Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα θέλω να πάρω ένα tvbox μέχρι 50€ για ταινίες και YouTube είδα το Χ96 και μου φάνηκε καλό έχετε να μου προτείνεται κάτι καλύτερο??

Και δεν έχω πρόβλημα να είναι από το εξωτερικό

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Το κακό με το airmouse μου είναι ότι το κόκκινο κουμπάκι δεν κάνει on/off το box. Έτσι κάνουν όλα ή θα έπρεπε να μου δουλεύει?

 

Το Rii i25 που έχω όταν πατάω να κλείσω το Η96pro+, το βάζει σε standby και δεν το ξανά ανοίγει. Έτσι έχω προγραμματίσει από τα πλήκτρα που έχει, το on off από το κανονικό remote.

 

Καλησπέρα θέλω να πάρω ένα tvbox μέχρι 50€ για ταινίες και YouTube είδα το Χ96 και μου φάνηκε καλό έχετε να μου προτείνεται κάτι καλύτερο??

Και δεν έχω πρόβλημα να είναι από το εξωτερικό

 

Το Η96 είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Το Rii i25 που έχω όταν πατάω να κλείσω το Η96pro+, το βάζει σε standby και δεν το ξανά ανοίγει. Έτσι έχω προγραμματίσει από τα πλήκτρα που έχει, το on off από το κανονικό remote.

Μια από τα ίδια δηλαδή. Εμένα με ενδιαφέρει κυρίως να ανοίγει αφού το κλείσιμο γίνεται και με εφαρμογες αλλά και με άλλους τρόπους. Και είναι βλακεία να πρέπει να έχω άλλο ένα κοντρόλ μόνο και μόνο για το άνοιγμα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις remote mele, να μου πει τι κανει το κουμπι game, οταν το πατησεις?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω εδώ και ένα μήνα περίπου το Beelink GT1 με 2Gb Ram και 32G σκληρό δίσκο, δεν έχω κανένα παράπονο ως τώρα, ταινίες, παιχνίδια όλα δουλεύουν άψογα και επίσης έχει πολύ καλό wifi. Έχω κάνει ένα βιντεάκι εδώ για όποιον ενδιαφέρεται:
Link to comment
Share on other sites

Πως ρυθμίζεται ρε παιδιά το rii i25 να ανοίγει και να κλείνει το player ;

 

Το Rii i25 στο πάνω μέρος έχει 5 πλήκτρα, τα οποία είναι προγραμματιζόμενα.

Πατάς και κρατάς πατημένο στο Rii i25, το πλήκτρο που θέλεις να προγραμματίσεις και ταυτόχρονα βάζεις απέναντι, σε απόσταση από 2 έως 7cm, το άλλο χειριστήριο.

Πατάς στιγμιαία το πλήκτρο on-off και έτσι το Rii i25 αποθηκεύει την εντολή.

Edited by enterhere
Link to comment
Share on other sites

Το Rii i25 στο πάνω μέρος έχει 5 πλήκτρα, τα οποία είναι προγραμματιζόμενα.

Πατάς και κρατάς πατημένο στο Rii i25, το πλήκτρο που θέλεις να προγραμματίσεις και ταυτόχρονα βάζεις απέναντι, σε απόσταση από 2 έως 7cm, το άλλο χειριστήριο.

Πατάς στιγμιαία το πλήκτρο on-off και έτσι το Rii i25 αποθηκεύει την εντολή.

Πολύ καλό αλλά τελικά έχω Rii 8+ :eek: :eek: :eek:

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια δηλαδή. Εμένα με ενδιαφέρει κυρίως να ανοίγει αφού το κλείσιμο γίνεται και με εφαρμογες αλλά και με άλλους τρόπους. Και είναι βλακεία να πρέπει να έχω άλλο ένα κοντρόλ μόνο και μόνο για το άνοιγμα.

γι'αυτό φωνάζω να έχει ir, και δεν το μετράει κανείς σαν χαρακτηριστικό που αξίζει να δώσεις 7€ παραπάνω για να το έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο @drdedus, γιατί έχω προγραμματίσει δύο πλήκτρα στο Rii i25 και μου έχει λύσει τα χέρια. Αλλιώς θα ήμουν υποχρεωμένος να χρησιμοποιώ και το remote του tv box.
Link to comment
Share on other sites

γι'αυτό φωνάζω να έχει ir, και δεν το μετράει κανείς σαν χαρακτηριστικό που αξίζει να δώσεις 7€ παραπάνω για να το έχεις.
Αυτά που έχουν IR δουλεύουν χωρίς στικάκι (receiver)?
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που έχουν IR δουλεύουν χωρίς στικάκι (receiver)?

 

Απ οτι ξερω, ο,τι εχει να κανει με IR, δουλευει χωρις usb receiver.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχουν στικάκι αλλά επικοινωνούν Και όπως επικοινωνεί το τηλεκοντρόλ του box για αυτό μπορεί και το ανοιγοκλείνει.

 

 

Για κοιτάξτε ενα καινούργιο με 2πλο tuner

http://www.cnx-software.com/2017/05/08/mecool-ki-pro-hybrid-android-tv-box-with-dvb-t2-dvb-s2-tuner-sells-for-80/

 

Ο "d" ο επεξεργαστής έχει και τα δικαιώματα Dolby η όχι? δεν θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας το χειριστήριο PS3 για παιχνίδια με την εφαρμογή Sixaxis Controller, πατώντας το d-pad up ανοίγει ο file browser, το R3 button ανοίγει ο web browser και το L3 ανοίγει η music app. Το κουτί που έχω είναι το Beelink Mini MXIII II. Το αντιμετωπίζουν πάρα πολλοί αυτό το πρόβλημα π.χ http://www.bee-link.com/Beelink-571-1-1.html Υπάρχει κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Καθως πολλοι φιλοι εδω με ρωτανε συχνα........:)

Eαν θελετε ενα εξαιρετικο vfm Gamepad,τοτε ριξτε μια ματια στο logitech f310,το εχω και στο pc αλλα και στο boxακι για παιχνιδακια.

Aπλα το κοτσαρετε και παιζει κατευθειαν.

Τελειο gaming και μονο με 22 ευρουδακια.......:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομε για την αγορα του H96 PRO PLUS Amlogic S912 Octa Core 3GB RAM 32GB ROM TV Box πειτε εντυπωσεις

Εχω ενα mxiii g s812 2gb 16 rom θα δω διαφορα στην ταχυτητα περιηγησης, χρονο εναρξης ( 1.45λεπτα το mxiii g ) στο πεξιμο ταινιων με απαιτητικο bitrate ,στο παιξημο απο σκληρο hd 1tb (στο mxiii g δεν τον αναγνωριζει).?

Link to comment
Share on other sites

Καθως πολλοι φιλοι εδω με ρωτανε συχνα........:)

Eαν θελετε ενα εξαιρετικο vfm Gamepad,τοτε ριξτε μια ματια στο logitech f310,το εχω και στο pc αλλα και στο boxακι για παιχνιδακια.

Aπλα το κοτσαρετε και παιζει κατευθειαν.

Τελειο gaming και μονο με 22 ευρουδακια.......:lol:

Για δώσε κάποιο link. Είναι ασύρματο;

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε κάποιο link. Είναι ασύρματο;

Οχι δεν ειναι και για αυτο τον λογο το πηρα,σπαζομαι να μενω ξαφνικα στην μεση του παιχνιδιου απο μπαταρια.

Απο εδω εχω παρει εγω.....

http://www.mediamarkt.gr/el/product/_logitech-f310-gamepad-940-000138-1122659.html

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω το Nexbox A95x με 2gb ram και 16rom.Εχω το εξής θέμα κι αν ξέρει ας με βοηθήσει κάποιος.Οσο είχα το Kodi 16.1 όλα μια χαρά.Μολις εγκατέστησαν το Kodi17.1 είναι πολύ αργό.Ειδικα όταν πατάω να ανοίξω ένα add on κάνει πάνω από δύο λεπτά να ανοίξει.Ξερει κάποιος τι φταίει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομε για την αγορα του H96 PRO PLUS Amlogic S912 Octa Core 3GB RAM 32GB ROM TV Box πειτε εντυπωσεις

Εχω ενα mxiii g s812 2gb 16 rom θα δω διαφορα στην ταχυτητα περιηγησης, χρονο εναρξης ( 1.45λεπτα το mxiii g ) στο πεξιμο ταινιων με απαιτητικο bitrate ,στο παιξημο απο σκληρο hd 1tb (στο mxiii g δεν τον αναγνωριζει).?

 

Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από το tv box.

Διαφορά στην περιήγηση δεν νομίζω να δεις, χρόνος έναρξης περίπου 1 λεπτό, δεν του έχω βάλει κάτι απαιτητικό γιατί το δουλεύω συνέχεια σε kodi, σκληρό HD βλέπει μέχρι 2ΤΒ.

Link to comment
Share on other sites

Ποια παιχνίδια μπορούμε να παίξουμε με τέτοια χειριστήρια σε tv box ;

 

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το χειριστήριο xbox https://www.skroutz.gr/s/310347/Microsoft-Xbox-360-Wireless-Controller-for-Windows.html

μπορει να παιξει σε tv box gt1

 

Δεν ειναι απολυτα συμβατο με ολα τα boxακια αυτο,και σε καποια games(λιγα βεβαια)εχει θεμα.

 

@trust0

Με καποια παιζεις τα παντα......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα τέτοιο https://www.skroutz.gr/s/380962/Bigben-Interactive-Bluetooth-Metallic-Pad-PS3.html

Θα το δοκιμάσω από βδομάδα, γιατί τώρα δεν το χω στα χέρια μου.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα τέτοιο https://www.skroutz.gr/s/380962/Bigben-Interactive-Bluetooth-Metallic-Pad-PS3.html

Θα το δοκιμάσω από βδομάδα, γιατί τώρα δεν το χω στα χέρια μου.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το θεμα ειναι να ειναι ξεκλειδωτα απο το εργοστασιο,εαν ειναι τρεχει τα παντα.

Δοκιμασε και πες μας.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...