Jump to content

Sony Xperia Go


Koucos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να ρωτήσω κατι? Η οθόνη φαίνεται καλή? Ρωτάω επειδή είναι 3,5 ίντσες και έχει μόλις 165ppi. Μήπως φαίνονται τα pixels?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 937
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sony Xperia Go.....

 

ενδιαφέρον συσκευή, μόνο που δεν έχω διαβάσει κανένα review με πληροφορίες για την μπαταρία,την συνδεσιμότητα, χρηστικότητα κτλ κτλ από άτομα που το έχουν αποκτήσει μέσα από το forum.

Ψάχνοντας στο sony forum (http://talk.sonymobile.com/community/support/xperia_2012_family/xperia_go?view=discussions) αρκετοί που είχαν θέμα με το σήμα το οποίο μάλλον διορθώθηκε με αναβάθμιση, κάποιοι άλλοι με το gps, κτλ κτλ..

Κανένας φίλος μέσα απο το εδώ forum μπορεί να μας δώσει ένα μικρό έστω review της συσκευής;

Edited by mois
συμπλήρωση κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια. Σε ασπρο θα βγει στα καταστηματα? Το εχει δει κανεις που να πουλιεται? Multirama και plaisio το εχουν μονο σε μαυρο και κιτρινο. Στα καταστηματα γερμανος, vodafone , wind και cosmote δε το εφεραν καν μεχρι στιγμης,αν και αμφιβαλω πως θα το εχουν σε ασπρο και αυτοι.Γνωριζει κανεις αν θα το φερουν σε ασπρο η θα κανουν οπως με το xperia sole που το εφεραν σε 2 χρωματα ενο υπηρχε και σε κοκκινο.Μονο στο skroutz εχω βρει καποια τα οποια ειναι 99% εισαγωγης.
Link to comment
Share on other sites

βεβαια υπαρχει.

 

παιδια,μια ερωτηση αν ξερει καποιος να απαντησει:στο go ειναι εγκαταστημενο το flashplayer.αν αγορασει καποιος το κινητο σημερα,που βγηκε η εφαρμογη απο το google pay,θα δουλεψει ή θα υπαρξει προβλημα?

Κατά 99% δεν θα έχεις πρόβλημα.

Παιδιά να ρωτήσω κατι? Η οθόνη φαίνεται καλή? Ρωτάω επειδή είναι 3,5 ίντσες και έχει μόλις 165ppi. Μήπως φαίνονται τα pixels?

Δεν είναι και ότι καλύτερο έχω δει. Αν έχεις απαιτήσεις από την οθόνη κοιτάς κάτι άλλο.

Sony Xperia Go.....

 

ενδιαφέρον συσκευή, μόνο που δεν έχω διαβάσει κανένα review με πληροφορίες για την μπαταρία,την συνδεσιμότητα, χρηστικότητα κτλ κτλ από άτομα που το έχουν αποκτήσει μέσα από το forum.

Ψάχνοντας στο sony forum (http://talk.sonymobile.com/community/support/xperia_2012_family/xperia_go?view=discussions) αρκετοί που είχαν θέμα με το σήμα το οποίο μάλλον διορθώθηκε με αναβάθμιση, κάποιοι άλλοι με το gps, κτλ κτλ..

Κανένας φίλος μέσα απο το εδώ forum μπορεί να μας δώσει ένα μικρό έστω review της συσκευής;

Το review είναι έτοιμο από μένα, μένει να ανέβει. :)

Μπαταρία 2-3 μέρες, συνδεσιμότητα απροβλημάτιστη, χρηστικότητα εξαιρετική.

Εχω μια απορια. Σε ασπρο θα βγει στα καταστηματα? Το εχει δει κανεις που να πουλιεται? Multirama και plaisio το εχουν μονο σε μαυρο και κιτρινο. Στα καταστηματα γερμανος, vodafone , wind και cosmote δε το εφεραν καν μεχρι στιγμης,αν και αμφιβαλω πως θα το εχουν σε ασπρο και αυτοι.Γνωριζει κανεις αν θα το φερουν σε ασπρο η θα κανουν οπως με το xperia sole που το εφεραν σε 2 χρωματα ενο υπηρχε και σε κοκκινο.Μονο στο skroutz εχω βρει καποια τα οποια ειναι 99% εισαγωγης.

Λογικά θα κυκλοφορήσει αλλά πιο μετά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται μπορούν να δουν ένα hands-on εδώ

 

Ωραίο hands on :up:

 

Το είδα κι εγώ στο Πλαίσιο και έπαιξα λίγο. Δείχνει πολύ καλό και μάλλον θα είναι η επόμενη μου αγορά.

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ καλο κινητό για "υγρες " καταστάσεις:-).. Το εχω 2 μέρες και με έχει βολέψει απίστευτα.. Δουλεύω μπαρ και τα χέρια μου είναι συνέχεια βρεγμένα.. Πολύ καλή απόκριση οθόνης και κανενα κώλυμα στις εφαρμογές.. Η οθονη θα μπορούσε να έχει λιγα πιξελ ακομα αλλα ποιος νοιάζεται, μονο και μόνο που έχει φάει ήδη δύο βουτιές και ζει αξιζει καθε €...
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ καλο κινητό για "υγρες " καταστάσεις:-).. Το εχω 2 μέρες και με έχει βολέψει απίστευτα.. Δουλεύω μπαρ και τα χέρια μου είναι συνέχεια βρεγμένα.. Πολύ καλή απόκριση οθόνης και κανενα κώλυμα στις εφαρμογές.. Η οθονη θα μπορούσε να έχει λιγα πιξελ ακομα αλλα ποιος νοιάζεται, μονο και μόνο που έχει φάει ήδη δύο βουτιές και ζει αξιζει καθε €...

 

Να σε ρωτησω αγαπητε, η αποκριση της οθονης με βρεγμενα χερια πως ειναι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε θέμα hardware δεν εχω παρατηρήσει κατι, lag κτλ.. Το δάχτυλο όμως ειναι σαν να κολλάει στο γυαλί, πως ειναι ενα ποτήρι καθαρό και τρίζει...
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω αγαπητε, η αποκριση της οθονης με βρεγμενα χερια πως ειναι?

Θεωρητικά Κωνσταντίνε αν τα χέρια σου είναι βρεγμένα η απόκριση, αν δεν είναι καλύτερη, τουλάχιστον δεν θα πρέπει να επηρεάζεται γιατί το νερό είναι καλός αγωγός του ρεύματος. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γιατι τοτε εχω την εντυπωση οταν οταν δοκιμασα με βρεγμενα χερια στο mini pro δεν καταλαβαινε το δαχτυλο;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το νερό είχε διαβρέξει μεγάλη επιφάνεια με αποτέλεσμα η εκφόρτιση των πυκνωτών της capacitive οθόνης να γίνεται σε πολλά σημεία. Κάτι σαν multi touch δηλαδή.

 

Υ.Γ.: Ξεφύγαμε λίγο από το θέμα μας μου φαίνεται...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα...ωραιο τηλεφωνο!

 

να ρωτησω κατι

 

πως μπορω να ρυθμισω το τι κανει το κουμπι των ακουστικων?

τα τυλιγω και τα βαζω στην τσεπη και πατιεται συνεχεια...και ξεκιναει μουσικη

να το ρυθμισω να μην χρειαζεται να ξεκουμπωνω τα ακουστικα..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από 1 μήνα σχεδόν που το είχα πάει στο Πλαίσιο μου αλλάξαν το καπάκι δωρεάν

 

Τα ζώα μου αργά στην Sony...

 

Τέσπα όλα καλά τώρα, κουμπώνει κανονικά το καπάκι

 

μολις το πηρα...ωραιο τηλεφωνο!

 

να ρωτησω κατι

 

πως μπορω να ρυθμισω το τι κανει το κουμπι των ακουστικων?

τα τυλιγω και τα βαζω στην τσεπη και πατιεται συνεχεια...και ξεκιναει μουσικη

να το ρυθμισω να μην χρειαζεται να ξεκουμπωνω τα ακουστικα..

 

Αν έχεις αυτά εδώ (Sony smart headset MH1C) νομίζω οτι δεν γίνεται. Όσο πατιέται το κουμπί θα ανοίγει ο media player. To μόνο που ρυθμίζεται είναι το κάτω κάτω κουμπί (Live Smartkey) :mad:

 

Εδώ είναι το manual

http://www-support-downloads.sonymobile.com/mh1/userguide_EN_MH1_1254-6390.1.pdf

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση στην 4.0 θα είναι η τελευταία που θα πάρει η συσκευή ή θα υπάρξει κι άλλη? Γιατί τελευταία η Sony σε θέματα λογισμικού αρκετές συσκευές δεν τις περιλαμβάνει σε μελλοντικές αναβαθμήσεις.
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση στην 4.0 θα είναι η τελευταία που θα πάρει η συσκευή ή θα υπάρξει κι άλλη? Γιατί τελευταία η Sony σε θέματα λογισμικού αρκετές συσκευές δεν τις περιλαμβάνει σε μελλοντικές αναβαθμήσεις.

Λογικα θα την παρει την ics για την jb δεν ξερω.

Η κυρα sony αναβαθμισε ολα τα μοντελα του 2011 σε ics εκτος απο ενα, ics εχουν παρει καποια μοντελα και θα παρουν και τα υπολοιπα του 2012.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω το λόγο που δίνουν μόνο το επόμενο update(σπάνια και το μεθεπόμενο)και αχρειστεύουν με αυτό τον τρόπο τις συσκευές τους...

Για παράδειγμα, στο Xperia Mini X10, έδωσαν μόνο ένα βασικό update και από 'κει και πέρα τίποτα... Δεν ξανασχολήθηκαν...

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Και πως θα σε ωθήσουν φίλε μου να πάρεις τα καινούρια μοντέλα ώστε αυτοί να πουλήσουν; ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και πως θα σε ωθήσουν φίλε μου να πάρεις τα καινούρια μοντέλα ώστε αυτοί να πουλήσουν; ;)

 

Γιατί το πουλάς; Δεν βγήκε καλό;

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει πάρα μόνο για το hands on που έκανα. Το κινητό είναι μια χαρά και θα το κρατούσα ευχαρίστως. Αλλά όταν έχεις ένα Neo V, ένα Sole κι ένα W705 τι να το κάνεις ακόμα ένα;;;;!!!!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα οτι μου έχει ραγίσει το τζάμι της οθόνης.Δεν θυμάμαι να μου έπεσε ή να το χτύπησα κάπου με δύναμη.Αν και γι'αυτό το πήρα αυτό το κινητό.Για να μην χρειάζεται να σκέφτομαι τέτοια πράγματα.Γνωρίζει κανείς εαν αλλάζει το τζάμι μόνο,εαν το πιάνει η εγγύηση,πόσο περίπου μπορεί να κάνει και εαν θα συνεχίσει να έχει την εγγύηση στεγανότητας.Και κάτι τέτοιο δεν μου έχει ξανατύχει στα προηγούμενα κινητά που είχα και ας τους φερόμουν χειρότερα απο αυτό.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το κινητό μου αρέσε πάρα πολύ. το πήρε ενας συνάδελφος και εναι φανταστικό. Προς μεγάλη μου απογοήτευση δεν έχει πάρεια ακόμα την ics αλλά σήμερα διάβασα αυτό.

 

http://blogs.sonymobile.com/products/2012/09/28/latest-software-upgrade-rollout-starts-for-xperia-go-xperia-u-and-xperia-sola-introducing-new-media-applications-and-uplift-to-android-4-0-ice-cream-sandwich/

 

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

το πήρε η αδερφή μου επειδή της άρεσε το κίτρινο.. καλό κινητάκι.. λίγο η οθόνη του πιξελιάζει και με ξενίζει αλλά κατά τ'άλλα μια χαρά. παίρνει και ics από μέρα σε μέρα ελπίζω να δεί και το jb
Link to comment
Share on other sites

η sony έχει ανακοινώσει ότι η jb θα την πάρει σίγουρα το s, u και p, νομίζω όμως ότι δε θα αφήσει παραπονούμενο και το go που έχει τα αδιαβροχα χαρακτηριστικά που κερδίζουν κόσμο.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Go

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...