Jump to content

Sony Xperia Go


Koucos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε επιστροφή το τηλέφωνο για service.

 

Παιδιά γίνεται χαμός στο thread του Xperia P λόγω jb. Αν είναι κάποιος κοντά σε pc και μπορεί ας κάνει ένα έλεγχο για το δικό μας Xperia go. Είτε στο pc companion είτε στο sus.

Ευχαριστώ!

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 937
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην σελιδα της sony παντως δειχνει οτι βγηκε χθες 24.04.13 και ειναι διαθεσιμη.

 

Το κατεβάζω ήδη για εγκατάσταση....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

CLEAN INSTALL μέσω SEUS παιδιά

 

Δηλαδή??????

 

Δηλαδή??????

 

Εννοείς την επιλογή Factory reset κτλ κτλ!!!!

 

Thanks για το tip!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι θέλει να βάλεις clean setup with factory reset για να μην έχει κολλήματα. Κάνε back up τα δεδομένα σου. Ξέρουμε αν έχει βγει root για την jb locked bootloader;

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις; Οχι το SUS δεν κανει back up. Εβαλα την JB απο xda για central europe που εχει ελληνικα. Φαινεται ωραια, αν και εχει ασπρο φοντο στις κλησεις - επαφες το οποιο μου φαινεται απαραδεκτο!!!

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

για να κανω clean install πρεπει πρωτα να κανω backup σωστα?... πως κανω backup σε αυτη την περιπτωση?....

και κατι ακομη.... συνδεσα το τηλεφωνο μου και οταν εκανε ερευνα μου εβγαλε οτι φοραει την τελευταια εκδοση του λογισμικου ενω φοραει την 4.0.4... τι συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει βγει σε ολους ακομα η JB. Σιγα σιγα διατιθεται... Ουτε σε εμενα υπηρχε και περασα μια απο xda που ηταν για κεντρικη ευρωπη μέσω flashtool. back up σκεψου τα μηνυματα σου, επαφες.. Απο κει και περα αν εισαι ροοτ παιρνεις back up απο τις εφαρμογες με το Titanium Back Up και μετα πρεπει να εισαι ξανα ροοτ για να κανεις επαναφορα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά....

 

Ξέρει κανείς πως αλλάζει το φόντο απο πίσω όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη;;;; Δεν βρίσκω κάτι στις ρυθμίσεις....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά....

 

Ξέρει κανείς πως αλλάζει το φόντο απο πίσω όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη;;;; Δεν βρίσκω κάτι στις ρυθμίσεις....

Ρυθμίσεις,οθόνη,οθόνη κλειδώματος

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις απο την jb;

 

Έλα ντε αυτό περιμένω, διά τής ατόπου απαγωγής μάλλον καλά θα είναι για να μην πέφτει κράξιμο, κατά την προσφιλή συνήθεια! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα ειμαι εξαιρετικα ευχαριστημενος απο την jb. Ειμαι με stock rom & unrooted, οποτε υπαρχουν μεσα στη συσκευη αρκετες βλακειες, αλλα νομιζω οτι το κινητο πηγαινει πολυ καλα. Το stamina mode βοηθαει στη μπαταρια και ολα μου φαινονται μια χαρα. Το κινητο ρολαρει εξαιρετικα. Το μονο αρνητικο ειναι το ασπρο φοντο στις κλησεις - επαφες, που ειναι απαραδεκτο. Αν βρεθει και ενας ευκολος τροπος για root χωρις να απαιτειται το φλασαρισμα pre-rooted rom νομιζω οτι και stock τα πραγματα πανε πολυ καλα. Νομιζω πλεον η συσκευη εχει και καλυτερη διαχειριση της ραμ.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα ειμαι εξαιρετικα ευχαριστημενος απο την jb. Ειμαι με stock rom & unrooted, οποτε υπαρχουν μεσα στη συσκευη αρκετες βλακειες, αλλα νομιζω οτι το κινητο πηγαινει πολυ καλα. Το stamina mode βοηθαει στη μπαταρια και ολα μου φαινονται μια χαρα. Το κινητο ρολαρει εξαιρετικα. Το μονο αρνητικο ειναι το ασπρο φοντο στις κλησεις - επαφες, που ειναι απαραδεκτο. Αν βρεθει και ενας ευκολος τροπος για root χωρις να απαιτειται το φλασαρισμα pre-rooted rom νομιζω οτι και stock τα πραγματα πανε πολυ καλα. Νομιζω πλεον η συσκευη εχει και καλυτερη διαχειριση της ραμ.

 

ειμαι ο μονος που δεν εχει την jb ή όχι; ανησυχω :P

Link to comment
Share on other sites

Οταν την περασα, δεν μου ειχε ερθει μεσω PC Companio ή SUS. Κατεβασα το ftf απο xda και το εκανα εγκατασταση με flashtool.. Και νομιζω καλα εκανα... Τα widgets παντως που εχει η σονυ στο notification bar δεν ειναι οτι καλυτερο εχει δει καποιος, αλλα σε σχεση με πριν που δεν υπηρχαν ειναι και μια βελτιωση. :p

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Οταν την περασα, δεν μου ειχε ερθει μεσω PC Companio ή SUS. Κατεβασα το ftf απο xda και το εκανα εγκατασταση με flashtool.. Και νομιζω καλα εκανα... Τα widgets παντως που εχει η σονυ στο notification bar δεν ειναι οτι καλυτερο εχει δει καποιος, αλλα σε σχεση με πριν που δεν υπηρχαν ειναι και μια βελτιωση. :p

χρειαστηκε να το κανεις root? ή απλα κανονικα και ωραια την περασες; :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ασχοληθηκα με back up εφαρμογων οποτε δεν χρειαστηκα root (αν και ημουν ηδη στην ics)... επαφες αποθηκευση ειτε στην sd ειτε στο gmail, μυνηματα με εφαρμογη απο το μαρκετ νομιζω λεγεται sms backup+. Και περασμα απο την αρχη για να ειναι και καθαρο το κινητο.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

επιτελους!!!!!! παιδια τα σπαει η Jelly Bean.. ειναι τελειο πλεον το κινητο!!!! καμια σχεση με την ics που κολουσε συνεχεια!!! το κινητο ρολαρει πολυ καλα.. το εκανα με το sony companion!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα κι απο μενα και χρόνια πολλά

Αν και έλεγα οτι δεν θα ξαναπάρω Sony λόγω παλαιότερησ απογοήτευσης απο το x8 τελικά το GO με κέρδισε για τα λεφτά που ήθελα να διαθέσω (ομολογουμένος το ανθεκτικό κα ιαδιάβροχο στυλ του τραβάει πολλούς)

Δύο μέρες τώρα που το έχω μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος

Έκανα και κατευθείαν το Update στην 4.1.2 οπότε όλα καλά

 

Για όποιον ενδιαφέρεται βρήκα ότι μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το MyXperia, παρότι είναι ακόμα πιλοτικό (και όχι στη χώρα μας) αλλά επειδή την θεωρώ πολύ χρήσιμη εφαρμογή/υπηρεσία είπα να το δημοσιεύσω εδώ

 

http://www.xperiablog.net/2013/02/18/my-xperia-leaked-now-available-to-download-for-all/

εδώ θα βρείτε το link αλλά και οδηγίες για το πως θα το ενεργοποιήσετε

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έχουμε τηλέφωνο! Γιατί με τη προηγούμενη έκδοση απλά δε μπορούσες να το χρησιμοποιήσεις :X
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την jb την πρώτη μέρα που βγήκε με το pc comp. 1. Είναι πολύ βαρειά για αυτη την cpu. Οι εφαρμογές αργούν ακόμα το τηλ. και οι επαφές Μου θυμίζει φθηνά samsoung. 2. Το πιό σημαντικό όμως είναι ότι προς το παρόν δεν μπορεί να γίνει root, και να κουβαλάς ότι σαβούρα πρόγραμμα έχει απ τη μαμά. ¨Ετσι τη ξήλωσα και έβαλα την παλιά 154 root. Edited by eckotek
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Go

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...