Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, johnstef33 said:

Ευχαριστώ για την απάντηση

Άρα ενημέρωση κάνουμε μόνοι μας όταν και αν το ψάξουμε κάποια στιγμή

Θέλω να πω δηλαδή ότι δεν ενημερώνει κάπου ότι υπάρχει update ....

Για το φορτιστή δεν έχω ιδέα πόσα αμπέρ είναι

Απλά δοκίμασα κάποιους που είχα και δούλεψε ο ένας από τους 3

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην γράφει επάνω τα Αμπέρ....πολλές φορές όμως είναι με πολύ ψιλά γράμματα...εάν δεν το βλέπεις βγάζεις μία κοντινή φωτογραφία με το κινητό σου και κάνεις ζοομ με αυτό😉

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

14 ώρες πριν, makis1024 said:

Εάν σου ξανατύχει να χρειαστεί να κατεβάσεις από Yandex κάποιο αρχείο.

IMG_20230427_065237.jpg

Εμένα γιατί δεν μου το εμφανίζει αυτό που δείχνεις με το βελάκι?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

 

On 27/4/2023 at 9:28 ΜΜ, mips said:

Εμένα γιατί δεν μου το εμφανίζει αυτό που δείχνεις με το βελάκι?

Γιατί σε εσένα πιθανότατα βγάζει το μήνυμα ότι έχει υπερβεί τον μέγιστο αριθμό downloads και μπορείς να το κατεβάσεις μόνο μέσω του λογαριασμού σου Yandex. Διάβασε το μαύρο πλαίσιο (Ρωσικά+Αγγλικά)

 

 

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, ath156 said:

Γιατί σε εσένα πιθανότατα βγάζει το μήνυμα ότι έχει υπερβεί τον μέγιστο αριθμό downloads και μπορείς να το κατεβάσεις μόνο μέσω του λογαριασμού σου Yandex. Διάβασε το μαύρο πλαίσιο (Ρωσικά+Αγγλικά)

2.png

1.png

Αυτό μου βγάζει μόνο

 

Screenshot_20230427-225943_Chrome.jpg

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mips said:

Αυτό μου βγάζει μόνο

 

Screenshot_20230427-225943_Chrome.jpg

Εσύ το "βλέπεις" από το κινητό (πράγματι στο κινητό αυτό βγάζει)....τα screenshots  μου είναι από το λάπτοπ μου. Γενικά στο Yandex υπάρχει ένα "όριο" ελεύθερου κατεβάσματος, μετά από το οποίο δεν αφήνει άλλους να κατεβάσουν και απαιτείται να έχεις δικό σου λογαριασμό. Έχεις λοιπόν έναν free λογαριασμό (το δικό σου Yandex Disk) εκεί κατεβάζεις ελεύθερα ότι θέλεις και μετά από εκεί στον σκληρό του PC/Laptop κλπ😉

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ath156 said:

Εσύ το "βλέπεις" από το κινητό (πράγματι στο κινητό αυτό βγάζει)....τα screenshots  μου είναι από το λάπτοπ μου. Γενικά στο Yandex υπάρχει ένα "όριο" ελεύθερου κατεβάσματος, μετά από το οποίο δεν αφήνει άλλους να κατεβάσουν και απαιτείται να έχεις δικό σου λογαριασμό. Έχεις λοιπόν έναν free λογαριασμό (το δικό σου Yandex Disk) εκεί κατεβάζεις ελεύθερα ότι θέλεις και μετά από εκεί στον σκληρό του PC/Laptop κλπ😉

Οκ σε ευχαριστώ. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, mips said:

Οκ σε ευχαριστώ. 

Καλημέρα.

Ξέχασα να σου πω 2 ακόμα μικρά τιπς (μπορεί να τα ξέρεις ήδη, αλλά μπορεί να ενδιαφέρουν και άλλους)

1.   Στο κινητό σου πατώντας τις 3 τελίτσες επάνω δεξιά, μπορείς να επιλέξεις για "Υπολογιστή". Άρα θα το "βλέπεις" όπως εγώ στο PC/laptop μου😉  Πολλές φορές σε αυτή την μορφή παίρνεις επιπλέον πληροφορίες !! (η εναλλαγή του mode γίνεται εύκολα και την "θυμάται" ο Browser μέχρι να την αλλάξεις πάλι)😎

2. Ο περιορισμός των downlods στο Yandex συνήθως έχει ένα ημερήσιο όριο/limit of downlods. Την επόμενη μέρα μπορεί να μην υπάρχει ο περιορισμός και να σε αφήνει να κατεβάσεις το αρχείο χωρίς να έχεις λογαριασμό εκεί.

Καλή συνέχεια.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ath156 said:

Καλημέρα.

Ξέχασα να σου πω 2 ακόμα μικρά τιπς (μπορεί να τα ξέρεις ήδη, αλλά μπορεί να ενδιαφέρουν και άλλους)

1.   Στο κινητό σου πατώντας τις 3 τελίτσες επάνω δεξιά, μπορείς να επιλέξεις για "Υπολογιστή". Άρα θα το "βλέπεις" όπως εγώ στο PC/laptop μου😉  Πολλές φορές σε αυτή την μορφή παίρνεις επιπλέον πληροφορίες !! (η εναλλαγή του mode γίνεται εύκολα και την "θυμάται" ο Browser μέχρι να την αλλάξεις πάλι)😎

2. Ο περιορισμός των downlods στο Yandex συνήθως έχει ένα ημερήσιο όριο/limit of downlods. Την επόμενη μέρα μπορεί να μην υπάρχει ο περιορισμός και να σε αφήνει να κατεβάσεις το αρχείο χωρίς να έχεις λογαριασμό εκεί.

Καλή συνέχεια.

Καλημέρα.  Σε ευχαριστώ και πάλι για τις χρήσιμες συμβουλές σου.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Έλα να παίρνουν σειρά τα εργαλεία. Βαρύ όνομα αλλά και πολύ βαρύ μποξάκι. Σε 16 ημέρες από Κίνα , παράδοση με ACS.

IMG_20230428_122454.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, makis1024 said:

Έλα να παίρνουν σειρά τα εργαλεία. Βαρύ όνομα αλλά και πολύ βαρύ μποξάκι. Σε 16 ημέρες από Κίνα , παράδοση με ACS.

IMG_20230428_122454.jpg

Καλοριζικο!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

EMUELEC

Το ωραίο με το Emuelec που ήδη είχα για το H96 max X3   &  HK1 Box, τρέχει άψογα και στο καινούργιο μου X96 max Plus 2101W !!!😎

Με μία αλλαγή του dtb παίζει κατευθείαν και στο X88 King !!😎

Καλύτερη αξιοποίηση του παλιού σκληρού δίσκου από παλιό Λάπτοπ δεν θα μπορούσα να κάνω ίσως.

Emuelec Video

1680628736601.jpg

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

On 27/4/2023 at 7:49 ΜΜ, ath156 said:

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην γράφει επάνω τα Αμπέρ....πολλές φορές όμως είναι με πολύ ψιλά γράμματα...εάν δεν το βλέπεις βγάζεις μία κοντινή φωτογραφία με το κινητό σου και κάνεις ζοομ με αυτό😉

Ναι γράφει τελικά 2.0Α

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, johnstef33 said:

Ναι γράφει τελικά 2.0Α

Άρα είναι υπεραρκετό !!😎....Τα πιο πολλά τροφοδοτικά είναι 2.0Α και κάποια λιγότερα 3.0Α.

**Ενδεικτικά να σου πω ότι ακόμα και ο παλιός σκληρός δίσκος που έχω για το Emuelec (φωτό λίγο πιο πάνω) δουλεύει απροβλημάτιστα με τροφοδοτικό 2.0Α.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Σε X96Max Plus περασα  την τελευταια Slimbox atv rom , ξερει κανεις ποια εκδοση ertflix μπορει να τρεξει ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jogatore said:

Σε X96Max Plus περασα  την τελευταια Slimbox atv rom , ξερει κανεις ποια εκδοση ertflix μπορει να τρεξει ?

Κατεβάζεις την εφαρμογή από playstore και παίζει!! Τόσο απλά.Δοκιμασμένο σε beelink gt1.Στο x,96 max plus 2101w έχω AOSP.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, johnstef33 said:

Ναι γράφει τελικά 2.0Α

να θυμάσαι ότι τα περισσότερα κινέζικα τροφοδοτικά είναι βαφτισμένα και Τα αμπέρ που λένε Είναι παραμύθι.

αν συνδέσεις επάνω στο μποξάκι ένα  σκληρό hdd θα καταλάβεις τι σου λέω

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ath156 said:

Κατεβάζεις την εφαρμογή από playstore και παίζει!! Τόσο απλά.Δοκιμασμένο σε beelink gt1.Στο x,96 max plus 2101w έχω AOSP.

Δεν παιζει , θεωρει οτι το μποξακι ειναι root. Το μυνημα που βγαζει ειναι το εξης

"Δεν καταφεραμε να ενεργοποιησουμε το βιντεο,καθως δεν ειναι δυνατη η αναπαραγωγη σε συσκευες με δικαιωματα διαχειριστη. Δοκιμαστε αλλη συσκευη (107)

Δοκιμασα στη μαμα ρομ, σε slimbox aosp και atv  αποτελεσμα ιδιο.

Edited by jogatore
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jogatore said:

Δεν παιζει , θεωρει οτι το μποξακι ειναι root. Το μυνημα που βγαζει ειναι το εξης

"Δεν καταφεραμε να ενεργοποιησουμε το βιντεο,καθως δεν ειναι δυνατη η αναπαραγωγη σε συσκευες με δικαιωματα διαχειριστη. Δοκιμαστε αλλη συσκευη (107)

Δοκιμασα στη μαμα ρομ, σε slimbox aosp και atv  αποτελεσμα ιδιο.

Κοίτα την στιγμή που το ζήτησες έτυχε να είμαι στην μάνα μου, στην οποία έχω δώσει το Beelink GT1 όπου έχω βάλει Slimbox ATV rom Android 9 (νομίζω 9.2). Το δοκίμασα και έπαιζε άψογα. Βέβαια πιθανότατα να μην ενεργοποίησα εκεί ποτέ το root. Τι να την κάνει η μάνα μου την rooted συσκευή?😁

Δεν ξέρω εάν είναι αυτό ή κάτι άλλο. Όπως ήδη είπα στο X96 max Plus 2102W έχω τώρα AOSP 9.6 Slimbox (rooted βέβαια). Έτσι φορτώνει κανονικά το Interface του Ertflix, προχωράει κανονικά στα Μενού, πράγματι όμως κρασάρει όταν πας να παίξεις το βίντεο (χωρίς κάποιο μήνυμα-πάει στην κεντρική οθόνη). Δεν καταλαβαίνω βέβαια γιατί παιδεύεσαι και δεν το παίζεις μέσα από τον Browser έτσι όπως έχω πει εδώ και μήνες !😎

Αυτή την στιγμή έχω 3 τηλεοράσεις που παίζουν εγγενώς Ertflix (απλά για "ερευνητικούς" σκοπούς κοιτάζω και στα TVbox). Εκεί Browser "και ξερό ψωμί..." και όχι μόνο για ERTflix😉

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ath156 said:

Κοίτα την στιγμή που το ζήτησες έτυχε να είμαι στην μάνα μου, στην οποία έχω δώσει το Beelink GT1 όπου έχω βάλει Slimbox ATV rom Android 9 (νομίζω 9.2). Το δοκίμασα και έπαιζε άψογα. Βέβαια πιθανότατα να μην ενεργοποίησα εκεί ποτέ το root. Τι να την κάνει η μάνα μου την rooted συσκευή?😁

Δεν ξέρω εάν είναι αυτό ή κάτι άλλο. Όπως ήδη είπα στο X96 max Plus 2102W έχω τώρα AOSP 9.6 Slimbox (rooted βέβαια). Έτσι φορτώνει κανονικά το Interface του Ertflix, προχωράει κανονικά στα Μενού, πράγματι όμως κρασάρει όταν πας να παίξεις το βίντεο (χωρίς κάποιο μήνυμα-πάει στην κεντρική οθόνη). Δεν καταλαβαίνω βέβαια γιατί παιδεύεσαι και δεν το παίζεις μέσα από τον Browser έτσι όπως έχω πει εδώ και μήνες !😎

Αυτή την στιγμή έχω 3 τηλεοράσεις που παίζουν εγγενώς Ertflix (απλά για "ερευνητικούς" σκοπούς κοιτάζω και στα TVbox). Εκεί Browser "και ξερό ψωμί..." και όχι μόνο για ERTflix😉

Απλα και μονο απο περιεργεια ..... το βαζω στο μποξακι.

Kαι ομως αυτο "ERTFLIX Latest Version (2.5.2.2023030601)" το apk  παιζει μια χαρα.

 

Edited by jogatore
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, jogatore said:

Απλα και μονο απο περιεργεια ..... το βαζω στο μποξακι.

Kαι ομως αυτο "ERTFLIX Latest Version (2.5.2.2023030601)" το apk  παιζει μια χαρα.

 

apk ERTFlix που μπορεί να δουλεύει τόσο σε AOSP + ATV ?

κάτι τέτοιο σου είχα ανεβάσει και εγώ τώρα😁

***απλά καθυστέρησα λίγο γιατί σε Ugoos port AOSP δεν το εμφανίζει μέσα στα aps αλλά πρέπει να το βρεις στα system applications (ή να δημιουργήσεις εσύ shortcut - μικρό το πρόβλημα βέβαια😉)

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, johnstef33 said:

Υπάρχει custom rom για ένα παλιό M8s που βρήκα σε ένα ντουλάπι??

Έτσι να χα με να λέγαμε...

Μιλας για ενα μποξακι που μοιαζει με αυτο παρακατω και εχει τον Amlogic S812 ;

0-02-05-232bd7498fdff0a10a6c92ec37fc7ee2245a039f4deb2c9657ea2778f5516eae_f0031fe2e2152ac5.jpg

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ομάδα μία βοήθεια.(Απίστευτο που ακόμα δε τα παρατάω ) Έστειλα το αδικημένο Χ88 King σε έναν άλλο τεχνικό και μου είπε ότι μάλλον κάηκε η gpu.(Για όσους δε θυμούνται,είχε γίνει η ζημιά γιατί πάνω στα φλασαρίσματα με ubt αποσύνδεσα το hdmi,οπότε προσοχή) Θέλω κάποιος που ασχοληθηκε να μου πει μόνο ποιά tv box χρησιμοποιούν την ίδια gpu έτσι ώστε αν είμαι και λίγο τυχερός να βρω κάποια μεταχειρισμενη απο ανταλλακτικα..

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν όλα τα μποξάκια με τον s922 έχουν GPU arm Mali G52. Σου εξήγησε όμως ο τεχνικός γιατί με jack to RCA καλώδιο έχεις ανάλυση SD ενώ με HDMI δεν έχεις καθόλου σήμα; Με RCA και Jack 3,5 από που παίρνει σήμα SD ; Εάν όχι από την GPU; Άσε που είναι ενσωματωμένη η GPU στην CPU.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

On 29/4/2023 at 9:27 ΜΜ, kostas_kanal0011 said:

Ομάδα μία βοήθεια.(Απίστευτο που ακόμα δε τα παρατάω emoji1787.png) Έστειλα το αδικημένο Χ88 King σε έναν άλλο τεχνικό και μου είπε ότι μάλλον κάηκε η gpu.(Για όσους δε θυμούνται,είχε γίνει η ζημιά γιατί πάνω στα φλασαρίσματα με ubt αποσύνδεσα το hdmi,οπότε προσοχή) Θέλω κάποιος που ασχοληθηκε να μου πει μόνο ποιά tv box χρησιμοποιούν την ίδια gpu έτσι ώστε αν είμαι και λίγο τυχερός να βρω κάποια μεταχειρισμενη απο ανταλλακτικα..

Όπως πολλές φορές σου έχω πει μάλλον τζάμπα παιδεύεσαι....βέβαια μακάρι να βρεις τον τεχνίτη που θα κάνει το "θαύμα" (και με λογικό κόστος βέβαια😉)...αλλά πολύ φοβάμαι πως....

Τέλος πάντων για να πάρεις και εσύ μια ιδέα, σου βάζω ορισμένες σελίδες από το επίσημο Datasheet S922X, όπου με κίτρινο έχω μαρκάρει κάποια σημεία σχετικού ενδιαφέροντος (βέβαια διάβασε και το υπόλοιπο κείμενο). Μακάρι να έχουμε όλοι άδικο και να βρεις κάποιον που θα το αναστήσει με λογικό κόστος !

 

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...