Jump to content

DVD Recorder kai loipa....


skafetzakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 107
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ariadgr ( 7 Ιούλ. 2004 , 15:43)

 

@xristos:

 

NEC 2510. Τόσες φορές έχει γραφτεί!

 

 

Εγώ όμως ρώτησα ποιο είναι πιο καλό από το NEC, ND-2500, το Sony, DW-U18A και το Plextor, PX-708A;;;;

 

Τώρα θα μου πει κανείς γατί δεν παίρνω το NEC 2510! Δυστυχώς πρέπει να αγοράσω από ένα συγκεκριμένο προμηθευτή, ο οποίος μου έδωσε προσφορά για αυτά τα 3 μοντέλα... :( :(

Q σου λεβέντη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Το 2500 έχει καταργηθεί και αντί αυτού πουλιέται το 2510 που είναι dual layer στην ίδια τιμή που πουλιόταν το single layer!

Αφου επιμένεις στον ίδιο προμηθευτή, πάρε το 2510.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ariadgr ( 7 Ιούλ. 2004 , 16:37)

Το 2500 έχει καταργηθεί και αντί αυτού πουλιέται το 2510 που είναι dual layer στην ίδια τιμή που πουλιόταν το single layer!

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ariadgr ( 7 Ιούλ. 2004 , 16:37)

Αφου επιμένεις στον ίδιο προμηθευτή, πάρε το 2510.

Δυστυχώς δεν γίνεται αλλιώς... :(

Q σου λεβέντη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το 2500 και καν'το update...

Πάντως εμένα αν ο προμηθευτής δεν με ικανοποιούσε θα πήγαινα σε άλλον. Όχι μονο τους πληρώνουμε θα μας πουλάνε και ό,τι θέλουν αυτοί τώρα...

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Μολις προχθες πηρα το DVD-RW Nec 2510

Εγραψα μερικα cd τα εγραψε κανονικα και τα DVD και τα CD

και σημερα παω να γραψω ενα cd Data σε DVD σιντακι,και μου εκαψε 3DVD!!!!

 

Στα 2 DVD σταματησε στο 2% και στο αλλο στο 34% !!!!

δεν το εκαψε απλα σταματησε να στελνει δεδομενα ο σκληρος στο DVD-R

και πατησα εγω ΣΤΟΠ γιατι μου εβγαλε την πιστη,δεν ελεγε να γραψει με τιποτα!!!!

 

 

Γιατι το κανει αυτο???

τι να φταει?

Μηπως θελει καμια ρυθμισει?

Α! και το Buffer γιατι παιζει σαν τρελο? ανεβοκατεβενει συνεχεια , δεν καθεται λιγο σταθερο....!

Συνδεσμολογια την εχω : στην μια θυρα εχω : ΜΑSTER to DVD-R και Slave το DVD-Rom

και στην αλλη θυρα εχω: ΜASTER ton HD και Slave to CD-R

 

αλλιως δεν γινεται να τα βαλω.....!!!!!

 

Edit : και το DVD-Rom ξεσυνδεσα , δηλαδη το αφησα μονο του ,το DVD-RW .. αλλα παλι τα ιδια , αρνειται να συνεχισει μετα απο λιγο...!

 

τα σιντακια που πηρα ειναι τις Philips (4x) , και πηρα και ενα τις Prodisc(4x) και παλι γιοκ....!!!

 

Ενω στην αρχη που ειχα γραψει σε Philips cd μου τα εγραψε κανονικα!!!

Ειχα να σου πω πολλα μα δε μιλσουσα.Ηξερα τη θεση μου καλα και υποχωρουσα. Ενιωσα να χανομαι αλλα χαμογελουσα. Επαιξα το ρολο μου καλα και αδιαφορουσα.Ακουγα για αλλον να μιλας και συμφωνουσα. Παραλιγο να εκλαιγα κι ομως γελουσα. Γιατι δεν μπορουσα να σου πω το ποσο σ'αγαπησα και ποσο σ'αγαπω...!!!

 

 

~~~~!~~~~Livas_D~~~~!~~~~

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά άκρη δεν βγάζω με όλα αυτά τα Nec και τα μεκ εδω μέσα.

 

Προσωπικά, θέλω απο Σεπτέμβριο να αγοράσω ένα DVD R και έχω διαβάσει τόσες κριτικές και γνώμες εδώ για τόσες μάρκες που όποτε νομίζω πως έχω βγάλει κάποια άκρη και τείνω προς μια μάρκα, διαβάζω ένα post που λέει πως η μάρκα που θέλω είναι χάλια και να πάρω την άλλη.

Έχω καραμπερδευτεί σε σημείο να φοβάμαι να αγοράσω DVDR για να μην τα κάνω θάλασσα με την ασχετοσύνη που με δέρνει.

Θέλω να αγοράσω ένα DVDR για να κάνω backup μερικά DVD που έχω.

Η ποιότητα δεν με ενδιαφέρει αλλά δεν εννοώ πως δεν θέλω να βλέπεται το DVD.

Τα extra σε μερικά τα θέλω σε μερικά όχι. Για αυτά που θέλω θα ήθελα να μην τα βάζω μαζί με την ταινία σε ένα DVD αλλά να κάνω ένα δεύτερο που θα το συνοδεύει.

Έχω P4 στα 2.6GHz με 80GB σκληρό 512 μνήμη με Windows XP Home.

Βασικά δεν είμαι γνώστης του θέματος αντιγραφής DVD...έχω διαβάσει τόσα forums με απόψεις για προγράμματα αντιγραφής και για DVDR δισκάκια και έχω χάσει τον μπούσουλα.

Θέλω να κάνω μια απλή αντιγραφή του DVD, ένα απλό backup. Ούτε θέλω να κάνω δικά μου chapters - menus τίποτα. Απλά να κάνω backup και να βάζω τα extra σε δεύτερο dvdακι. Θέλω να γίνεται η δουλειά σωστά και ας κάνει και 5 ώρες για μία αντιγραφή. Μια βοήθεια ρε παιδιά σας περικαλώ γιατί θα αρχίσω να τραβάω τις κοτσίδες μου (γιατί ρε γμτ οι άντρες να ξέρουν τόσα πιο πολλά για τεχνικά θέματα και οι γυναίκες να μην σκαμπάζουμε τίποτε?:P)

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Επαναφέρω το θέμα μετά από πολύ καιρό, μιας και έχω αποφασίσει να πάρω ένα DVD recorder, βλέποντας μάλιστα και τις δελεαστικές τιμές που έχει γνωστό κατάστημα ηλεκτρονικού εμπορίου.

 

Αυτό που με ενδιαφέρει βασικά είναι η εγγραφή κυρίως data ώστε να απαλλαγώ από τα πολλά CD που έχουν μαζευτεί, αλλά θα ήθελα να μπορώ να κάνω copy φερ' ειπείν και μια ταινία που νοίκιασα και μου άρεσε.

 

Επίσης ήθελα να ρωτήσω το εξής: Μιας και δεν έχω DVD player στον Η/Υ μου, η αντιγραφή ενός DVD μπορεί να γίνει με τον ίδιο τρόπο που γίνεται και η αντιγραφή ενός CD (δηλαδή source και destination το ίδιο, πρώτα διαβάζει το δισκάκι και μετά το γράφει)?

 

Και κάτι τελευταίο: Θα μπορούσε κάποιος να εξηγήσει την έννοια των DVD+R και DVD-R μιας και πολλά ακούω/διαβάζω αλλά δεν κατάφερα να βγάλω άκρη... ποια δισκάκια είναι κατάλληλα για ποιο πράγμα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας, κι αν κάποιος έχει να προτείνει συγκεκριμένο μοντέλο DVD recorder θα του ήμουν υπόχρεος. Σημειώνω όμως ότι θέλω να κινηθώ κάπως χαμηλά από άποψη τιμής.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...