Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετω την παρεα εδω στο φορουμ

Επειδη ψαχνομαι και εγω να αγορασω ενα τετοιο μηχανακι

και οι γνωσεις μου ειναι λιγες βρηκα αυτα και θαθελα τη γνωμη σας

αν ειναι καλα μηχανηματα και επισης αν το μαγαζι αυτο ειναι αξιοπιστο

http://www.everbuying.net/product566670.html

http://www.everbuying.net/product970026.html

και αν παιζει και κανα κουπονακι σε αυτο το μαγαζι

και που θα μπορουσα να το βρω

 

Οποιαδηποτε συμβουλη θα ειναι ευπροσδεκτη

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1290

  • makis1024

    555

  • ath156

    1814

Υπάρχει σε άλλα "μαγαζιά" πολύ ποιο φθηνά....

 

οπως?( οχι e-bay, aliexpress,) Γενικα ειναι τιμιο για αυτο που το θελω? Κατι αλλο καλυτερο σε αυτο το μπατζετ?

και κατι τελευταιο ποια η διαφορα του απο την απλη εκδοση δηλαδη αυτη

:http://merimobiles.com/tronsmart-mxiii-amlogic-s802-2gb-8gb-hdmi-bt4-0-2-4g-5g-802-11a-b-g-n-lan-xbmc-otg-tv-box.htm?nosto=frontpage-nosto-1

Edited by ggkogkas
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κάνεις το Novago σε android box αν του παίζει μετά από την καινούργια αναβάθμιση που έγινε?

 

ελα ντε!και εμενα επαιζε το beelink x2 μολις το πηρα και εκανα αναβαθμιση και μετα γιοκ :( ψαχνω λυση και εγω....

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω το minix u1 μαζι με το ασυρματο ποντικι το εχει ενα μαγαζι θεσσαλονικη στα 169 ευρω.....θα ηθελα την γνωμη σας το εχει καποιος στην κατοχη του? ας μου πει εντυπωσεις παρακαλω πριν προχωρησω σε αγορα
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας σήμερα να μπω στο novago στο mxiii-g μου είδα με μεγάλη μου λύπη πως δεν υπήρχαν κανάλια παρά μόνο μια παραπομπή-προτροπή να κάνω αναβάθμιση την έκδοση του novago.Δεν ξέρω τι γίνεται με την αλλη έκδοση 1.0.0.6 γιατί δεν την έχω (μάλλον το ίδιο θα γίνεται).Αυτό είναι λοιπόν το τέλος του novago στα android tv box?
Link to comment
Share on other sites

Μια τα ίδια και σε εμένα, με την 1.0.3

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σε Android TV box MXIII-G με LP 5.1.1, εγκατέστησα για πρώτη φορά Flash Player και τον Dolphin Browser και δεν μου ανοίγει καμιά σελίδα...σταματάει,κολλάει στα μισά του φορτώματος ενώ με την εργοστασιακή εφαρμογή Internet browser δουλεύει. Δοκίμασα καθάρισμα cache και data, απεγκατάσταση κι εγκατάσταση ακόμα και παλαιότερης έκδοσης του Dolphin αλλά τίποτα. Το έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς την 1.0.6??
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς την 1.0.6??

Αναφέρει ένας στο "γενικές εφαρμογές" ότι δεν λειτουργεί.

Με λίγα λόγια we drinking......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ζητηστε Μαζικά να συμπεριλάβει και το novago ,ΟΤΕ http://forum.xda-developers.com/xposed/modules/mod-rootcloak-completely-hide-root-t2574647 Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Ζητηστε Μαζικά να συμπεριλάβει και το novago ,ΟΤΕ http://forum.xda-developers.com/xposed/modules/mod-rootcloak-completely-hide-root-t2574647[/Q

Ομαδικά κάντε το μπας και ξαναδούμε φως!!!

Link to comment
Share on other sites

Αφού πέρασα ότι προηγούμενη έκδοση με αποτυχία έκανα τελικά το update με αποτέλεσμα το εξής μήνυμα : rooted and jailbroken συσκευές δεν υποστηρίζονται.

Τελικά το έβαλα στο ταμπλετ προσπάθησα και με mhl αλλά πάλι τίποτα...

Δύσκολα τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας πως αλλάζουμε γλώσσα σε keyboard Rii i8 + Ενώ στο εικονικό πληκτρολόγιο που εμφανίζεται στην οθόνη έχει Ελληνικούς χαρακτήρες που αν θα κάνεις tap στον καθένα γράφει Ελληνικά, αν πληκτρολογώ από το keyboard μου τα βγάζει Αγγλικά. Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας πως αλλάζουμε γλώσσα σε keyboard Rii i8 +

 

ίσως να θες κάτι τέτοιο για να πιάνει η εναλλαγή

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andmarios.greekhwkeyboard

 

(control-space)

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ @kodorevi8uli αλλά τελικά δεν χρειάστηκε. Έπρεπε να πάω Settings-More setting-Γλώσσα και εισαγωγή-Τρέχον πληκτρολόγιο-Ελληνικά-Επιλογή Πληκτρολογίων-Mini Keyboard-Ρύθμιση διατάξεων πληκτρολογίου κι εκεί να διαλέξω Ελληνικά κι Αγγλικά που θα κάνω εναλλαγή με Ctrl+Space. Βέβαια ενώ δουλεύει η εναλλαγή γλωσσών στην οθόνη εξακολουθεί να εμφανίζεται το Ελληνικό πληκτρολόγιο...κάποια ρύθμιση θα θέλει κι αυτό για να αλλάζει και οπτικά αλλά ποια....;;;; Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο beelink x2 μου δεν μου δουλεύει καλά το φυσικό πληκτρολόγιο.με ποντίκι και το χειριστηριο το δουλεύω.τζάμπα τα λεφτά
Link to comment
Share on other sites

Ζητηστε Μαζικά να συμπεριλάβει και το novago ,ΟΤΕ http://forum.xda-developers.com/xposed/modules/mod-rootcloak-completely-hide-root-t2574647

Με κάποιο απ τα app που κρύβουν αν η συσκευή είναι ρουταρισμενη απο το store δεν γίνεται?Παρακαλώ αν έχει δοκιμάσει κάποιος ή αν έχει βγει γενικότερα μια λύση με το novago ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν βλεπει κάποιος mod θα μπορούσε να μου πει για πιο λόγο διεγράφη το προηγούμενό μου post? Ευχαριστώ

Σύμφωνα με τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης (τους οποίους σου προτρέπω να διαβάσεις), δεν επιτρέπεται η διαφήμιση:!:

Link to comment
Share on other sites

Με κάποιο απ τα app που κρύβουν αν η συσκευή είναι ρουταρισμενη απο το store δεν γίνεται?Παρακαλώ αν έχει δοκιμάσει κάποιος ή αν έχει βγει γενικότερα μια λύση με το novago ας ενημερώσει.

Δεν έχω αυτή την περίοδο κανένα από τα δύο . Η εφαρμογή υπάρχει στο playstore και μπορείς να τη δοκιμάσεις... (υπάρχουν 2 εκδόσεις)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...