!

Πολύ καλή η συσκευή έχω πάθει την νόσο του χαζο-χαρουμενου κανονικά!! Βρε παιδιά πιο είναι αυτό το manual για το spen που λέγατε??

 

Εχεις δει το help στα applications (ασπρο με μπλε βιβλιαρακι) ή το εφαγε η μαρμαγκα?

 

Αντε καλοφαγωτο Λιακο :D

Ευχαριστω!!!!!!!Επαθα στερηση και μια μερα χωρις συσκευη και τωρα βγαζω το αχτι μου!!!!!!!!!!!!!!

 

Ρε παιδια, γιατι με αγχωσατε οτι δεν εχει Swype keyboard???

Πλεον κανει το ιδιο το πληκτρολογιο της Samsung και γραφεις Swype...:D

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε παιδιά δεν παίζει να φταίει το restore απ το titanium ,και στην στοκ κ τώρα στην omega έκανα ολα επαναφορα απ το titanium κ δουλεύουν άψογα.

 

Σε μένα μόνο στο viber η επαναφορά των δεδομένων από το τιτανιουμ σε μερικές roms (όχι πάντα) δημιουργεί προβλήματα με τις επαφές μου τις βγάζει μπερδεμένες..

Και το ξαναβάζω από την αρχή. Καρατσεκαρισμενο αυτό.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!!!!!!Επαθα στερηση και μια μερα χωρις συσκευη και τωρα βγαζω το αχτι μου!!!!!!!!!!!!!!

 

Ρε παιδια, γιατι με αγχωσατε οτι δεν εχει Swype keyboard???

Πλεον κανει το ιδιο το πληκτρολογιο της Samsung και γραφεις Swype...:D

 

Καλώς το παλικάρι...

Άντε να διαβάσω και από σένα...

Παιδιά για όσους κάνουν root έχω ήδη κάνει port τα Mixed & ICSlike Themes για το Note II και είναι μέσα στο thread της Omega στο xda... Δουλεύουν και σε stock rooted ROMs... Στο 1o post της Omega θα βρείτε και τα links...

Άντε και καλή συναναστροφή με το νέο σας παιχνίδι...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς το παλικάρι...

Άντε να διαβάσω και από σένα...

Παιδιά για όσους κάνουν root έχω ήδη κάνει port τα Mixed & ICSlike Themes για το Note II και είναι μέσα στο thread της Omega στο xda... Δουλεύουν και σε stock rooted ROMs... Στο 1o post της Omega θα βρείτε και τα links...

Άντε και καλή συναναστροφή με το νέο σας παιχνίδι...

 

Παικταρά μου Αύριο θα δώσεις καινούργιο update???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

OMEGA V1.1 is flawless and snappy ;-)

Ένα μεγάλο μπράβο στο Γιάννη που είναι πρώτος σε όλο τον κόσμο που τα κατάφερε να κάνει αυτή τη Rom και άλλο ένα μεγάλο μπράβο και στον άλλο Γιάννη που έδωσε πρώτος τα θέματα του για το Note2 :-D

Η εμπειρία χρήσης της συσκευής πραγματικά θα απογειωθει! B-)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!!!!!!Επαθα στερηση και μια μερα χωρις συσκευη και τωρα βγαζω το αχτι μου!!!!!!!!!!!!!!

 

Ρε παιδια, γιατι με αγχωσατε οτι δεν εχει Swype keyboard???

Πλεον κανει το ιδιο το πληκτρολογιο της Samsung και γραφεις Swype...:D

 

Κανονικοτατα εχει, ενσωματωμενο feature

Το ειχα ποσταρει το feature στο φιλο που ειχε ρωτησει πριν καιρο για το swype

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλώς το παλικάρι...

Άντε να διαβάσω και από σένα...

Παιδιά για όσους κάνουν root έχω ήδη κάνει port τα Mixed & ICSlike Themes για το Note II και είναι μέσα στο thread της Omega στο xda... Δουλεύουν και σε stock rooted ROMs... Στο 1o post της Omega θα βρείτε και τα links...

Άντε και καλή συναναστροφή με το νέο σας παιχνίδι...

Ευχαριστώ Γιάννη!!!

Ακόμα θέλω λίγες μέρες για να το ψάξω λίγο...Σε πρώτη φάση διακρίνω την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ διάρκεια μπαταρίας που νομίζω ότι δεν υπάρχει σε άλλο smartphone....To draining είναι το ελάχιστο δυνατό παρότι έχω ανοιξεί τη συσκευή μια ώρα τώρα...

 

Κανονικοτατα εχει, ενσωματωμενο feature

Το ειχα ποσταρει το feature στο φιλο που ειχε ρωτησει πριν καιρο για το swype

Δε το είχα δει!!!!Πολύ καλό!!!!!!!!!

 

Καμμιά θήκη παιδιά!!!!!!!!!

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...