Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρθε το Tox1 επιτέλους σε 3 εβδομάδες χωρις τελωνείο ολα καλά!1) Υπάρχει περίπτωση να μου ερθει προστιμο εκ των υστερων;2) Απλα το ανοιγω και κανω ενημερώσεις;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Ηρθε το Tox1 επιτέλους σε 3 εβδομάδες χωρις τελωνείο ολα καλά!1) Υπάρχει περίπτωση να μου ερθει προστιμο εκ των υστερων;2) Απλα το ανοιγω και κανω ενημερώσεις;

 

1-ΟΧΙ!!!

2-Τωρα για να δουμε τι ακριβως ''παιζει'' πες μου ποια ειναι η βερσιον που σου ηρθε...

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το απόγευμα θα ασχοληθω..Υπαρχει κατι που δεν πρεπει να κάνω απο αναβάθμιση; Η με το που μου τις βγάλει τις κάνω όλες και απλά σου λεω με τι έκδοση ήρθε;
Link to comment
Share on other sites

Λογικά το απόγευμα θα ασχοληθω..Υπαρχει κατι που δεν πρεπει να κάνω απο αναβάθμιση; Η με το που μου τις βγάλει τις κάνω όλες και απλά σου λεω με τι έκδοση ήρθε;

 

Αν δεις να λεει βερσιον εως 1.3 ειναι ξεκλειδωμενο...

Δηλαδη μπορεις να βαλεις οτι custom λογισμικο θελεις!

Αν λεει οτιδηποτε αλλο προς τα πανω (1.4 η 1.5) τοτε ειναι ''κλειδωμενο''

Ουσιαστικα καμια διαφορα ....απλα σε ξεκλειδωμενο μποξακι μπορεις να ''παιξεις'' λιγο παραπανω !!!

Και φυσικα στο κλειδωμενο δεν ξανα ασχολεισαι με λογισμικα ... αν θελεις!

Θα τα κανει ολα ...αυτοματα!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Λεει 1.4.161220 !

 

Εισαι στην ''κλειδωμενη'' βερσιον...

Δεν δινεις σημασια...

Απλα απο δω και περα κανε οτι αναβαθμισεις βγαζει ...online!

Λογικα τωρα θα πας σε 1.5 !

Οποτε....κανε την αναβαθμιση και ...καλες τηλεθεασεις!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον έχω θέμα με το adaway δε φαίνεται να δουλεύει σωστά.Στο magisk κάτι πάτησα νομίζω ενημέρωση εφαρμογης και τωρα βγάζει ενα μήνυμα 'An su command that does not belong to magisk is detected.Please remove the other unsuported su.Επισης ενεργ. το systemless hosts απο magisk.Τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά στα root settings επιλέγεις μόνο το magisk , επανεκκίνηση και είσαι root με magisk manager.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είμαστε στο φουλ της ζέστης, όσοι χρησιμοποιείτε Coreelec, δείτε αυτό το χρήσιμο τιπ ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8179693#post8179693

IMG-20210603-202002.jpgfree image hosting

 

Όσοι έχετε KODI 18 (Leia) κατεβάστε αυτό το zip file : https://mega.nz/file/Us0nnYoL#7LKW2SO_7uD3gAwh7pAaNZsIcei1aITasTXUWYo1oFs

Όσοι έχετε KODI 19 (Matrix) κατεβάστε αυτό το zip : https://mega.nz/file/c5czTaBR#10URTy7JOOs5jIoENtiMlYGov6SYWQLfpFd5l_2aTe4

 

Τα εγκαθιστάτε ως zip files μέσα από το coreelec ως addons (εκεί που λέει εγκατάσταση από zip).

Ρύθμιση όπως λέω και φαίνεται εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8179693#post8179693

 

Ισχύει για οποιοδήποτε μποξάκι και να έχετε !!!

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Έχω το H96 max X3. Λόγω ζέστης αυτές της ημέρες βαραη θερμοκρασίες μέχρι 68 βαθμούς. Είναι καλά; Μέχρι πόσο αντέχει; Καμιά πατέντα να του κάνω να έχω καλύτερες θερμοκρασίες;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Έχω το H96 max X3. Λόγω ζέστης αυτές της ημέρες βαραη θερμοκρασίες μέχρι 68 βαθμούς. Είναι καλά; Μέχρι πόσο αντέχει; Καμιά πατέντα να του κάνω να έχω καλύτερες θερμοκρασίες;

Πρόβλημα υπάρχει εάν πάει πάνω από 75+ βαθμούς (όχι βέβαια στιγμιαία, αλλά για μεγάλο χρονικό διάστημα).

Ανεμιστηράκι (με βάση) από κάτω έβαλες? Τέτοια εποχή είναι must για οποιοδήποτε κουτί.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα υπάρχει εάν πάει πάνω από 75+ βαθμούς (όχι βέβαια στιγμιαία, αλλά για μεγάλο χρονικό διάστημα).

Ανεμιστηράκι (με βάση) από κάτω έβαλες? Τέτοια εποχή είναι must για οποιοδήποτε κουτί.

 

Καλημέρα άρχοντα. Ανεμιστηρακι δεν έβαλα. Μάλλον δεν χρειάζεται αφού λες για 75+. Αλλά είδα στιγμιαία 68 και φοβήθηκα μην καη. Ευχαριστώ για την βοήθεια σου. Να σαι πάντα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα άρχοντα. Ανεμιστηρακι δεν έβαλα. Μάλλον δεν χρειάζεται αφού λες για 75+. Αλλά είδα στιγμιαία 68 και φοβήθηκα μην καη. Ευχαριστώ για την βοήθεια σου. Να σαι πάντα καλά.

Εγώ πάντως έχω βάσεις κάτω και από τα 4 κουτιά χειμώνα-καλοκαίρι. Μόνο καλό κάνει και είσαι πάντοτε ασφαλής και :cool:

Είναι δε όλες DIY με ανεμιστήρες από παλιά τροφοδοτικά Tower PCs (12V που δουλεύουν στα 5V αθόρυβα) και επάνω σε πλαστικά (π.χ. από καπάκια αντικουνουπικών κλπ:lol:). Καλή συνέχεια.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω βάσεις κάτω και από τα 4 κουτιά χειμώνα-καλοκαίρι. Μόνο καλό κάνει και είσαι πάντοτε ασφαλής και :cool:

Είναι δε όλες DIY με ανεμιστήρες από παλιά τροφοδοτικά Tower PCs (12V που δουλεύουν στα 5V αθόρυβα) και επάνω σε πλαστικά (π.χ. από καπάκια αντικουνουπικών κλπ:lol:). Καλή συνέχεια.

 

Καλή συνέχεια φιλε

Link to comment
Share on other sites

Να το κανω reset και μετά μέσα στο magisk να μη πειραξω τίποτα;Βασικα λειτουργεί το magisk όμως παρά αυτό το μήνυμα. Περασα το Viper4A.Απλα το adaway δε μπλοκάρει διαφημισεις αν και λεει οτι δουλεύει. .
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είμαστε στο φουλ της ζέστης, όσοι χρησιμοποιείτε Coreelec, δείτε αυτό το χρήσιμο τιπ ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8179693#post8179693

IMG-20210603-202002.jpgfree image hosting

 

Όσοι έχετε KODI 18 (Leia) κατεβάστε αυτό το zip file : https://mega.nz/file/Us0nnYoL#7LKW2SO_7uD3gAwh7pAaNZsIcei1aITasTXUWYo1oFs

Όσοι έχετε KODI 19 (Matrix) κατεβάστε αυτό το zip : https://mega.nz/file/c5czTaBR#10URTy7JOOs5jIoENtiMlYGov6SYWQLfpFd5l_2aTe4

 

Τα εγκαθιστάτε ως zip files μέσα από το coreelec ως addons (εκεί που λέει εγκατάσταση από zip).

Ρύθμιση όπως λέω και φαίνεται εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8179693#post8179693

 

Ισχύει για οποιοδήποτε μποξάκι και να έχετε !!!

 

Καλησπέρα , εμένα πάντως στο vorke Z6 plus δεν λειτούργησε.

Ίσως φταίει ότι στο coreelec στη μπροστινή όψη του κουτιού γράφει μόνο boot και τίποτα άλλο.

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενημερώσει την βάση δεδομένων του AdAway;

 

Ναι κομπλε.Πχ δοκίμασε την εφαρμογή system app remover (που παρεπιπτοντως την δείχνει με λάθος ανάλυση) και μέσα πετάει διαφημίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κομπλε.Πχ δοκίμασε την εφαρμογή system app remover (που παρεπιπτοντως την δείχνει με λάθος ανάλυση) και μέσα πετάει διαφημίσεις.

 

Καταρχας αλλαξε τον προσανατολισμο σε κατασταση landscape και θα φτιαξει η .... αναλυση!

Τωρα για τις διαφημισεις...

Αν ψαχτεις ...λιγο θα δεις οτι το 80-90% των Android εφαρμογων (ιδιως των πιο δημοφιλων) τις βρισκεις μοντιφαρισμενες χωρις καθολου διαφημισεις !!!

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το Tox1 επιτέλους σε 3 εβδομάδες χωρις τελωνείο ολα καλά!1) Υπάρχει περίπτωση να μου ερθει προστιμο εκ των υστερων;2) Απλα το ανοιγω και κανω ενημερώσεις;

 

Καλησπέρα φίλε από που το πήρες? Γιατί ενδιαφέρομαι.Αν δεν σου κάνει κόπο βάλε κάποιο λινκ.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε από που το πήρες? Γιατί ενδιαφέρομαι.Αν δεν σου κάνει κόπο βάλε κάποιο λινκ.

 

Πλεον αγοραζεις οτι θελεις απο εξωτερικο εκτος ευρωπαικης ενωσης και πληρωνεις τον ΦΠΑ (μεχρι 150€) και εισαι ετοιμος!!!

''From 1 July 2021, AliExpress generally will need to collect VAT on sales of goods delivered to EU consumers, including circumstances where goods are delivered from outside of the EU with order value of up to EUR 150, or where goods are shipped from within EU where the seller is established outside the EU. For more information, please refer to the Help Center.''

Οποτε διαλεγεις ενα απο τα καλα μαγαζια του AliExpress που πουλανε το μποξακι που θελεις και ...εισαι ετοιμος!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για λογαριασμό φίλου. Box για netflix,κατά προτίμηση από Ελλάδα. Τι επιλογές έχουμε; Εκτός από mi box s, έχουμε κάτι άλλο;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα σε H96 MAX X3 -rom του ath156 την ακολουθη εφαρμογη για youtube χωρις διαφημισεις και ενω παιζει hdr , στα nerd stats σε βιντεο 4Κ hdr το actual display rate ειναι μονο 1080 αν και ολες οι ρυθμισεις ειναι 4K.

 

Kαμια ιδεα γιατι?

 

smart youtube next του yuliskov.

 

https://apk4all.com/android/apps/smarttube-next-apk/

my tv boxes:X96 MAX X3 4/32, BEELINK KM2 , XIAOMI MI STICK 4K

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...